Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασες αυτο που εγραψα;

Η vodafone μου ειπε οτι δεν παιζει ακομα για τα τηλεφωνα, παρα μονο για τις συνδεσεις broadband που ειναι μονο για Internet.

Δεν ξερω αν οντως ειναι αληθεια, αλλα απο οτι βλεπω μαλλον ισχυει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Η vodafone μου ειπε οτι δεν παιζει ακομα για τα τηλεφωνα, παρα μονο για τις συνδεσεις broadband που ειναι μονο για Internet...

Αν και off-topic (sorry), μόλις το επιβεβαιώσα και εγώ (συνδρομητής Vodafone γαρ). Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών τους και - χωρίς να αμφισβητώ τα λεγόμενα του φίλου Αριστείδη από τας Σαλόνικας - δεν είναι ακόμα διαθέσιμο το 4G για συνδρομητές κινητής, πλην των κατόχων USB sticks και 4G Tablets... :( Στην ερώτησή μου ΠΌΤΕ θα είναι διαθέσιμη η υπηρεσία, η απάντηση ήταν "στο άμεσο μέλλον και θα ενημερωθείτε τόσο με SMS, όσο και με διαφήμιση στο site και τον Τύπο..."

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Είναι να σε θέλει...

 

Είχα το S3, είχα κάνει και λογαριασμό στο gmail για να συνδεθώ στο Play store και τώρα στο S4 μου ζητάει κωδικό για το gmail. Έλα μου ντε που δεν τον θυμαμαι και όταν πάω από το PC να συνδεθώ στο gmail μου κάνει ένα σωρό ερωτήσεις επιβεβαίωσης που δεν θυμάμαι και με πετάει. Έχει συμβεί σε κάποιν άλλον και πως αντιμετωπίστηκε;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 φορα σημερα εχασε τη συνδεση με το wifi του σπιτιου και μια φορα εχασε τη συνδεση με το 4g της κοσμοτε, να ανησυχω;

επισης κατι αλλο που μου τη σπαει ειναι οταν πεφτει η μπαταρια μειωνεται ο φωτισμος της οθονης οταν εχω ενεργοποιημενη την εξοικονομιση ενεργειας.

Link to comment
Share on other sites

εκτός απο την rom τι άλλο είναι που έχει διαφορετικό ? ξέρει κανεις? από οσο είδα υποστηρίζει και δίκτυα CDMA. Ισως απλα να εχει περασμενο και διαφορετικό modem και με ενα φλασάρισμα ευρωπαικού modem γίνει οπως το i9505
Link to comment
Share on other sites

Είναι να σε θέλει...

 

Είχα το S3, είχα κάνει και λογαριασμό στο gmail για να συνδεθώ στο Play store και τώρα στο S4 μου ζητάει κωδικό για το gmail. Έλα μου ντε που δεν τον θυμαμαι και όταν πάω από το PC να συνδεθώ στο gmail μου κάνει ένα σωρό ερωτήσεις επιβεβαίωσης που δεν θυμάμαι και με πετάει. Έχει συμβεί σε κάποιν άλλον και πως αντιμετωπίστηκε;

 

Φιλε μου κ εμενα μου ειχε συμβει και εκανα το εξης απλο....πηρα αποφαση οτι εχασα τα παντα..:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πρωτη μερα με το s4 και αυτο που προσεξα ειναι οταν κανω strolling στο μενου ρυθμισεις τα γραμματα εχουν περιεργη συμπεριφορα κατι σαν αλιωση, γνωριζει καποιος κατι για αυτο; Σε browsing δεν εχω θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πρωτη μερα με το s4 και αυτο που προσεξα ειναι οταν κανω strolling στο μενου ρυθμισεις τα γραμματα εχουν περιεργη συμπεριφορα κατι σαν αλιωση, γνωριζει καποιος κατι για αυτο; Σε browsing δεν εχω θεμα.

 

Smearing λέγεται και διορθώνεται με την καινούρια έκδοση. Κάνε αναβάθμιση και θα φτιάξει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

 

Προχθες αγορασα το samsung galaxy s4,ολα κυλουσαν καλα για 2 μερες,μεχρι σημερα..

Το κινητο αρχισε να κλεινει μονο του! Αυτο εγινε γυρω στις 7-8 φορες μεσα σε ενα 2ωρο..

Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μπας και φταιει καμια εφοαργογη,αλλα συνεχιζει το προβλημα..

Επικοινωνησα με την samsung ,μου ειπαν να το παω στην Smartec στο χαιδαρι για να το κοιταξουν.

Το κινητο το αγορασα απο τα Public που το site τους λεει οτι υποστηριζει DOA.

 

Απο το site του Public:

Πρόβλημα στο Προϊόν (DOA): Το Public.gr πραγματοποιεί όλους τους απαραίτητους ελέγχους πριν την αποστολή κάθε παραγγελίας. Ωστόσο στην περίπτωση αυτή αρκεί η επιστροφή να γίνει εντός 7 ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία αγοράς. Το προϊόν θα αποσταλεί πρωτίστως στο τμήμα Service για έλεγχο προς διαπίστωση ότι η βλάβη δεν οφείλεται σε κακή χρήση, ώστε να αντικατασταθεί με νέο εφόσον είναι διαθέσιμο ή άλλο ιδίων ή ανώτερων τεχνικών χαρακτηριστικών.

Εχει κανεις καμια εμπειρια πανω στο θεμα DOA?

 

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους...

κάτοχος και εγώ από χθες...προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι προβληματικό (ακόμη σετάρω)...

εντύπωση μου έκανε που σε stand by το βράδυ και με gps ανοιχτό έχασε μόνο 1% σε 8 ώρες :D not bad, τώρα το έχω βάλει να το φορτίζει ενώ ταυτόχρονα δουλεύει το tethering καθότι no internet στο σπίτι...full σήμα,ενώ με το sIII mini μου έτσι και έτσι πριν και όσο για τη φωτεινότητα της οθόνης,ένα έχω να πω...επιτέλους βλέπω και με τα γυαλιά ηλίου (φωτεινότητα στο αυτόματο +2,απλά σούπερ!!!

σιγά σιγά θα δω και τα υπόλοιπα

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου!

το κινητακι κανει παπαδες!:p

ξέρεις μετά από πόση σκέψη το πήρα??αλλά είναι το σίγουρο και που ξέρω τι να περιμένω...ότι άλλο και να έχω πάρει στο ενδιάμεσο,δεν...τελικά αν και παρεμφερές design με sIII τώρα που το έχω στα χέρια μου,απλά μου αρέσει ΠΟΛΥ :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Αν και off-topic (sorry), μόλις το επιβεβαιώσα και εγώ (συνδρομητής Vodafone γαρ). Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών τους και - χωρίς να αμφισβητώ τα λεγόμενα του φίλου Αριστείδη από τας Σαλόνικας - δεν είναι ακόμα διαθέσιμο το 4G για συνδρομητές κινητής, πλην των κατόχων USB sticks και 4G Tablets... :( Στην ερώτησή μου ΠΌΤΕ θα είναι διαθέσιμη η υπηρεσία, η απάντηση ήταν "στο άμεσο μέλλον και θα ενημερωθείτε τόσο με SMS, όσο και με διαφήμιση στο site και τον Τύπο..."

 

Αν κάποιος έχει πρόγραμμα 2all 400 και πάνω, και εννοείται σε όλα τα red, στείλτε μου ΡΜ. Εγώ δηλαδή γιατί να έχω;!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

σημερα κλεινω 5μερες με το εργαλειο:) οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλες ,καταρχην ειναι πανεμορφο και δεν μου δινει την αισθηση πλαστικουρας που ολοι λενε!και ας ειναι πλαστικο,οσον αφορα τωρα τη λειτουργια του ολα δουλευουν ρολοι μεχρι στιγμης βεβαια λογο οτι θα με χαρακτηριζα ψιλοαρχαριο απο android συσκευες πιστευω πως δεν το εχω λιωσει βεβαια ειμαι ιντερνετ αρκετη ωρα την ημερα και γενικα δεν θα ελεγα οτι την αφηνω σε ηρεμια,οσον αφορα τη θερμοκρασια αν και δεν εχω βαλει καποια εφαρμογη που να την μετραει δεν πολυζεσταινεται(με 2-3 ωρες ιντερνετ βεβαια ειναι ζεστο αλλα δεν ζεματαει)για την μπαταρια την φορτιζω το βραδυ το κλεινω και κραταει μεχρι 10το αλλο βραδυ,λαγκαρισματα μεχρι εχθες δεν ειχα παρατηρισει,(σφαιρα παει)απλα εχθες σαν να εκανε ενα,βεβαια ειχα 3 παραθυρα ιντερνετ ανοιχτα και κατεβαζα μια εφαρμογη,αυτα για την ωρα το κινητο ειναι ελληνικης προελευσης αγορασμενο απο το birdphone
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ίσως αφελείς υπάρχει κάποια Λειτουργικη διάφορα απο τα σκρουτζομαγαζα με αυτά των μεγάλων π.χ πλάισιο βοντα κλπ? Γιατί στην τιμή είναι 180 κάτω.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ίσως αφελείς υπάρχει κάποια Λειτουργικη διάφορα απο τα σκρουτζομαγαζα με αυτά των μεγάλων π.χ πλάισιο βοντα κλπ? Γιατί στην τιμή είναι 180 κάτω.

 

Καμμία απολύτως σε hardware,διαφορές στο software με την εκάστοτε χώρα Ευρωπαικής Ένωσης και έχουν κανονικά εγγύηση στην αντιπροσωπεία.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καμμία απολύτως σε hardware,διαφορές στο software με την εκάστοτε χώρα Ευρωπαικής Ένωσης και έχουν κανονικά εγγύηση στην αντιπροσωπεία.:)

 

Plus οτι θα παίρνεις επίσημες αναβάθμισεις νωρίτερα...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα ένα φόντο στην αρχική οθόνη και θελω να γυρίσω στο default αλλά δεν το βρίσκω.Έχω την omega 5.

Ας βοηθήσει κάποιος

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα ένα φόντο στην αρχική οθόνη και θελω να γυρίσω στο default αλλά δεν το βρίσκω.Έχω την omega 5.

Ας βοηθήσει κάποιος

Ευχαριστώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2193818

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=42447217&postcount=3255

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η ενημερωση(368ΜΒ) πριν λιγο κ μενα.Το εχω παρει απο expansys κ ειναι γαλλικο (MEA απο MDN).
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποια ιδεα πως να περασουμε σελίδοδείκτες στον official browser απο chrome?

εχω τον aosp βέβαια αλλα καμια φορα χρησιμοποιώ και της samsung

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...