Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια.Ολα δειχνουν οτι εφταιγε η εξωτερικη σου sd καρτα.Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο.Εχεις το τελευταιο επισημο λειτουργικο για το τηλεφωνο σου (δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο.Η πρωτη γραμμη ειναι η version του λειτουργικου (ΜDM),η δευτερη ειναι η version που φορας για να δουλευει το τηλεφωνο ως τηλεφωνο ( :D ) και η τριτη ειναι ποιες εφαρμογες θα εχει προεγκατεστημενες και σε ποιο μπλοκ ανηκει για τις αναβαθμισεις (προσπαθω να τα πω οσο πιο απλα γινεται για να τα καταλαβεις) )

Η ουσια ειναι οτι δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.Αλλαξες την εξωτερικη καρτα (πολυ καλα εκανες) και τωρα απολαυσε το τηλεφωνο σου :)

 

Ευχαριστω...! Ελπιζω να ητανε αυτο...! Γιατι ειναι κριμα τοσο ακριβο κινητο και υποτιθεται ανταγωνιστης της Apple να εχει τετοιο προβλημα...! Και ξερεις ποια ητανε η κλασσικη ατακα που λενε ολοι σε αυτοι την περιπτωση...! ''Πωπω τι μ@λ@κ@ς ειμαι και εφυγα απο την Apple που λειτουργουσαν ολα αψογα κτλ κτλ'' βεβαια ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το S4 και απο το Android 4.2.2. ! Ασχετο αλλα ειπα τον πονο μου καπου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες στο s3 είχα αυτούς του χάρτες για πλοήγηση Χάρτες Ginius Driver-Don't Panic, τους είχα πάρει από το πλάισιο με μία συσκεύη που είχα σαν επιδότηση. Στο S3 δούλευαν κανονικά αλλά στο S4 δεν μου τους ανοίγει. Τους έχει κανεί στο δικό του κινητό και δουλεύουν?. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ...εχει τυχει ποτε σε κανεναν απο εσας μολις ξεκλειδωνεται το κινητο να δειχνει η οθονη κατι σαν χιονια, μουτζουρα χρωματων καπως ετσι ? εμενα μου το εκανε 2 φορες σημερα
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο s3 είχα αυτούς του χάρτες για πλοήγηση Χάρτες Ginius Driver-Don't Panic, τους είχα πάρει από το πλάισιο με μία συσκεύη που είχα σαν επιδότηση. Στο S3 δούλευαν κανονικά αλλά στο S4 δεν μου τους ανοίγει. Τους έχει κανεί στο δικό του κινητό και δουλεύουν?. Ευχαριστώ

Οι χάρτες έχουν άδεια χρήσης με βάση το ΙΜΕΙ. Αν μπουν σε άλλη συσκευή, λογικά δεν θα λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν εχουν προβλεψει οτι το κινητο πρεπει να χρησιμοποιειται και σε εξωτερικους χωρους ? Ειναι τελειως ακατανοητο να εχουν κλειδωσει την φωτεινοτητα τοσο πολυ χαμηλα ,διορθωνεται αυτο με καποια rom ? Μουφαινεται απιστευτο οτι ο κοσμος το αγοραζει χωρις να το ξερει αυτο ...
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν εχουν προβλεψει οτι το κινητο πρεπει να χρησιμοποιειται και σε εξωτερικους χωρους ? Ειναι τελειως ακατανοητο να εχουν κλειδωσει την φωτεινοτητα τοσο πολυ χαμηλα ,διορθωνεται αυτο με καποια rom ? Μουφαινεται απιστευτο οτι ο κοσμος το αγοραζει χωρις να το ξερει αυτο ...

 

Ειναι γνωστό φίλε μου το θεμα που εχουν οι amoled κατω απο των ηλιο...

Αν και για να λέμε τα πράγματα οπως ειναι το S4 σε σχέση ακόμα και απο το Note 2 είναι καλυτερο κατω απο τον ηλιο,αλλα υστερει πολύ εναντι του one n4 iphone σε αυτόν τον τομέα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπερβάλλεις λιγάκι... Δεν είναι τελείως καθαρή η οθόνη αλλά δεν είναι και έτσι όπως το παρουσιάζεις.

Εγώ δεν έχω δυσκολευτεί ούτε μια φορά σε χρήση στο δρόμο. Ενδεχομένως να πρέπει να αλλάξεις την φωτεινότητα από αυτόματη σε manual.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν εχουν προβλεψει οτι το κινητο πρεπει να χρησιμοποιειται και σε εξωτερικους χωρους ? Ειναι τελειως ακατανοητο να εχουν κλειδωσει την φωτεινοτητα τοσο πολυ χαμηλα ,διορθωνεται αυτο με καποια rom ? Μουφαινεται απιστευτο οτι ο κοσμος το αγοραζει χωρις να το ξερει αυτο ...

 

Δεν είναι ότι έχουν κλειδώσει τη φωτεινότητα χαμηλά, απλώς έτσι είναι οι amoled οθόνες. Στη παραλία που βρέθηκα τα τελευταία Σ/Κ με καθαρή ηλιοφάνεια και με φουλ φωτεινότητα στην οθόνη, μπορούσες να δεις κανονικά αλλά η γενική εμπειρία απλά δεν....

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ...εχει τυχει ποτε σε κανεναν απο εσας μολις ξεκλειδωνεται το κινητο να δειχνει η οθονη κατι σαν χιονια, μουτζουρα χρωματων καπως ετσι ? εμενα μου το εκανε 2 φορες σημερα

 

NAI

Σε μένα το κάνει

(rooted μόνο....MDM)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα s2, s3 και note 2 η οθόνη του s4 δεν έχει καμία σχέση... επιτέλους βλέπω!

Ακόμα και με κόντρα τον ήλιο βλέπω πλέον άνετα όταν το note 2 με κούραζε.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπερβάλλουν όσοι λένε ότι δεν μπορείς να δεις κάτω από τον ήλιο; δε λέω ότι είναι ότι καλύτερο αλλά και με γυαλιά ηλίου ακόμα και κάτω από τον ήλιο πάλι βλέπεις. Από iPhone 4 έρχομαι και σίγουρα στο S4 είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπερβάλλεις λιγάκι... Δεν είναι τελείως καθαρή η οθόνη αλλά δεν είναι και έτσι όπως το παρουσιάζεις.

Εγώ δεν έχω δυσκολευτεί ούτε μια φορά σε χρήση στο δρόμο. Ενδεχομένως να πρέπει να αλλάξεις την φωτεινότητα από αυτόματη σε manual.

 

Εγώ που είχα s2, s3 και note 2 η οθόνη του s4 δεν έχει καμία σχέση... επιτέλους βλέπω!

Ακόμα και με κόντρα τον ήλιο βλέπω πλέον άνετα όταν το note 2 με κούραζε.

 

Μήπως υπερβάλλουν όσοι λένε ότι δεν μπορείς να δεις κάτω από τον ήλιο; δε λέω ότι είναι ότι καλύτερο αλλά και με γυαλιά ηλίου ακόμα και κάτω από τον ήλιο πάλι βλέπεις. Από iPhone 4 έρχομαι και σίγουρα στο S4 είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα

 

Θα συμφωνήσω και εγω με full φωτεινότητα βλεπεις ακομα κ κατω απο ηλιο φορωντας γυαλια ηλιου επαρκως.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο χωρίς να αλλάξω ρομ κτλ κρατώντας τα πάντα ίδια απλά να αλλάξω τα εικονίδια του τηλεφώνου, μηνυμάτων, μέιλ και να γίνουν ίδια με το pure Android?
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο χωρίς να αλλάξω ρομ κτλ κρατώντας τα πάντα ίδια απλά να αλλάξω τα εικονίδια του τηλεφώνου, μηνυμάτων, μέιλ και να γίνουν ίδια με το pure Android?

 

Ενας σχετικα ευκολος τροπος ειναι με αλλαγη launcher.Να βαλεις nova ή apex (αυτους χρησιμοποιω,αυτους ξερω :) )

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ενας σχετικα ευκολος τροπος ειναι με αλλαγη launcher.Να βαλεις nova ή apex (αυτους χρησιμοποιω,αυτους ξερω :) )

 

Απλά να ρωτήσω. Το βάζω από το play store. Μου πειράζει με τη μία κάτι; μου χαλάει κάτι; θέλει επανεκκίνηση; η μείνει σαν μια εφαρμογή και μετά το παραμετροποιω όπου θέλω;

Σορρυ αλλά καινούργιος στο Android

Link to comment
Share on other sites

Απλά να ρωτήσω. Το βάζω από το play store. Μου πειράζει με τη μία κάτι; μου χαλάει κάτι; θέλει επανεκκίνηση; η μείνει σαν μια εφαρμογή και μετά το παραμετροποιω όπου θέλω;

Σορρυ αλλά καινούργιος στο Android

 

Απλά το βάζεις, όπως λες, από play. Είναι απλά εφαρμογή, που σου αλλάζει μόνο την αρχική οθόνη το μενού και ίσως κάποια εικονίδια. Αν θες μετά κατεβάζεις και themes και αλλάζεις όλα τα εικονίδια. Χωρίς καν restart μπορείς να επιστρέψεις στον stock launcher (touchwiz).

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Απλά να ρωτήσω. Το βάζω από το play store. Μου πειράζει με τη μία κάτι; μου χαλάει κάτι; θέλει επανεκκίνηση; η μείνει σαν μια εφαρμογή και μετά το παραμετροποιω όπου θέλω;

Σορρυ αλλά καινούργιος στο Android

Αν και μου μυριζει οτι θα μεταφερθουμε ή θα φαμε κιτρινη καρτα :)

Το βαζεις απο playstore,υπαρχει σαν εφαρμογη,δεν θελει επανεκκινηση,δεν χαλαει τιποτα και παραμετροποιεις οποτε θες.

Η αλλαγη του εικονιδιου (μονο το εικονιδιο μπορεις να αλλαξεις, το μενου και η εμφανιση των εφαρμογων παραμενει samsung) δεν αλλαζει στα Settings και στον internet browser.Δες screenshots με nova launcher με stock android και με samsung εικονιδια

 

 

Nova settings-look and feel-icon theme

 

 

 

Θα συμφωνήσω και εγω με full φωτεινότητα βλεπεις ακομα κ κατω απο ηλιο φορωντας γυαλια ηλιου επαρκως.

Θα ελεγα οτι δεν υπαρχει μοναδικη απαντηση.Αλλους τους ενοχλει και αλλους οχι (ειμαι σε αυτους που δεν τους ενοχλει).Η συμπεριφορα του s4 σε σχεση με τo nexus 4 και το one (που τα δουλευω και τα θυμαμαι :) και οχι placebo κτλ κτλ) ειναι χειροτερη με κοντρα ηλιο.Στην αυτοματη φωτεινοτητα ολα,το s4 ειναι το χειροτερο (χωρις φυσικα να με ενοχλει)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου μυριζει οτι θα μεταφερθουμε ή θα φαμε κιτρινη καρτα :)

Το βαζεις απο playstore,υπαρχει σαν εφαρμογη,δεν θελει επανεκκινηση,δεν χαλαει τιποτα και παραμετροποιεις οποτε θες.

Η αλλαγη του εικονιδιου (μονο το εικονιδιο μπορεις να αλλαξεις, το μενου και η εμφανιση των εφαρμογων παραμενει samsung) δεν αλλαζει στα Settings και στον internet browser.Δες screenshots με nova launcher με stock android και με samsung εικονιδια

 

 

Nova settings-look and feel-icon theme

 

Αυτο το widget του καιρου στο S4...ηθελα να μαθω ποιος εξυπνος το σχεδιασε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το widget του καιρου στο S4...ηθελα να μαθω ποιος εξυπνος το σχεδιασε.

 

Ειναι το Line απο το eye in the sky .Τι επαθες? :D

 

 

Περισσοτερες πληροφοριες αν δεν βαριεσαι http://timothyjc.blogspot.de/2012/07/weather-eye.html?m=1

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Νέο Firmware DBT-I9505XXUBMEA

 

Region: Germany

Build Date: 29/5/13

Changelist: 768421

 

Download

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ειδαμε αλλαγες?

 

Πριν 4 ώρες βγήκε περίπου...Δε νομίζω να το έχει περάσει κανείς ακόμα...:)

Είμαι στο κατέβασμα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που αλλαξα το "ελληνικο" (EUR) μου S4 με γερμανικο (DBT), για να βλεπω και καμια αναβαθμιση! Μολις την περασω μεσω KIES, θα ενημερωσω για τυχον αλλαγες που δω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...