Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

καλησπερα!Παροτι λεει οτι δουλευει κανονικα το nfc το δοκιμασες φιλε μου?Για επιβεβαιωση ρωταω!

 

Έχω την ίδια και δουλεύει κανονικά όπως με τη μανίσια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ειναι αυτο ???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=376933

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα!Παροτι λεει οτι δουλευει κανονικα το nfc το δοκιμασες φιλε μου?Για επιβεβαιωση ρωταω!

 

Οχι δεν το δοκιμασα γιατι τωρα με το link που εδωσες το ειδα αλλα δεν με απασχολει ιδιαιτερα . Εχει σχεση ομως η μπαταρια με αυτο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μιας και είναι καλοκαίρι ψάχνω μια θήκη για το S4 αδιάβροχη(για χρήση στην θάλασσα 1-2 μέτρα το πολυ). Δεν θα εμπιστευτώ ebay σε αυτην την περίπτωση. Έχει κάνεις να προτείνει; Σε λογική πάντα τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μιας και είναι καλοκαίρι ψάχνω μια θήκη για το S4 αδιάβροχη(για χρήση στην θάλασσα 1-2 μέτρα το πολυ). Δεν θα εμπιστευτώ ebay σε αυτην την περίπτωση. Έχει κάνεις να προτείνει; Σε λογική πάντα τιμή.

 

Και να θελεις απο ebay δεν μπορεις αυτο τον καιρο .Μπλοκαρισμενες οι ελληνικες καρτες και σε ebay και σε amazon και apple.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και να θελεις απο ebay δεν μπορεις αυτο τον καιρο .Μπλοκαρισμενες οι ελληνικες καρτες και σε ebay και σε amazon και apple.

 

Σωστό και αυτό. Καμιά θήκη που μπορώ να κοιταξώ σε ελληνικό site με αντικαταβολή;

 

http://www.gadget-shop.gr/adiavroxi-thiki-gia-samsung-s4---mauri-oem-334 πως την βλέπετε αυτήν εδώ.;

Edited by jimm13
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Έχει κοπεί το καλώδιο του φορτιστή μου για το Samsung Galaxy S4. Ξέρετε από πού μπορώ να παραγγείλω κανένα καλώδιο της προκοπής 2Α που να μην είναι και πολύ ακριβό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κοπεί το καλώδιο του φορτιστή μου για το Samsung Galaxy S4. Ξέρετε από πού μπορώ να παραγγείλω κανένα καλώδιο της προκοπής 2Α που να μην είναι και πολύ ακριβό;

 

Στην avatro εχει 3-4 ευρω το original

 

Σε αλλα μαγαζια πιο φτηνα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στην avatro εχει 3-4 ευρω το original

 

Σε αλλα μαγαζια πιο φτηνα.

 

Επειδή Arvato τόσες μέρες δεν μπορώ να πιάσω γραμμή κι έχει και κακό παρελθόν, ξέρουμε πού αλλού μπορώ να βρω κανένα 2Α της προκοπής;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επιτέλους δέχονται τις Ελληνικές κάρτες ξανά στο ebay. Την μπαταριά "MPJ 3500mAh Extended Battery for Samsung Galaxy S4 SIV S IV I9500 I9505 With NFC" δεν την βλέπω, μάλλον εξαντλήθηκε. Το HKD τι νόμισμα είναι;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα για μια προφυλλαξη οθονης απο ebay μεσω paypal με δυο διαφορετικες καρτες απο αλλη τραπεζα αλλα πηρα το ιδιο μηνυμα

We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card Visa ......

 

Απο Master Card Eurobank και Visa Πειραιως

 

Το ειχα κανει και προ ημερων με την Mastercard με το ιδιο μηνυμα και για καθε προσαθεια με χρεωσαν 0,89 ευρω που θα μου επιστραφουν σε ενα μηνα .

 

Απο Eurobank που πηρα τηλ μου ειπαν οτι δεν ειναι στην κατηγορια των επιτρεπομενων συναλλαγων ακομα αυτη η αγορα

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου εκανε αγορα με χρεωστικη της Αλφα, τωρα ακουω και εγω οτι καποιοι αντιμετωπιζουν προβλημα, δεν ξερω τι παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δέχονται τις Ελληνικές κάρτες ξανά στο ebay. Την μπαταριά "MPJ 3500mAh Extended Battery for Samsung Galaxy S4 SIV S IV I9500 I9505 With NFC" δεν την βλέπω, μάλλον εξαντλήθηκε. Το HKD τι νόμισμα είναι;

HKD = Hong-Kong Dollar

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

θέλω να αντικαταστήσω το ραγισμένο τζάμι από τη συσκευή και έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τη διαδικασία:

 

1)Για να αφαιραίσω την παλιά κόλλα μεταξύ digitizer και τζαμιού, χρειάζεται ειδικό remover ή αφαιρείται απλά με καθαρό οινόπνευμα;

2)Έχετε να προτείνετε κάποια UV κόλλα; Διαβάζω πολύ καλά λόγια για την octopus glue. Από Ελλάδα μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο ή μόνο εξωτερικό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα , που μπορω να βρω οθονη για το i9505; Μπορει να μπει και απο αλλο μοντελο s4 ; Ειναι ιδιες; Δεν με ενδιαφερει να ειναι αυθεντικη η οθονη απλα να δουλευει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...έχω ένα galaxy s4 i9505 και θέλω να αλλάξω μπαταρία.Απ'ότι βλέπω η μαμίσια είναι στα 3,8V 9,88Wh....με μια έρευνα στα ιντερνετικά καταστήματα βρίσκω μπαταρίες με τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά με 10 € περίπου και τις ονομάζουν γνήσιες....όπως για παράδειγμα http://www.mobilehellas.com/index.php?route=product/product&product_id=10698....άλλοι βέβαια έχουν τις ίδιες 20 και 30€....επειδή κάτι μου βρωμάει ξέρει κανείς τι παίζεται με το θέμα μπαταρίες;;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Καλησπέρα στην παρέα.

Ήρθε η ώρα και για εμένα να αλλάξω μπαταρία. Για πείτε καμιά γνώμη, ξέρετε που θα μπορούσα να αγοράσω πραγματικά ΓΝΉΣΙΑ μπαταρία.

Πάντως στο skroutz που κοίταξα μάλλον για μαϊμούδες μου φάνηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά χαρά κι από μένα. Πήρα μεταχειρισμένο το i9505 αλλά η μπαταρία του είναι χώμα (δεν είχε αλλαχτεί ποτέ). Πιο πίσω προτάθηκε η 3500mah MPJ Power Akku. Βγαίνει στα 14€ με μεταφορικά απο Γερμανία. Αξίζει ακόμα ή υπάρχει κάποια εναλλακτική? Και είναι όντως 3500 όσο λέει ή fake (για κάποιον που να την έχει δοκιμάσει)?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει το κινητο μας fast charging?

Κατι σαν αυτο ή αυτο δηλαδη.

 

Και αν υποστηριζει τι ακριβως πρεπει να κανουμε απλα αγοραζουμε εναν fast charger σαν τον παραπανω και το συνδεουμε και αυτο ητανε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γειά χαρά κι από μένα. Πήρα μεταχειρισμένο το i9505 αλλά η μπαταρία του είναι χώμα (δεν είχε αλλαχτεί ποτέ). Πιο πίσω προτάθηκε η 3500mah MPJ Power Akku. Βγαίνει στα 14€ με μεταφορικά απο Γερμανία. Αξίζει ακόμα ή υπάρχει κάποια εναλλακτική? Και είναι όντως 3500 όσο λέει ή fake (για κάποιον που να την έχει δοκιμάσει)?

 

Ευχαριστώ.

Εχω ακριβως αυτη τη μπαταρια(Μονο που η δικη μου εκδοση εχει και nfc κυκλωμα κατι που σε αυτη δεν ξερω αν εχει)κοντα στον 1 χρονο και κατι και μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την μπαταρια.

Μην φανταστεις οτι θα σου δινει 3 μερες αυτονομιας αλλα πιστεψε με μιση μερα παραπανω απο την μαμα μπαταρια θα την εχεις.

Στην προτεινω ανεπιφύλακτα.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην το δοκιμάσεις

με μια αναζητηση στον γκοουγκλι θα δεις οτι εχουν καεί S4 με fast charging

 

Όσο για την μπαταρία τα πραγματικά μιλιαμπερορια σ αυτο το μεγεθες δν μπορουν να ξεπαιρνανε τα 2800

 

οπότε ότι αντίστοιχο κυκλοφορεί ειναι karafake

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που θα στο πω αλλα οσο αφορα την μπαταρια εχεις αδικο.

 

Μια χαρα αληθινα 3500mah ειναι την εχω μετρηση και με πολυμετρο αλλα φανηκε και στο ποσο παραπανω κραταγε το κινητο μου με την μπαταρια mpj 3500mah.

 

Αν μιλας για μπαταρια που ειναι αμφιβολου μαρκας τοτε ναι το δεχομαι και εχεις απολυτο δικιο αλλα αν μιλαμε για επωνυμη και γνωστη μαρκα τοτε δεν εχεις δικιο.

 

Και με μια αλλη αναζητηση στο google θα δεις οτι εχουν καει πολλα κινητα ακομα και με τον μαμα φορτιστη.

 

Και τελικα το κινητο μας υποστηριζει ή οχι fast charge?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει καποιον? Αν ναι ποιον?

 

Και οταν του συνδεσεις εναν ταχυφορτιστη σου δειχνει πουθενα οτι κανει ταχυφορτιση ή το καταλαβαινεις απο το οτι φορτιζει το κινητο ποιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Με τον φορτιστη της συσκευασιας.

Φορτιζει πολυ γρηγορα.

Ταχυ φορτιση τι εννοεις;

Μεσα σε 1 ωρα και 20 λεπτα εχει φορτίσει.

Εσυ θέλεις πιο γρηγορα;

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα και με την μαμα μπαταρια δεν μου φορτιζε τοσο γρηγορα αλλα στις 2-3 ωρες.

 

Ελα ομως που εχω αλλαξει μπαταρια στο κινητο μου εδω και πολυ καιρο και εχω βαλει την mpj 3500mah με αποτελεσμα να φορτιζει ακομα ποιο αργα και να θελει 3-5 ωρες αναλογα ποσο γεματη ειναι η μπαταρια οταν την βαλω για φορτιση.

 

Παντα μιλαω με τον μαμα samsung φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...