Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

WOW!35 δολλαρια?Και νομιζα οτι οι spigen ηταν ακριβες με γυρω στο 20αρι!

 

Εδώ πληρώσαμε ένα καλό μισθό Ελλάδας για το κινητό.. Το 30αρι θα μας πειράξει? :D καλή όμως έτσι?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι κλασικη σιλικονης. Γιατι να παρεις σιλικονης 20 ευρω ενω υπαρχουν και με 3-10 ευρω πολυ καλες?

 

για στειλε μου καμια γτ μεχρι τωρα 2 που εχω παρει δεν μου φαινονται και πολυ καλες

Link to comment
Share on other sites

για στειλε μου καμια γτ μεχρι τωρα 2 που εχω παρει δεν μου φαινονται και πολυ καλες

Ναι ναι και σε μενα, θα κανω συλλογη και απο το galaxy τωρα, αφου εχω και τις πεντε θηκες απο το 5αρι που εμειναν. :lol:

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτη ειχα παρει πριν παρω την neo hybrid και ειμαι ικανοποιημενος

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/puro-thiki-samsung-galaxy-s4-sgs4sblk-mayro/prod4220003pp/

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θήκη πού αφήνει εκτεθειμένο το πάνω και κάτω μέρος σε κινητό μου δεν βάζω ξανά,ποιος ο λόγος τότε να φοράω θήκη,για την πλάτη???βάζω θήκη για ολική προστασία κι όχι για μερική.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θήκη πού αφήνει εκτεθειμένο το πάνω και κάτω μέρος σε κινητό μου δεν βάζω ξανά,ποιος ο λόγος τότε να φοράω θήκη,για την πλάτη???βάζω θήκη για ολική προστασία κι όχι για μερική.

 

Παρα πολυ σωστος. Και εγω μαζι σου !

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη μέχρι τώρα θήκη για το s4 είναι αυτή...

Πολύ καλή προστασία,αλλα και δεν του προσθέτει όγκο,σχεδόν καθόλου...

Εν αντίθεσή με της sgp που ναι μεν έχει ίδια προστασία,αλλα προσθέτει όγκο στο κινητό παιδιά...

Βέβαια το πίσω μέρος της sgp κακά τα ψέματα είναι πολύ ωραίο,αλλα δυστυχώς προσωπικά εμένα στο κράτημα δεν με βόλεψε...

Παραθέτω δύο φωτογραφίες από την μια και δύο από την άλλη,έτσι για να δείτε τις διαφορές...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εφαρμογή για να ανοίγει αυτόματα η οθόνη όταν ανοίγεις την flip cover; Έχω βρει το Smart Cover αλλά κάποιοι στα σχολια μιλάνε για battery drain.
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ σωστος. Και εγω μαζι σου !

 

εγω παλι, Χρηστο, σε κινητο Samsung δεν ξαναφοραω θηκη πλην της original flip type (και ειδικα στο S4, καποια αλλη περα της s-view).

Το κινητο δεν ειναι για να το κρυβουμε σε θηκες και οι συγκεκριμενες προστατευουν την οθονη αυξανοντας ελαχιστα το παχος, δινοντας ενα elegant αποτελεσμα.

Τα σκουπιδοπλαστικα που μας ταϊζει η σαμμυ, ευτυχως εχουν καλη αντοχη στο χρονο σε γρατζουνιες και εκδορες, οποτε το bezel -περα απο πτωση- θα παραμεινει ανεπαφο σε βαθος χρονου.

Ειδικα η s-view cover, εξαλειφει και το προβλημα της διαχειρισης των κλησεων - ειναι η τελεια υλοποιηση...

@duk3r

Ολες οι εφαρμογες αυτου του τυπου εχουν το γνωστο battery drain.

Σε s4, οπως γραφω και παραπανω, για flip type αποκλειστικα s-view...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε και αυτή τη θήκη της Spigen. Κάνει ότι και η S-View flip case χωρίς να βγάζεις το κινητό από τη θήκη και μιλάς κανονικά. Το βγάζεις μόνο για περισσότερες λειτουργίες και φαίνεται πως η θήκη παράχει ικανοποιητική προστασία. Την περιμένω εντός της εβδομάδας.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη μέχρι τώρα θήκη για το s4 είναι αυτή...

Πολύ καλή προστασία,αλλα και δεν του προσθέτει όγκο,σχεδόν καθόλου...

Εν αντίθεσή με της sgp που ναι μεν έχει ίδια προστασία,αλλα προσθέτει όγκο στο κινητό παιδιά...

Βέβαια το πίσω μέρος της sgp κακά τα ψέματα είναι πολύ ωραίο,αλλα δυστυχώς προσωπικά εμένα στο κράτημα δεν με βόλεψε...

Παραθέτω δύο φωτογραφίες από την μια και δύο από την άλλη,έτσι για να δείτε τις διαφορές...

 

Ποσο την πήρες την μια και ποσο την αλλη φίλε μου;η μια ειναι η orijinal που δίνει η samsung;

Link to comment
Share on other sites

πια καρτα μνημης προτεινεται για καλυτερη λειτουργεια στο κινητο μας?

 

original και σε εξαιρετική τιμή (40 ευρώ)

 

όταν η 32GB κοστίζει από 32 ευρώ (μιλάμε για class 10=ταχύτητα Minimum 10MB/sec)

 

http://www.ebay.com/itm/221067563874?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ομως αν θα μας στειλει original !!! μην μας στειλουνε καμια κινεζια ....

 

σε μένα έστειλε original. φαίνεται αξιόπιστος. συνάδελφός του που μου έστειλε μαϊμουδιά SGP Θήκη σε 1 μέρα το ebay επέστρεψε τα λεφτά. υπάρχει μεγάλη ευαισθησία στα μαιμού προϊόντα στο e-bay και εξάλλου είσαι προστατευμένος για όλο το ποσό....

εξάλλου το λέει

We guarantee our product will come in the original unopened manufacturer's sealed packing.

αυτή τη συσκευασία παρέλαβα

Edited by argic
Link to comment
Share on other sites

πια καρτα μνημης προτεινεται για καλυτερη λειτουργεια στο κινητο μας?

 

Eγώ προτείνω την αντίστοιχη της Samsung. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα, σε αντίθεση με τις Sandisk.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eγώ προτείνω την αντίστοιχη της Samsung. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα, σε αντίθεση με τις Sandisk.

 

επομένως +13 ευρώ και είσαι εδώ

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-64GB-microSD-microSDHC-64G-microSDXC-SD-SDXC-Class-10-UHS-I-C10-Card-C10-/321112619971?pt=Digital_Camera_Memory_Cards&hash=item4ac3cdbbc3

Link to comment
Share on other sites

ε τωρα καηκα .....!!! μπερδευτηκα χαχα αλλα μαλλον θα παω στην 1η επιλογη

 

σε μένα έστειλε original. φαίνεται αξιόπιστος. συνάδελφός του που μου έστειλε μαϊμουδιά SGP Θήκη σε 1 μέρα το ebay επέστρεψε τα λεφτά. υπάρχει μεγάλη ευαισθησία στα μαιμού προϊόντα στο e-bay και εξάλλου είσαι προστατευμένος για όλο το ποσό....

εξάλλου το λέει

We guarantee our product will come in the original unopened manufacturer's sealed packing.

αυτή τη συσκευασία παρέλαβα

μολις την παρηγγειλα! ποσες μερες εκανε περιπου μεχρι να ερθει ?

http://www.ebay.com/itm/SANDISK-MOBILE-ULTRA-CLASS-10-64GB-MICRO-SDXC-SD-64G-MEMORY-UHS-I-U1-ANDROID-APP-/330916901212?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d0c2f315c

Edited by Tyxerakias
Συνεχόμενα μηνύματα
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ε τωρα καηκα .....!!! μπερδευτηκα χαχα αλλα μαλλον θα παω στην 1η επιλογη

 

be cool

η πρώτη είναι sandisk και η εταιρεία έχει παραδεχθεί ότι έχει κατασκευάσει κάρτες που σε S3 galaxy βγήκαν προβληματικές

-32GB Sandisk Micro SD suddenly stopped being recognized by Galaxy S3 phone

-SanDisk says it produced some bad 32GB and 64GB microSD cards. The card manufacturer admitted to a problem in the production of a small number of its 32GB and 64GB microSD cards. The manufacturing problem has already been repaired. If you have a SanDisk card that is failing, whether it is on the Samsung Galaxy S III or any other device, you can contact the company and receive a replacement.

 

αγοράζοντας samsung θεωρητικά είσαι σε πλεονεκτικότερη θέση (?) :p και μείον 13 ευρώ :(

 

μολις την παρηγγειλα! ποσες μερες εκανε περιπου μεχρι να ερθει ?

http://www.ebay.com/itm/SANDISK-MOBILE-ULTRA-CLASS-10-64GB-MICRO-SDXC-SD-64G-MEMORY-UHS-I-U1-ANDROID-APP-/330916901212?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d0c2f315c

 

αγόρασα 10/5 και παρέλαβα 23/5.

Edited by Tyxerakias
Κι άλλα συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ενα χρονο τωρα που εχω αυτη ειμαι απολυτα ευχαρ

 

http://www.memoryc.com/flashmemorycards/microsd/64gbteammicrosdxcmobilecl10uhs1.html

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα 10/5 και παρέλαβα 23/5.

καλα ειναι ευχαριστω φιλος.

κατι αλλο τωρα...οταν η μπαταρια μας πεφτει κατω απο το 5% πως γινεται να μην πεφτεθ η φωτεινοτητα της οθονης? γιατι αν εισαι εξω την μερα και γινει αυτο δεν βλεπω τιποτα!

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...