Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Σε σιλικόνη έχει κάτι αντίστοιχο? Θεωρείς ότι αυτό προστατεύει σε περίπτωση πτώσης της συσκευής?

 

Ναι υπάρχει και σε σιλικόνη και σε πλαστικό νομίζω. Τα έχει πάρει το μάτι μου στο ebay. Ψάξου λίγο και θα βρεις...

 

Κοίτα, εγώ το κρίνω ως εξής, και χωρίς τίποτα να ήταν το κινητό, αυτό που τσούζει πιο πολύ απ' όλα είναι η οθόνη. Το αμέσως πιο τσουχτερό είναι το περιμετρικό bazel. Τελευταίο είναι το πίσω καπάκι.

 

Άρα έχουμε και λέμε: Η οθόνη έχει την ίδια προστασία είτε με αυτό είτε με ολόσωμη πλάτη. Για το bazel δύσκολα βρίσκεις καλό ανταλλακτικό (βρίσκεις παρόλα αυτά) και είναι λίγο μανούρα η αλλαγή.Την φθορά της πλάτης είτε από τη χρήση είτε από πτώση προσωπικά τη θεωρώ αδιάφορη αφού με 5-7€ παίρνεις κανονικό ολόιδιο καπάκι με το original και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Αν σκεφτείς και ότι τις περισσότερες φορές που (αν) θα σου τύχει να πέσει το τηλέφωνο, θα είναι με κάποια γωνία. Ποτέ δεν πέφτει 100% παράλληλα με το πάτωμα. Η πλάτη το μόνο που προσφέρει είναι το ενδεχόμενο ανώμαλου εδάφους (πέτρες κτλ). Κατά τα άλλα το bazel είναι αυτό που μετράει περισσότερο κατά την άποψή μου και το εμπρός χείλος που προστατεύει έμμεσα την οθόνη (με κάποιο επιπλέον προστατευτικό εννοείται!).

 

Εγώ προσωπικά θα το συνδυάσω με ένα δερμάτινο καπάκι του black edition και θα έχω κλείσει πιστεύω από προστασία και stylish :cool:!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια απορία παιδιά, αν γυρίζω το κινητό με φορτιστή του galaxy s1 που είναι λιγότερα αμπερ, φορτίζει μόνον πιο αργά ή του φθείρω και την μπαταρία;;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει και σε σιλικόνη και σε πλαστικό νομίζω. Τα έχει πάρει το μάτι μου στο ebay. Ψάξου λίγο και θα βρεις...

 

Κοίτα, εγώ το κρίνω ως εξής, και χωρίς τίποτα να ήταν το κινητό, αυτό που τσούζει πιο πολύ απ' όλα είναι η οθόνη. Το αμέσως πιο τσουχτερό είναι το περιμετρικό bazel. Τελευταίο είναι το πίσω καπάκι.

 

Άρα έχουμε και λέμε: Η οθόνη έχει την ίδια προστασία είτε με αυτό είτε με ολόσωμη πλάτη. Για το bazel δύσκολα βρίσκεις καλό ανταλλακτικό (βρίσκεις παρόλα αυτά) και είναι λίγο μανούρα η αλλαγή.Την φθορά της πλάτης είτε από τη χρήση είτε από πτώση προσωπικά τη θεωρώ αδιάφορη αφού με 5-7€ παίρνεις κανονικό ολόιδιο καπάκι με το original και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Αν σκεφτείς και ότι τις περισσότερες φορές που (αν) θα σου τύχει να πέσει το τηλέφωνο, θα είναι με κάποια γωνία. Ποτέ δεν πέφτει 100% παράλληλα με το πάτωμα. Η πλάτη το μόνο που προσφέρει είναι το ενδεχόμενο ανώμαλου εδάφους (πέτρες κτλ). Κατά τα άλλα το bazel είναι αυτό που μετράει περισσότερο κατά την άποψή μου και το εμπρός χείλος που προστατεύει έμμεσα την οθόνη (με κάποιο επιπλέον προστατευτικό εννοείται!).

 

Εγώ προσωπικά θα το συνδυάσω με ένα δερμάτινο καπάκι του black edition και θα έχω κλείσει πιστεύω από προστασία και stylish :cool:!

 

Έτσι που το αναλυεις, πάω να βγάλω την slim armor! :D

 

 

Μια απορία παιδιά, αν γυρίζω το κινητό με φορτιστή του galaxy s1 που είναι λιγότερα αμπερ, φορτίζει μόνον πιο αργά ή του φθείρω και την μπαταρία;;;

 

Καλό του κανεις, κακό δεν του κανεις! Εφόσον δεν σ' ενοχλεί η παραπάνω ώρα, no problem.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε άσπρο το δερμάτινο καπάκι;

 

Όπως φαίνεται ναι αλλά ακόμα βρίσκεται σε κατάσταση προ παραγγελίας. Με τον όποιο κίνδυνο φυσικά να μην πρόκειται και για original.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5263727

Link to comment
Share on other sites

παιδες γεια σας,,υπαρχει προστατευτικο για την πισω μερια του s4??(μεμβράνη)

και αν ναι που μπορω να βρω??

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω μια. Sdxc καρτα αλλά δεν ξέρω μέχρι ποια ταχύτητα πιάνει ξέρει κανεις ποσο μπορεί να πιάσει ταχύτητα ; 70mb /s read 30 mb/s write είναι εφικτό;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω μια. Sdxc καρτα αλλά δεν ξέρω μέχρι ποια ταχύτητα πιάνει ξέρει κανεις ποσο μπορεί να πιάσει ταχύτητα ; 70mb /s read 30 mb/s write είναι εφικτό;

 

Για 'ριξε μια μάτια εδω:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/sdxc-sdhc-uhs-i,2940.html

 

Έχει ένα συγκριτικό και έχει μερικές sdxc. Νομίζω ότι σε ονομαστικό επιπεδο (παντα), δεν έχεις θέμα. Την έχουν την ταχύτητα που ζητάς (Οι U1 ή αλλιώς C10, βεβαια).

Δεν ξέρω αν το τηλέφωνο τις δουλεύει όμως σωστα!

 

Δες και εδώ, κάποιες κορυφαίες για μένα καρτες!

 

http://www.toshiba.co.jp/p-media/wwsite/uhs.html

 

Υπέρ καλύπτουν τις απαιτήσεις σου!

 

Έχω 2 χ 16αρες και 1 χ 32άρα τετοιες και είναι πραγματικά εξαιρετικές. Φοβερες καρτες!

 

EDIT: Εδώ ημαστε! Όλα τα πρότυπα, με τις ταχύτητες τους!

 

https://www.sdcard.org/developers/overview/speed_class/

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για 'ριξε μια μάτια εδω:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/sdxc-sdhc-uhs-i,2940.html

 

Έχει ένα συγκριτικό και έχει μερικές sdxc. Νομίζω ότι σε ονομαστικό επιπεδο (παντα), δεν έχεις θέμα. Την έχουν την ταχύτητα που ζητάς (Οι U1 ή αλλιώς C10, βεβαια).

Δεν ξέρω αν το τηλέφωνο τις δουλεύει όμως σωστα!

 

Δες και εδώ, κάποιες κορυφαίες για μένα καρτες!

 

http://www.toshiba.co.jp/p-media/wwsite/uhs.html

 

Υπέρ καλύπτουν τις απαιτήσεις σου!

 

Έχω 2 χ 16αρες και 1 χ 32άρα τετοιες και είναι πραγματικά εξαιρετικές. Φοβερες καρτες!

 

EDIT: Εδώ ημαστε! Όλα τα πρότυπα, με τις ταχύτητες τους!

 

https://www.sdcard.org/developers/overview/speed_class/

 

Σε ευχαριστώ το ερωτημα μου είναι το s4 μέχρι ποια ταχύτητα υποστήριζε

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση,εχει κανεις το plantronics m165?? Εχει κανα προβλημα συμβατοτητας με την συσκευη μας μηπως?? Πληροφοριακα γιατι ειμαι ετοιμος να προχωρησω στην παραγγελια του τελικα.. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η φίλη μου είχε μια flip κατακόρυφη θήκη (cellularline) που της έσπασε, η οποία στο άνοιγμα της ενεργοποιούσε την οθόνη και στο κλείσιμο την απενεργοποιούσε. Διαπιστώσαμε ότι αυτό δεν το έκανε μια δεύτερη θήκη που αγόρασε. Οπότε που θα βρω μια παρόμοια με την αρχική;;; και πως να αναζητησω αυτο feature ας πουμε στο ebay?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά,

κοιτάω για αγορά screen protector και συγκεκριμένα tempered glass.

κάποιος που γνωρίζει τι γνώμη έχει,

να πάρω τη spigen ή να πάω σε κάτι πιο φθηνό από ebay ?

(γιατί είδα κυκλοφορούν πάρα πολλές και μπερδεύτηκα :wacko: )

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά,

κοιτάω για αγορά screen protector και συγκεκριμένα tempered glass.

κάποιος που γνωρίζει τι γνώμη έχει,

να πάρω τη spigen ή να πάω σε κάτι πιο φθηνό από ebay ?

(γιατί είδα κυκλοφορούν πάρα πολλές και μπερδεύτηκα :wacko: )

 

Υπάρχει ανάλογη συζήτηση μερικές σελίδες πιο πίσω και κάπου στο ενδιάμεσο έχω γράψει και εγώ προσωπικά την άποψη μου για τη συγκεκριμένη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε φιλε! Μια χαρούλα είναι και οι mpj!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οι mpj μπαταρίες χωράνε στην θήκη;; Οι zerolemon θέλουν 10€ μεταφορικά δεν μπορούμε να τις βρούμε αλλού εκτός ebay?οι zerolemon δεν έχουν NFC οι mpj υποστηρίζουν πως έχουν. Λένε όμως αλήθεια; Edited by tsafou
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, η zerolemon 3000mah χωράει κανονικά με το πίσω καπάκι του κινητού ή θέλει αντικατάσταση με αλλο;

Κάποιος που την έχει, κατά πόσο έμεινε ευχαριστημένος;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρήγγειλα το κάλυμμα της Black edition.

http://m.ebay.com/itm/251495936573?nav=SEARCH

Σε αναμονή για εντυπώσεις μόλις παραλάβω.

 

Αν χωραει στις κλασικες θηκες το πηρα και εγω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, η zerolemon 3000mah χωράει κανονικά με το πίσω καπάκι του κινητού ή θέλει αντικατάσταση με αλλο;

Κάποιος που την έχει, κατά πόσο έμεινε ευχαριστημένος;

Ναι χωράει χωρίς να αλλάξεις καπάκι.

Προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος.5-6 ώρες οθόνη βγάζει.Κυρίως ταινίες που βλέπω και διάβασμα βιβλίων

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η γυναικα μου προσφατα αγορασε το S4 ασπρο και επειδη θελω να το προστατεψω απο πεσιματα αγορασα την Case-Mate Tough Case for Samsung Galaxy S4 - White και την καρτα μνημης Samsung 16GB MicroSDHC Plus Class 10 UHS-1. Για οθονη πιστευω δεν χρειαζεται κατι μιας και απο πτωση θα χτυπησει πρωτα η θηκη και απο γρατσουνιες εχει ζελατινα απο το εργοστασιο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η γυναικα μου προσφατα αγορασε το S4 ασπρο και επειδη θελω να το προστατεψω απο πεσιματα αγορασα την Case-Mate Tough Case for Samsung Galaxy S4 - White και την καρτα μνημης Samsung 16GB MicroSDHC Plus Class 10 UHS-1. Για οθονη πιστευω δεν χρειαζεται κατι μιας και απο πτωση θα χτυπησει πρωτα η θηκη και απο γρατσουνιες εχει ζελατινα απο το εργοστασιο.

 

Η οθόνη ειναι πολυ δύσκολο να κάνει σημάδια. Άστρο όπως ειναι αν κτυπήσει πολυ δυνατά θα σπάσει. Σημάδια δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...