Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Παιδια θελω να παρω το galaxy s4 . Αλλα διαβασα οτι σπαει η οθονη ευκολα χωρις πεσιμο .μονο με ελαχιστη πιεση στην οθονη

 

Βάλε ζελατίνα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα ποιός κάθεται και ασχολέιται με ολων των ειδών τα video που κυκλοφορουν στο ιντερνετ..εχεις κανείς σκοπό να πιάσει το μαχαίρι να προσπαθήσει να χαρακώσει την οθόνη του? καποιος αλλο να το ρίχνει κάτω για να δει τι θα συμβεί??Μαλλον οχι. Το gorilla glass 3 ειναι πολυ ανθεκτικό αλλα μπορει να τύχει να σου πέσει και να σπάσει ή να πέσει και να μην πάθει τίποτα. Παιζει σημασία με ποια γωνία θα πέσει, με τι δύναμη, πάντως είναι ανθεκτικό και δεν σπάει με ελάχιστη πίεση(ελεος)

Μου χει τύχει να μου πέσει απ τα 2 μέτρα το S2 σε μαρμαρο με την οθόνη προς τα κάτω, απ τη δυναμη πετάχτηκε το πίσω καπακι, κι ομως δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά, ουτε κάν εκλεισε..θεωρώ πως ήμουν απλα τυχερός. Αν έσπαγε ομως η οθόνη δεν θα αρχιζα να κατηγορώ τη σαμσουνγκ οτι μου πούλησε κακη οθόνη. Δεν είναι αθραυστες οι οθόνες ,ειναι αρκετά ανθεκτικές ομως σε μια μικρή πτώση ή σε γρατζουνιές. Αυτα!

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αθραυστες οι οθόνες ,ειναι αρκετά ανθεκτικές ομως σε μια μικρή πτώση ή σε γρατζουνιές. Αυτα!

Δεν υπάρχει κάτι που να ναι "αθραυστο".

Η διαφωνία μου εμένα είναι στο "αρκετά" που γράφεις.

Δεν είναι ακόμα "αρκετά" ανθεκτικά, αν πέσει π.χ. από τα 1-2 μέτρα μπορεί και να σπάσει.

Αν πέσει από το ίδιο ύψος π.χ. ένα DVD (το δισκάκι) ΔΕΝ σπάει, ή π.χ. το τηλεχειριστήριο μιας τηλεόρασης, ή ένα στικάκι USB.

Αυτά ΕΙΝΑΙ αρκετά ανθεκτικά και πρέπει να καταβάλεις προσπάθεια για να τα σπάσεις.

Σε λίγα χρόνια πολύ πιθανόν (το Gorilla Glass 10) να ναι ΑΡΚΕΤΑ ανθεκτικά, τώρα όμως...

 

Είχα βάλει και στο νήμα του Ζ1 το βίντεο που ΔΕΝ σπάει το γυαλί, ΑΛΛΑ μετά δεν δούλευε το τηλέφωνο (!) παρότι εξωτερικά ήταν σχεδόν ανέπαφο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι που να ναι "αθραυστο".

Η διαφωνία μου εμένα είναι στο "αρκετά" που γράφεις.

Δεν είναι ακόμα "αρκετά" ανθεκτικά, αν πέσει π.χ. από τα 1-2 μέτρα μπορεί και να σπάσει.

Αν πέσει από το ίδιο ύψος π.χ. ένα DVD (το δισκάκι) ΔΕΝ σπάει, ή π.χ. το τηλεχειριστήριο μιας τηλεόρασης, ή ένα στικάκι USB.

Αυτά ΕΙΝΑΙ αρκετά ανθεκτικά και πρέπει να καταβάλεις προσπάθεια για να τα σπάσεις.

Σε λίγα χρόνια πολύ πιθανόν (το Gorilla Glass 10) να ναι ΑΡΚΕΤΑ ανθεκτικά, τώρα όμως...

 

Είχα βάλει και στο νήμα του Ζ1 το βίντεο που ΔΕΝ σπάει το γυαλί, ΑΛΛΑ μετά δεν δούλευε το τηλέφωνο (!) παρότι εξωτερικά ήταν σχεδόν ανέπαφο.

 

Εδώ μιλάμε για γυαλί, κι οχι για στικακι ή χειριστήριο που είναι πλαστικο...για το υλικό του είναι αρκετα ανθεκτικο, επιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι που να ναι "αθραυστο".

Η διαφωνία μου εμένα είναι στο "αρκετά" που γράφεις.

Δεν είναι ακόμα "αρκετά" ανθεκτικά, αν πέσει π.χ. από τα 1-2 μέτρα μπορεί και να σπάσει.

Αν πέσει από το ίδιο ύψος π.χ. ένα DVD (το δισκάκι) ΔΕΝ σπάει, ή π.χ. το τηλεχειριστήριο μιας τηλεόρασης, ή ένα στικάκι USB.

Αυτά ΕΙΝΑΙ αρκετά ανθεκτικά και πρέπει να καταβάλεις προσπάθεια για να τα σπάσεις.

Σε λίγα χρόνια πολύ πιθανόν (το Gorilla Glass 10) να ναι ΑΡΚΕΤΑ ανθεκτικά, τώρα όμως...

 

Είχα βάλει και στο νήμα του Ζ1 το βίντεο που ΔΕΝ σπάει το γυαλί, ΑΛΛΑ μετά δεν δούλευε το τηλέφωνο (!) παρότι εξωτερικά ήταν σχεδόν ανέπαφο.

Φιλε μου οι συγκρισεις που εκανες ειναι αρκετα ασχετες μεταξυ τους... τι κοινο εχει το γυαλι με το πλαστικο στικακι usb? Δηλαδη τι να σπασει απο το USB στικακι? Επισης η οθονη ειναι αρκετα ανθεκτικη σε αυτο που λεει οτι κανει... δηλαδη δεν γρατζουνιεται ευκολα! Δεν εγραφε πουθενα οτι ειναι αλεξισφαιρη :!:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 4 σελιδες ξαφνικα ...σπαει η οθονη,γρατζουνιετε,κτλ...ακουστε και καμμια γνωμη αμα ρωτατε...το S4 εχει απο τις πιο ανθεκτικες ΣΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ οθονη απ'τα περισοτερα κινητα του εμποριου...οποιος θελει ας το βαλει και στο ψυγειο η σε ατσαλινη θηκη για περισοτερη ασφαλεια.....τελος

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι, θελω να παρω ακουστικα για το κινητο αλλα δεν θελω να παρω της samsung γιατι ειναι απαραδεκτα αν κρινω απο τα μαμισια τα οποια χαλασαν με συνοπτικες διαδικασιες (δεν ακουγεται απο το ενα το ηχειο). Εχει καποιος να προτεινει κατι ή τι να προσεξω στο ψαξιμο ωστε να ειναι συμβατα με το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οι συγκρισεις που εκανες ειναι αρκετα ασχετες μεταξυ τους... τι κοινο εχει το γυαλι με το πλαστικο στικακι usb?

Δεν καταλάβατε τι ακριβώς συνέκρινα.

Μίλησα από πρακτικής άποψης. Αντικείμενα ή μηχανήματα που τα χειριζόμαστε κάθε μέρα. Τα πιάνουμε, τα αφήνουμε, τα βάζουμε και τα βγάζουμε και τα οποία είναι επιρρεπή σε πτώσεις. Δεν τα ακουμπάμε κάπου και μένουν εκεί διακοσμητικά.

Οι κύλινδροι π.χ. του φωνόγραφου (που κάποια εποχή ήταν φτιαγμένοι κιι από κερί) έπρεπε να τους χειριστείς με προσοχή και αν πέφτανε κάτω καταστρεφόντουσαν. Κάτι που δεν συμβαίνει με τα CD.

 

Δεν κοιτάζω το "γυαλί" ή το πλαστικό.

Λέω απλά πως τα κινητά/smartphones φαίνεται να ΜΗΝ είναι ακόμα ικανά να ανταπεξέλθουν με πλήρη επιτυχία σε πτώσεις από μικρό ύψος, που δυστυχώς φαίνεται να είναι στην ημέρησια διάταξη πολλών χρηστών.

 

Υ.Γ. Να κι ένα ενδιαφέρον poll. Πόσοι έχουν 0 πτώσεις ή 1 ή λίγες ή συχνά.

Το 0 νομίζω θα το ψηφίσει ποσοστό κοντά στο 0%.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε τι ακριβώς συνέκρινα.

Μίλησα από πρακτικής άποψης. Αντικείμενα ή μηχανήματα που τα χειριζόμαστε κάθε μέρα. Τα πιάνουμε, τα αφήνουμε, τα βάζουμε και τα βγάζουμε και τα οποία είναι επιρρεπή σε πτώσεις. Δεν τα ακουμπάμε κάπου και μένουν εκεί διακοσμητικά.

Οι κύλινδροι π.χ. του φωνόγραφου (που κάποια εποχή ήταν φτιαγμένοι κιι από κερί) έπρεπε να τους χειριστείς με προσοχή και αν πέφτανε κάτω καταστρεφόντουσαν. Κάτι που δεν συμβαίνει με τα CD.

 

Δεν κοιτάζω το "γυαλί" ή το πλαστικό.

Λέω απλά πως τα κινητά/smartphones φαίνεται να ΜΗΝ είναι ακόμα ικανά να ανταπεξέλθουν με πλήρη επιτυχία σε πτώσεις από μικρό ύψος, που δυστυχώς φαίνεται να είναι στην ημέρησια διάταξη πολλών χρηστών.

 

Υ.Γ. Να κι ένα ενδιαφέρον poll. Πόσοι έχουν 0 πτώσεις ή 1 ή λίγες ή συχνά.

Το 0 νομίζω θα το ψηφίσει ποσοστό κοντά στο 0%.

 

Γενικά δεν είχα σχεδόν ποτε πτώσεις, αλλα να σου πω, μονο το σ2 θυμάμαι ειχε μια ασχημη πτώση αλλα δεν επαθε ουτε γρατζουνιά(δεν χρησιμοποιησα καμια θήκη και το είχα σε ολη τη στρατιωτικη μου θητεία), με το 4 δεν εχω καμια πτώση(ακόμα) αλλα να σου πω τι εχω δει απο ενα φίλο, εχει το S3 το οποίο εχει σαφως κατωτερη οθόνη απ το S4 ,γενικα ειναι στα @@@ του και του χει πέσει παρα πολλες φορες, εχει πιει το κινητο 2 ποτηρια νερο και το μόνο που έχει ειναι γρατζουνιές στην οθόνη αλλα με τετοια βαρβαρη χρήση λογικό είναι...οι περισσότεροι ομως τα προσεχουμε αρα δε χρειάζεται να αγχωνόμαστε ιδιαίτερα. Τώρα εαν με ρωτάς εαν θα χρησιμοποιούσα κάποια σκληρή και ασχημη θήκη μονο και μόνο για προστασία θα σου απαντήσω ΟΧΙ. Προτιμω να θυσιάσω την προστασία για να το χαρω κι οχι το ανάποδο. Αυτή τη στιγμή έχω την γνησια S-view της σαμσουνγκ και δε νομίζω να την αλλάξω για κάποια πιο ανθεκτική.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι, θελω να παρω ακουστικα για το κινητο αλλα δεν θελω να παρω της samsung γιατι ειναι απαραδεκτα αν κρινω απο τα μαμισια τα οποια χαλασαν με συνοπτικες διαδικασιες (δεν ακουγεται απο το ενα το ηχειο). Εχει καποιος να προτεινει κατι ή τι να προσεξω στο ψαξιμο ωστε να ειναι συμβατα με το κινητο;

 

Φιλε μου απο το προηγουμενο κινητο που ειχα κρατησα τα ακουστικα του.

Iphone 3gs ...τα ακουστικα του ειναι παρα πολυ καλα...

Θα σου προτεινα τα ιδια...

φαντασου ουτε καν μπηκα στον κοπο να δουλεψω τα μαμα ακουστικα του samsung...στο σακουλακι τους μεσα ειναι...

Neo_Geo
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι, θελω να παρω ακουστικα για το κινητο αλλα δεν θελω να παρω της samsung γιατι ειναι απαραδεκτα αν κρινω απο τα μαμισια τα οποια χαλασαν με συνοπτικες διαδικασιες (δεν ακουγεται απο το ενα το ηχειο). Εχει καποιος να προτεινει κατι ή τι να προσεξω στο ψαξιμο ωστε να ειναι συμβατα με το κινητο;

 

Για περισσότερες επιλογές ή απόψεις μπορείς να ρίξεις και μια ματιά εδώ :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63796

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια οσο δυνατον πιο αμεσα ωστε να προχωρησω στην αγορα.

Αυτες οι δυο καρτες ειναι ακριβως ιδιες μονο που η μια εχει και ανταπτορα?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00AYC6V2U/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00CNVT442/ref=pe_186441_40395001_email_1p_8_ti

 

Υπαρχει καμια αλλη διαφορα?

 

Επισης εχει παρει κανεις αυτες τι ζελατινες για προστασια οθονης και να γνωριζει αν ειναι καλες?

http://www.amazon.co.uk/Snekz-Screensafe-Screen-Protector-Samsung/dp/B00DD1Z9FE/ref=sr_1_13?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=electronics&ie=UTF8&qid=1381487339&sr=1-13&keywords=samsung+galaxy+s4+screen+protector

Βλεπω αρκετα καλα σχολια και λεω να τις παρω.

Αν υπαρχει καμια αλλη γνωμη δεκτη.

Edited by Avitor
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτην εδω.. λετε να μ δημιουργησει καποιο προβλημα στο τηλεφωνο...?

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?sbk=1&nav=SEARCH&itemId=360700639771

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτην εδω.. λετε να μ δημιουργησει καποιο προβλημα στο τηλεφωνο...?

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?sbk=1&nav=SEARCH&itemId=360700639771

 

Εγω δε θα βαζα ουτε ιμιτασιον με τα κανονικά μιλιαμπερ μπαταρία...ποσο μάλλον με 3300, δεν ξερω, θα το φοβόμουν

Link to comment
Share on other sites

Και τι νομιζεις επειδη εχει 98,9 rate ειναι καλος?Εμενα παντως την εστειλα πισω και μου εκανε refund.Κοιτα αδερφε οταν γραφεις εδω στο φορουμ και περιμενεις απαντησεις να δεχεσαι και τις κακες και τις καλες.Δεν την εχω παρει για το σ4 για να γνωριζω αλλα σου ειπα τις εμπειριες μου απο προηγουμενη αγορα.Δικο σου ειναι το κινητο και τα λεφτα κανε οτι θες....
Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε μολις ερθει παιδια... 6 ευρο κανει.. :) εγω απο αλλη αποψη ρωταω... μηπως δινει περισσοτερο ρευμα απ το κανονικο.. και μου δημιουργησει προβλημα... παιζει κατι τετοιο..?
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξαναπει. Αποφευγουμε να ψωνιζουμε απο πωλητες με κατω απο 99.2-5%. Σχετικα με την μπαταρια του φιλου ας προσεξει μηπως παιζει κατι με τα mA.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε μολις ερθει παιδια... 6 ευρο κανει.. :) εγω απο αλλη αποψη ρωταω... μηπως δινει περισσοτερο ρευμα απ το κανονικο.. και μου δημιουργησει προβλημα... παιζει κατι τετοιο..?

Συγγνώμη φίλε μου... Έδωσες τόσα λεφτά για να αγοράσεις το s4 και για να κερδίσεις το πολύ δυο ώρες χρήσης παραπάνω θα ρισκάρεις να χαλάσεις την συσκευή σου; Εγώ πάντως δεν θα το έκανα με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επαθα κατι με το κινητο που ευτυχως ημουν παρα πολυ τυχερος!Ειχα το κινητο στην τσεπη μου πανω στο σκουτερ μου δικαβαλο με τη γυναικα.Καθως πηγαινα με 70χιλιομετρα περιπου νιωθει κατι στο ποδι της η γυναικα και να φευγει στο δρομο. Μου λεει το κινητο σου!!!!Σταματαω επιτοπου κοιταω και βλεπω το κινητο στο στο δρομο και αμεσως μετα αυτοκινητο(CITROEN C3) να το παταει με τις ροδες.Ειχε πεσει με την οθονη πανω.Του φοραω spigen neo hybrid silver + spigen Tr screen protector.Το μονο που επαθε ειναι να σπασει το ασημι εξωτερικο περιβλημα της θηκης και η θηκη να εχει καποια γδαρσιματακια μικρα !Το κινητο αθικτο ουτε μια γρατζουνια πουθενα ουτε καν στο screen protector!Πολυ τυχερος απλα ξαναπαραγγελνω spigen θηκη μ εσωσαν στην κυριολεξια.Απο αφηρημαδα το εβαλα στην τσεπη που δε το κανω ποτε πανω στη μηχανη! SPIGEN ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!

 

θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας γι αυτο αξιζει? http://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-SAMSUNG-2600mAh-Battery-Charger-for-Galaxy-S4-i9500-i9505-i545/111187346132?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D261%26meid%3D1936263882339750616%26pid%3D100005%26prg%3D1088%26rk%3D2%26rkt%3D5%26sd%3D111180878389%26

Edited by johnmakro
Link to comment
Share on other sites

Σημερα επαθα κατι με το κινητο που ευτυχως ημουν παρα πολυ τυχερος!Ειχα το κινητο στην τσεπη μου πανω στο σκουτερ μου δικαβαλο με τη γυναικα.Καθως πηγαινα με 70χιλιομετρα περιπου νιωθει κατι στο ποδι της η γυναικα και να φευγει στο δρομο. Μου λεει το κινητο σου!!!!Σταματαω επιτοπου κοιταω και βλεπω το κινητο στο στο δρομο και αμεσως μετα αυτοκινητο(CITROEN C3) να το παταει με τις ροδες.Ειχε πεσει με την οθονη πανω.Του φοραω spigen neo hybrid silver + spigen Tr screen protector.Το μονο που επαθε ειναι να σπασει το ασημι εξωτερικο περιβλημα της θηκης και η θηκη να εχει καποια γδαρσιματακια μικρα !Το κινητο αθικτο ουτε μια γρατζουνια πουθενα ουτε καν στο screen protector!Πολυ τυχερος απλα ξαναπαραγγελνω spigen θηκη μ εσωσαν στην κυριολεξια.Απο αφηρημαδα το εβαλα στην τσεπη που δε το κανω ποτε πανω στη μηχανη! SPIGEN ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!

 

θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας γι αυτο αξιζει? http://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-SAMSUNG-2600mAh-Battery-Charger-for-Galaxy-S4-i9500-i9505-i545/111187346132?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D261%26meid%3D1936263882339750616%26pid%3D100005%26prg%3D1088%26rk%3D2%26rkt%3D5%26sd%3D111180878389%26

 

Εγκεφαλικό:cry: .....άλλο να πέσει, μπορείς να το πεις και σύνηθες αλλά να στο πατήσει και αυτοκίνητο? Απίστευτο το ότι επιβίωσε....τυχερός ήσουν!http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=66815 για 2-3 ευρώ διάφορα παρτο από εδω

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου... Έδωσες τόσα λεφτά για να αγοράσεις το s4 και για να κερδίσεις το πολύ δυο ώρες χρήσης παραπάνω θα ρισκάρεις να χαλάσεις την συσκευή σου; Εγώ πάντως δεν θα το έκανα με τίποτα...

 

Δηλαδη ουτε καν να μην την χρησιμοποιησω..?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...