Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

παιδια τελικα καταφερα αν το κανω root αλλα οπως λεει και ο τυχερακιας δεν εβγαλα αυτα τα περι knox και το κινιτο κολλαει συνεχεια και κανει επανακινισεις

μπηκα απο το superSu εβγαλα το root αλλα και παλι κολλαει

τι μπορω να κανω για να το επαναφερω οπως ηταν χωρις root dld?

 

Δοκίμασε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (θα γίνει όπως όταν το αγόρασες) αν δεν δουλέψει (που δεν το πιστεύω)

 

Κατεβάζεις ξανά την ίδια επίσημη ρομ που φοράς και την περνάς με odin κάνοντας παράλληλα και την επαναφορά.

 

Όμως, φαντάζομαι ότι θα είχες διαβάσει το ποστ κάπου πιο πάνω ότι κάνοντας ρουτ με αυτόν τον τρόπο αν δεν βγάλεις ότι έχει σχέση με knox θα τα είχες αυτά και εφόσον δεν ήθελες να τα βγάλεις τι περίμενες να γίνει;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διαβασα το ποστ για αυτα που πρπει ν βγαλω αφου τα ειχα κανει ολα αυτα

 

την επισημη rom απο που την βρησκω?

εχω το XXUGNG8 μπηκα στο http://www.sammobile.com/firmwares/ αλλα μ βγαζει πολλεσ ποια κατεβαζω?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

διαβασα το ποστ για αυτα που πρπει ν βγαλω αφου τα ειχα κανει ολα αυτα

 

την επισημη rom απο που την βρησκω?

εχω το XXUGNG8 μπηκα στο http://www.sammobile.com/firmwares/ αλλα μ βγαζει πολλεσ ποια κατεβαζω?

 

ευχαριστω

 

Υπάρχει θέμα επίσημο με όλα τα firmwares, και την NG8...

H παραπάνω που δίνει ο Φώτης δεν είναι η Ελληνική (όχι ότι θα έχεις πρόβλημα, αλλά ζήτησες αυτή που είχες).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

και πως χερω ποιανεις χωρας ειχε?

δεν χανω την εγγυηση αν βαλω καποιας αλλης χωρας?

ευχαριστω

 

Χρησιμοποίησε το phone info και δες το Original CSC code.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ερωτησούλα....:

 

με έχει τρελάνει εδώ και μέρες η συλλογή και θέλει ντε και καλά να συνδεθεί μαζί μου :lol::mad:

 

Πώς ανεργοποιείται αυτό το αγγούρι πάλι;; Από πού ξεφύτρωσε;! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις ανοιχτο τον συγχρονισμο? Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Όχιιιι κι αυτό είναι που με τρελαίνει :mad:

 

Κάποια ρύθμιση θα είναι, άντε να τη βρεις τώρα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Λοιπόν έχω το κινητακι εδώ και ένα μήνα με custom rom. Αυτήν την στιγμή όμως θέλω να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση άλλα rootαρισμενο.. Ο Knox δεν έχει γράψει και δεν θέλω να γράψει Τι μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Λοιπόν έχω το κινητακι εδώ και ένα μήνα με custom rom. Αυτήν την στιγμή όμως θέλω να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση άλλα rootαρισμενο.. Ο Knox δεν έχει γράψει και δεν θέλω να γράψει Τι μου προτείνετε?

 

Εγώ θα έλεγα νσ του περάσεις την official από εδώ

και μετά το ξαναρουτάρεις.

ΥΓ. Tyxerakia ευχαριστούμε για την πολύ καλή δουλειά που έχεις κάνει!!!

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα ποια έκδοση να περάσω για να μπορώ να ρουταρω χωρίς θέμα μετα?? Το csc μου γράφει ATT και δεν μπορώ να βρω χωρά προελεύσεις.

Μπορείτε να με βοηθήσετε και με αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα ποια έκδοση να περάσω για να μπορώ να ρουταρω χωρίς θέμα μετα?? Το csc μου γράφει ATT και δεν μπορώ να βρω χωρά προελεύσεις.

Μπορείτε να με βοηθήσετε και με αυτο??

 

Κατέβασε το phone info

και δες τι γράφει το csc info για να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

ok μια χαρά μέχρι εδώ

Ποια είναι η πιο πρόσφατη έκδοση για να μπορέσω να την κάνω root?

Aν και χτες το βραβυ εβαλα μια αλλη rom και το phone info μου εβγαλε οτι ειναι γερμανικο το κινητο.

Edited by spi_ros_sd
Link to comment
Share on other sites

ok μια χαρά μέχρι εδώ

Ποια είναι η πιο πρόσφατη έκδοση για να μπορέσω να την κάνω root?

Aν και χτες το βραβυ εβαλα μια αλλη rom και το phone info μου εβγαλε οτι ειναι γερμανικο το κινητο.

 

Μέχρι GFN1 μπορείς να το κάνεις απλά root με το towelroot. Αν έχεις περάσει μεγαλύτερη έκδοση πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι GFN1 μπορείς να το κάνεις απλά root με το towelroot. Αν έχεις περάσει μεγαλύτερη έκδοση πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες εδώ.

 

Μετα το root θα πρεπει να σβησω καποια εφαρμογη κατι αλλο απο το κινητο για να μην εχω θεματα???

Link to comment
Share on other sites

Μετα το root θα πρεπει να σβησω καποια εφαρμογη κατι αλλο απο το κινητο για να μην εχω θεματα???

 

Κοίτα...Εγώ εχω την I9505XXUFNC4 με root και δεν έχω βγάλει τίποτα.Στο SU οταν με ρώτησε τι να κάνει με το knox,το άφησα στην ησυχία του. Το μόνο που μου κάνει άλλα πολύ σπάνια είναι ένα hotboot μετα απο reboot. Αλλά είναι τόσο σπάνιο που δεν με πειράζει.Αν θες να είσαι κομπλέ δες εδώ το post του tyxerakia.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. αυτο το s4: I9505 XXUGNG8 4.4.2 μπορει να γινει downgrade σε 4.3?

 

Σε κανένα δε γίνεται downgrade από 4.4.2 σε 4.3, όχι μόνο στο δικό σου. Ο μοναδικός τρόπος να το πετύχεις είναι με Custom ROM αλλά έτσι πέφτει ο KNOX και χάνεις την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σημερα ειδα οτι η omega κυκλοφορησε την εκδοση 39 για το s4.Εγω εχω βαλει τη 38.1 και θα ηθελα να περασω τη 39 η οποια βασιζεται στην εκδοση vjugni2.Για να βαλω την gni2 πρεπει να βγαλω την omega και να περασω τη gni η γινεται κι αλλιως;

Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα δε γίνεται downgrade από 4.4.2 σε 4.3, όχι μόνο στο δικό σου. Ο μοναδικός τρόπος να το πετύχεις είναι με Custom ROM αλλά έτσι πέφτει ο KNOX και χάνεις την εγγύηση.

οκ φιλε μου σε ευχαριστω

Να σε ρωτησω,αν ρουταρουμε με το τροπο που εχει αναφερθει για GNG8 knox 0x0 και μετα με mobile odin περασω μια custom 4.4.2 και μετα downgrade 4.3,θα γινει τιποτα?

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Μονο με custom 4.3 μπορεις να κάνεις downgarde αλλιώς μπορείς να βρεις( αν βρεις ) custom rom 4,3 και να την περάσεις με mobile odin. Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ο σωλήνας δε λέει να παίξει :cry: Βασικά από τη στιγμή που θα μπουτάρει το κινητό γράφει ότι ο σωλήνας έπεσε κι ότι δεν πρόκειται να ξανασηκωθεί :lol::wacko:

 

Απεγκατάσταση και επεγκατάσταση και τίποτε. Κατέβασα κι ένα module που βρήκα για το γουανάμ και πάλι τίποτε.

 

Ιδέες;;

 

(είμαι με Ιμπέριουμ ρομ αν αυτό παίζει ρόλο :O)

Link to comment
Share on other sites

Μονο με custom 4.3 μπορεις να κάνεις downgarde αλλιώς μπορείς να βρεις( αν βρεις ) custom rom 4,3 και να την περάσεις με mobile odin.

 

Καλημερα Μιχαλη τι εννοεις <<αν βρω>> δεν υπαρχουν custom 4.3? αυτο εννοουσα με αυτο που ρωτησα,απλα δεν ξερω αν μπορω απευθειας απο στοκ 4.4.2 η πρεπει να περασω μια custom πρωτα 4.4.2,αυτο το βιντεακι βρηκα και βλεπω οτι γινεται,δεν ξερω αν αυτος εχει GNG8:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...