Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Το πιθανότερο είναι να σου λείπει και άλλο αρχείο πάντως και να μην έχεις καταλάβει ότι το διέγραψες! Δες εδώ τι σχετίζεται με το S translator

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0ApUQpspiZeBTdHotUXJ5bTQycHJLMHA1U0ROQ1NpZ1E&usp=sharing

 

πολυ πολυ χρησιμο το share σου :)

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πιθανότερο είναι να σου λείπει και άλλο αρχείο πάντως και να μην έχεις καταλάβει ότι το διέγραψες! Δες εδώ τι σχετίζεται με το S translator

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0ApUQpspiZeBTdHotUXJ5bTQycHJLMHA1U0ROQ1NpZ1E&usp=sharing

 

να δοκιμάσω ένα factory reset μπας και λυθεί το πρόβλημα;; Η επειδή έσβησα ό,τι έσβησα με το Titanium δε γίνεται να αποκατασταθεί;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

να δοκιμάσω ένα factory reset μπας και λυθεί το πρόβλημα;; Η επειδή έσβησα ό,τι έσβησα με το Titanium δε γίνεται να αποκατασταθεί;

 

ας με διορθωσει καποιος αλλα νομιζω πως χρειαζεσαι τα apk.

Με fr δεν θα αλλαξει κατι.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

ας με διορθωσει καποιος αλλα νομιζω πως χρειαζεσαι τα apk.

Με fr δεν θα αλλαξει κατι.

 

Κατάλαβα... δεν το γλιτώνω το στήσιμο από την αρχή... :mad::mad::mad::mad:

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... δεν το γλιτώνω το στήσιμο από την αρχή... :mad::mad::mad::mad:

 

Άμα δεν τα σβήσεις τα άχρηστα προγράμματα αλλά τα κάνεις freeze με το titanium backup δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα. Το είχα πάθει και εγώ και ξαναφλάσαρα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν τα σβήσεις τα άχρηστα προγράμματα αλλά τα κάνεις freeze με το titanium backup δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα. Το είχα πάθει και εγώ και ξαναφλάσαρα.

 

Αυτό σκοπεύω να κάνω... Καλό ήταν αυτό που έπαθα... Προς γνώσιν και συμμόρφωσιν:(:(

Είτε θα παγώνω με Titanium είτε με greenify ό,τι θέλω από δω και στο εξής...

Κατεβάζω τη Rom και τη φλασάρω νατ ελειώνω...

 

Μόλις περάστηκε η Rom και το S translator δουλεύει τώρα κανονικά...

Edited by dimitrisdsg7

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από χρόνια.

Έπειτα από 2 Iphone (3gs και 4s) έκανα (εχθές) την αλλαγή σε android με το S4.

 

Έχω βάλει custom rom και CWM και τώρα θέλω να rootάρω το OMEGA.

Η version μου όμως,είναι I9505XXUBMGA και όχι I9505XXUBMH1 που δίνει ο developer.

 

Γράφει στις 18 του Ιουλίου :

Originally Posted by ooop View Post

There is a new update for Nordic countries with CL: 1081224

 

NEE

Build Date 11.07.2013

PDA - I9505XXUBMGA

CSC - I9505OXXBMG3

 

I9505XXUBMGA = Omega v 9?

 

Fast link for you

https://standard.nopremium.pl/526181...0713122058.zip

 

Το link όμως,είναι για premium accounts.

Λογικά αυτό πρέπει να είναι για το λογισμικό μου.

 

 

Μια ερώτηση έξτρα.

Τι είναι το κίτρινο τρίγωνο για την εγγύηση,που διαβάζω τις τελευταίες ώρες;

Πως μπορώ να το ενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία προς το παρον από την Foxhound 1.6/ausdim v16 είναι πραγματικα τελεια!!! Με wifi μονιμα ανοιχτο, 2g, data/sync on παντα 20λ κλησεις, 25λ FB και λίγο browsing σε 15+ ωρες εχω 70% με 1ω 12λ οθόνη σε autobrightness.

Smoothness τελειο και κανενα περιεργο παγωμα ως ωρας

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βαζε μπριζες Κωστα!:D

Και ο Νικος (Da-rudakos) εβαλε 1.6 και με εχει φαει απο το πρωι ποσο καλο και smooth δειχνει :lol:

 

Εμπρος καλη μου καρτουλα να ερθεις αυριο μπας και φλα-τ-σαρω :D

 

Συνεχισε να δουμε μεχρι που μπορεις να φτασεις αν και μακαρι να βγω ψευτης, πανω απο 3 ωρες οθονη δεν βλεπω να βγαινει

 

edit: 7 το πρωι με την τσιμπλα στο ματι φλασαρεις ρε θηριο? :lol:

edit 2: νταξ 9 φλασαρες, εβγαλα κομπιουτερακι :lol:

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Βαζε μπριζες Κωστα!:D

Και ο Νικος (Da-rudakos) εβαλε 1.6 και με εχει φαει απο το πρωι ποσο καλο και smooth δειχνει :lol:

 

Εμπρος καλη μου καρτουλα να ερθεις αυριο μπας και φλα-τ-σαρω :D

 

Συνεχισε να δουμε μεχρι που μπορεις να φτασεις αν και μακαρι να βγω ψευτης, πανω απο 3 ωρες οθονη δεν βλεπω να βγαινει

 

edit: 7 το πρωι με την τσιμπλα στο ματι φλασαρεις ρε θηριο? :lol:

edit 2: νταξ 9 φλασαρες, εβγαλα κομπιουτερακι :lol:

 

Απο μαθηματικά βλέπω...:p:p χθες βράδυ φλάσαρα και από τις 8 το πρωί είμαι σε μπαταρία! 3 ώρες max αν πιάσω αλλά στην πόση μπαταρία. Με MGA, echoe 1.3.1, coolboy 1.3 τις έπιανα σε 20-24 ώρες μπαταρίας και συνήθως στις 20 και όχι στις 24 και με wifi τις περισσότερες ώρες αλλά όχι όλες(περίπου 4 ώρες κλειστό). Εδώ σε 24 ώρες υπολογίζω να έχω 2 ώρες οθόνη και 50% ίσως κάτι λιγότερο αλλά πάνω από 42-43%. Άμα δλδ πιάσω 1,5-2 μέρες σε μπαταρία και έχω 3 ώρες τότε μιλάμε για πολύ καλύτερη αυτονομία. μακράν και wifi ανοιχτό μόνιμα.

Επίσης το smooth είναι πραγματικά όπως τα λέει ο Νίκος. Φοβερό πραγματικά και η ρομ υπερέχει για τα δικά μου γούστα και στο black theme που τρέχουν ακόμα και εφαρμογές(gmail, phone, sms, hangouts, settings)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα βρε! Εισαι με μπαταρ απο 8 το πρωι. Για να δουμε που θα παιξεις τελικα.

Προσωπικα θα ημουν ευχαριστημενος αν εβλεπα 1.5 μερα και 4 ωρες οθονη :D

Υπερβολικος??? ::p:p:p

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα βρε! Εισαι με μπαταρ απο 8 το πρωι. Για να δουμε που θα παιξεις τελικα.

Προσωπικα θα ημουν ευχαριστημενος αν εβλεπα 1.5 μερα και 4 ωρες οθονη :D

Υπερβολικος??? ::p:p:p

 

Σου έκανα πλάκα επειδή και με το κομπιουτεράκι έγραψες "9" το πρωί. :lol::lol:

Εγώ αν βγάζω 8 το πρωί ας πούμε με 12 το βράδυ της άλλης μέρας και 3 ώρες τότε είμαι ικανοποιημένος. Σίγουρα θα ήθελα και 4 ή και 5 ώρες αλλά δεν ξέρω αν πιάνει καν το νοτέλι 2 ή αν θα το κάνει το 3. Αλλά εκεί προσωπικά ξεφεύγει και αρκετά σε μέγεθος. Το S4 είναι το max για κινητό στα δικά μου χέρια-μάτια

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το note ii παιδιά είχα 1 μερα χρησης με 5-5:30 ωρες οθόνη ή 2 μέρες χρησης με 4 ώρες περίπου. Καπως έτσι πήγαινε συνήθως φορτιζα ανα 2 μερες..

Εδω και μιαμιση να καταφέρεις ρε Ιορδάνη δεν θα φορτίσεις στη μια ; :)

 

Τις τελευταίες μέρες παίζω με minimum συχνότητα επεξεργαστή 1026mhz,

governor γυρισμένο στο performance και max 1890mhz.

Το κινητό πάει καλύτερα από ποτέ!!

 

Με ausdim είχα ξαφνικές επανεκκινήσεις και χτες τον άλλαξα με adam στη τελευταία έκδοση. .Δείχνει πολυ οκ προς το παρόν.

 

Κώστα η βιντεοκλήση σου έχει ήχο;

Δουλεύει καλά;

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Με το note ii παιδιά είχα 1 μερα χρησης με 5-5:30 ωρες οθόνη ή 2 μέρες χρησης με 4 ώρες περίπου. Καπως έτσι πήγαινε συνήθως φορτιζα ανα 2 μερες..

Εδω και μιαμιση να καταφέρεις ρε Ιορδάνη δεν θα φορτίσεις στη μια ; :)

 

Τις τελευταίες μέρες παίζω με minimum συχνότητα επεξεργαστή 1026mhz,

governor γυρισμένο στο performance και max 1890mhz.

Το κινητό πάει καλύτερα από ποτέ!!

 

Με ausdim είχα ξαφνικές επανεκκινήσεις και χτες τον άλλαξα με adam στη τελευταία έκδοση. .Δείχνει πολυ οκ προς το παρόν.

 

Κώστα η βιντεοκλήση σου έχει ήχο;

Δουλεύει καλά;

 

Δεν έχω κάνει. Γενικά δεν το χρησιμοποιώ! Εννοείς μέσω Skype? Εγώ με audim είμαι κομπλέ με μόνη αλλαγή governor -> interactive καθώς και min off screen από 1890 -> 700+... Το κινητό είναι lagfree και η μπαταρία πραγματικά πολύ καλύτερη από όποια άλλη ρομ είχα! Το θέμα της βιντεοκλήσης είναι θέμα rom ή kernel και με ρωτάς?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει. Γενικά δεν το χρησιμοποιώ! Εννοείς μέσω Skype? Εγώ με audim είμαι κομπλέ με μόνη αλλαγή governor -> interactive καθώς και min off screen από 1890 -> 700+... Το κινητό είναι lagfree και η μπαταρία πραγματικά πολύ καλύτερη από όποια άλλη ρομ είχα! Το θέμα της βιντεοκλήσης είναι θέμα rom ή kernel και με ρωτάς?

 

Οχι εννοώ κανονική βιντεοκλήση. (κάτω απο τη κλήση σε μια επαφή,λεει κληση βίντεο. .)

Είναι θέμα kernel τουλάχιστον μέχρι τη v14 που είχα δοκιμάσει. .

Επίσης με Ausdim είχα τυχαία restart 1 ανα 3 μερες κατα μεσο ορο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοώ κανονική βιντεοκλήση. (κάτω απο τη κλήση σε μια επαφή,λεει κληση βίντεο. .)

Είναι θέμα kernel τουλάχιστον μέχρι τη v14 που είχα δοκιμάσει. .

Επίσης με Ausdim είχα τυχαία restart 1 ανα 3 μερες κατα μεσο ορο.

 

Δεν κάνω ποτέ βιντεοκλήση. Δεν το χρησιμοποιώ. Μόνο skype αλλά και αυτό σπάνια απο κινητό. Εγώ είχα ausdim και σε echoe και δεν αντιμετώπισα ποτέ reboot. Πάντα με τις ρυθμίσεις του παραπάνω ποστ. Μήπως χρησιμοποιούσες κάποιον governor που έχει θέμα? Στο προηγούμνο κινητό μου που έβαλα ήμουν κολλημένος με ένα συγκεκριμένο kernel και δοκίμαζα διάφορυς governor σε κάποιους είχα reboots, πάντα μιλώντας για την ίδια έκδοση.

Ίσως αυτά τα reboot σχετίζονται με την επιλογή governor και πιθανά λάθη που υπάρχουν εκεί

 

Ποιο είναι το πρόβλημα που αντιμετώπιζες με βιντεοκλήση? Δεν είχες εικόνα, ήχο, ακι τα δύο? Με adam έχεις το ίδιο θέμα?

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω ποτέ βιντεοκλήση. Δεν το χρησιμοποιώ. Μόνο skype αλλά και αυτό σπάνια απο κινητό. Εγώ είχα ausdim και σε echoe και δεν αντιμετώπισα ποτέ reboot. Πάντα με τις ρυθμίσεις του παραπάνω ποστ. Μήπως χρησιμοποιούσες κάποιον governor που έχει θέμα? Στο προηγούμνο κινητό μου που έβαλα ήμουν κολλημένος με ένα συγκεκριμένο kernel και δοκίμαζα διάφορυς governor σε κάποιους είχα reboots, πάντα μιλώντας για την ίδια έκδοση.

Ίσως αυτά τα reboot σχετίζονται με την επιλογή governor και πιθανά λάθη που υπάρχουν εκεί

 

Ποιο είναι το πρόβλημα που αντιμετώπιζες με βιντεοκλήση? Δεν είχες εικόνα, ήχο, ακι τα δύο? Με adam έχεις το ίδιο θέμα?

 

Ήμουν μονο με ondemand αν θυμάμαι καλά. .

Οσο για τη βιντεοκλήση δεν ειχα ήχο.

Με adam ολα δείχνουν οκ προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει. Γενικά δεν το χρησιμοποιώ! Εννοείς μέσω Skype? Εγώ με audim είμαι κομπλέ με μόνη αλλαγή governor -> interactive καθώς και min off screen από 1890 -> 700+... Το κινητό είναι lagfree και η μπαταρία πραγματικά πολύ καλύτερη από όποια άλλη ρομ είχα! Το θέμα της βιντεοκλήσης είναι θέμα rom ή kernel και με ρωτάς?

 

Τι ακριβώς κάνει το min off screen?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό το διαολεμένο το Google play music τρέχει συνέχεια; Οσες φορές έχω δοκιμάσει να το κάνω disable αρχίζουν τα randim reboots κάτι που διάβασα και από άλλους κάνοντας googling.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει το min off screen?

Βασικα ειναι max screen off frequency για να ακριβολογουμε. Δλδ η μεγιστη συχνότητα με κλειστή οθόνη. By default ειναι η μεγιστη του κινητου 1890

 

 

edit 1: Σε συνέχεια χθεσινού ποστ σχετικά με Foxhound 1.6 στο 50% μετά από 1η 3ω και 1ω 50λ οθόνης, 30λ κλήσεις, 40λ FB, λιγο browsing, 15λ subway surfers, data/sync/wifi συνέχεια ανοιχτά και 2g. Θα ποστάρω screenshots όταν θα φτάσει κοντά στο 10% με τα αποτελέσματα. Πάντως μπορεί να μην πιάσω 3 ώρες αλλά σε κάθε περίπτωση η αυτονομία είναι πολύ καλύτερη της echoe και MGA

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό το διαολεμένο το Google play music τρέχει συνέχεια; Οσες φορές έχω δοκιμάσει να το κάνω disable αρχίζουν τα randim reboots κάτι που διάβασα και από άλλους κάνοντας googling.

 

Κάντο freeze με titanium

 

Βασικα ειναι max screen off frequency για να ακριβολογουμε. Δλδ η μεγιστη συχνότητα με κλειστή οθόνη. By default ειναι η μεγιστη του κινητου 1890

 

Και το έχεις χαμηλώσει για να έχεις καλύτερη αυτονομία στην μπαταρία ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και το έχεις χαμηλώσει για να έχεις καλύτερη αυτονομία στην μπαταρία ?

 

Ναι διότι αν για παράδειγμα ακούς μουσική δεν είσαι σε deep sleep αλλά δεν ανεβαίνει και ψηλά. Τώρα το έχω στο 486. Κερδίζεις λίγο σε αυτονομία. Όχι σημαντικά πράγματα αλλά παίρνεις λίγο όταν είναι κλειστή η οθόνη

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην Foxhound προτείνεις Audism v16? Δοκίμασες άλλους? Με αυτόν έχει παρατηρήσει κανένα θέμα? Το nfc παίζει όταν το ενεργοποιείς?
Link to comment
Share on other sites

Στην Foxhound προτείνεις Audism v16? Δοκίμασες άλλους? Με αυτόν έχει παρατηρήσει κανένα θέμα? Το nfc παίζει όταν το ενεργοποιείς?

 

Σε ότι χρησιμοποιώ είναι τέλειος. Δεν κάνω βιντεοκλήσεις για να ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα, δεν χρησιμοποιώ NFC μιας και δεν έχει εφαρμογή στην Ελλάδα. Στα απλά κλασικά πράγματα δεν μου βγάζει τίποτα απολύτως

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...