Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Τότε να περάσω πάλι τον official.. Έχουμε link βρε παιδιά??

 

ορίστε

http://www.androidfilehost.com/?fid=23050663588004303

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι πρώτη! Σε σένα έκατσε καλύτερα από όλους η Echoe μου φαίνεται :p

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα εκατσε μια χαρα και με κερνελ audsmin v13.

Ειναι να σε θελει μαλλον :p

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πρώτη! Σε σένα έκατσε καλύτερα από όλους η Echoe μου φαίνεται :p

 

Χαχαχαχα....λες??δεν νομιζω :p

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω κανενα προβλημα...παρ'ολα αυτα...το μικροβιο βγαινει παλι και θα ηθελα να αλλαξω...αλλα σε τι να παω ομως?

Ξεχασα να σας πω...περασα τον dialer που εφτιαξε ο moto,ειναι σουπερ αλλα πλεον ειναι ετσι

http://img.tapatalk.com/d/13/08/22/abu6epa6.jpg

Κατι δεν εκατσε καλα...και οχι τιποτε αλλο,δεν θελω να το αλλαξω....αλλα απο την αλλη με εκνευριζει κιολας που εξαφανιστηκαν τα labels :p

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα....λες??δεν νομιζω :p

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω κανενα προβλημα...παρ'ολα αυτα...το μικροβιο βγαινει παλι και θα ηθελα να αλλαξω...αλλα σε τι να παω ομως?

Ξεχασα να σας πω...περασα τον dialer που εφτιαξε ο moto,ειναι σουπερ αλλα πλεον ειναι ετσι

http://img.tapatalk.com/d/13/08/22/abu6epa6.jpg

Κατι δεν εκατσε καλα...και οχι τιποτε αλλο,δεν θελω να το αλλαξω....αλλα απο την αλλη με εκνευριζει κιολας που εξαφανιστηκαν τα labels :p

 

Έκανες wipe Cache and Dalvik πριν;

Γιατί δεν τον ξαναπερνάς;

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Έκανες wipe Cache and Dalvik πριν;

Γιατί δεν τον ξαναπερνάς;

 

Εκανα..οπως παντα!!

Λες?κατσε να το περασω μια παλι και βλεπουμε..

Nope..το ιδιο...bye bye labels!!

@alma1 gpe ειναι Google Play Edition (rom) και η αλλη ειναι η official touchwiz της samsung...με την παραπανω εφαρμογη θα μπορεις να περνας απο το ενα στο αλλο σε χρονο dt...καλη φαση :)

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει σε μορφή zip ;; Για πέρασμα μέσω ρεκοβερι.....Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε μορφή zip ;; Για πέρασμα μέσω ρεκοβερι.....Ευχαριστώ

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά μπορείς να τον περάσεις και με Mobile Odin αν δεν θες από Pc.

Link to comment
Share on other sites

Τότε να περάσω πάλι τον official.. Έχουμε link βρε παιδιά??

 

Πρόσεξε μόνο γιατί όσοι έχουν βάλει τον στοκ λένε ότι δεν παίζει το wifi.

Αν τον εγκαταστήσεις και παίζει κανονικά ενημέρωσε ;)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον έβαλα και δεν ανοίγει καν το wi fi..

Ξανα πισω σε v14 αυτή τη φορά για δοκιμή!

Εγω με v13 ειχα 2 τυχαία restart..ειχε αναφερθεί κατι xda ;;

Τα ιδια και με adam :(

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον έβαλα και δεν ανοίγει καν το wi fi..

Ξανα πισω σε v14 αυτή τη φορά για δοκιμή!

Εγω με v13 ειχα 2 τυχαία restart..ειχε αναφερθεί κατι xda ;;

Τα ιδια και με adam :(

 

Από το thread του Ausdim :

 

@V14A small update..Updated Linux*kernel to latest 3.4.59.*FIxed power ON while charging.Fixed charging led notification.Removed force loaded exfat modules code and added exfat modules 1.2.4 compiled from source. (Thanks samsung)Probably fixed random restarts.Other changes for better stability and performance.More to come.

 

Με custom roms είχα restarts και παγωματα. Με official + Ausdim V13 κανένα!

 

Για να αναφέρει όμως πιθανή διόρθωση των restarts σημαίνει πως είχαν κι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον έβαλα και δεν ανοίγει καν το wi fi..

Ξανα πισω σε v14 αυτή τη φορά για δοκιμή!

Εγω με v13 ειχα 2 τυχαία restart..ειχε αναφερθεί κατι xda ;;

Τα ιδια και με adam :(

 

Για όσους θέλουν stock kernel και δεν δουλεύει το wifi,εδω είναι όλα τα fixes :)

http://d-h.st/users/DjeMBeY/?fld_id=16262#files

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα....λες??δεν νομιζω :p

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω κανενα προβλημα...παρ'ολα αυτα...το μικροβιο βγαινει παλι και θα ηθελα να αλλαξω...αλλα σε τι να παω ομως?

Ξεχασα να σας πω...περασα τον dialer που εφτιαξε ο moto,ειναι σουπερ αλλα πλεον ειναι ετσι

Κατι δεν εκατσε καλα...και οχι τιποτε αλλο,δεν θελω να το αλλαξω....αλλα απο την αλλη με εκνευριζει κιολας που εξαφανιστηκαν τα labels :p

 

Αν μπορεις δωσε μου το SecContact.apk και το SecPhone.apk αλλα να μην ειναι θεματισμενα..(θα τα βρεις στο system/app)

Παρε τα απο μια ρομ deodex και ανεβασε τα καπου να τα φτιαξω και μετα θα σου πω τι θα κανεις....

Αυτο ισως εγινε ετσι γιατι πριν το περασεις ηταν ηδη θεματισμενος ο dialer σου...

Link to comment
Share on other sites

έχεις δει το theme του Vertuumus?

στο τελευταίο update,έχει ενσωματώσει το λευκό theme με το μαύρο και εσυ επιλέγεις τι χρώμα θες...

για διάβασε λίγο μήπως και σου κάνει το συγκεκριμένο :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2304251

 

Δεν μου αρέσει το dominator... έχει μέσα το γκρί στα παράθυρα. Το κλασικό της google! Μιλάω για καθαρό μαύρο παντού και όπου έχει γράμματα να είναι λευκά! Χρώμα μόνο τα εικονίδια!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν stock kernel και δεν δουλεύει το wifi,εδω είναι όλα τα fixes :)

http://d-h.st/users/DjeMBeY/?fld_id=16262#files

 

Luciferia τι ακριβώς προβλήματα λύνει αυτό το fix που το βλέπω να διακινείται πολύ στο xda;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Για να το δούμε και στην τελική του έκδοση γιατί είναι ένας από τους λόγους που αγόρασα το τηλέφωνο.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν stock kernel και δεν δουλεύει το wifi,εδω είναι όλα τα fixes :)

http://d-h.st/users/DjeMBeY/?fld_id=16262#files

 

προσπαθησα τουλαχιστον 20 φορες αλλα τιποτα... και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο μονο οτι δεν με ακουνε οταν μιλαω στο τηλ. και απο οτι καταλαβα ειναι θεμα του kernel... και το εχω και με adam και ausdim ... πως θα το λυσω αυτο το προβλημα; please help me!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Για να το δούμε και στην τελική του έκδοση γιατί είναι ένας από τους λόγους που αγόρασα το τηλέφωνο.

 

Και εγώ το ίδιο. Αν και ακόμα περιμένω την Samsung να δώσει την επιλογή rom σε όλους. Θες Sammy rom, βαλτην. Θες GE rom official, βαλτην! Ο κόσμος θέλει επιλογές αλλά αυτοί όσο πανε το παίζουν apple. Θα το φάνε το κεφάλι τους όμως γιατί υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει περάσει κάποιος την [ROM] Evil UnWizzed v2 [AROMA] Xperia Edition 4.2.2 ?

 

Ψήνομαι να τη δοκιμάσω ...;-)

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Luciferia τι ακριβώς προβλήματα λύνει αυτό το fix που το βλέπω να διακινείται πολύ στο xda;

Όπως είπαμε και πιο πίσω αν περάσεις stock kernel δεν παίζει το wifi. Αυτά λοιπόν είναι fixes για το θέμα αυτό, η διαδικασία είναι μέσω odin, το έπαθα με την Android Revolution και έφτιαξε με την πρώτη σε MGA

προσπαθησα τουλαχιστον 20 φορες αλλα τιποτα... και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο μονο οτι δεν με ακουνε οταν μιλαω στο τηλ. και απο οτι καταλαβα ειναι θεμα του kernel... και το εχω και με adam και ausdim ... πως θα το λυσω αυτο το προβλημα; please help me!!!

Είτε περνάς το fix από τα links της Luciferia είτε περνάς κάποια official ή άλλη custom...

Καλημέρα έχει περάσει κάποιος την [ROM] Evil UnWizzed v2 [AROMA] Xperia Edition 4.2.2 ?

Ψήνομαι να τη δοκιμάσω ...;-)

Εσένα μου αρέσει η υπογραφή σου.. ότι πρέπει για νήμα "Τροποποιήσεις-Βελτιώσεις" :p:lol::lol:

Από την μία λέω να περάσω official από την άλλη λέω να το γυρίσω σε wannam... γενικά μου αρέσει το στοκ look και οπτικά έχω μια μικρή απέχθεια στις Google Edition (GE) roms τελευταία, μου κάθονται φτωχές στο μάτι. Αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε :-) (HD Revol, Echoe & Omega έχω δοκιμάσει)

Link to comment
Share on other sites

Εσένα μου αρέσει η υπογραφή σου.. ότι πρέπει για νήμα "Τροποποιήσεις-Βελτιώσεις" :p:lol::lol:

Από την μία λέω να περάσω official από την άλλη λέω να το γυρίσω σε wannam... γενικά μου αρέσει το στοκ look και οπτικά έχω μια μικρή απέχθεια στις Google Edition (GE) roms τελευταία, μου κάθονται φτωχές στο μάτι. Αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε :-) (HD Revol, Echoe & Omega έχω δοκιμάσει)

 

Αχαχαχαχα είναι παλιά ρε συ από εποχή iPhone ..;-) Τώρα έχω ξεπεράσει αυτά με το S4 έχω την απόλυτη ελευθερία να κάνω ότι θέλω και σε συνδιασμό με το Titanium έχω έτοιμο στημένο το τηλέφωνο όπως πριν σε χρόνο dt...;-)

 

PS.Καμιά rom που να είναι συμβατή με το 3Minit αλλά και να είναι και αξιόλογη έχει να πρωτείνει κάποιος ?

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

Για όσους έχουν προβλήματα με το ακουστικό,φταίει ο kernel του Ausdim,εγω είχα πρόβλημα με τη V13...ο Adam πάλι δεν έχει τέτοιο θέμα,το μόνο μείον του συγκεκριμένου kernel είναι ότι έχει σταματήσει πλέον να αναπτύσεται και είναι κρίμα :(

 

@KostasRodos29 θα δοκιμάσω εγω την Evil (μιας και δεν έχω δουλειές να κάνω χιχιχι) και θα δώσω αναφορά!!όσο για το 3minit στις 2 τελευταίες εκδόσεις έχει κάποια μικρά bugs...και γενικά δεν ξέρω καμία rom που να μην συνεργάζεται μαζί του,απλά τα themes έχουν συνήθως το πρόβλημα και τρώνε κολλήματα και εγω χωρίς θέμα δεν μπορώ :p

τις αξιόλογες πάντως τις έχεις δοκιμάσει απ'ότι βλέπω....τώρα θα είσαι σε φάση "όποιος ψάχνει βρίσκει" χαχαχα...

 

Οι Google edition πάντως δεν μου γεμίζουν το μάτι,όπως λέει και ο Ευθύμης,είναι (φαίνονται πολύ φτωχές) αν ήταν έτσι,δεν θα είχα πάρει Nexus??:p

 

@moto έχω deodex official θα βρω τα αρχεία και θα τα ανεβάσω mediafire...θα σου στείλω λινκ...ναι ήταν ήδη themαρισμένος ο dialer (χρησιμοποιώ το black & colors)...σε ευχαριστώ πολύ και ο dialer είναι απλά υπέροχος :)

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαμε και πιο πίσω αν περάσεις stock kernel δεν παίζει το wifi. Αυτά λοιπόν είναι fixes για το θέμα αυτό, η διαδικασία είναι μέσω odin, το έπαθα με την Android Revolution και έφτιαξε με την πρώτη σε MGA

Συγνώμη που ξαναρωταω αλλά είμαι με tapatalk και το search που κάνω στο thread δεν βρίσκει τίποτα (προφανώς πρόβλημα της εφαρμογής). Το wifi δεν δουλεύει καθόλου όταν βάλεις custom roms εννοείς; ειτε είναι touchwiz είτε είναι Aosp;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...