Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπόν παιδιά και 2 βιντεακια απο μένα που έκανα πρόχειρα μόλις παρέλαβα.:lol:

 

:)

αν μπορει καποιος να βοηθήσει για το gps παιδια ,θα του ημουν υπορχεoς!! ευχαριστω!!!

 

 

ολα καλα με το gps!!!! μετα απο αυτη τη διαδικασια,με το πρωτο τροπο που δειχνει το βιντεο ολα καλα!!!!!

Edited by monaxitis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ελπίζω σε λίγες μέρες να είμαι και εγώ κάτοχος του Νeo 2g/32g. Έστειλα προχθές την παραγγελία μου στο Το2c.com και είμαι σε κατάσταση αναμονής. Μακάρι να πάνε όλα καλά......
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά η dualsim πως πάει στο 2gb/32gb ?

δεν έχει αναφερθεί κανένας !!!!!

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η dualsim πως πάει στο 2gb/32gb ?

δεν έχει αναφερθεί κανένας !!!!!

 

δεν δοκίμασε κανείς;;;

 

είμαι μέσα στο to2c.com για να κάνω την παραγγελία και έχω απορίες...

με packing box +3,00€ η χωρίς;;;

να πάρω tf card 8gb=7€/ 16gb=9,5€ / 32gb=17€ ή καλύτερα από Ελλάδα;;

η βάση αυτοκινήτου τους αξίζει τα 11,50€ ή βρίσκω στην ίδια τιμή και εδώ;;

τα 275$ = 198 € γιατί έγιναν 206 € στο paypal; υπάρχει άλλος τρόπος εκτός αυτού πχ. με χρέωση χρεωστικής;

Edited by batman_gardiki
ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ενα προβλημα!!!!! οταν τραβαω βιντεο ο ηχος που κανει ενγραφη ειναι σχεδον χαλια η ανυπαρκτος ξερει καποιος κατι για αυτο???? παρακαλω μια βοηθεια!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλα θελω να μαθω πως κανουμε print screen στο neo.. Ευχαριστω

 

Ταυτόχρονα Vol down και power button

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα και καλώς σας βρήκα.. Είμαι NEO(ς) εδώ, διαβάζω όλα τα θέματα στο myphone για οποια συσκευή έχω πιάσει στα χέρια μου και κάνετε υπέροχη δουλειά όλοι σας, έχετε τις απαντήσεις πριν την ερώτηση :D

Και σαν NEO N003 2/32GB v1.1 w1.1 N18S FULL WHITE χρήστης έχω το εξής πρόβλημα: έχω περίπου 10-15 ημέρες το κινητό στα χέρια μου από παραγγελία στο to2c, και το κινητό σχεδόν από τις πρώτες μέρες, όταν το αφήσω για μερική ώρα στην άκρη και πάω να το χρησιμοποιήσω πάλι κάνει συνέχεια random reboot. Από τροποποιήσεις μόνο launcher (smart v2) έχω αλλάξει. Αυτό μου το έκανε και πριν τον αλλάξω. Προχθές έβαλα cwm recovery για να αρχίσω τα πειράματα :p τι πιστεύετε ότι φταίει η rom ή το hardware?

NOKIA 5110 - 3410 - 6021 - 7600 - 7710, Iphone 3g 8gb, Huawei X5 pro (u8800pro),

NEO N003 2/32GB v1.1 w1.1 N18S FULL WHITE

Xiaomi Redmi Note 4 mido 2016102

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να είναι οτιδήποτε. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες αν το πρόβλημα συνεχίζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ήρθε!!!!!! :w00t::w00t::dance::dance::clap::clap::yahoo::yahoo:

 

αύριο παραλαμβάνω απο ελτά.

 

συμβουλή φόρτισης μπαταρίας έχω;;

το δουλεύω κατευθείαν ή το φορτίζω πρώτα;;

οι πρώτες φορτίσεις πρέπει να είναι με πλήρη αποφόρτιση και κλειστό;;

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

το κινητό τέλειο!!!

τα χρώματα απίστευτα!!!

ΟΛΑ λειτουργούν ''ρολόϊ''!!!

dual sim άψογη λειτουργία !!!

πρώτο μου smartphone ΤΕΛΕΙΑ επιλογή !!!! :D

μόνο OTG & MHL δεν δοκίμασα.

τα λέμε σύντομα

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ,βαζω να δω ταινια στην τηλεοραση μέσο του mhl και μου κάνει κωλύματα ,αραιά και που,τι λέτε να φταίει ??

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι οτιδήποτε. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες αν το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

Το εχω ειδη κανει 2 φορες.. Η συσκευη σε ολα τα αλλα ειναι αστερι μα σε ολα.. Για αυτο μου κανει μεγαλη εντυπωση θα δοκιμασω να περασω καμια custom rom και θα σας πω

Ευχαριστω για το χρονο :-)

NOKIA 5110 - 3410 - 6021 - 7600 - 7710, Iphone 3g 8gb, Huawei X5 pro (u8800pro),

NEO N003 2/32GB v1.1 w1.1 N18S FULL WHITE

Xiaomi Redmi Note 4 mido 2016102

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χριστός Ανέστη.

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους κατόχους NEO N003.

Πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός τέτοιου τηλεφώνου 2/32 και μπορώ να πω ότι γενικά είμαι ευχαριστημένος.

Αυτές τις μέρες λόγω του Πάσχα έγραψα πολλά video σε ποιότητα 1920 x 1080 και 1280 x 720. Παρατήρησα οτι τα video 1920 x 1080 γίνονται στα 16 fps με data rate 14482Kbps που το θεωρώ αρκετά χαμηλό σε σχέση με τα 23 fps που είχα από το galaxy S2 στην ίδια ανάλυση με data rate 13379Kbps!

Γνωρίζετε αν υπάρχει νεότερο firmware ή κάποιος έμμεσος τρόπος να βελτιώσει κάποιος τα fps του ΝΕΟ;

 

Ευχαριστώ

για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πρόσφατα αγόρασα το Neo n003 και το χρησιμοποιώ σχεδόν ένα μήνα, από την ημέρα που το πήρα στα χέρια μου και του έβαλα και τις δύο sim μέσα έχω ένα μικρό θεματάκι. Μόλις το ανοίγω και του βάλω και τους δύο κωδικούς pin ανοίγει κανονικά και μετά από λίγο μου γράφει για την θέση sim 1, ότι η "περιορισμένη πρόσβαση έληξε" και μου κόβει το σήμα για μερικά λεπτά και μετά φτιάχνει, αυτό μου το κάνει συνέχεια κατά την διάρκεια της ημέρας, έχω ψάξει και δεν έχω βρει λύση. :( Αυτό το κάνει και στον ξαδερφό μου που έχει το ίδιο κινητό, το έχει κάνει και σε εσάς; Έχετε βρει κάτι; :O
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ειδη κανει 2 φορες.. Η συσκευη σε ολα τα αλλα ειναι αστερι μα σε ολα.. Για αυτο μου κανει μεγαλη εντυπωση θα δοκιμασω να περασω καμια custom rom και θα σας πω

Ευχαριστω για το χρονο :-)

έκατσα και του έβαλα από την αρχή την μαμά ρομ και για κάνα 10μερες δεν έκανε τίποτα σε random reboot ωραία λέω έφτιαξε αμ δε, έκανε πάλι τα ίδια του έβαλα custom αυτη http://www.htcmania.com/showthread.php?t=740595 άλλα έγινε χειρότερο όταν άρχιζε δεν σταμάταγε τα reboot πριν από αυτή και τώρα του έχω βάλει όλες τις miui που έχουν βγει άλλα κάποιες στιγμές κάνει νερά η οθόνη (με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω screenshot) και δεν έχει mhl υποστήριξη.. καμιά ιδέα?:D

NOKIA 5110 - 3410 - 6021 - 7600 - 7710, Iphone 3g 8gb, Huawei X5 pro (u8800pro),

NEO N003 2/32GB v1.1 w1.1 N18S FULL WHITE

Xiaomi Redmi Note 4 mido 2016102

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχω το κινητο απο τον Ιανουαριο και μου δουλευει απροβληματιστα! (φτου φτου φτου σκορδα κρεμμυδια κλπ)! Γιατι ομως νεκρωσε το παρον θεμα? Ελπιζω αυτο να σημαινει οτι δεν εβγαλε προβλημα σε κανενα!
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το κινητο απο τον Ιανουαριο και μου δουλευει απροβληματιστα! (φτου φτου φτου σκορδα κρεμμυδια κλπ)! Γιατι ομως νεκρωσε το παρον θεμα? Ελπιζω αυτο να σημαινει οτι δεν εβγαλε προβλημα σε κανενα!

Σε μένα που το έχω από τέλη Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη ( έκδοση 2/32) όλα άψογα φτου φτου :)

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό 9 μηνες τώρα δουλεύει άψογα. Μερικα κολληματακια που μου εκανε με την original rom ,εξαλείφθηκαν με μια custom που πέρασα πριν 4-5 μηνες.(magarto v1 beta4)

Αυτο θα πει Value for money !!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που το έχω από τέλη Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη ( έκδοση 2/32) όλα άψογα φτου φτου :)

 

Kι εγώ το ίδιο κινητό (περίπου ένα μήνα πριν από σένα το έχω πάρει) και το έχω καταευχαριστήθεί !!!

Δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό. Και η μπαταρία σούπερ !

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες γνωρίζει κανεις που μπορούμε να βρούμε εξαρτήματα για το κινητό μας? Μου έχει χαλάσει το μεγάφωνο μετα το 70% τριζει για να μην το στειλω Κίνα και περιμένω κανά 2μηνο..

Υγ εγω στη ROM που ησύχασα είναι αυτή http://www.needrom.com/download/port-srr-flexi-v1-supprot-hdmi-mhl/ ουτε επανεκκίνησεις ουτε τίποτα και ολά ρολόι...

NOKIA 5110 - 3410 - 6021 - 7600 - 7710, Iphone 3g 8gb, Huawei X5 pro (u8800pro),

NEO N003 2/32GB v1.1 w1.1 N18S FULL WHITE

Xiaomi Redmi Note 4 mido 2016102

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

S.O.S Αλλαξα ρομ και εβαλα μια της miui αλλα στο restart εχει κολλησει στο αρχικο εικονιδιο της συσκευης. Δεν κανει τιποτα.. Προσπαθησα να μπω ξανα στο recovery αλλα τιποτα.. Μενει εκει κολλημενο. Εχει κανεις ιδεα τι μπορω να κανω? Ευχαριστω

 

Ολα ενταξει.. Βρηκα λυση!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι λύση; Καλό είναι εκτός από τα προβλήματα να αναφέρουμε και τις λύσεις για αυτούς που κάποια στιγμή μπορεί να τις χρειαστούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...