Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, απλά ρώτησα αν μπορώ να πάρω backup το recovey ώστε αν βάλω κάποιο που για κάποιο λόγο δε μου κάνει να μπορώ να γυρίσω στο original.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν υπαρχει λόγος να μην σου κάνει, κάθε custom recovery είναι καλύτερο από κάθε official. Αρκεί να βάλεις το συγκεκριμένο που προβλέπεται για τη συσκευή σου φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λόγος να μην σου κάνει, κάθε custom recovery είναι καλύτερο από κάθε official. Αρκεί να βάλεις το συγκεκριμένο που προβλέπεται για τη συσκευή σου φυσικά.

 

Εχεις δοκιμασει καποια custom rom? εγω εχω βαλει την Coincity 2.0 αλλα δεν μ δουλευει η καμερα...

Link to comment
Share on other sites

το n003 του φίλου μου έβγαλε μια κίτρινη κατακόρυφη γραμμή στο δεξί μισό τις οθόνης μετά από πέσιμο από τραπεζάκι χά-χά αρχίζουν και εμφανίζονται οι ευαισθησίες του, προσέξτε το από τα πεσίματα κάτοχοι n003, το scratch resistance πάντως πολύ καλό ούτε γρατσουνίτσα μετά ένα μήνα+ χρήσης χωρίς film, δεν τοποθετήθηκε σωστά από την αρχή και το δουλεύει γυμνό, φαίνεται να είναι όντως καλό το scratch resistance του.

θα το βγάλω φωτογραφίες να τους τις στείλω μπας και καταφέρω κάτι με την εγγύηση, θα τους πω και την αλήθεια ότι δλδ έπεσε από 60cm ούτε σημαδάκι δεν έγινε, εκατοντάδες φορές μας πέφτουν τα κινητά τι θα γίνει κάθε πέσιμο και 1mm γραμμή? δλδ μετά 20-30 πεσίματα δεν θα φαίνεται τίποτε μόνο κατακόρυφες γραμμές? χάχάά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχεις δοκιμασει καποια custom rom? εγω εχω βαλει την Coincity 2.0 αλλα δεν μ δουλευει η καμερα...

 

Δεν αξίζει κατα τη γνώμη μου καμία custom rom για αυτές τις συσκευές, πόσο μάλλον όταν υπαρχει το gravitybox και κάνεις ότι παραμετροποιήσεις θέλεις στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λόγος να μην σου κάνει, κάθε custom recovery είναι καλύτερο από κάθε official. Αρκεί να βάλεις το συγκεκριμένο που προβλέπεται για τη συσκευή σου φυσικά.

 

Τελικά υπάρχει τρόπος να το σώσω όπως και να χει, είναι κάτι που δε γίνεται να σωθεί ή είναι άγνωστο;

Link to comment
Share on other sites

Η full white εκδοση, αναμενεται να ξεκινησει η παραγωγη της τελη Νοεμβρη.. κριμα :( ... αργει πολυ.. τελικα παμε για μαυρο-ασπρο...
Link to comment
Share on other sites

Η full white εκδοση, αναμενεται να ξεκινησει η παραγωγη της τελη Νοεμβρη.. κριμα :( ... αργει πολυ.. τελικα παμε για μαυρο-ασπρο...

 

προσωπική άποψη . . . το όλο μαύρο είναι ΣΟΥΠΕΡ !!

επειδή μου στείλανε δώρο και την θήκη του σε άσπρο, όταν το αλλάζω και είναι μαυρο/άσπρο δεν λέει και πολλά.

 

Αλλά γούστα είναι αυτά. . . ότι σου αρέσει.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει κατα τη γνώμη μου καμία custom rom για αυτές τις συσκευές

Τι εννοεις λεγοντας "για αυτες τις συσκευες" ??

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Προς την ομάδα διαχείρισης

Μπορείτε να βάλετε μέσα στα avatar και το avatar του Neo N003;

Ευχαριστώ

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Προς την ομάδα διαχείρισης

Μπορείτε να βάλετε μέσα στα avatar και το avatar του Neo N003;

Ευχαριστώ

 

Μπορείς να το ζητήσεις εδώ:

Avatars: Κινητά που δεν υπάρχουν στη λίστα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι εκτός θέματος συζητήσεις έφυγαν. Όποιος ενδιαφέρεται για συζήτηση περί συγκρίσεως συσκευών υπάρχουν άλλα θέματα...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το n003 2BG/23GB υπάρχει από το τέλος Οκτωβρίου στο yoymart σε ΟΛΑ τα χρώματα (και σε άσπρο) : http://www.yoymart.com/en/smart-phone-tablet-pc/smart-phone/neo/neo-n003-android-smart-phone.html

Σε καμιά βδομάδα λογικά θα μου έρθει και θα παροπλίσω το Samsung S2 και το LG O2X.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, τοσοι παραλαβατε το κινητο αλλα δεν βλεπω να γραφετε εντυπωσεις! πειτε τπτ και για αυτους που το χουν παραγγειλει και το περιμενουν η σκεφτονται να το παραγγειλουν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια, τοσοι παραλαβατε το κινητο αλλα δεν βλεπω να γραφετε εντυπωσεις! πειτε τπτ και για αυτους που το χουν παραγγειλει και το περιμενουν η σκεφτονται να το παραγγειλουν...

 

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα... εκτός από το φίλο Γιώργο (Armada) δεν έχω διαβάσει και εγώ κάτι...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα παρέλαβα το neo και του κάνω πρώτη φόρτιση αλλά κολλάει στο 81% και όση ώρα και να το έχω στη πρίζα δεν ανεβαίνει. Συνέβη σε κανέναν αυτό? Έχεις κάνει καμία ιδέα τι μπορεί φταιφταίει?
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα... εκτός από το φίλο Γιώργο (Armada) δεν έχω διαβάσει και εγώ κάτι...

Δεν έχω να προσθέσω κάτι στα σχόλια του Armada. Είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο για τα χρήματά του που δύσκολα θα αφήσει κάποιον ανικανοποίητο. Προσωπικά το θεωρώ Best Value for Money

 

Παιδιά μόλις σήμερα παρέλαβα το neo και του κάνω πρώτη φόρτιση αλλά κολλάει στο 81% και όση ώρα και να το έχω στη πρίζα δεν ανεβαίνει. Συνέβη σε κανέναν αυτό? Έχεις κάνει καμία ιδέα τι μπορεί φταιφταίει?

 

Δεν μου έχει τύχει οπότε δεν ξέρω τι να πω. Καλό είναι πάντως κατά την άποψή μου για να δεις την μπαταρία κάνε 3-4 κύκλους πλήρους φόρτισης αποφόρτισης και μετά θα δεις πως πάει η μπαταρία. Ένα bug που έχω διαπιστώσει είναι ότι κατά την αποφόρτιση όταν πάει στο 14% η μπαταρία κολλάει για αρκετή ώρα(ώρες) εκεί και μετά αφού ξεκολλήσει αποφορτίζεται κανονικά.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα παρέλαβα το neo και του κάνω πρώτη φόρτιση αλλά κολλάει στο 81% και όση ώρα και να το έχω στη πρίζα δεν ανεβαίνει. Συνέβη σε κανέναν αυτό? Έχεις κάνει καμία ιδέα τι μπορεί φταιφταίει?

 

Καλο θα ηταν να κανεις και ενα battery calibration μηπως και δεις διαφορα....

Βεβαια αν δεν σου φορτισει μεχρι το 100% δεν μπορεις να κανεις calibration με καποιο app, αλλα μπορεις να κανεις "wipe battery stats" Μεσω της recovery (cwm)...

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το n003 τι φορτιστη χρησιμοποιειτε για το αυτοκινητο? καποιο κοινο φορτιστη η συγκεκριμενο? Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να κανεις και ενα battery calibration μηπως και δεις διαφορα....

Βεβαια αν δεν σου φορτισει μεχρι το 100% δεν μπορεις να κανεις calibration με καποιο app, αλλα μπορεις να κανεις "wipe battery stats" Μεσω της recovery (cwm)...

 

Εμένα πάντως η φόρτιση σταματάει στο 94-95 %.

Διαρκεί περίπου μιάμιση μέρα. Είμαι ικονοποιημένος, αν υπολογίσω ότι με την ίδια χρήση το Feiteng H9500 που είχα πριν, δεν έβγαζε 24ωρο.

 

Λέτε να υπάρχει πρόβλημα που δεν πηγαίνει στο 100% ή είναι ενδεικτικό το νούμερο ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η φόρτιση σταματάει στο 94-95 %.

Διαρκεί περίπου μιάμιση μέρα. Είμαι ικονοποιημένος, αν υπολογίσω ότι με την ίδια χρήση το Feiteng H9500 που είχα πριν, δεν έβγαζε 24ωρο.

 

Λέτε να υπάρχει πρόβλημα που δεν πηγαίνει στο 100% ή είναι ενδεικτικό το νούμερο ?

 

κλειστο οταν ειναι φτανει στο 95% η παει στο 100%?

Link to comment
Share on other sites

κλειστό δεν έχω δοκιμάσει να το φορτίσω.

Να πω ότι δεν το έχω ούτε καν βδομάδα, οπότε το έχω αφήσει μόνο 2-3 φορες για φουλ φόρτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου συνεβη και αυτο κατα τη διαρκεια της αποφορτισης. Κολλησε στο 14% για ωρες και μετα εδειξε 13% για μερικα δευτερολεπτα και εκλεισε. Οποτε μαλλον ειναι κοινο bug. Του εκανα calibration μηπως και πιασει εφοσον δεν μπορει να παει στο 100% η φορτιση αλλα τζιφος. Θα περιμενω να δω τι θα μου πουν απο το to2c μηπως και δοκιμασω στο τελος τη λυση με το custom recovery. Σας ευχαριστω, κατα τα αλλα το κινητο δουλευει αρκετα καλα. Σε συγκριση με το umi x2 που το εχει φιλος η συγκριση εβγαλε οτι το Neo εχει καλυτερο gps αλλα το umi σχεδιαστηκα μου φανηκε καλυτερο και πιο λεπτο. Απο θεμα οθονης πανω κατω τα ιδια, το umi φανηκε να εχει ελαφρως πιο σκουρα χρωματα. Εβαλα και εγω Nova launcher Και το κινητο ρεει οποτε συνισταται.

 

Δεν έχω να προσθέσω κάτι στα σχόλια του Armada. Είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο για τα χρήματά του που δύσκολα θα αφήσει κάποιον ανικανοποίητο. Προσωπικά το θεωρώ Best Value for Money

 

 

 

Δεν μου έχει τύχει οπότε δεν ξέρω τι να πω. Καλό είναι πάντως κατά την άποψή μου για να δεις την μπαταρία κάνε 3-4 κύκλους πλήρους φόρτισης αποφόρτισης και μετά θα δεις πως πάει η μπαταρία. Ένα bug που έχω διαπιστώσει είναι ότι κατά την αποφόρτιση όταν πάει στο 14% η μπαταρία κολλάει για αρκετή ώρα(ώρες) εκεί και μετά αφού ξεκολλήσει αποφορτίζεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μου συνεβη και αυτο κατα τη διαρκεια της αποφορτισης. Κολλησε στο 14% για ωρες και μετα εδειξε 13% για μερικα δευτερολεπτα και εκλεισε. Οποτε μαλλον ειναι κοινο bug. Του εκανα calibration μηπως και πιασει εφοσον δεν μπορει να παει στο 100% η φορτιση αλλα τζιφος. Θα περιμενω να δω τι θα μου πουν απο το to2c μηπως και δοκιμασω στο τελος τη λυση με το custom recovery. Σας ευχαριστω, κατα τα αλλα το κινητο δουλευει αρκετα καλα. Σε συγκριση με το umi x2 που το εχει φιλος η συγκριση εβγαλε οτι το Neo εχει καλυτερο gps αλλα το umi σχεδιαστηκα μου φανηκε καλυτερο και πιο λεπτο. Απο θεμα οθονης πανω κατω τα ιδια, το umi φανηκε να εχει ελαφρως πιο σκουρα χρωματα. Εβαλα και εγω Nova launcher Και το κινητο ρεει οποτε συνισταται.

 

μηπως φταιει η rom εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο σκεφτομαι μηπως φταιει η rom, δεν ξερω θα περιμενω απαντηση απο το μαγαζι πριν προβω σε αλλαγη rom μηπως ξερουν τιποτα παραπανω ή μηπως μετα δεν δεχονται την εγγυηση.

 

μηπως φταιει η rom εννοεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...