Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αγοράσει κάποιος από αυτό το κατάστημα;

 

Δύο φορές αλλα μόνο αξεσουάρ, όχι κινητό.

Την πρώτη φορά όλα καλά. Παρέλαβα στην 4τη βδομάδα μετά την παραγγελία.

Την δεύτερη την περιμένω απο μέρα σε μέρα.

Edited by gspy_qwe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα, απο αυτονομια πως παει;ειστε ευχαριστημενοι γενικα απο τη συσκευη ;;
Link to comment
Share on other sites

επισης, μηπως ξερει κανεις ποσο ειναι το sar?

 

Δε θυμάμαι που το διάβασα αλλά λένε για ~0.7

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Hi minideal,

at the site is out of stock. Do we know when you'll have it available again ?

Αν μπεις τώρα στο site τους λέει διαθέσιμο. Είχα την ίδια απορία με σένα και το έγραψα στο θέμα του minideal. Η απορία μου είναι η εξής.Λένε στο minideal ότι για να μας δώσουν τα δώρα να τους στείλουμε μήνυμα που να αναφέρουμε ότι είμαστε από το myphone.gr στο pay pal. Σε ποιο σημείο κατά τη διάρκεια της παραγγελίας μέσα στο paypal μπορούμε να γράψουμε σχόλια προς το κατάστημα.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις τώρα στο site τους λέει διαθέσιμο. Είχα την ίδια απορία με σένα και το έγραψα στο θέμα του minideal. Η απορία μου είναι η εξής.Λένε στο minideal ότι για να μας δώσουν τα δώρα να τους στείλουμε μήνυμα που να αναφέρουμε ότι είμαστε από το myphone.gr στο pay pal. Σε ποιο σημείο κατά τη διάρκεια της παραγγελίας μέσα στο paypal μπορούμε να γράψουμε σχόλια προς το κατάστημα.

 

Ναι τώρα το είδα. Το θέμα είναι να το παραγγείλω από minideal ή από το Το2c.

 

Στο minideal έχει ακουστικα και δερματινη θηκη

στο άλλο δεν έχει ακουστικά αλλά εχει στυλο, καλώδιο otg, θήκη.

 

:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα το είδα. Το θέμα είναι να το παραγγείλω από minideal ή από το Το2c.

 

Στο minideal έχει ακουστικα και δερματινη θηκη

στο άλλο δεν έχει ακουστικά αλλά εχει στυλο, καλώδιο otg, θήκη.

 

:wacko:

 

Το minideal δίνει καλώδιο OTG και δερμάτινη θήκη. Δες το post 136 στο minideal. Τα ακουστικά που τα είδες;

Έχω το ίδιο δίλημμα με σένα για την παραγγελία. Ας μας βοηθήσουν αυτοί που έχουν κάνει παραγγελίες από αυτά τα καταστήματα να μας πουν που είχαν την καλύτερη εξυπηρέτηση - συνεννόηση. ;)

Edited by ambientc

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι άσχετο? Η κάρτα μνήμης TF τι είναι?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι άσχετο? Η κάρτα μνήμης TF τι είναι?

 

είναι η micro SD... η πιο μικρή κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Το minideal δίνει καλώδιο OTG και δερμάτινη θήκη. Δες το post 136 στο minideal. Τα ακουστικά που τα είδες;

Έχω το ίδιο δίλημμα με σένα για την παραγγελία. Ας μας βοηθήσουν αυτοί που έχουν κάνει παραγγελίες από αυτά τα καταστήματα να μας πουν που είχαν την καλύτερη εξυπηρέτηση - συνεννόηση. ;)

 

Εδώ στο πακέτο που περιγράφει, αυτό δεν εννοεί ?

 

[ATTACH]36594[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι η micro SD... η πιο μικρή κάρτα μνήμης

 

Transflash= microsd

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο!!;)

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο πακέτο που περιγράφει, αυτό δεν εννοεί ?

 

[ATTACH]36594[/ATTACH]

 

Από ποιο site είναι; επιβεβαίωσε πριν αγοράσεις γιατί ακουστικά είχε η πρώτη παρτίδα. Μετά τα κατήργησαν...

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο site είναι; επιβεβαίωσε πριν αγοράσεις γιατί ακουστικά είχε η πρώτη παρτίδα. Μετά τα κατήργησαν...

 

Από το minideal είναι αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και σε εμβρυικό στάδιο με τα κινητά.

Σκέφτομαι να μπω κατευθείαν στα βαθειά και να πάρω ένα κινεζοκινητό, που σε σχέση με τα άλλα η σχέση τιμής - δυνατοτήτων, είναι μέρα με νύχτα. Έχω καταλήξει στο NEO N003 2/32 και στο Lenovo S820. Κλείνω προς το ΝΕΟ. Όσοι το χρησιμοποίησαν, τί αυτονομία είχε η μπαταρία και μήπως ξέρει κάποιος το sar?( Σήμερα έμαθα τί είναι το sar):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και σε εμβρυικό στάδιο με τα κινητά.

Σκέφτομαι να μπω κατευθείαν στα βαθειά και να πάρω ένα κινεζοκινητό, που σε σχέση με τα άλλα η σχέση τιμής - δυνατοτήτων, είναι μέρα με νύχτα. Έχω καταλήξει στο NEO N003 2/32 και στο Lenovo S820. Κλείνω προς το ΝΕΟ. Όσοι το χρησιμοποίησαν, τί αυτονομία είχε η μπαταρία και μήπως ξέρει κάποιος το sar?( Σήμερα έμαθα τί είναι το sar):)

+1 Τελικά κάνει μεγάλη διαφορά η 3000mah μπαταρία;;

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Ναι με ενδιαφέρει πολύ να μην χρειάζεται να το φορτίζω κάθε λίγο και λιγάκι.

Α και παιδιά επειδή όπως προείπα, είμαι σχεδόν άσχετος, πείτε από πιο sait, τί να πω (as a gift κ.α.) και αν υπάρχει κανένα κουπόνι για πιο φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και σε εμβρυικό στάδιο με τα κινητά.

Σκέφτομαι να μπω κατευθείαν στα βαθειά και να πάρω ένα κινεζοκινητό, που σε σχέση με τα άλλα η σχέση τιμής - δυνατοτήτων, είναι μέρα με νύχτα. Έχω καταλήξει στο NEO N003 2/32 και στο Lenovo S820. Κλείνω προς το ΝΕΟ. Όσοι το χρησιμοποίησαν, τί αυτονομία είχε η μπαταρία και μήπως ξέρει κάποιος το sar?( Σήμερα έμαθα τί είναι το sar):)

 

διαφωνώ για το μέρα με την νύχτα, ισχύει ότι και σε όλα τα προϊόντα τις αγοράς, τι μάρκα τηλεόραση έχεις? είδες την απόδοση εικόνας σε no name μισής τιμής τηλεοράσεις? είδες απόδοση φωτογραφίας από φτηνή φωτογραφική μηχανή συγκρινόμενη με επώνυμη ακόμη και με τα μισά mpixels?, radio-cd αυτοκινητου με usb mp3 mp4 bluetooth τηλεόραση και μιξερακι για φραπέ... στην τιμή ενός απλού επώνυμου? και όλων των λοιπών ηλεκτρονικών προϊόντων second brand?,

όσοι τα έχουν πάρει τα χαρήκανε πολύ λίγο διότι χαλάσανε τα κουμπιά η παραμόρφωσε η οθόνη τους η γενικά κάτι στράβωσε, γιατί να μην ισχύει το ίδιο και στα κινητά? δυστυχώς ισχύει,

το δέλερ είναι μεγάλο, μεγάλες οθόνες πολλά καλούδια κλπ αλλα από αντοχή στον χρόνο ξεχάστε το,

η εταιρία corning gorilla glass δημοσιοποιεί τους πελάτες τις και υπάρχει λίστα με το πια κινητά είναι πιστοποιημένα με gorilla, δυστυχώς δεν υπάρχουν στην λίστα πολλά από τα κινεζικα που ψευδώς ανακοινώνουν ότι είναι gorilla,

γιατί κάποια κινεζικα xiaomi η oppo με πιστοποιημένα υλικά κοστίζουν όσο και τα αλλα επώνυμα? είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει ο καλός σαμαρίτης κινέζος που θέλει να μας τα δώσει όλα και τσάμπα, και ο κακός επώνυμος που θέλει να μας πιάσει τον coolo.

κάποτε ένα sony ericsson που το φισάκι usb χαλούσε μετά λίγους μήνες, η εταιρία το έκανε ανάκληση και αντικατάσταση, στα κινεζικα το φισάκι usb είναι εσκεμμένα φτιαγμένο ευαίσθητο για να χαλάσει πριν την λήξη εγγύησης του υπολοιπου κινητού η τις μπαταρίας, βλάβη στην υποδοχή usb θα θεωρηθεί κακή χρήση no-εγγύηση, καπούτ, πανε τα λεφτα, πια η αντοχή σε πτώσεις κλπ ξέρουμε?

προσωπικά βλέπω καταφθαρμένα παραχρησιμοποιημένα επώνυμα κινητά σε χερια πολλών, ποτέ δεν είδα φθαρμένο από μακροχρόνια χρήση κινέζικου, η κάποιος να μου πει το έχω 2 χρόνια σκυλί το άτιμο (από κινητό έως οτιδήποτε κινεζικου εργαλείου)

και για να είμαι πιο αντικειμενικός με την άποψη μου ας συγκλίνω λίγο λέγοντας πρώτος ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, δλδ οι κινέζοι δεν ξοδεύουν για έρευνα και διαφήμιση οπότε έχουν το περιθώριο χαμηλότερου κόστους από την άλλη όμως δεν έχουν και πρόβλημα εάν βγάλουν κακό όνομα από κακής ποιότητας προϊόν όταν θα το έχουν ξεπουλήσει και μετά, ξαναβγαίνουν στην αγορά με νέο brand και όλα καλά, προσωπική μου εκτίμηση μέχρι 100-130 ευρω χαλάλι η δοκιμη κινεζικου αλλα για πάνω από 200 ευρω θεωρώ ότι τα λεφτά είναι πολλά και θα προτιμήσω επώνυμο τι στιγμή μάλιστα που σήμερα βρίσκεις ακόμη και g4-lte με κάτω από 300 ευρω, κίας είναι διπύρηνο αφού στα benchmarks αποδίδει σαν 4πύρινο, κίας έχει 1gb ram, ως που να βγει το νέο λειτουργικό android που θα απαιτεί περισσότερη ram και να φτιαχτεί σταθερή custom rom κλπ δεν ξέρουμε εάν το κινητό θα ζει μέχρι τότε, και δεύτερον θα έχουν πέσει οι τιμές στα με 2gb ram οποτε το παίρνουμε τότε με τιμή 40-50% κάτω

και τα πολλά καλούδια πόσες φορες πραγματικά μας χρειάζονται?

η Lenovo ως εταιρία υφίσταται και έχει και καλο όνομα ως value for money προϊόντα, προσωπικά ψηφίζω s820, είναι και στη λίστα πιστοποιημένου corilla

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω αλλά ούτε και θα διαφωνήσω με τα παραπάνω.

Υπάρχουν αρκετοί εδώ μέσα που έχουν περάσει από τα χέρια τους πολλά κινέζικα και αρκετά από αυτά είναι αξιολογότατα. Δεν μπορώ να δεχτώ σαν επιχείρημα το usb που είναι έτσι ώστε να χαλάει λιγο πριν ή λίγο μετά την λήξη εγγύησης.

Φυσικά υπάρχουν πολλές συσκευές που δεν είναι ουτε στιβαρές αλλά ούτε και αντέχουν σε αντίξοες συνθήκες και χρήση. Υπάρχουν όμως συσκευές που δεν έχουν να ζηλέψουν σχεδόν τίποτα από επώνυμες. Η επιλογή είναι το καθενός. Ακομα μην ξεχνάμε ότι παλαιότερα οι προδιαγραφές των κινέζικων ήταν κατά πολύ χαμηλότερες των σημερινών. Είχε πέσει στα χέρια μου παλαιότερα κινέζος με win mobile και το καημένο άντεξε 2 χρόνια πριν παραδώσει πνεύμα η μπαταρία (με καθημερινή σκληρή χρήση). Το σημερινό μου είναι υπερβολικά καλύτερο από εκείνο τότε. Και από την άλλη... με τη διαφορά χρημάτων μπορώ να αγοράσω αν όχι 3 σίγουρα 2 σε περίπτωση που το ένα χαλάσει... και πάλι θα έχω και ρέστα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω αλλά ούτε και θα διαφωνήσω με τα παραπάνω.

Υπάρχουν αρκετοί εδώ μέσα που έχουν περάσει από τα χέρια τους πολλά κινέζικα και αρκετά από αυτά είναι αξιολογότατα. Δεν μπορώ να δεχτώ σαν επιχείρημα το usb που είναι έτσι ώστε να χαλάει λιγο πριν ή λίγο μετά την λήξη εγγύησης.

Φυσικά υπάρχουν πολλές συσκευές που δεν είναι ουτε στιβαρές αλλά ούτε και αντέχουν σε αντίξοες συνθήκες και χρήση. Υπάρχουν όμως συσκευές που δεν έχουν να ζηλέψουν σχεδόν τίποτα από επώνυμες. Η επιλογή είναι το καθενός. Ακομα μην ξεχνάμε ότι παλαιότερα οι προδιαγραφές των κινέζικων ήταν κατά πολύ χαμηλότερες των σημερινών. Είχε πέσει στα χέρια μου παλαιότερα κινέζος με win mobile και το καημένο άντεξε 2 χρόνια πριν παραδώσει πνεύμα η μπαταρία (με καθημερινή σκληρή χρήση). Το σημερινό μου είναι υπερβολικά καλύτερο από εκείνο τότε. Και από την άλλη... με τη διαφορά χρημάτων μπορώ να αγοράσω αν όχι 3 σίγουρα 2 σε περίπτωση που το ένα χαλάσει... και πάλι θα έχω και ρέστα.

 

ίσος δεν έγινα κατανοητός, με λίγα λόγια ήθελα να πω ότι στην τελική ότι πληρώνεις παίρνεις με μια μικρή απόκλιση και όχι μέρα με νύχτα όπως πιστεύει ο φίλος πιο πάνω, ίσος το καλο κινεζικο windows mobile που έπεσε στα χερια σου να ήταν ακριβό μοντέλο, τα windows mobile πάντα ήτανε φτηνά πάντως, είχε και άπειρα μοντέλα ακόμη και η acer η hp κ.α.,

τώρα αυτό που λες 2-3 κινεζικα σου κοστίζουν όσο ένα επώνυμο με τι το συγκρίνεις? με i5s?

samsung grand 5'' ίντσες 235ευρω, LG P760 OPTIMUS L9 4.7'' ίντσες 220ευρω... και εάν αρχίσω θα γράψω ένα σορό μοντέλα από lg htc sonyericsson motorola κ.α. συνυπολόγισε ότι από τα 235 η 250 η 300 ευρω τις τιμής του κάθε κινητού στην ελλάδα το 23% το παίρνει κατευθείαν ο Στουρνάρας (μη με ρωτάς τι το κάνει δε ξέρω) και ο υπάλληλος που σου πουλάει το επώνυμο από επίσημη αντιπροσωπεία στην ελλάδα πληρώνεται ακόμη σε ευρώ και όχι σε γουάν (προς το παρόν χάχα) υπολόγισε στα 235ευρω/1,23 = 191 ευρω χωρις φπα, συνυπολόγισε δασμούς κλπ που στα κινεζικα δεν υπάρχουν, κερδίζει μονο ο κινέζος,

εάν συγκρίνεις οτι 3 κινεζικα κοστίζουν όσο ένα s4 η όσο ένα i5 τότε ναι, 3 neo 003 κοστίζουν οσο ένα iphone, όμως πιάσε στα χερια σου ένα samsung s3 (όχι s4) η ένα i3s (όχι i4s) κίας είναι αρχαία μοντέλα και θα χάσεις κάθε εκτίμηση στα κινεζικα... η ποιότητα φωτογραφίας του i3s με τα μόλις 3mpixels camera η του i4 με μόλις 5 mpixels, είναι ανώτερη από τα τερατώδη 13 mpixels!!! των κινεζικών, φαντάζομαι ότι κάπως έτσι και τα άφθονα μιλιαμπέρ των μπαταριών τους είναι μονο για marketing,

υπάρχουν αξιολογότατα smartphones με 200-250 ευρω στην αγορά, ναι θέλει πάνω από 250 ευρω για επώνυμο τετραπυρινο ναι θέλει πάνω από 300 ευρω για full hd, όμως δεν υπάρχει σύγκριση ποιότητας, απόκρισης, φωτεινότητας κλπ με το καλύτερο κινεζικο όταν μιλάμε για samsung nokia htc sonyericsson lg η iphone, επουδενί δεν είναι μέρα με νύχτα η σύγκριση υπέρ των κινεζικών επειδή έχουν 1-2 επιπλέον καλούδια, μάλλον δόλωμα για να τα προτιμήσουμε είναι, ίσος μάλιστα εάν συνυπολογίσουμε όλες τις παραμέτρους ποιότητα κατασκευής, υποστήριξη, sar, χρόνοι ομιλίας ,εγγυήσεις, ρίσκα κλπ ίσος η ζυγαριά γείρει υπέρ των επωνυμων ..... στην τελική περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, ο καθένας ας αποφασίσει ότι θέλει όμως θαύματα δεν γίνονται και το πολύ καλο για να είναι αληθινό δυστυχώς πάντα επαληθεύεται,

εάν είναι να χώσω πάνω από 200-250 ευρω για κινητό θα βγω βόλτα στα ηλεκτρομάγαζα να βρω καμια καλή προσφορα να κάνω και το shoping therapy μου χάχα, ας χώσω και κανένα 50αρίκο παραπάνω, για όλους τους λόγους που προανέφερα και για την σιγουριά του επωνυμου χαλάλι

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

To θεμα είναι ότι με τα λεφτά που δίνεις δεν παίρνεις τιποτα αξιόλογο από τα επώνυμα. Έστω να πλησιάζει τα χαρακτηριστικά που δηλώνει.

Δεν νομίζω όμως ότι παίρνοντας έναν κλώνο του S4 ας πούμε έχει την αυταπάτη ότι με 200 ευρώ πήρε κάτι αντίστοιχο. Απλά πήρε ένα κινητό που για τα λεφτά που έδωσε είναι πάρα πολύ καλό.

 

Και στο κάτω αν πάθει κάτι που δεν επισκευάζεται, μπορεί να πάρει ένα καινούριο και να του μείνουν και ρέστα που είπε και ένας φίλος πιο πάνω.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

samsung s3 έπιασες ποτε στα χερια σου? ποσο κάνει το n003? δεν είναι στα 220 ευρώ? ε και το s3 κάνει 280!!!!, μήπως να googlαρετε λίγο να δείτε τι γίνετε? το s3 είναι 4πύρινο Exynos 4412 Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 super amoled corilla 2, 16gb internal rom 64 external, και είναι samsung το κινητό..... με Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer κλπ κλπ, με DLNA με GPS GLONASS με με με με TV-out (via MHL A/V link) με 18000+ benchmarks με με με................

Μεταξύ n003 και του s3 θα προτιμούσατε το n003 εάν ητανε την ίδια τιμή?

το screen του samsung δεν κάνει δακτυλιές φεγγοβολάει τα δάκτυλα γλιστράνε πάνω στο γυαλί λες και έχει λάδι, το κινητό γενικά πετάει, εάν τύχει και το δουλέψετε θα το διαπιστώσετε, πήρε και την αναβάθμιση σε 4.2 επίσημη όχι custom και φλασιές και μπρικαρισματα, για να μην πω και το σημαντικότερο η αφή του στο χέρι και οι διαστάσεις του s3 136.6X70.6X8.6 μπροστά στο n003 που είναι σαν παντόφλα τεράστιο τούβλο, τι υποστήριξη σε αξεσουάρ τι ποιότητα φωτογραφίας κλπ κλπ έχει το n003? η μήπως πειστήκατε ότι ο κινέζος τρώει τα galaxy s4 και τα iphone i5 για πρωινό?

οκ δίνεις 60 ευρω λιγότερα αλλα παίρνεις ιμιτασιόν αμφιβόλου αντοχής μούφα mpixels μούφα gorilla και δε ντρέπονται το ζητάνε όσο και ενα galaxy,

εάν βρείς κάποιο τρόπο να κόψεις τιμολόγιο να εκπίψει το φπα σε εταιρία κλπ αυτόματα το s3 κοστίζει όσο το ιμιτασιόν κινεζικο n003

που το είδατε μιση τιμή και τα ρέστα σε σχέση με τα επώνυμα? μόνο το φπα να βρεθεί τρόπος να γλιτώσουμε αυτόματα πιάνουμε την τιμή του n003, ακόμη θέλετε να πιστεύετε ότι το n003 η όποιο άλλο παρεμφερές κινεζικο είναι καλύτερο και τόσο θεαματικά φτηνότερο από τα επώνυμα? πιάστηκα με το s3 γιατί το ξέρω το δούλεψα και στα 280 που το πουλάνε σήμερα αξίζει με το παραπάνω, αλλα είμαι σίγουρος ότι έχει ακόμη πιο αξιόλογες επιλογές,

στα puplic είδα ένα lg δε θυμάμαι πιο μοντέλο με HDMI έξοδο όχι MHL και μπούρδες με ανταπτορες και περιττές σαχλαμάρες σαυτο το επίπεδο τιμής ήτανε, πανέμορφο στις 4,5-5 ίντσες αλλα δε θυμάμαι το μοντέλο anyway, σίγουρα υπάρχουν πολλά κινητά που καλύπτουν τις ανάγκες του καθενός εάν κάποιος θέλει ντε και καλά HDMI η καλο gps κλπ, εμενα το HDMI δε μου χρειάστηκε ποτέ από το laptop μου για παράδειγμα, ποσώς με ενδιαφέρει εάν έχει το κινητό HDMI, το DLNA του s3 το δούλεψα όλο όλο 1 φορα για να δω πως δουλεύει το HDMI ποτέ.... anyway sorry για το ύφος μου παιδιά αλλα ένεκα ότι τα λεφτά βγαίνουν πλέον δύσκολα και χρειάζεται μεγάλη προσοχή στις αγορές και για να επισύρω την προσοχή σας είμαι λίγο επιθετικός, και γιατί από πείρα ξέρω ότι το φτηνό πολλές φορες κοστίζει ακριβότερα, δεν έχω κανένα λόγο να προσπαθώ να γίνω αντιπαθητικός ούτε τα πέρνω από την samsung αλλα επιμένω ότι αξίζει τα λίγα ευρω παραπάνω μόνο και μόνο για την μόστρα του επώνυμου, άντε τώρα να σε ρωτήσουν τι μάρκα κινητό έχεις και να απαντήσεις νέο, τι νέο? τι μάρκα είναι το νέο σου κινητό? ε είπαμε νέο χάχα

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

samsung s3 έπιασες ποτε στα χερια σου? ποσο κάνει το n003? δεν είναι στα 220 ευρώ? ε και το s3 κάνει 280!!!!, μήπως να googlαρετε λίγο να δείτε τι γίνετε? το s3 είναι 4πύρινο Exynos 4412 Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 super amoled corilla 2, 16gb internal rom 64 external, και είναι samsung το κινητό..... με Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer κλπ κλπ, με DLNA με GPS GLONASS με με με................

Μεταξύ n003 και του s3 θα προτιμούσατε το n003 εάν ητανε την ίδια τιμή? το screen του samsung δεν κάνει δακτυλιές φεγγοβολάει τα δάκτυλα γλιστράνε πάνω στο γυαλί λες και έχει λάδι, το κινητό γενικά πετάει, εάν τύχει και το δουλέψετε θα το διαπιστώσετε, πήρε και την αναβάθμιση σε 4.2 επίσημη όχι custom και φλασιές και μπρικαρισματα, για να μην πω και το σημαντικότερο η αφή του στο χέρι και οι διαστάσεις του s3 μπροστά στο n003 που είναι σαν παντόφλα τεράστιο, τι υποστήριξη σε αξεσουάρ τι ποιότητα φωτογραφίας κλπ κλπ? οκ δίνεις 60 ευρω λιγότερα αλλα παίρνεις ιμιτασιόν αμφιβόλου αντοχής μούφα mpixels μούφα gorilla και δε ντρέπονται το ζητάνε όσο και ενα galaxy,

εάν βρείς κάποιο τρόπο να κόψεις τιμολόγιο να εκπίψει το φπα σε εταιρία κλπ αυτόματα το s3 κοστίζει όσο το ιμιτασιόν κινεζικο n003

που το είδατε μιση τιμή και τα ρέστα σε σχέση με τα επώνυμα? μόνο το φπα να βρεθεί τρόπος να γλιτώσουμε αυτόματα πιάνουμε την τιμή του n003, ακόμη θέλετε να πιστεύετε ότι το n003 η όποιο άλλο παρεμφερές κινεζικο είναι καλύτερο και τόσο θεαματικά φτηνότερο από τα επώνυμα? πιάστηκα με το s3 γιατί το ξέρω το δούλεψα και στα 280 που το πουλάνε σήμερα αξίζει με το παραπάνω, αλλα είμαι σίγουρος ότι έχει ακόμη πιο αξιόλογες επιλογές,

στα puplic είδα ένα lg δε θυμάμαι πιο μοντέλο με HDMI έξοδο όχι MHL και μπούρδες με ανταπτορες και περιττές σαχλαμάρες σαυτο το επίπεδο τιμής ήτανε, πανέμορφο στις 4,5-5 ίντσες αλλα δε θυμάμαι το μοντέλο anyway, σίγουρα υπάρχουν πολλά κινητά που καλύπτουν τις ανάγκες του καθενός εάν κάποιος θέλει ντε και καλά HDMI η καλο gps κλπ, εμενα το HDMI δε μου χρειάστηκε ποτέ από το laptop μου για παράδειγμα, ποσώς με ενδιαφέρει εάν έχει το κινητό HDMI, το DLNA του s3 το δούλεψα όλο όλο 1 φορα για να δω πως δουλεύει.... anyway sorry για το ύφος μου παιδιά αλλα ένεκα ότι τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα και χρειάζεται μεγάλη προσοχή πλέον στις αγορές και για να επισύρω την προσοχή σας είμαι λίγο επιθετικός, και γιατί από πείρα ξέρω ότι το φτηνό πολλές φορες κοστίζει ακριβότερα, δεν έχω κανένα λόγο να προσπαθώ να γίνω αντιπαθητικός ούτε τα πέρνω από την samsung αλλα επιμένω ότι αξίζει τα λίγα ευρω παραπάνω μόνο και μόνο για την μόστρα του επώνυμου, άντε τώρα να σε ρωτήσουν τι μάρκα κινητό έχεις και να απαντήσεις νέο, τι νέο? τι μάρκα είναι το νέο σου κινητό? ε είπαμε νέο χάχα

 

Διαβάζοντας αυτά που γράφεις έψαξα να βρω επώνυμο με 2 γιγα ραμ, 32 γιγα εσωτερικό χώρο full hd,5 ίντσες πάντως με 239 γιουρο όπως το zopo μου δεν βρήκα....

Και τονίζω τα 2 γιγα ραμ γιατί για μένα είναι από τα σημαντικότερα πράγματα πλέον σε ένα κινητό με τόσα πράγματα φορτωμένο και για την χρήση που του κάνω εγώ βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε αρκετά εκτός θέματος . . . .

 

@ giorgoslekkas :

Κάνεις σαν να σε έχουν πιάσει από τον λαιμό και σε βάζουν με το ζόρι να αγοράσεις ένα κινέζικο κινητό. Πάρε όποιο θέλεις και νομίζεις ότι σου ταιριάζει. Όλα αυτά που λες είναι εν μέρη σωστά, αλλά ο καθένας ζυγίζει τις επιλογές του και αποφασίζει.

 

Ακόμα και το S3 που λες, είναι πάνω από 100 ευρω ακριβότερο και είναι τουλάχιστον 3ετίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας αυτά που γράφεις έψαξα να βρω επώνυμο με 2 γιγα ραμ, 32 γιγα εσωτερικό χώρο full hd,5 ίντσες πάντως με 239 γιουρο όπως το zopo μου δεν βρήκα....

Και τονίζω τα 2 γιγα ραμ γιατί για μένα είναι από τα σημαντικότερα πράγματα πλέον σε ένα κινητό με τόσα πράγματα φορτωμένο και για την χρήση που του κάνω εγώ βέβαια.

τα 2 gb ram του δικού σου δίνουν με το ζόρι 15000 benchmarks, (κιάν είναι αλήθεια!!!!) το 1 gb του s3 περνάει τα 18000 άνετα!!!, παιδιά υποστηρίζεται την επιλογή σας επειδή είναι επιλογή σας εγώ σας απέδειξα με νούμερα ότι ο κινέζος σας τον έπιασε λίγο.... ο άλλος πάλι επιμένει ότι το hunday i10 του 2013 είναι ανώτερο από την SL500 του 2008-2012 επειδή είναι πιο νέο μοντέλο, τι να πω?

παρεπιπτόντως από τα 239 του δικού σου μέχρι τα 279 του galaxy s3 πόση είναι η διαφορα? γιατί ο άλλος επιμένει ότι η διαφορα είναι πάνω από 100 ευρώ

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...