Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να παραγγείλω τι 1/4 για κάποιον φίλο. Το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις ;

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει διαθέσιμο και στο To2c.com. Το έχει παραλάβει κάποιο μέλος, ώστε να έχουμε τις εντυπώσεις του; Ευχαριστώ!

 

Νομίζω ότι ίσως είναι το υπέρτατο κινητό αυτή την στιγμή... Θα έπερνα το thl w8s αλλά έχει κάποια χαρακτηριστικά επιπλέον που δεν μπορείς να τα αγνοήσεις (OTG, MHL, 3000mah μπαταρία). Η thl βέβαια είναι πιό επώνυμη εταιρία αλλά μάλλον με βλέπω για το neo. Αν τελικά το παραγγείλω θα σας πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ίσως είναι το υπέρτατο κινητό αυτή την στιγμή... Θα έπερνα το thl w8s αλλά έχει κάποια χαρακτηριστικά επιπλέον που δεν μπορείς να τα αγνοήσεις (OTG, MHL, 3000mah μπαταρία). Η thl βέβαια είναι πιό επώνυμη εταιρία αλλά μάλλον με βλέπω για το neo. Αν τελικά το παραγγείλω θα σας πω εντυπώσεις

 

Κι εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτό και το w200. Αν και σε τεχνικά χαρακτηριστικά υπερτερεί σαφώς το N003, με προβληματίζει λίγο το άγνωστο της εταιρείας. Επίσης είδα κι αυτά τα lags που κάνει με το stock launcher. Υπάρχει καμία εκτίμηση για το SAR;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε όσα θέλεις, το κινητό από τα χαρακτηριστικά μάλλον τα σπάει, ΠΡΟ Παραγγελία δεν θα κάνεις ούτε στο ονειρό σου......Κι αν το δεις το 2/32 να κυκλοφορεί γράψε μου........:lol:..........Το εντόπισα τον Απρίλιο....το προ παρήγγειλα το Μάϊο......τέλη Αυγούστου ακύρωσα την παραγγελία...(τα κλαίω είπαμε παραπάνω τα λεφτάκια μου...).......και το κινητό ακόμη όπου νά' ναι έρχεται....να το στο δρόμοει είναι.....

Σε λίγο καιρό θα είναι απλά άχρηστο μπροστά σε άλλα......που ήδη άρχισαν να κυκλοφορούν.......αγόρασα το THL W8s και ησύχασα...σε λίγες μέρες το παραλαμβάνω.....και το Neo N003 2/32 ακόμη θα έρχεται......Σε stock δεν υπάρχει πουθενά.....και ας λένε για το Allaxa express..........Κι αν θυμάμαι καλά κάπου είχα δει σε κάποιον ότι στο SAR του είναι στο 0.7....για το τελευταίο δεν παίρνω όρκο.....

 

Άντε και καλή επιλογή....;)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε όσα θέλεις, το κινητό από τα χαρακτηριστικά μάλλον τα σπάει, ΠΡΟ Παραγγελία δεν θα κάνεις ούτε στο ονειρό σου......Κι αν το δεις το 2/32 να κυκλοφορεί γράψε μου........:lol:..........Το εντόπισα τον Απρίλιο....το προ παρήγγειλα το Μάϊο......τέλη Αυγούστου ακύρωσα την παραγγελία...(τα κλαίω είπαμε παραπάνω τα λεφτάκια μου...).......και το κινητό ακόμη όπου νά' ναι έρχεται....να το στο δρόμοει είναι.....

Σε λίγο καιρό θα είναι απλά άχρηστο μπροστά σε άλλα......που ήδη άρχισαν να κυκλοφορούν.......αγόρασα το THL W8s και ησύχασα...σε λίγες μέρες το παραλαμβάνω.....και το Neo N003 2/32 ακόμη θα έρχεται......Σε stock δεν υπάρχει πουθενά.....και ας λένε για το Allaxa express..........Κι αν θυμάμαι καλά κάπου είχα δει σε κάποιον ότι στο SAR του είναι στο 0.7....για το τελευταίο δεν παίρνω όρκο.....

 

Άντε και καλή επιλογή....;)

 

Το βρίσκω πλέον σε αρκετά e-shop, όπως και στο neomobileshop:

http://www.neomobileshop.com/index.php/neo-mobiles/neo-n003-advanced.html

Το δίχνει in-stock...

Θα περιμένω λιγο να το δω και σε ποιό γνωστά e-shop και θα παραγγείλω

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω πλέον σε αρκετά e-shop, όπως και στο neomobileshop:

http://www.neomobileshop.com/index.php/neo-mobiles/neo-n003-advanced.html

Το δίχνει in-stock...

Θα περιμένω λιγο να το δω και σε ποιό γνωστά e-shop και θα παραγγείλω

http://www.to2c.com/neo-n003-2g-32g-smart-phone-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-13mp-camera-5-0inch-ips-hd-ogs-screen.html λευκο υπαρχει εδω

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από http://www.to2c.com/neo-n003-original-3000mah-battery.html και μου έδωσαν την 2η μπαταρία με 16.5$ αντί για 35$. Υποσχέθηκαν shipment αυριο. Να δούμε......... Ελπίζω το κινητό να τα σπάει.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από http://www.to2c.com/neo-n003-original-3000mah-battery.html και μου έδωσαν την 2η μπαταρία με 16.5$ αντί για 35$. Υποσχέθηκαν shipment αυριο. Να δούμε......... Ελπίζω το κινητό να τα σπάει.

αντε,καλως να το δεχθεις,να γραψεις και μια αξιολογηση για το καταστημα οταν ελθει και μια παρουσιαση του κινητου να ξερουν και οσοι θελουν να το αγοτασουν.

Link to comment
Share on other sites

αντε,καλως να το δεχθεις,να γραψεις και μια αξιολογηση για το καταστημα οταν ελθει και μια παρουσιαση του κινητου να ξερουν και οσοι θελουν να το αγοτασουν.

Μέχρι να το παραλάβω καλά σαράντα φοβάμαι. Δυστυχώς μόνο άσπρο είχε που το θεωρώ γκομενιζέ αλλά δεν ξέρεις μπορεί να μου κολλήσει. Αν όχι το σπρώχνω στη σύζυγο από του χρόνου και βαράω 8 πύρηνο (λέμε τώρα).

Αν δεν ήταν το review του gizchina http://www.gizchina.com/2013/09/02/neo-n003-review/ δεν θα το τολμούσα. θεωρώ πως θα πουλήσει τρελά και θα γίνει το G4 του φθινοπώρου. Ελπίζω να βγουν και πολλές ROM γιατί το lag στο stock launcher δεν μ' αρέσει που σημαίνει οτι η πρώτη Rom θέλει δουλίτσα....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να το παραλάβω καλά σαράντα φοβάμαι. Δυστυχώς μόνο άσπρο είχε που το θεωρώ γκομενιζέ αλλά δεν ξέρεις μπορεί να μου κολλήσει. Αν όχι το σπρώχνω στη σύζυγο από του χρόνου και βαράω 8 πύρηνο (λέμε τώρα).

Αν δεν ήταν το review του gizchina http://www.gizchina.com/2013/09/02/neo-n003-review/ δεν θα το τολμούσα. θεωρώ πως θα πουλήσει τρελά και θα γίνει το G4 του φθινοπώρου. Ελπίζω να βγουν και πολλές ROM γιατί το lag στο stock launcher δεν μ' αρέσει που σημαίνει οτι η πρώτη Rom θέλει δουλίτσα....

 

αν στο στειλουν αυριο-μεθαυριο με sing post θελει 10-15 μερες

Link to comment
Share on other sites

http://www.1949deal.com , στα 260$, ετοιμοπαράδοτο...

P.S. Υπάρχει κάποιο αντίστοιχο κινητό με OTG, MHL και 3000mAh μπαταρία?

 

Νομίζω το Xiaomi MI-3 έχει OTG και MHL και 3050mAh μπαταρία, αν και ολίγον ακριβότερο, έχει βέβαια επεξεργαστή που εξαφανίζει τον MTK.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Ακουστε προβλημα παιδια κ παρακαλω δωστε μου μια λυση!! Καταρχην ηθελα ενα S4 αλλα λογω τιμης επεσα στο S3! Επειτα ειδα σε ενα thread για το LG OPTIMUS G E975 κ μετα αρχισα να παρακολουθω τα Κινεζικα θεματα! Ειδα ενα ZOPO που με ενθουσιασε με επιδοσεις, επειτα ενα THL W8S αλλα δεν μου αρεσε κατασκευαστικα κ τωρα ειδα το ΝΕΟ 2GB/32GB!

 

Αξιζει να παρω το ΝΕΟ για κινητο?!

Εαν ναι, απαντηστε μου παρακαλω απο καποιον που το εχει!

1) Το GPS ειναι τελειο?!

2) Η καμερα συγκρινεται με του S3?!

3) Εχει καποιο αλλο θεμα το κινητο που θα επρεπε να ξερω?!

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε προβλημα παιδια κ παρακαλω δωστε μου μια λυση!! Καταρχην ηθελα ενα S4 αλλα λογω τιμης επεσα στο S3! Επειτα ειδα σε ενα thread για το LG OPTIMUS G E975 κ μετα αρχισα να παρακολουθω τα Κινεζικα θεματα! Ειδα ενα ZOPO που με ενθουσιασε με επιδοσεις, επειτα ενα THL W8S αλλα δεν μου αρεσε κατασκευαστικα κ τωρα ειδα το ΝΕΟ 2GB/32GB!

 

Αξιζει να παρω το ΝΕΟ για κινητο?!

Εαν ναι, απαντηστε μου παρακαλω απο καποιον που το εχει!

1) Το GPS ειναι τελειο?!

2) Η καμερα συγκρινεται με του S3?!

3) Εχει καποιο αλλο θεμα το κινητο που θα επρεπε να ξερω?!

 

Ευχαριστω!!

 

δεν εχει φανει καποιος που να το εχει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω. Χθες πήρα track code από Singapore Post. Δεν έχω δει κάποιος άλλος από το thread να έχει παραγγείλει. Είδα μερικά video στο Youtube και φαίνεται ότι το πρόβλημα στο screeb slide δεν υπάρχει (δείτε το review του gizchina). Για όσους το παραγγείλουν άσπρο που είναι μόνο διαθέσιμο υπάρχει και η παρακάτω λύση που σου δίνει τη δυνατότητα να το κάνεις μαύρο και να έχεις και προστασία στην οθόνη:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Smart-cover-case-Pu-Leather-Flip-Case-auto-sleep-with-magnet-contral-for-NEO-N003/1205539712.html

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο δεν είναι? 77 πλάτος και 10,2 θα είναι λίγο σαν ρακέτα! :p

152 x 77 x 10.2mm

http://www.to2c.com/neo-n003-2g-32g-smart-phone-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-13mp-camera-5-0inch-ips-hd-ogs-screen.html

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι κι εγώ ένας μελλοντικός κάτοχος 2 κινητών neo n0003 καθώς προχθές τα παρήγγειλα από το To2c.com,πήρα ένα για μένα και ένα για τη σύζυγο γιατί η γκρίνια ήταν μεγάλη,έλαβα και από το singpost.com του αριθμούς παρακολούθησης και μόλις τα παραλάβω θα σας κάνω μια μικρή παρουσίαση.
Link to comment
Share on other sites

Αντε μπραβο παιδια, πειτε λιγο αντικειμενικα τι παιζει να ξερουμε γιατι νομιζω οτι ειναι πολλοι αυτοι που θελουν να το χτυπησουν!! Περιμενω να απαντηθουν οι ερωτησεις μου!! Φιλε "juventinos", Πτολεμαιδα εδω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι κι εγώ ένας μελλοντικός κάτοχος 2 κινητών neo n0003 καθώς προχθές τα παρήγγειλα από το To2c.com,πήρα ένα για μένα και ένα για τη σύζυγο γιατί η γκρίνια ήταν μεγάλη,έλαβα και από το singpost.com του αριθμούς παρακολούθησης και μόλις τα παραλάβω θα σας κάνω μια μικρή παρουσίαση.

 

Μπορεί να είσαι κι ο τυχερός της υποθέσεως διότι είναι ήδη εκεί out of stock......Να παρακαλάς μόνο να σου έχουν στείλει το σωστό δηλ. 2/32 κι όχι το 1/4 το οποίο δεν έτυχε της ίδιας ζήτησης στην Κίνα.....:lol:

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είσαι κι ο τυχερός της υποθέσεως διότι είναι ήδη εκεί out of stock......Να παρακαλάς μόνο να σου έχουν στείλει το σωστό δηλ. 2/32 κι όχι το 1/4 το οποίο δεν έτυχε της ίδιας ζήτησης στην Κίνα.....:lol:

 

το θεμα σου λυθηκε?γιατι τους τα εψαλα και μου ειπαν θα στα δωσουν με τον αριθμο παραγγελιας,αν θες μπες στο φορουμ εκει ατο τοπικ που γραφω thieves και βαλτον

Link to comment
Share on other sites

το θεμα σου λυθηκε?γιατι τους τα εψαλα και μου ειπαν θα στα δωσουν με τον αριθμο παραγγελιας,αν θες μπες στο φορουμ εκει ατο τοπικ που γραφω thieves και βαλτον

 

Όλα θα γίνουν μη μου αγχώνεσαι....Ναι το είδα.....;)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το Xiaomi MI-3 έχει OTG και MHL και 3050mAh μπαταρία, αν και ολίγον ακριβότερο, έχει βέβαια επεξεργαστή που εξαφανίζει τον MTK.

αυτο το xiaomi M-3 δεν μπορω να το βρω σε κανενα e-shop.

 

διαβαζω κατι για lag με τον μανισιο launcher στο ΝΕΟ θα ειναι θεμα αυτο?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...