Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

Galaxy S4 από μένα, (ή και S3). Απλά έχω απωθημένο ένα Galaxy S, έχοντας ακούσει τόσα και τόσα θετικά.. Κατά τα άλλα, τρελές διαφορές δεν υπάρχουν.

Προφανώς και έχει ξαναγίνει κάτι παρόμοιο, αλλά ως newbie στο myphone, γουστάρω τρελά τις μάχες σώμα με σώμα.. Μόνο μερικές ψήφοι διαφορά; WTF??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις ψήφισα...one.

Για λόγους κατασκευής,ήχου κι επειδή με χει αφήσει απόλυτα ευχαριστημένο.

Το galaxy σίγουρα καλό είναι όμως δεν μου αρέσει που μοιάζει με το s3,όπως επίσης δεν μου άρεσε η κίνηση της Samsung προς την HTC όπως επίσης δεν μου άρεσε που στην ψηφοφορία το s4 είναι πάνω από το one

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

one απο εμένα.

Σε όλα πάνω κάτω ίδια είναι αλλά σε μενού, ηχεία και κατασκευή πολύ μπροστά το one.

Μόνο σφάλμα η μη υποστήριξη sd.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να πεις κατι επι της ουσιας ; Τα αποσπασματα απο τα reviews τα εβαλα για να ενημερωθουν οσοι ενδιαφερονται για αυτα τα smart features οτι εχουν συγκεκριμενα προβληματα λειτουργιας και περιορισμους και δεν ειναι ολα ροδινα οπως θελεις εσυ να τα παρουσιαζεις. Το κινητο δεν το εχει κανενας ακομη στην κατοχη του οποτε οι μονες πηγες για να κρινουμε ειναι αυτες.
Καλό ειναι να θυμόμαστε πως έχουμε δικαίωμα να διαφωνούμε. "Επι της ουσίας" λοιπόν ειναι γεγονός ότι αυτό που σου ειπα ισχύει. Κοινως το ότι βρίσκεις "συμμαχα" προς τις απόψεις σου δημοσιευματα δεν κάνει τις απόψεις σου αυτοδίκαια ορθές. Να στο κάνω και πιο απλό, αν σου βρω (δεν ειναι δυσκολο) αντιστοιχα αρθρα που να λένε τα ίδια για το S4, θα ειμαι αυτοδίκαια ο σωστός;

 

Το poll αναφέρεται σε 2 συσκευές που ελάχιστοι ακόμα έχουν στη κατοχή τους. Στη πραγματικότητα απλά υπόθεση εργασίας κάνουμε αν δεν το έχεις καταλάβει. Ο καθένας ψηφίζει με βάση δικούς του λόγους (πχ πάρε τον Te_Salat, πιο καθαρά δεν μπορούσε να το πει), εγω αντίστοιχα είπα γιατί ψήφισα S4 αν και προσωπικά περιμένω το Note III.

 

Και πάει λέγοντας.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα...one.

Για λόγους κατασκευής,ήχου κι επειδή με χει αφήσει απόλυτα ευχαριστημένο.

Το galaxy σίγουρα καλό είναι όμως δεν μου αρέσει που μοιάζει με το s3,όπως επίσης δεν μου άρεσε η κίνηση της Samsung προς την HTC όπως επίσης δεν μου άρεσε που στην ψηφοφορία το s4 είναι πάνω από το one

χαχαχαχα θεός! Μακάρι να είχα την τύχη να το δοκιμάσω και εγώ... καλορίζικο (αν και δεν σε κόβω να το κρατάς για πολύ:p)

Link to comment
Share on other sites

S4 black για καλοκαιρινό κινητό!!Για το χειμώνα βλέπουμε.....

 

Στο one το μόνο που με χαλάει είναι η θέση του power button

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα s4, λογω μεγαλυτερης οθονης, λειτουργιες κινησης, του octa5 μοντελου (αν αγοραζα το s4 θα ηταν με τον octa πανω), και υποστηριξης μεσω xda... καθαρα επιλογη προσωπικου γουστου δηλαδη, οχι κατι αρνητικου για το htc one... και τα δυο ειναι κορυφαιες συσκευες, ανεβασαν τον πηχυ στην κατηγορια των flagships, και σιγουρα οσοι τα προτιμησουν θα τα χαρουν στο επακρο...
Link to comment
Share on other sites

S4 black για καλοκαιρινό κινητό!!Για το χειμώνα βλέπουμε.....

Ώπα, κάτσε... μαύρο για καλοκαιρινό δε λέει, τραβάει πολύ ήλιο! :p Πάρε άσπρο, και τον χειμώνα παίρνεις το μαύρο... και ενδιάμεσα πάρε το One για φθινοπωρινό! :lol: Και για την άνοιξη θα πάρεις το S5 που θα έχει βγει τότε σε μπλεδάκι...

Κι αν τα βαρεθείς, δώσε κανένα και σ΄εμάς τους φτωχούς...εγώ βολεύομαι και με ένα για όλες τις εποχές! :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

S4 black για καλοκαιρινό κινητό!!Για το χειμώνα βλέπουμε.....

 

Στο one το μόνο που με χαλάει είναι η θέση του power button

 

Το s3 το χειρίζομαι με δυσκολία με το ένα χέρι οπότε φαντάζομαι ότι θα είναι λίγο μανίκι η θέση του power Button....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Όσο άντεξε εδώ τη πρωτιά το one τόσο θα αντέξει και στη πραγματική αγορά! Θα το προτιμήσουν μόνο όσοι ενθουσιαστουν από το αλουμίνιο!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος s3 αλλά ψήφισα HTC, γιατί άρχισε να κάνει τα ίδια με το iPhone που δεν θέλω ούτε να τα βλέπω πλέον! Δεν μπορεί να είναι σχεδόν το ίδιο με το s3 να διαφημίζει τον exynos και να έρχεται με τον 600 ούτε καν με τον 800.σιγουρα σαν κινητό θα είναι καλύτερο από το HTC αλλά όταν δίνω 700 ευρώ θέλω κάτι πιο ποιοτικό και ας είναι και λίγο πιο αδύναμο!
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα το one λόγω υλικών κατασκευής αλλά η αλήθεια είναι ότι στο τέλος θα προτιμήσω το s4 όσο καλά να είναι τα υλικά κάποια στιγμή την βαριέσαι την εμφάνιση και μένει η ουσία δηλαδή θα εξηγήσω τι εννοώ :

Λόγω κρίσης θα ήθελα μια συσκευή ή οποία να έχει καλή κάμερα, μικρή σε μέγεθος, να μπορώ να αλλάξω μπαταρία οπότε γουστάρω, ευκολία στην χρήση (το home button είναι μανικη εκεί που βρίσκεται) και πάνω από όλα υποστήριξη από την κοινότητα το ρουτ για μένα είναι αναγκαίο κακό και χωρίς να φοβάμαι μην χάσω την εγγύηση. Μου την σπάει που η σαμμυ αντιγράφει κυριολεκτικά την μηλιά όσον αφορά το μάρκετινγκ λογικά στο 5 θα αλλάξει και σχεδιασμό ειδωμεν...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Πριν γράψετε ότι σας κατέβει, καλό θα ήταν να κάνετε πρώτα μια βόλτα στο νήμα του one, όπου σε πρώτη φόρτιση συμφορουμιτη έβγαλε 6 ΏΡΕΣ ΟΘΟΝΗ.

 

Αφενος εκφραζω την γνωμη μου και αφετερου δεν χρειαζεται να διαβασω τπτ οταν εχω την δικια μου προσωπικη εμπειρια.

 

Τελος θελω να πω οτι το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων που μιλανε για αλουμινενια κατασκευη ψαχνουν να αγορασουν την πιο φτηνη πλαστικη θηκη. Το ιδιο πραγμα.ισχυει και στα μηλοπαιδα

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελος θελω να πω οτι το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων που μιλανε για αλουμινενια κατασκευη ψαχνουν να αγορασουν την πιο φτηνη πλαστικη θηκη. Το ιδιο πραγμα.ισχυει και στα μηλοπαιδα

 

Να μιλας για τον εαυτο σου...που μαλλον γι'αυτον μιλας.

Link to comment
Share on other sites

Να μιλας για τον εαυτο σου...που μαλλον γι'αυτον μιλας.

 

Καλησπερα και σε σενα, επειδη εχω την τυχη να τα εχω χρησιμοποιησει ολα τα τηλεφωνα...ναι εκφραζω την προσωπικη μου αποψη

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Λόγω σχεδίασης και ποιότητας... Ράδιο και interface.. Γιατί μου την δίνει που η samsung πάει να γίνει Apple χωρίς την ποιότητα της.. Και θέλω να τα πάει καλά η htc μπας και αλλάξει ρότα η Sammy προτιμώ το κόσμημα της HTC

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κονταροχτυπημα μεχρι τελικής πτώσεως.Καθε λιγο κι λιγάκι αλλάζει το αποτέλεσμα.Που θα κάτσει η μπίλια οεο?:p:lol:

Εγω πάντως νομίζω πως οσο και να μείνει ανοιχτή η ψηφοφορία ετσι θα παει το πράγμα.Εκτος αν μετα την ευρεία κυκλοφορία των 2 συσκευών έχουμε συνταρακτικες αλλαγές...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μαθηματικα και στατιστικα φιλε μου.. Εχει επιβεβαιωθει εδω και αρκετες ωρες,οτι ετσι θα παει για οσο και να συνεχιστει ! Αν θελεις την αποψη μου με περιθωριο σφαλματος πανω απο 50 %, ο τελικος νικητης θα ειναι το htc one,με πολυ μικρη διαφορα !

 

Οσο για το αν αυτο θα συνεχιζοταν,εφοσον μπορουσαν να ερθουν οι δυο αυτες συσκευες,στα χερια ολων των συμμετεχοντων στο -VS-,με βαση την προτιμηση που εξεφρασαν ! Τοτε με καπως λιγο μεγαλυτερη διαφορα,θα αλλαζαν τα πραγματα και ο πραγματικος νικητης θα ηταν το S4 ! Για να δουμε τι θα δουμε στο μελλον..

 

Το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε να μεταφερουμε ολον αυτον (ας τον χαρακτηρισουμε) ανταγωνισμο / συναγωνισμο και στις τιμες των δυο συσκευων ! Γιατι η αγορα θα καταγραψει τις δικες της διαφοροποιημενες τασεις,μιας και εκει αλλαζουν αρδην τα πραγματα !

 

Τοτε θα ειχαμε πετυχει το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι να θυμόμαστε πως έχουμε δικαίωμα να διαφωνούμε. "Επι της ουσίας" λοιπόν ειναι γεγονός ότι αυτό που σου ειπα ισχύει. Κοινως το ότι βρίσκεις "συμμαχα" προς τις απόψεις σου δημοσιευματα δεν κάνει τις απόψεις σου αυτοδίκαια ορθές. Να στο κάνω και πιο απλό, αν σου βρω (δεν ειναι δυσκολο) αντιστοιχα αρθρα που να λένε τα ίδια για το S4, θα ειμαι αυτοδίκαια ο σωστός;

 

Το poll αναφέρεται σε 2 συσκευές που ελάχιστοι ακόμα έχουν στη κατοχή τους. Στη πραγματικότητα απλά υπόθεση εργασίας κάνουμε αν δεν το έχεις καταλάβει. Ο καθένας ψηφίζει με βάση δικούς του λόγους (πχ πάρε τον Te_Salat, πιο καθαρά δεν μπορούσε να το πει), εγω αντίστοιχα είπα γιατί ψήφισα S4 αν και προσωπικά περιμένω το Note III.

 

Και πάει λέγοντας.

 

Εγω δεν απαγορευσα σε κανεναν να διαφωνει. Μπορεις να διαφωνησεις οσο θελεις και να ψηφίσεις οποιο κινητο θελεις, καρφι δε μου καιγεται. Αυτο ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι τα smart features ειναι στην πλειονοτητα τους εφετζιδικα, θελουν χειρουργικη ακριβεια για να λειτουργησουν σωστα, καταναλωνουν μπαταρια και υποστηριζονται κυριως μονο απο εφαρμογες της samsung. Σου εβαλα και αποσπασματα απο κριτικες για να ενημερωθεις και εσυ για τα προβληματα τους. Οταν εχω να επιλεξω αναμεσα στην δικη σου αποψη και στην αποψη εγκυρων δημοσιαγραφων θα προτιμησω τους δευτερους. Επι της ουσιας τωρα, δειξε μου μια κριτικη που να λεει το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφο στο κινητο με τις μικροτερες διαστασεις, με τη μεγαλυτερη οθονη, τη μεγαλυτερη μπαταρια/αυτονομια και την οθονη με GG3 :D

Μαυρο στο bezel-phone :p

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ψηφο στο κινητο που προσπαθει πολυ να αναδειχθει, δεν θυμιζει ξαναζεσταμενο φαγητο, αποπνεει πολυτελεια απο το χιλιομετρο (vs αχρηστα πλαστικα, χειροτερα απο αυτα που παιζουν τα ανηψακια μου -αν πιεσεις το καπακι του γαλαξια ψηλα τριζει σαν τη χηρα στο κρεβατι), που εχει την καλυτερη οθονη και τον καλυτερο ηχο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...