Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

Έλα, πες την αλήθεια. Σου γυάλισε το γκομενάκι και το είδες όλο ε? Ε? :rolleyes:;)

 

Μα δεν έδειχνε κάποιο γκομενάκι στο βίντεο......... :p

 

Κοίταξε και κανένα κινητό να μην σκόπευα να πάρω πάλι θα το έβλεπα ,όπως θα δω και από όλες τις εταιρίες που θα μου κινήσουν το ενδιαφέρον . Γενικά μου αρέσει να βλέπω και να διαβάζω θέματα τεχνολογίας .

Τώρα φυσικά και το One είναι ένα πάρα πολύ όμορφο κινητό αυτό κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει και έχει και ηχείαρες .

Αυτό δεν χρειαζόμουν το hands on για να το δω .

Αυτά που ήθελα να δω θετικά η αρνητικά τα είδα και σε όλα έπεσα μέσα ,απλά επιβεβαιώθηκα .

Τώρα επειδή προσπαθώ να καθυστερήσω τον εαυτό μου από άμεση αγορά κινητού (το s4 προηγείται προς το παρόν) θα έχω όλη την ευκαιρία μέχρι τον Ιούνιο που λέω να αγοράσω να τα δω από κοντά και τα δύο να τα πιάσω να τα δουλέψω και που ξέρεις μπορεί να με καταφέρει το "γκομενάκι" και να με τυλίξει παρά το "άδειο" της κεφάλι . (φυσικά αναφέρομαι σε κάποιες ελλείψεις που έχουν χιλιο-ειπωθεί)

 

 

εντιτ. χαχαχαχαχ τώρα είδα το νεότερο σχόλιο σου και ξανά έβαλα το βίντεο και κατάλαβα τι εννοούσες !! χαχαχαχαχα ούτε που την θυμόμουνα.......

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2.3 όπως και το galaxy s που βγήκε μερικούς μήνες μετά. Το desire hd που βγήκε έναν δύο μήνες μετά το πρώτο s δε μας είπες τι έχει... Αν είναι να συγκρίνεις να το κάνεις σωστά και όχι με συσκευές με ενάμιση χρόνο διάφορα. Τζάμπα το παλεύεις. Οι διαφορές είναι μόνο στο s2 θετικά για τη Samsung και στο desire hd που είναι θετική για την HTC.

Την αναβάθμιση του Desire μην την συζητάς γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες. Δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει τι έκανε το αντίστοιχο Galaxy S της περιόδου αλλά η συμπεριφορά της HTC στις αναβαθμίσεις του Desire ήταν αυτή που έκανε να πω για πρώτη φορά πως δεν θα πάρω HTC στην επόμενη αγορά. Εγώ το Desire το αγόρασα με 2.1 και η μοναδική σοβαρή αναβάθμιση που πήρε ήταν η 2.2. Την 2.3 την έδωσε μετά από διαδικτυακό κράξιμο ολκής και εφόσον είχε προηγηθεί η ανακοίνωση ότι δεν μπορεί να πάρει 2.3 λόγω... Χαρακτηριστικών (γελοιότητες αν σκεφτείς ότι τώρα φοράω JB και τρέχει χωρίς προβλήματα). Τελικά την έδωσε κουτσουρεμένη, χωρίς αναβαθμισμένο sense και με εγκατάσταση μέσω pc και 100 προειδοποιήσεις ότι αν πάθει κάτι το τηλέφωνο είναι δική σου ευθύνη. Δηλαδή αναβάθμιση για λίγους. Γιατί ένας άνθρωπος που πήρε την προηγούμενη ΟΤΑ γρήγορα και εύκολα δεν θα την έκανε. Γιατί θα φοβόταν και γιατί κυρίως δεν θα το μάθαινε καν. Δεν μπαίνουν όλοι στα φόρουμ να παρακολουθούν τις εξελίξεις. Και μη μου πεις ότι αυτοί που δεν ξέρουν δεν την χρειάζονται την αναβάθμιση γιατί τότε να μην δίνεται καμιά.

Αυτά για το Desire.

Υπάρχουν και όμορφες γυναίκες που ασχολούνται με την τεχνολογία;;:blink: :worry::confused:

Βρε ουστ! :P

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Οι ψηφοφορίες δεν έχουν κανένα νόημα.

Σημασία έχουν μόνο πωλήσεις.

 

για τις εταιρείες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι ψηφοφορίες δεν έχουν κανένα νόημα.

Σημασία έχουν μόνο πωλήσεις.

 

Ας έχω το One στα χερια μου σε κάνα μηνα και ας πουλήσει 700 τεμάχια σε όλο το κόσμο.........καλύτερα............ και ποιότητα και λίγα.......ότι καλύτερο..............το αντίθετο από το S4......σούπα και πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυωρη κυριαρχια της HTC και του ΟΝΕ στην πρωτη θεση !

Βρισκομαστε ξανα στο σημειο (zero) μηδεν !

 

ΙΣΟΠΑΛΙΑ :!:

 

Τετοιο Derby δεν εχει ξανα γινει !

 

Για την ιστορια : Το Οne & HTC εχει παραμεινει στην (1η) πρωτη θεση για τον περισσοτερο χρονο που εξελισσεται μεχρι τωρα το -VS-,εναντι της SAMSUNG και του S4 ! Το S4 εχει πετυχει την μεγαλυτερη διαφορα ψηφων (18),με πολυ μικρη διαφορα εναντι του Οne με (17) !

 

Και αυτην την στιγμη βρισκονται με

 

364 ψήφοι 50,00% = S4

364 ψήφοι 50,00% = ONE

 

edit : :lol: Παιζει να κανω και λαθος στα παραπανω :rotfl: !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυωρη κυριαρχια της HTC και του ΟΝΕ στην πρωτη θεση !

Βρισκομαστε ξανα στο σημειο (zero) μηδεν !

 

ΙΣΟΠΑΛΙΑ :!:

 

Τετοιο Derby δεν εχει ξανα γινει !

 

Για την ιστορια : Το Οne & HTC εχει παραμεινει στην (1η) πρωτη θεση για τον περισσοτερο χρονο που εξελισσεται μεχρι τωρα το -VS-,εναντι της SAMSUNG και του S4 ! Το S4 εχει πετυχει την μεγαλυτερη διαφορα ψηφων (16),με πολυ μικρη διαφορα εναντι του Οne με (14) !

 

Και αυτην την στιγμη βρισκονται με

 

364 ψήφοι 50,00% = S4

364 ψήφοι 50,00% = ONE

 

:lol:

 

Για σπικερ σε αγώνα κάνεις εσύ παικταρα μου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουμε και αυτοί που μπαίνουμε από tapatalk, και δεν μας εμφανίζει το poll για να ψηφίσουμε. Γενικότερα τα polls δεν τα εμφανίζει. Εγώ έγραψα μάλιστα πρώτος πρώτος χωρίς να ξέρω ότι μπορώ να ψηφίσω. Καταχωρίστε μου παρακαλώ μια ψήφος για το S4. Όχι ότι μου αρέσει ιδιαίτερα, αλλά στα μάτια μου είναι σαφώς ανώτερο του ΟΝΕ αν εξαιρέσεις τα φρου φρου κ αρώματα του τελευταίου.
Link to comment
Share on other sites

Οι ψηφοφορίες δεν έχουν κανένα νόημα.

Σημασία έχουν μόνο πωλήσεις.

 

Βασικά ούτε αυτό δείχνει απαραίτητα κάτι. Βλέπε iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Το htc desire δεν μας είπες τι έχει όμως :p
Το ποιό ;... :D

 

....το gesture που χρησιμοποιεις για να παρεις screenshot ...; Ποσο χρησιμο ειναι αυτο δηλαδη; Σε τι ποσοστο χρηστων απευθύνεται;
Με αυτή τη λογική δεν βγαζεις τίποτα.

 

Το UX ειναι ακριβώς αυτό, βγάζεις κάτι , το δίνεις και βλέπεις τι γίνεται. Ο χρήστης έχει στη διάθεσή του ένα οπλοστάσιο να κάνει καποια πράγματα με ευκολο τρόπο. Το ξαναλέω, όταν έχεις ένα μεγάλο σε διαστάσεις device, το να τον βάζεις τον άνθρωπο να πιάνει το volume up , το home, και δεν ξέρω γω και τι ακόμα ειναι βλακωδες το λιγότερο, αντίθετα με κάτι τέτοια gestures του κάνεις τη ζωη ευκολη. Που απευθύνεται ρωτάς; Απάντηση : Σε όλους οσους θέλουν να πάρουν ένα screen shot. Τόσο απλό. Μόνο που δυστυχώς επειδή μας έχει φάει η συζήτηση με τη πλαστικούρα κλπ, δεν βλέπουμε περα από τη μύτη μας. No offence.

"The hand waving software is more useful — sometimes. There's Air View, which approximates the Galaxy Note's ability to recognize when you're hovering over the screen with the S Pen and unearth content without making you tap, but requires only your finger. It's handy for previewing an email without opening it, or seeing stories in Flipboard, but not much else, and it requires precision to hover a centimeter away from your target — I wound up accidentally tapping on the screen half the time anyway.

 

Air Gestures has me completely torn. It's really impressive, letting you wave your hand over the phone to scroll up and down a webpage or flip through a gallery, and it works reliably once you figure out your hand has to pass over the top of the phone, where the IR sensor sits next to the earpiece. I started using it while my hands were wet, or if I had something in my hand. (Sadly it doesn't work with Pocket, so I can't wave my coffee-filled hand over the phone to flip pages while riding the subway.) It's overly sensitive, though, and will often scroll back when you’re just moving your hands around. It also tended to jump as I was pointing something out or showing someone a photo, which became a pain. I wound up leaving both Air View and Air Gestures on, mostly just to show people how cool they are — and because I love that I can wave at my phone to change songs.

 

The list goes on and on, really, with Samsung offering features galore that you'll probably never use. The Story Album app lets you create scrapbooks from your photos, though there are plenty of third-party apps that do it better. Group Play is like AllShare on steroids – you can have everyone listen to the same song at the same time, play a game together, or all look at a slideshow, except everyone has to have a GS4 and jump through a bunch of hoops to get it all working. Of course there's also S Beam and NFC, plus a forthcoming security feature called Knox that separates your personal information from your work data — handy if you're bringing your GS4 to work, mostly superfluous otherwise."

 

David Pierce, The Verge

http://www.theverge.com/2013/4/24/4257254/samsung-galaxy-s4-review

 

 

 

"Building off of some of the features it introduced with the Galaxy Note II and the Galaxy Note 8, Samsung has integrated some new sensor technologies into the Galaxy S4.

 

The first feature is Air View, which acts similarly to how the S-pen on the Galaxy Note 8 works. Simply hover your finger a few millimeters above the screen of the device and in supported apps, you'll see a preview of content. This works with many of Samsung's built-in apps, including the photo gallery, the dialer, Samsung's browser and email client. It also works with Flipboard, and Samsung says it will have an SDK so developers can integrate the feature into their app.

 

Air View works by cranking up the capacitive sensor on the screen so that it is more sensitive and can detect interaction without your finger having to touch the device. While finding the right way to use the feature can take time, once you figure out the sweet spot, it works reliably.

 

Air View is handy, especially in apps that support it. Unfortunately, right now, the only apps that support Air View are either built by Samsung or are Flipboard. If you use Chrome and Gmail — as opposed to Samsung's mail app and browser — you won't be able to take advantage of these cool features.

 

Another new feature is Air Gestures. This uses the built-in IR sensor on the top of the phone to detect movement by your hand or finger. Using Air Gestures, you can flip between open tabs in Samsung's browser app, skip to a new song in the music player, answer a call or even scroll through a web page.

 

In my tests, Air Gestures were much more difficult to reliably activate than Air View. Still, when they do work, the experience is kind of awesome. It's like taking the best elements of Xbox Kinect, but putting it on a smaller screen. My favorite is the ability to answer a phone call by waving your hand and having it go straight to speaker phone. That's a feature I could see lots of regular people using.

 

Samsung also has some new features, including Smart Scroll and Smart Pause. These features don't include eye-tracking per se, but do monitor your facial movements — and in the case of Smart Scroll, the position of your wrist — to help better deliver content. Smart Pause can pause videos when your attention is turned away, and resume once you turn back, while Smart Scroll will automatically advance a webpage you're reading as your eyes get closer to the bottom of the screen.

 

While they certainly sound cool, in practice, I think the Smart Pause and Smart Scroll features are a bit gimmicky — and I can't see many people actively using them. It makes for a great demo, but the experience isn't as fluid or seamless as it needs to be to be something that regular people will actually use."

 

Christina Warren, Mashable

http://mashable.com/2013/04/24/galaxy-s4-review/

 

...και πολλα αλλα...

Καταλαβαίνεις ότι το να μου βάλεις τα reviews καποιου δεν αποτελει επιχείρημα για την ορθότητα των απόψεών σου, απλά το μόνο που κάνεις ειναι να βρίσκεις απόψεις και να λες "συντάσσομαι με αυτές", σωστά;

Εισαι με Note2 και μπαινεις απο tapatalk....???

Εκτος και αν εισαι ενας απο τους πολλους που το avatar παραμενει avatar....

Θες να το εξηγήσεις αυτό;

 

Και γώ συνήθως από tapatalk μπαίνω (όταν ειμαι έξω τουλάχιστον) και Note II έχω.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη λογική δεν βγαζεις τίποτα.

 

Το UX ειναι ακριβώς αυτό, βγάζεις κάτι , το δίνεις και βλέπεις τι γίνεται. Ο χρήστης έχει στη διάθεσή του ένα οπλοστάσιο να κάνει καποια πράγματα με ευκολο τρόπο. Το ξαναλέω, όταν έχεις ένα μεγάλο σε διαστάσεις device, το να τον βάζεις τον άνθρωπο να πιάνει το volume up , το home, και δεν ξέρω γω και τι ακόμα ειναι βλακωδες το λιγότερο, αντίθετα με κάτι τέτοια gestures του κάνεις τη ζωη ευκολη. Που απευθύνεται ρωτάς; Απάντηση : Σε όλους οσους θέλουν να πάρουν ένα screen shot. Τόσο απλό. Μόνο που δυστυχώς επειδή μας έχει φάει η συζήτηση με τη πλαστικούρα κλπ, δεν βλέπουμε περα από τη μύτη μας. No offence.

 

Καταλαβαίνεις ότι το να μου βάλεις τα reviews καποιου δεν αποτελει επιχείρημα για την ορθότητα των απόψεών σου, απλά το μόνο που κάνεις ειναι να βρίσκεις απόψεις και να λες "συντάσσομαι με αυτές", σωστά;

 

Θες να το εξηγήσεις αυτό;

 

Και γώ συνήθως από tapatalk μπαίνω (όταν ειμαι έξω τουλάχιστον) και Note II έχω.

 

Μάλλον εννοεί ότι με την οθόνη που διαθέτει το note θα ήταν προτιμότερο να μπει κάποιος από τον browser του κινητού.

Και συμφωνώ και δε συμφωνώ.το tapatalk ας πούμε για μένα είναι βασικό πρόγραμμα και δεν νοείται forum με δίχως αυτό...από ότι οθόνη και να μπαίνω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση του Desire μην την συζητάς γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες. Δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει τι έκανε το αντίστοιχο Galaxy S της περιόδου αλλά η συμπεριφορά της HTC στις αναβαθμίσεις του Desire ήταν αυτή που έκανε να πω για πρώτη φορά πως δεν θα πάρω HTC στην επόμενη αγορά. Εγώ το Desire το αγόρασα με 2.1 και η μοναδική σοβαρή αναβάθμιση που πήρε ήταν η 2.2. Την 2.3 την έδωσε μετά από διαδικτυακό κράξιμο ολκής και εφόσον είχε προηγηθεί η ανακοίνωση ότι δεν μπορεί να πάρει 2.3 λόγω... Χαρακτηριστικών (γελοιότητες αν σκεφτείς ότι τώρα φοράω JB και τρέχει χωρίς προβλήματα). Τελικά την έδωσε κουτσουρεμένη, χωρίς αναβαθμισμένο sense και με εγκατάσταση μέσω pc και 100 προειδοποιήσεις ότι αν πάθει κάτι το τηλέφωνο είναι δική σου ευθύνη. Δηλαδή αναβάθμιση για λίγους. Γιατί ένας άνθρωπος που πήρε την προηγούμενη ΟΤΑ γρήγορα και εύκολα δεν θα την έκανε. Γιατί θα φοβόταν και γιατί κυρίως δεν θα το μάθαινε καν. Δεν μπαίνουν όλοι στα φόρουμ να παρακολουθούν τις εξελίξεις. Και μη μου πεις ότι αυτοί που δεν ξέρουν δεν την χρειάζονται την αναβάθμιση γιατί τότε να μην δίνεται καμιά.

Αυτά για το Desire.

 

Βρε ουστ! :P

 

Το desire όπως και το nexus one (που αν και nexus σταμάτησε γρήγορα να παίρνει αναβαθμίσεις) έχουν σχεδιαστικό σφάλμα. Αν με ρωτάς κανονικά με τόσο χώρο για εφαρμογές ούτε android δεν έπρεπε να πάρει. Το sd ext δεν είναι λύση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως το tapatalk "επιβαλεται" σε μικρες οθονες μιας και αδυνατουν να απεικονησουν σωστα και με ανεση ενα web site....νομιζω πως στις 5,55 ιντσες δεν ειναι απαγορευτικη μια απαντηση μεσω αυτου....εδω εγω με τις 4,7 ιντσες και μπαινω πολυ συχνα απο web browser...;)

Να μην το ξαναεπαναλαβω....τα avatar ειναι μια πονεμενη ιστορια.....αμφιβαλλω αν οι μισοι εχουν οντως το αληθινο κινητο (που εχουν για avatar) στα χερια τους....

 

Το tapatalk ειναι σφαιρα και μπορεις να εχεις οσα site θελεις.

Ουτε 100 tabs χρειαζεται να εχεις ουτε να περιμενεις να φορτωσουν γιατι το tapatalk παει σφαιρα και με edge.

Τα avatar ειναι avatar. Κι εγω μπορει να βαλω μια veyron (σε αλλα Site) για παραδειγμα. Σημαινει οτι την εχω? ;)

 

Το desire όπως και το nexus one (που αν και nexus σταμάτησε γρήγορα να παίρνει αναβαθμίσεις) έχουν σχεδιαστικό σφάλμα. Αν με ρωτάς κανονικά με τόσο χώρο για εφαρμογές ούτε android δεν έπρεπε να πάρει. Το sd ext δεν είναι λύση.

 

Πονεμενη ιστορια το desire και ο χωρος του..

Τα ειδα ολα για να γινει σωστο repartition της nand περυσι και script για sd-ext partition φυσικα γραμμενα απο την αρχη.

Mε "λυσεις" link2sd/app2sd κλπ δεν γινεται σε δουλεια σε εκδοση 4+ (στο desire τουλαχιστον)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

@nikos523

Σαφως και ειναι πολυ χρησιμο εργαλειο....δεν μπορεις να εχεις οποιο site θελεις, παρα μονο αν υποστηριζεται.....ειναι κριμα ομως να εχεις το note2 και να περιοριζεσαι μονο στο tapatalk.....

 

Ε εφαρμογη ειναι. Δεν θα ξηλωσεις και τον browser!

Σιγουρα ομως εισαι πιο ανετα απο το tapatalk σε οποιαδηποτε οθονη ακομα και σε tablet.

Κι εγω με tapatalk εμπαινα σχεδον παντα και απο το note 2.

Τωρα με n9 και browser δεν..:X

Link to comment
Share on other sites

Εισαι με Note2 και μπαινεις απο tapatalk....???

Εκτος και αν εισαι ενας απο τους πολλους που το avatar παραμενει avatar....

 

Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι και ούτε με ενδιαφέρει. Ναι είμαι με note 2 και μπαίνω με tapatalk γιατί είναι απείρως πιο εύχρηστο από τον browser. Αυτή τη στιγμή συμμετέχω σε 9 διαφορετικά φόρουμ Ελληνικά και ξένα. Δεν είναι δυνατόν όλα αυτά να γίνουν μέσω browser. Όποιος δεν έχει χρησιμοποιήσει το εν λόγο πρόγραμμα δεν ξέρει για τί εύκολα μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι και ούτε με ενδιαφέρει. Ναι είμαι με note 2 και μπαίνω με tapatalk γιατί είναι απείρως πιο εύχρηστο από τον browser. Αυτή τη στιγμή συμμετέχω σε 9 διαφορετικά φόρουμ Ελληνικά και ξένα. Δεν είναι δυνατόν όλα αυτά να γίνουν μέσω browser. Όποιος δεν έχει χρησιμοποιήσει το εν λόγο πρόγραμμα δεν ξέρει για τί εύκολα μιλάμε.

 

Ε τωρα που το μαθες κανε μια εξαιρεση και μπες απο browser να ψηφισεις..:)

 

 

 

Σαυτο το τοπικ εχουμε πει πραγματικα τα παντα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη λογική δεν βγαζεις τίποτα.

 

Το UX ειναι ακριβώς αυτό, βγάζεις κάτι , το δίνεις και βλέπεις τι γίνεται. Ο χρήστης έχει στη διάθεσή του ένα οπλοστάσιο να κάνει καποια πράγματα με ευκολο τρόπο. Το ξαναλέω, όταν έχεις ένα μεγάλο σε διαστάσεις device, το να τον βάζεις τον άνθρωπο να πιάνει το volume up , το home, και δεν ξέρω γω και τι ακόμα ειναι βλακωδες το λιγότερο, αντίθετα με κάτι τέτοια gestures του κάνεις τη ζωη ευκολη. Που απευθύνεται ρωτάς; Απάντηση : Σε όλους οσους θέλουν να πάρουν ένα screen shot. Τόσο απλό. Μόνο που δυστυχώς επειδή μας έχει φάει η συζήτηση με τη πλαστικούρα κλπ, δεν βλέπουμε περα από τη μύτη μας. No offence.

 

Καταλαβαίνεις ότι το να μου βάλεις τα reviews καποιου δεν αποτελει επιχείρημα για την ορθότητα των απόψεών σου, απλά το μόνο που κάνεις ειναι να βρίσκεις απόψεις και να λες "συντάσσομαι με αυτές", σωστά;

 

Θες να το εξηγήσεις αυτό;

 

Και γώ συνήθως από tapatalk μπαίνω (όταν ειμαι έξω τουλάχιστον) και Note II έχω.

 

 

Εχεις να πεις κατι επι της ουσιας ; Τα αποσπασματα απο τα reviews τα εβαλα για να ενημερωθουν οσοι ενδιαφερονται για αυτα τα smart features οτι εχουν συγκεκριμενα προβληματα λειτουργιας και περιορισμους και δεν ειναι ολα ροδινα οπως θελεις εσυ να τα παρουσιαζεις. Το κινητο δεν το εχει κανενας ακομη στην κατοχη του οποτε οι μονες πηγες για να κρινουμε ειναι αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Τα smart features στο 3αρι πάντως μια χαρά μου λειτουργούν.Τα περισσότερα θα μπουν και στο 3αρι σε λίγο καιρό και θα τα δούμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

HTC One : Μεγαλο και βαρυ για 4,7 ιντσες, Καθολου καλη αισθηση στο χερι. Μη αποσπωμενη(μικρη) μπαταρια , επεκταση μνημης ουτε κατα διανοια και τελος καμια καινοτομια. HTC sense βαρυ, και εμφανισιακα πιο αδιαφορο απο ποτε.

 

Αντιθετως, Galaxy S 4 , λεπτο , ελαφρυ, τελεια αισθηση στο χερι, νεες λειτουργιες και καινοτομιες για να αποδεικνυουν οτι ειναι "εξυπνο" τηλεφωνο, δυνατοτητα επεκτασης μνημης και αποσπωμενης μπαταριας, οθοναρα που δεν παιζεται και δεν μπορει να συγκριθει με καμια αλλη.

 

Galaxy S 4 φορ δε γουιν

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν καταλαβαινω γιατι ολοι προσπαθουν να θεοποιησουν την επιλογη που εχουν κανει. Κανενα απο τα 2 κινητα δεν ειναι τελειο αλλα κανενα απο τα 2 εννοειται δεν ειναι και χαλια οπως τα παρουσιαζουν πολλοι εδω.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν καταλαβαινω γιατι ολοι προσπαθουν να θεοποιησουν την επιλογη που εχουν κανει. Κανενα απο τα 2 κινητα δεν ειναι τελειο αλλα κανενα απο τα 2 εννοειται δεν ειναι και χαλια οπως τα παρουσιαζουν πολλοι εδω.

 

+ άπειρο....

 

Κάποτε ,όταν ήμασταν πιτσιρικάδες σκοτωνόμασταν για τις ομάδες ,τώρα μικροί - μεγάλοι για τα κινητά !!!!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

HTC One : Μεγαλο και βαρυ για 4,7 ιντσες, Καθολου καλη αισθηση στο χερι. Μη αποσπωμενη(μικρη) μπαταρια , επεκταση μνημης ουτε κατα διανοια και τελος καμια καινοτομια. HTC sense βαρυ, και εμφανισιακα πιο αδιαφορο απο ποτε.

 

Αντιθετως, Galaxy S 4 , λεπτο , ελαφρυ, τελεια αισθηση στο χερι, νεες λειτουργιες και καινοτομιες για να αποδεικνυουν οτι ειναι "εξυπνο" τηλεφωνο, δυνατοτητα επεκτασης μνημης και αποσπωμενης μπαταριας, οθοναρα που δεν παιζεται και δεν μπορει να συγκριθει με καμια αλλη.

 

Galaxy S 4 φορ δε γουιν

 

Πριν γράψετε ότι σας κατέβει, καλό θα ήταν να κάνετε πρώτα μια βόλτα στο νήμα του one, όπου σε πρώτη φόρτιση συμφορουμιτη έβγαλε 6 ΏΡΕΣ ΟΘΟΝΗ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λέτε ότι οι πωλήσεις παίζουν ρόλο για τις εταιρείες και όχι για εμάς αλλά πιστεύω στο τέλος και εμάς επηρεάζουν. Εγώ ψήφισα και θεωρώ λίγο καλύτερο το galaxy s4 αλλά θέλω πάρα πολύ το htc one να πάει καλά σε πωλήσεις και αν μπορεί να πάρει και ένα κομμάτι απ τις σίγουρα τεράστιες πωλήσεις του galaxy s4 και το θέλω αυτό για δύο πολύ βασικούς λόγους. Πρώτον ο ανταγωνισμός κάνει πάντα καλό και αν η samsung δει οτι χάνει μερίδιο απ τις πωλήσεις μόνο καλύτερη θα προσπαθήσει να γίνει και να βγάλει ακόμα καλύτερα προϊόντα χωρίς να επαναπαυθεί. και δεύτερον κάνεις δεν αμφιβάλλει ότι φέτος η htc έβγαλε ένα πολύ καλό κινητό και παίζει ίσως το τελευταίο της χαρτί, αν όμως και με αυτήν την κινητάρα δεν κάνει πωλήσεις και πάει άπατο δεν ξέρω τι θα γίνει και που θα καταλήξει κάποια στιγμή η htc. και είναι κρίμας μια εταιρεία σαν την htc που βγάζει τόσο καλά κινητά να εξαφανιστεί απ την αγορά ή να καταντήσει σαν την rim που βγάζει τα BlackBerry
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...