Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

Ειμαι περιεργος ποιος θα κερδισει τελικα... Και δεν μιλαω για το poll. Αλλα για το ποιος θα επιβαλει τελικα την αποψη του στον αλλο...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλοι επαγγελματίες φωτογράφοι με κινητά θέλουν να γίνουν. Αλλά όταν θα πηγαίνεις σε ένα μπαρ, σε ένα πάρτυ ή θα θέλεις να βγάλεις φωτογραφίες το παιδί σου στο σπίτι θα λες "μην χαμογελάς τώρα, μισό να βάλω night mode και τρίποδα" στον μπέμπη. Και σε κάτι τέτοιες στιγμές (με θέματα που δεν τους λες cheese και στήνονται) είναι που θα φαίνεται η αξία του Zoe όπου ακόμα κι αν το αποτέλεσμα είναι κατώτερο των 13 MP, τουλάχιστον θα υπάρχει αποτέλεσμα...

 

QUOTE=elessar86;4672953]

 

Και τρίτο το s3... Φυσικά το 80% αν ρωτήσεις iPhone και galaxy ξέρει. Μάλιστα είμαι σίγουρος ότι ένα καλό ποσοστό αν τους ρωτήσεις δεν ξέρουν καν τι είναι HTC.

 

A bravo αυτό λέω φιλε δυστυχώς παρα πολύς κόσμος την htc δεν την ξέρει καν και αν την έχει ακούσει δεν την εμπιστεύονται. φιλε το daily interest δείχνει απλά πιο είναι πιο δημοφιλές κινητό αυτή τι στιγμή και είναι και λογικό και έξω να βγείς να ρωτήσεις τον απλό κόσμο όλοι θα σου πουν για το galaxy s4 μέχρι και στις ειδήσεις το βγάλαν και μετά θα σου πουν για το sony το καινούριο το αδιάβροχο και άλλοι θα μιλάν για τα μηλαράκια. είναι απλό ο πολύς κόσμος δεν γνωρίζει, αλλα δυστυχώς αυτός κάνει κουμάντο στις πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

htc απο την αποψη οτι εχει εναν διαφορετικο σχεδιασμο.το s4 το ξαναειδαμε αν και υπερτερει γενικα πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Το S4 μπορεί να καταγράψει αυτό με τέτοια εικόνα και ήχο?

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=TIjzjuDG5rE

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=QEQYTz_mSzs

 

 

 

 

Περιμένω σχόλια

 

 

 

 

 

 

Αυτο σου κανει?Για πες μας ποσο διάφορα ακούς και βλεπεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αυτο σου κανει?Για πες μας ποσο διάφορα ακούς και βλεπεις.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλικά στο λέω. Εκτίθεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ καλα.... δηλαδή εσυ σε αυτό βλέπεις τεράστιες διαφορες.Σου δείχνω βίντεο ακριβώς στην ίδια μουσική σκηνή και με τα 2 τηλεφωνά,και οχι μονομερίτικα όπως έκανες εσυ,και μου λες εκτιθεσαι :lol: .Τι να πει κάνεις... Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με βρίσκει σύμφωνο το συμπέρασμα του review του Verge για το Galaxy 4.

Aφού λοιπόν λέει ότι το G4 είναι ένα πολύ καλό κινητό με καλή καμέρα, ωραία features, τρομερή μπαταρία κτλ λέει τα εξής:

 

I don't need more cores, more gigahertz, or more software features that ostensibly help me use my phone more easily. I need a phone that feels good in my hand, looks good on my desk, does everything I expect it to, and gives me no reason to think it won't last the life of my two-year contract. I bought an iPhone 5 because last fall it was the only phone that fit that bill — now there are several Android options as well, and they’re good enough to make me want to switch back to Google’s OS.

 

For now, it's a choice every buyer will have to make. You can have the far better-looking phone or you can have the slightly better-performing phone — and you really can't choose wrong. If the GS III is any indication, millions upon millions will choose the GS4. Me? I think design matters. Polish matters. The Galaxy S4 is fast and impressive, but it's also noisy and complex. The One is refined, quiet, comfortable, beautiful, and above all simply pleasant. I love using that phone, in a way I haven't experienced with anything since the iPhone 5. That's why, when my contract is up in June, I'll probably be casting my lot with HTC instead of Samsung.

Link to comment
Share on other sites

προτιμω την μεγαλυτερη μπαταρια του s4,την sd που παιρνει,καλυτερη υποστηριξη,και ολα τα καλουδια του software.
Link to comment
Share on other sites

Τι ντέρμπι είναι αυτό βρε παιδιά; Ψήφισα το One γιατί είναι το πρώτο Android smartphone pου μου αρέσει πάρα πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Το software είναι το ίδιο σημαντικό αν όχι περισσότερο από το hardware.

Αν η HTC θέλει να μπει δυνατά στο παιχνίδι πρέπει να κάνει μια σοβαρή δέσμευση με τα android version updates.Να βγει και να πεί ότι τουλάχιστον η ενίοτε ναυαρχίδα της θα έχει εντός 1-2 μηνών μετά τα nexus την αναβάθμιση και για 18-24 μήνες όλες τις εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα το HTC με τη φωνή της καρδιάς, πανέμορφο, καταπληκτική οθόνη, απίστευτος ήχος και...αλουμίνιο

αλλά τελικά,

ψηφίζω S4, για την υποστήριξη, τη συνέπεια της εταιρείας και τα νέα χαρακτηριστικά που φέρνει στο προσκήνιο, τα οποία μου έχουν εξάψει την περιέργεια!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον απαντούσα στον άλλον. Το πώς βρέθηκες εσύ στη μέση δεν το ξέρω. Δεύτερον αν νιώθεις ότι προσβλήθηκες πες μας και το γιατί, γιατί πράγματι μου δίνεις την αίσθηση ότι προσβλήθηκες από συνήθεια. Να επιληφθεί mod γιατί; Επειδή σου είπα τι; Και δεν κατάλαβα, όποιος αναγνωρίζει την ξεκάθαρη ανωτερότητα κάποιου είναι αυτόματα fanboy (και όχι funboy); Δηλαδή θα πρέπει να συμφωνούμε όλοι στο ότι δεν χρειάζεται ότι δεν βάζει η αγαπημένη μας εταιρία μέχρι να το βάλει; Μήπως είσαι καινούριος και δεν πρόλαβες όλους αυτούς που λένε "δε βαριέσαι, τι να το κάνω το ράδιο" να την λένε στους iPhoneαδες για το ράδιο; Εγώ τα χώνω στην htc για την μη αποσπώμενη μπαταρία και το κάκιστο led. Όταν θα δω και τους άλλους να τα χώνουν για το ράδιο,το μέτριο σχεδιασμό, το μέτριο software (λεπτομέρειες στο review του pocketnow που είναι οι μόνοι που το έκαναν θέμα) θα είμαστε όλοι ΟΚ. Μέχρι τότε θα τους τη λέω αφού θα τους θεωρώ κακούς καταναλωτές. Πες "βλακεία τους που δεν έκαναν αυτό ή εκείνο αλλά σαν σύνολο δε βρίσκω κάτι καλύτερο" να το δεχτώ. Όταν γι αυτά που μέχρι χθες τη λέγαμε στους άλλους τώρα τα "κάνουμε γαργάρα" και μάλιστα τα δικαιολογούμε σαν σωστά τότε άξια θα την ακούμε (όποιοι το κάνουν).

 

Με αποκάλεσες γενίτσαρο .Ξέρεις τι σημαίνει και ποιους αποκαλούσαν έτσι ?

Η ήθελες να το πεις πάλι αλλού αλλά το είπες σε μένα ?

 

Δεν με νοιάζει ρε φίλε ποιο κινητό είναι ξεκάθαρα ανώτερο .Εμένα με νοιάζει να καλύπτει τα θέλω μου και να είναι αξιόπιστο .

 

Και ΔΕΝ έχω αγαπημένη εταιρία και στο ξανά λέω μην μου μιλάς λες και ανήκω σε κάποια ομάδα σαν εσένα !

 

 

Όλοι επαγγελματίες φωτογράφοι με κινητά θέλουν να γίνουν. Αλλά όταν θα πηγαίνεις σε ένα μπαρ, σε ένα πάρτυ ή θα θέλεις να βγάλεις φωτογραφίες το παιδί σου στο σπίτι θα λες "μην χαμογελάς τώρα, μισό να βάλω night mode και τρίποδα" στον μπέμπη. Και σε κάτι τέτοιες στιγμές (με θέματα που δεν τους λες cheese και στήνονται) είναι που θα φαίνεται η αξία του Zoe όπου ακόμα κι αν το αποτέλεσμα είναι κατώτερο των 13 MP, τουλάχιστον θα υπάρχει αποτέλεσμα...

 

Άντε πάλι .Από που σου έδωσα να καταλάβεις ότι θέλω να γίνω επαγγελματίας φωτογράφος ? Επειδή είπα ότι μου άρεσαν κάποιες λειτουργίες όπως πχ Dual Camera ,Sound & Shot?

Στο σπίτι έχω την φωτογραφική μηχανή το ίδιο θα έχω και στο πάρτι αν εννοείς παιδικό .

Εγώ βγάζω φώτο όλα στο auto γιατί είμαι λίγο άσχετος με το θέμα .

Επίσης δεν χρησιμοποιώ φλας γιατί δεν κάνει για τα ματάκια των μωρών προς το παρών

Αυτό που θέλω είναι να βγάζει καλές φώτο ,ώστε να μπορώ να της εκτυπώσω για καμιά κορνίζα η να τις βλέπω ευχάριστα στο pc γιατί το iphone 4 δεν βγάζει καλές !

 

Μην παθιάζεσαι τόσο πολύ ρε φίλε με τα χαζοκινητά .Εγώ προσωπικά έχω πολύ πιο σοβαρούς λόγους να παθιαστώ από μια χαζοσυσκευή!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Με αποκάλεσες γενίτσαρο .Ξέρεις τι σημαίνει και ποιους αποκαλούσαν έτσι ?

Η ήθελες να το πεις πάλι αλλού αλλά το είπες σε μένα ?

 

Δεν με νοιάζει ρε φίλε ποιο κινητό είναι ξεκάθαρα ανώτερο .Εμένα με νοιάζει να καλύπτει τα θέλω μου και να είναι αξιόπιστο .

 

Και ΔΕΝ έχω αγαπημένη εταιρία και στο ξανά λέω μην μου μιλάς λες και ανήκω σε κάποια ομάδα σαν εσένα !

 

 

 

 

Άντε πάλι .Από που σου έδωσα να καταλάβεις ότι θέλω να γίνω επαγγελματίας φωτογράφος ? Επειδή είπα ότι μου άρεσαν κάποιες λειτουργίες όπως πχ Dual Camera ,Sound & Shot?

Στο σπίτι έχω την φωτογραφική μηχανή το ίδιο θα έχω και στο πάρτι αν εννοείς παιδικό .

Εγώ βγάζω φώτο όλα στο auto γιατί είμαι λίγο άσχετος με το θέμα .

Επίσης δεν χρησιμοποιώ φλας γιατί δεν κάνει για τα ματάκια των μωρών προς το παρών

Αυτό που θέλω είναι να βγάζει καλές φώτο ,ώστε να μπορώ να της εκτυπώσω για καμιά κορνίζα η να τις βλέπω ευχάριστα στο pc γιατί το iphone 4 δεν βγάζει καλές !

 

Μην παθιάζεσαι τόσο πολύ ρε φίλε με τα χαζοκινητά .Εγώ προσωπικά έχω πολύ πιο σοβαρούς λόγους να παθιαστώ από μια χαζοσυσκευή!

 

Ό,τι να'ναι ... Φυσικά εννοούσα τους πιτσιρικάδες που χρημάτιζε για να κάνουν αρνητικά σχόλια. Γνώρισα και μια κοπέλα έτσι πριν 2 μήνες. Της έκαναν δώρο ένα galaxy note για να σχολιάζει στο Facebook και το YouTube. Δεν είχα δώσει σημασία τότε...

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Οι Αρχές της Ταϊβάν διεξάγουν έρευνα σχετικά με ισχυρισμούς που θέλουν την Samsung να κατέβαλλε χρηματικά ποσά σε φοιτητές προκειμένου αυτοί να συντάξουν παραπλανητικά reviews των προϊόντων της, παρέχοντας παράλληλα αρνητικό feedback για προϊόντα ανταγωνιστικών εταιρειών, όπως της HTC. H έρευνα ξεκίνησε έπειτα από πλήθος ισχυρισμών που έκαναν λόγο περί δωροδοκίας εκ μέρους της Samsung.

Σύμφωνα με έγγραφα που παρουσίασε η ιστοσελίδα TaiwanSamsungLeaks, αποδεικνύεται ότι η Samsung προσέλαβε μια εταιρεία marketing προκειμένου να κατηγοριοποιήσει διαφορετικές δημοσιεύσεις σε πολλά blogs που έχουν ως θεματολογία τους τα gadgets. Ορισμένα από αυτά περιλαμβάνουν σχόλια χρηστών να ισχυρίζονται ότι η συσκευή τους, HTC One X που κατέχουν, «κρασάρει» συνεχώς ισχυριζόμενοι μάλιστα ότι το Galaxy Note είναι συγκριτικά καλύτερο από το HTC Sensation XL. Επίσης σε benchmark που δημοσίευσαν φαίνεται το Galaxy S3 να ξεπερνά σε επιδόσεις το HTC One X.

 

Η Samsung παραδέχεται από τη μεριά της ότι το "ατυχές γεγονός όντως συνέβη" και ότι έχει προβεί στην αναστολή όλων των ενεργειών marketing που περιλαμβάνουν ανώνυμα σχόλια. Συνέχισε λέγοντας ότι θα φροντίσει ώστε κάτι τέτοιο να μην συμβεί στο μέλλον και ότι από εδώ και πέρα «θα στηρίξει την ειλικρινή και διάφανη επικοινωνία» με τους καταναλωτές.

 

Site: techspot.com

Site: bbc.co.uk

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/samsung/samsung-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CE%AD%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CF%88%CE%B5%CF%8D%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CE%BE%CE%B9-r4727

Link to comment
Share on other sites

Θα πω το εξείς και οποιος το καταλάβει το κατάλαβε χωρίς ενθουσιασμους και τυμπανοκρουσίες αναμεσα στα δυο κορυφαία κατ εμε και των περισσοτέρων απο εδω smartphone...

Επειδή πολύ απο εμάς καλός η κακώς μάθαμε με το νοτέλι(Για Οσους το εχουν) σχεδόν ενα χρονο τωρα δυο απλές παρατηρήσεις...

1ον... Το Νοτέλι είναι εντελώς διαφορετική κατηγορία κινητού και όποιος το κρατάει ακόμα στα χέρια του και δεν το έδωσε λόγο μεγέθους αρα εχει συμβιβαστεί,ολα τα άλλα του φαίνονται για γέλια(Ακόμα και το s4 που είναι πιο κοντά σε σχεση με το one λόγο μεθέθους)...

2ον... Φαίνεται ξεκάθαρα οτι έχουμε στην αγορά 2 κορυφαία smartphone που πραγματικά εμένα με έχουν εντυπωσιάσει, εστω και αν η εμπειρία χρήσης είναι πολύ μικρή(1 μερα το one-2-3 ωρες το s4)

Που θέλω να καταλήξω!!!

Για να χαρεί κάποιος το ενα η το άλλο κινητό η και τα δυο μαζί,και να καταλάβει την Μαγεία χρήσης-αίσθησης και οτι άλλο για τον καθένα χωριστά πρέπει να πουλήσει η να βάλει στο συρτάρι το Νοτέλι...

Όποιο και να επιλέξει και παράλληλα συνυπάρχει με το Νοτέλι απλά καίγεται ή καλύτερα δεν απολαμβάνετε στον βαθμό που πρέπει η χρήση του ενός η του άλλου( s4-one)

Όσον αφορά εμένα προσωπικά όσοι με ρωτούν πιο απο τα δυο τους λεω και τα δυο γιατί πολύ απλά όποιο δεν επιλέξεις απλά θα το μετανιώσεις!!!

Πόσο τυχερός νιώθω που αποφάσισα να βάλω το Νοτελι στο ντουλάπι(Όχι απόσυρση...Ντουλάπι) και θα πάρω τα δυο κορυφαία στα χέρια μου και θα χαρώ την ίδια αλλά συγχρόνως εντελώς διαφορετική εμπειρία χρήσης!!!

Είναι βέβαιο οτι ο καθένας μιλάει πάντα απο την σκοπιά του ανάλογα με τις ανάγκες του η ακόμα ακόμα και την υστεροφημία του!!!

Για εμένα ισχύει το δεύτερο(Υστεροφημία) και ίσως να είμαι κακό παράδειγμα για πολλούς!!!

Εννοείται οτι δεν πρέπει να με ακολουθήσετε αλλά εγώ αυτό θα κάνω γιατί αν δεν το κάνω κάτι μέσα μου θα με τρώει!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η κόντρα είναι επική... αυτή την ώρα περίμενα ότι το S4 θα είχε μεγάλο προβάδισμα:!:
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα HTC One και ας έχει άθλια οθόνη (SAMOLED rules!)... Έχει κουράσει αυτή η πλαστικούρα της Samsung.
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ONE ψηφισα αν και θα μπορουσα να δεχθω και την αντιθετη αποψη που θεωρει το S4 καλυτερο. Στην τελικη ειναι θεμα ιεραρχησης καποιων αναγκων/προτεραιοτητων.

 

Παντως το γεγονος πως η ψηφοφορια ειναι οριακη δειχνει πως η HTC εφτιαξε κατι πολυ καλο φετος και ελπιζω το ONE να την βοηθησει να ανακαμψει οικονομικα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...