Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

Καταρχήν δεν βάζω ΠΟΤΕ θήκη στο κινητό μου, βάζωντας θήκη καταστρέφεις όλη την ομορφιά της συσκευής, είναι σαν να πάρεις Ferrari και να την έχεις συνεχώς κουκουλωμένη γιατί θα χαλάσει. Από εκει και πέρα αν το κινητό αποκτήσει γρατζουνιές δεν πειράζει μέσα στο προγραμμα είναι και αυτό, έτσι και αλλιώς κρατάω τις συσκευές 2 χρόνια minimum. Ειχα το HTC sensations 2 χρόνια και πίστεψε με είχε ελάχιστες γρατζουνίες πάνω και χωρίς να του βάλω ποτέ θήκη. Στο διατάυτα προτιμώ μια συσκευη όμορφη και ας γρατζουνιστει κάποια στιγμή παρά μια με πλαστικουρες. Προσοπική μου γνώμη φυσικά και πάντα φιλικα!!:)

 

Δές το όμως και αλλιώς...αν δεν βάλεις θήκη σε κινητό τόσης αξίας είναι σαν να περνάς με την Φερράρι συνέχεια από χωματόδρομους...κάποια στιγμή θα γίνει η γρατζουνιά από πέτρες και κλαδιά θάμνων που θα εξέχουν.;)

 

Δέν μπορώ να επιβάλλω σε κανέναν την γνώμη μου (ούτε και θέλω) συζήτηση κάνουμε.

 

TRiBaL@ έχω το Galaxy S που θεωρείται αρχαιολογία και δεν κάνει ούτε τσίκι τσίκι ούτε τίποτα και έχει υποστεί χρήση πολύ γερή αυτά τα τρία χρόναι στην κατοχή μου.Το μέταλλο/γυαλί όπως και να το κάνεις είναι πολύ πιο ευπαθές σε πτώσεις και γρατζουνιές και αυτό το ξέρουμε όλοι.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και στον καναπέ σου είσαι αγκαλιά με υπολογιστή και ηχεία???? :lol:

 

Υπάρχει και ηχοσύστημα στο σαλόνι γι αυτή τη δουλειά το οποίο χρησιμοποιούν οι γονείς μου μιας και εγώ αν θέλω να ακούσω μουσική, ακούω στο δωμάτιο μου. Αυτό έλειπε να βάζω ένα κινητό τηλέφωνο από τα ηχεία όσο καλά κι αν είναι αυτά για να ακούω μουσική. Δεν λέω μπορεί πολλοί να το έχουν βίτσιο αλλά παρουσιάζεται λες και είναι το πλέον φυσιολογικό. Τον μόνο άνθρωπο που ξέρω να βάζει μουσική από τα ηχεία του κινητού του είναι η αδερφή μου όταν βάφεται στο μπάνιο. Χμμμμ...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Εισαι ο νεος μου αγαπημενος χρηστης :D

+1 follower

 

Κ εσύ έχεις άβαταρ το αγαπημένο μου κινητό! +1

Δεν ψήφισες one όμως κι αυτο είναι σοβαρό παραπτωμα -1 :p

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λένε θ'αλλάξω το καπάκι και θ'αλλάξω το καπάκι, ξεχνάνε όμως οτι οσα καπάκια και ν'αλλάξουν πάλι τσίκι τσίκι θα κάνει :lol::lol:

Μην ξύνεις πληγές... Το Note 2 που είχα ήταν κανονικό "τριζόνι" :lol:

Link to comment
Share on other sites

HTC One η επιλογη μου! Μιλαμε για ντερμπυ κανονικο ομως φετος και ακομα και στην δημοσκοπηση φαινεται.. απολυτη ισορροπια 50-50 μολις ψηφισα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Την θήκη πάντως παιδιά το one εκτός από την προστασία για το αλουμινίου την θέλει και για τις δαχτυλιες από τον ιδρώτα...

Χωρίς να ιδρωνω ιδιαίτερα βρωμιζει άσχημα η πλάτη του κινητού...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω και τη δική μου προσέγγιση στο θέμα :

 

Samsung Galaxy S4

Η Samsung δεν υπάρχει αμφιβολία ότι φέτος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί ότι έχτισε βήμα-βήμα τα τελευταία χρόνια χωρίς να δώσει ουσιαστικά κάτι νέο στον καταναλωτή. Αυτό σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι η συσκευή δεν είναι κορυφαία αλλά προσωπικά δε θέλω να βλέπω τέτοιου είδους τακτικές να επιβραβεύονται από τους καταναλωτές διότι τρενάρουν την τεχνολογική εξέλιξη.

 

Και εξηγούμαι :

 

1. Δεν είναι δυνατόν να κρατάς το ίδιο ακριβώς σχέδιο σε συσκευή ναυαρχίδα η οποία αλλάζει μια φορά το χρόνο. Tragic από όποια πλευρά και να το δεις...

 

2. Δεύτερη συνεχόμενη χρονιά μένουν πίσω από τον ανταγωνισμό στην βασική έκδοση η οποία ενσωματώνει μόλις 16GB από τα οποία με τα βίας είναι διαθέσιμα τα 9GB. Δεν μπορεί να δίνει ο ανταγωνισμός 32GB min και εσύ να μένεις στα 16 με το πρόσχημα ότι έχεις slot για κάρτες μνήμης. Και ταυτόχρονα να τιμολογείς και αβριβότερα από τις αντίστοιχες εκδόσεις των 32GB...

 

3. Αν κάνουμε ενα poll που θα ρωτάει αν θα προτιμούσατε το κινητό σας να ειναι φτιαγμένο από πλαστικό ή από υλικό υψηλότερης ποιότητας νομίζω ότι το 70-80% τουλάχιστο θα απαντούσε υλικό υψηλότερης ποιότητας. Το να συνεχίζει λοιπόν να αδιαφορεί για τις προτιμήσεις του κόσμου για άλλη μια χρονιά είναι για μένα λάθος.

 

4. Το να παρουσιάζεις νέα γενιά επεξεργαστών (octa) οι οποίοι δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν είτε λόγω της μικρής δυνατότητας παραγωγής είτε λόγω της μη ύπαρξης LTE και να βάζεις τον επεξεργαστή που έχουν όλοι σου οι ανταγωνιστές στο 80% των markets είναι ολίγον παραπλανητικό Ακόμα και δεν θεωρηθεί παραπλανητικό , σίγουρα δεν είναι αυτό που μας παρουσίασαν...

 

5. Η αφαίρεση του δέκτη FM έρχεται ταυτόχρονα με την παρουσίαση του S4 στην Νέα Υόρκη για πρώτη φορά. H Samsung ουσιαστικά υπακούει στις επιταγές των US Carriers οι οποίοι δε θέλουν συσκευές με ραδιόφωνο για να προωθούν τα προγράμματα data τους. Το ίδιο κάνει και η apple με το iphone εδώ και χρόνια. Να σας θυμίσω επίσης στον μεγαλύτερο αμερικανικό πάροχο (Verizon) δε θα κυκλοφορήσει το HTC One... Τυχαίο; Δε νονίζω...

 

HTC One

H HTC φέτος κάνει μια σοβαρή προσπάθεια να ανακάμψει από το βάθος της αγοράς στο οποίο έπεσε από αποκλειστικά δικά της λάθη τα τελευταία χρόνια όμως ο κόσμος είναι ιδιαίτερα δύσπιστος με αυτά που έχει δει τα τελευταία χρόνια. Ακόμα και στο One υπάρχουν σοβαρά ζητήματα που θα πρέπει να συζητηθούν.

 

1. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι το να κυκλοφορείς τη νέα σου ναυαρχίδα με έκδοση android η οποία δεν είναι η τελευταία σημαίνει ένα και μόνο πράγμα , ΠΡΟΒΛΗΜΑ!! Αυτό μεγαλώνει ακόμα περισσότερο τη δυσπιστία του κόσμου σχετικά με την υποστήριξη της συσκεύης...

 

2. Δεν είναι δυνατόν να εγείρονται ζητήματα εγγύησης σε όσους θέλουν να κάνουν root τη συσκευή του ακόμα και σήμερα και επιμένει σε τακτικές με κλειδωμένους bootloaders. Μέχρι και η Sony κυκλοφόρησε vanilla android για το Z πριν από μερικές ημέρες. Μεγάλο λάθος και αυτό

 

3. To aftersales στη χώρα μας είναι κατώτερο της Samsung. Δεν ξέρω αν φταίει η arvato που αναλαμβάνει το service ή η HTC αλλά το αποτέλεσμα παραμένει κάτω του μετρίου.

 

4. Η camera θα έπρεπε να είναι τουλάχιστο 6-8MP. Καλά τα ultrapixels και τα special features αλλά η ανάλυση των 4MP είναι ΜΙΚΡΗ , μην το συζητάμε.

 

5. Η διαθεσιμότητα της συσκευής δείχνει ότι η HTC δεν οργάνωσε τη κυκλοφορία της συσκευής με τη σοβαρότητα που μας παρουσίασε.. Δεν γίνεται να έχει περάσει πάνω από 1 μήνας από την επίσημη διάθεση της κυκλοφορίας και να ψάχνεις το τηλέφωνο με το σταγονόμετρο. Φάσκουν και αντιφάσκουν...

 

Προσωπικά ψήφισα HTC One αλλά με μισή καρδιά και επειδή έπρεπε να επιλέξω...

Το S4 δε θα το ψήφιζα διότι είναι μια από τα ίδια.

Το HTC θα το πρότεινα σε περισσότερους φίλους-φίλες σε σύγκριση με το S4 διότι καλύπτει της ανάγκες του μέσου χρήστη καλύτερα.

Το S4 δεν μπορεί να πείσει όταν υπάρχει ακόμα το S3 που υπερκαλύπτει το μέσο χρήστη , υπάρχει το One το οποία είναι φρέσκο και premium και όταν το note 3 μας κλείνει το μάτι. Τις κορυφαίες πωλήσεις θα τις έχει στο τσεπάκι αλλά αυτό δε μου λέει τίποτα...

 

Η μόνη μου ευχή είναι το note III ή κάποια αντίστοιχη συσκευή που θα κυκλοφορήσει μέχρι το φθινόπωρο να μειώσει το χάσμα ανάμεσα στα αρνητικά-θετικά των 2 παραπάνω συσκευών...

Edited by Lord British
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

μ αρεσει που για τη καμερα του οne δεν εχει αναφερθει κανεις οτι ειναι σχεδον χαλια , καλο ειναι πριν γραψουμε να ενημερωνομαστε και λιγο απο ξενο τυπο που τεσταρουν διεξοδικα τετοιες συσκευες
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ηχοσύστημα στο σαλόνι γι αυτή τη δουλειά το οποίο χρησιμοποιούν οι γονείς μου μιας και εγώ αν θέλω να ακούσω μουσική, ακούω στο δωμάτιο μου. Αυτό έλειπε να βάζω ένα κινητό τηλέφωνο από τα ηχεία όσο καλά κι αν είναι αυτά για να ακούω μουσική. Δεν λέω μπορεί πολλοί να το έχουν βίτσιο αλλά παρουσιάζεται λες και είναι το πλέον φυσιολογικό. Τον μόνο άνθρωπο που ξέρω να βάζει μουσική από τα ηχεία του κινητού του είναι η αδερφή μου όταν βάφεται στο μπάνιο. Χμμμμ...

Κι εγώ έχω ηχοσύστημα στο σαλόνι μου αλλά όταν βλέπω ένα video στο youtube για παράδειγμα εκτιμώ τον καλό ήχο ξαπλωμένος στον καναπέ μου... το αυτό εκτιμώ και στο nexus10 που έχει καλά ηχεία και επίσης στο εμπρός μέρος (ή όταν δείχνω ένα βίντεο σε κάποιον από το κινητό μου τέλος πάντων)... όχι δεν βάζει μόνο η αδερφή σου μουσική όταν βάφεται, κι εγώ στο τελείωμα του eye-liner βάζω μουσική στις hi-end ηχειάρες μου στο σαλόνι μου... ασχολούμαστε κι εμείς με την τεχνολογία, ξέρεις οι 35αρηδες :p

Link to comment
Share on other sites

Htc γιατι εχει πολυ καλυτερη για εμενα αξιοπιστια σε update software και πολυ πιο αξιοπιστο service απο samsung

και γενικως για εμενα προσωπικα η samsung εχει πολλα ελαττωματικα ηλεκτρονικα προιοντα και την αποφευγω

αφου την επαθα αρκετες φορες και μετα

Link to comment
Share on other sites

χαλαρα htc one, μονο η καμερα του με χαλαει. αλλα ειναι πανεμορφο και πολυ ωραιο software, αρκετα προσεγμενο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ηχοσύστημα στο σαλόνι γι αυτή τη δουλειά το οποίο χρησιμοποιούν οι γονείς μου μιας και εγώ αν θέλω να ακούσω μουσική, ακούω στο δωμάτιο μου. Αυτό έλειπε να βάζω ένα κινητό τηλέφωνο από τα ηχεία όσο καλά κι αν είναι αυτά για να ακούω μουσική. Δεν λέω μπορεί πολλοί να το έχουν βίτσιο αλλά παρουσιάζεται λες και είναι το πλέον φυσιολογικό. Τον μόνο άνθρωπο που ξέρω να βάζει μουσική από τα ηχεία του κινητού του είναι η αδερφή μου όταν βάφεται στο μπάνιο. Χμμμμ...

 

Ε καλά εσένα προφανώς δε σε ενδιαφέρει ο ήχος σε ένα κινητό και προτιμάς το S4 για την τρομερά μεγαλύτερη οθόνη.

Φυσιολογικό δεν παρουσιάζεται, αλλά είναι ακόμη ένα έξτρα που δίνει πόντους σε όσους ενδιαφέρονται, πως όταν για παράδειγμα έβαλε η Nokia τη δυνατότητα να δουλεύεις το 920 με γάντια και έλεγαν οι περισσότεροι οτι είναι άχρηστο για την Ελλάδα, ενώ τώρα που μπήκε στο S4 ξαφνικά έγινε χρήσιμο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ηχοσύστημα στο σαλόνι γι αυτή τη δουλειά το οποίο χρησιμοποιούν οι γονείς μου μιας και εγώ αν θέλω να ακούσω μουσική, ακούω στο δωμάτιο μου. Αυτό έλειπε να βάζω ένα κινητό τηλέφωνο από τα ηχεία όσο καλά κι αν είναι αυτά για να ακούω μουσική. Δεν λέω μπορεί πολλοί να το έχουν βίτσιο αλλά παρουσιάζεται λες και είναι το πλέον φυσιολογικό. Τον μόνο άνθρωπο που ξέρω να βάζει μουσική από τα ηχεία του κινητού του είναι η αδερφή μου όταν βάφεται στο μπάνιο. Χμμμμ...

 

Έχω μια απορία. Δε βγαίνεις ποτέ έξω από το σπίτι; Να δεις κανένα βίντεο στον καφέ; Να βάλεις ένα τραγούδι να το ακούσει ο διπλανός σου; Αν ναι πάντως τζάμπα πήρες κινητό. Έχεις και σταθερό και βγαίνει πιο φτηνά. Το "κινητό" σου είναι άχρηστο αφού στο σπίτι σου έχεις τα πάντα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν βάζει μόνο η αδερφή σου μουσική όταν βάφεται, κι εγώ στο τελείωμα του eye-liner βάζω μουσική στις hi-end ηχειάρες μου στο σαλόνι μου... ασχολούμαστε κι εμείς με την τεχνολογία, ξέρεις οι 35αρηδες :p

:lol: :lol: :lol: Το eyeliner είναι σε πλαστικό μπουκαλάκι η αλουμινένιο; ...πάντως κρίμα που δεν παίζει και δίσκους βινυλίου το one :p

Link to comment
Share on other sites

μ αρεσει που για τη καμερα του οne δεν εχει αναφερθει κανεις οτι ειναι σχεδον χαλια , καλο ειναι πριν γραψουμε να ενημερωνομαστε και λιγο απο ξενο τυπο που τεσταρουν διεξοδικα τετοιες συσκευες

 

Πράγματι ισχύει αυτό που λες άλλα προσωπικά δεν μπαίνω σε αυτή την σύγκριση διότι σαν κάτοχως 2 dslr μηχανών και σαν βασικό κινητό το Nokia 808 καταλαβαίνεις ότι και του ONE άλλα και του S4 η κάμερα μου φαίνεται τραγικές. Σαφώς του galaxy S4 είναι καλύτερη άλλα όταν δεν ικανοποιούμε 100% με την κάμερα του 808, τότε καταλαβαίνεις ότ τα υπόλοιπα απλά στον τομέα κάμερας δεν τα υπολογίζω καν...

Παρόλαυτα για αυτους που δεν τους νοιάζει και τόσο πολύ ο τομέας φωτογραφία, απλά πας στο galaxy s4 γιατί στους τυφλούς ο μονόφθαλμος βαζιλευει (στον τομέα της φωτοραφία πάντα αναφέρομαι στα κινητά)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Δε βγαίνεις ποτέ έξω από το σπίτι; Να δεις κανένα βίντεο στον καφέ; Να βάλεις ένα τραγούδι να το ακούσει ο διπλανός σου; Αν ναι πάντως τζάμπα πήρες κινητό. Έχεις και σταθερό και βγαίνει πιο φτηνά. Το "κινητό" σου είναι άχρηστο αφού στο σπίτι σου έχεις τα πάντα.

 

Δηλαδή κάποιος που δεν του αρέσει η μουσική να μην έχει κινητό ?

Φαντάσου να κάθεσαι σε μια καφετέρια και να έχεις δίπλα σου 6-7 άτομα να ακούνε μουσική με τέρμα τον ήχο ........ μιλάμε για μεγάλη απόλαυση.....

Προσωπικά προτιμώ τα ακουστικά όταν και αν ακούσω μουσική με τον κινητό γιατί θα το κάνω πολύ σπάνια

Ναι φίλε κάτσε με το σταθερό μιας και το κινητό το ανακάλυψαν για να ακούμε μουσική........ :blink:

 

Μπορώ να κρατήσω το λαπ τοπ μου παρόλο που δεν το χρησιμοποιώ για να ακούω μουσική ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα τους θα προτιμούσα σαφώς το HTC One... Λόγω εμφάνισης φινιρισματος και σχεδιασμού του μενού... Πολύ διαφορετική η προσέγγιση της HTC στο UI φέτος. Επίσης θα ήθελα να δω τι θα λένε οι πιστοί της Samsung όταν αυτή πιεζομενη από τις καταστάσεις βγάλει μεταλλική και unibody συσκευή. Μετά δεν θα έχει δικαιολογίες του στυλ "θέλω να αλλάζω μπαταρία" και τα τοιαύτα. Πως θα δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα... Ευχαριστώ.
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Galaxy S4 απο μένα.

Φωτογραφικά ανώτερο απο το One,sd card για να μην υπαρχουν περιορισμοί,αποσπωμενη μπαταρία γιατι λιωνουμε το κινητο καθημερινά,AMOLED οθόνη γιατι μου αρέσει ο κορεσμος των χρωμάτων σαν χρήστης Ν8.Απορω πως λέτε οτι δεν βλέπετε έξω οταν το Ν8 το έχω συνεχεία στην εξοικονόμηση ενέργειας και πλέον το έχω συνηθίσει και βλέπω μια χαρα.Επειτα απο μια τούμπα που έφαγε το Ν8 χωρίς θήκη και απέκτησε ενα μεγάλο βαθουλωμα,πλέον για μένα δεν εχει premium και αλλα τέτοια.Premium ειναι αυτο που καλύπτει τις ανάγκες μου,και θεωρω πως επειδη και με το S4 ολο και κάπου θα το ακουμπήσω,θαρρω πως αλλο κόστος αλλαγής καπακιου 10-15 ευρω και αλλο το unibody όπου ο κούκος βγαίνει αηδόνι...

Μονο για το ηχείο θα στεναχωρηθω λιγο,αλλα και με το Ν8 μια χαρα ικανοποιηθηκα με μονοφωνικο ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάποιος που δεν του αρέσει η μουσική να μην έχει κινητό ?

Φαντάσου να κάθεσαι σε μια καφετέρια και να έχεις δίπλα σου 6-7 άτομα να ακούνε μουσική με τέρμα τον ήχο ........ μιλάμε για μεγάλη απόλαυση.....

Προσωπικά προτιμώ τα ακουστικά όταν και αν ακούσω μουσική με τον κινητό γιατί θα το κάνω πολύ σπάνια

Ναι φίλε κάτσε με το σταθερό μιας και το κινητό το ανακάλυψαν για να ακούμε μουσική........ :blink:

 

Μπορώ να κρατήσω το λαπ τοπ μου παρόλο που δεν το χρησιμοποιώ για να ακούω μουσική ?

 

Τον ρώτησαν μια και είπε ότι έχει 7.1 σπίτι. Τον ρώτησαν πάλι και λέει ότι μουσική ακούει στο laptop του. Προφανώς δεν καταλαβαίνει ποια είναι η χρήση ενός κινητού. Κι εγώ έχω υπολογιστή, στερεοφωνικό,παιχνιδομηχανή, τηλεόραση, φωτογραφική και από όλα στο σπίτι. Απλά κάνοντας τις απαιτούμενες παραχωρήσεις χαίρομαι να έχω μια συσκευή για να κάνω το ίδια κι έξω. Ο συγκεκριμένος το έξω δεν το είδε ποτέ σαν επιλογή.

Όσο για την καφετέρια, τότε ας μην βάλουν ήχο στις συσκευές. Ας βάλουν μόνο δόνηση γιατί ακόμα κι όταν χτυπάει μπορεί να ενοχλεί τον διπλανό, αν είναι περίεργος. Αν η Samsung βάλει μέτρια ηχεία δε χρειάζεται καλύτερα. Αν δεν βάλει ράδιο, ποιος ακούει πια ράδιο; Αν έχει lag ποιος κρατάει τις μανίσιες Rom; Τουλάχιστον εμείς παραδεχόμαστε ότι η μπαταρία που δε βγαίνει μας την δίνει. Κοιτάξτε να χαρείτε το s4 που είναι ισάξιο με το one και σταματήστε τις κρίσεις μεγαλομανίας για ανώτερες συσκευές. Το S4 σας αρέσει δε σας αρέσει είναι ισάξιο με το one. Τόσο απλά. Αλλά το έχω ξαναπεί, οι Samsung fanboys γίνονται ίδιοι και χειρότεροι από αυτούς της Apple που κορόιδευαν μέχρι πέρσι.

Αλλά φαίνεται ποιος τσούζεται μέχρι τώρα. Και η Nokia με τις μηνύσεις και η Samsung με τους ιντερνετικούς γενίτσαρους.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ψήφισα χωρίς πολύ σκέψη το HTC κυρίως συγκρίνοντας την εμφάνιση που κατά την υποκειμενική μου άποψη το HTC είναι μίλια μπροστά...!!!
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα τους θα προτιμούσα σαφώς το HTC One... Λόγω εμφάνισης φινιρισματος και σχεδιασμού του μενού... Πολύ διαφορετική η προσέγγιση της HTC στο UI φέτος. Επίσης θα ήθελα να δω τι θα λένε οι πιστοί της Samsung όταν αυτή πιεζομενη από τις καταστάσεις βγάλει μεταλλική και unibody συσκευή. Μετά δεν θα έχει δικαιολογίες του στυλ "θέλω να αλλάζω μπαταρία" και τα τοιαύτα. Πως θα δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα... Ευχαριστώ.

 

Αν βγάλει κινητό κονσέρβα οπως το Ονε απλα δεν θα το αγοράσω.Ελπίζω να μην κάνει τέτοια ηλιθιότητα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...