Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε αυτό εγκατάσταση https://github.com/koying/SPMC/releases/download/16.7.1-spmc/SPMC-16.7.1-spmc-4baafdf-armeabi-v7a.apk

Είναι πιρούνι του kodi ..βασίζεται στο kodi 16 αλλά έχει όλα τα update που χρειάζεται για να τρέξει σωστά + περιέχει το security updates που υπάρχει από kodi 17.3 και μετά + είναι ποιο ελαφρύ από το kodi 17...

το backup είναι άχρηστο ..τα περισσότερα addon που είχες δεν υπάρχουν ποια.... ψάξε στο νήμα του kodi για ποια addon δουλεύουν+ ποια είναι τα νέα..

 

Δεν το βλέπει καθόλου αυτό φίλε μου είναι σαν το Kodi 17,1 ενώ το Kodi 16.1 το βλέπει και το κάνει εγκατάσταση αλλα στο άνοιγμα φορτώνει μέχρι τη μέση και βγάζει error.

Υπάρχει καμιά καλή rom 6άρα που να μοίαζει πολύ με την stock να την περάσω μπας και ανοίξει το Kodi;

Απλά δεν θέλω να ξεφεύγη από την stock γιατί πέρασα την παραπάνω Lineage OS και ξενέρωσα.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το βλέπει καθόλου αυτό φίλε μου είναι σαν το Kodi 17,1 ενώ το Kodi 16.1 το βλέπει και το κάνει εγκατάσταση αλλα στο άνοιγμα φορτώνει μέχρι τη μέση και βγάζει error.

Υπάρχει καμιά καλή rom 6άρα που να μοίαζει πολύ με την stock να την περάσω μπας και ανοίξει το Kodi;

Απλά δεν θέλω να ξεφεύγη από την stock γιατί πέρασα την παραπάνω Lineage OS και ξενέρωσα.

Για δοκίμασε άλλη έκδοση εδώ http://spmc.semperpax.com/ ,υπάρχει και στο playstore... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.semperpax.spmc16 βασίζεται σε έκδοση 16.χ.χ κανονικά πρέπει να σου δουλέψει ..

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε άλλη έκδοση εδώ http://spmc.semperpax.com/ ,υπάρχει και στο playstore... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.semperpax.spmc16 βασίζεται σε έκδοση 16.χ.χ κανονικά πρέπει να σου δουλέψει ..

 

Φίλε alex222800 χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια....τόσο απλό μεν αλλά αν δεν το γνωρίζεις νομίζεις ότι βρίσκεσαι μπροστά σε τοίχο :lol:

Και πάλι σε ευχαριστώ. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Εφόσον δεν έχεις εγγύηση,δεν σε ενδιαφέρει κάνε εγκατάσταση μια custom rom ....θα αποκτήσεις ένα καινούργιο ταβλετ ...

Εδώ θα ρωτήσεις,βρεις ότι χρειάζεσαι για Root,custom rom http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8-0

 

μπορει να μου πει καποιος μιαρομ ,που να δουλευει απροβληματιστα στο ταμπλετακι...??? Το αποκτησα προσφατα μεταχειρω και εχει πανω την 7.1.2 και δεν λειτουργουν τα gesture με το πενακι,και το μεγαλυτερο προβλημα δεν ανοιγει η καμερα με οποια εφαρμογη εχω βαλει απο το μαρκετ....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος μιαρομ ,που να δουλευει απροβληματιστα στο ταμπλετακι...??? Το αποκτησα προσφατα μεταχειρω και εχει πανω την 7.1.2 και δεν λειτουργουν τα gesture με το πενακι,και το μεγαλυτερο προβλημα δεν ανοιγει η καμερα με οποια εφαρμογη εχω βαλει απο το μαρκετ....

Μέσω odin μπορω να πάω απο την 7.1.2 στην 4.4 στην αρχική...;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Φίλε alex222800 χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια....τόσο απλό μεν αλλά αν δεν το γνωρίζεις νομίζεις ότι βρίσκεσαι μπροστά σε τοίχο :lol:

Και πάλι σε ευχαριστώ. :w00t:

Το ταμπλετ έχει σταματήσει σε 4.4.2 (δεν εχει παρει περαιτέρω κάποια άλλη αναβάθμιση ) .ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ επίσημα 7.1.2 ! Είναι κάποια έκδοση LineageOS 14.1 !

Ναι μέσο odin μπορείς να περάσεις κάποια από τις τελευταίες 4.4.2 εκδόσεις

η καλύτερα κάποια custom 4.4.2 που βασίζεται σε Stock Rom ( θα έχει πολλά extra + θα λειτουργουν όλα) ...η εγκατάσταση γίνεται μέσο recovery ( η 7.1.2 που έχεις έχει γίνει εγκατάσταση μέσο recovery )

περισσότερα για custom rom εδώ https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8-0/development

Stock Rom μπορείς να κατεβάσεις από εδώ https://www.sammobile.com/

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βρει καμία λύση να λειτουργει το s pen στην 7.1.2 τα. gesture εννοώ....

Θα μου λυσετε τα χέρια....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βρει καμία λύση να λειτουργει το s pen στην 7.1.2 τα. gesture εννοώ....

Θα μου λυσετε τα χέρια....

SPenCommand (εκτός playstore ) ...επί πληρωμή ,δυσεύρετο ...Υπάρχουν κάποιες παλιές εκδόσεις σπασμένα (δεν το έχω δοκιμάσει )

Γενικά για καλύτερη εμπειρία χρήσης πάντα cutom Rom με tw base

Link to comment
Share on other sites

SPenCommand (εκτός playstore ) ...επί πληρωμή ,δυσεύρετο ...Υπάρχουν κάποιες παλιές εκδόσεις σπασμένα (δεν το έχω δοκιμάσει )

Γενικά για καλύτερη εμπειρία χρήσης πάντα cutom Rom με tw base

 

Το κακο ειναι οτι το πηρα με την 7.1.2 και μεσω odin(το δοκιμασα) δεν γυριζει στην 4.Χ

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι το πηρα με την 7.1.2 και μεσω odin(το δοκιμασα) δεν γυριζει στην 4.Χ

Γυρίζει!! Κάτι δεν κάνεις σωστά !! Όπως έγραψα ΔΕΝ είναι official 7.1.2 + φυσικά το bootloader που έχεις είναι 4.4.2 !! Αυτά είναι γνωστα!!

Κατέβασε τη σωστή official Rom , χρησιμοποίησε το official καλώδιο (η να είναι καλής ποιότητας ) ,να κάνεις εγκατάσταση τους driver για pc ! (το καλώδιο μην το βάζεις σε κάποιο usb hub!!)

Άλλη λύση ξανά όπως έγραψα κατέβασε custom tw 4.4.2 Rom που το κάνεις εγκατάσταση κατευθείαν από το recovery !! (Η διαδικασία αυτή ΔΕΝ χρειάζεται pc

Link to comment
Share on other sites

Γυρίζει!! Κάτι δεν κάνεις σωστά !! Όπως έγραψα ΔΕΝ είναι official 7.1.2 + φυσικά το bootloader που έχεις είναι 4.4.2 !! Αυτά είναι γνωστα!!

Κατέβασε τη σωστή official Rom , χρησιμοποίησε το official καλώδιο (η να είναι καλής ποιότητας ) ,να κάνεις εγκατάσταση τους driver για pc ! (το καλώδιο μην το βάζεις σε κάποιο usb hub!!)

Άλλη λύση ξανά όπως έγραψα κατέβασε custom tw 4.4.2 Rom που το κάνεις εγκατάσταση κατευθείαν από το recovery !! (Η διαδικασία αυτή ΔΕΝ χρειάζεται pc

 

Tο τελευταιο δεν το γνωριζω υπαρχει καποιο βιντεο στο utube ,η οδηγιες εδω,να με καθοδηγησουν....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Tο τελευταιο δεν το γνωριζω υπαρχει καποιο βιντεο στο utube ,η οδηγιες εδω,να με καθοδηγησουν....???

Είναι απλό!

1:Κατέβασε την Rom (αυτό που θα κατεβάσεις είναι σε μορφή zip ) στην micro sd card

2: Κάνε boot σε recovery

3: κάνε factory reset,wipe data

4: install from zip (πλοήγηση στην διαδρομή όπου έχεις κατεβάσει την Rom και το επιλέγεις)

Αφού τελειώσει η διαδικασία κάνεις Reboot και περιμένεις περίπου 10-20 λεπτά να εμφανιστεί η διαδικασία σεταρίσματος

ποιο ταμπλετ εχεις; το N5110;

Δες αυτό το video από τον πιτσιρικά

από 0:35 έως 1:25 ..Η διαδικασία είναι η ίδια (εάν θέλεις μπορείς να παραλείψεις το backup στο 0:45)

Αυτός κάνει εγκατάσταση cm Rom ενώ εσύ θα κατεβάσεις tw Rom όπως αυτή .....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό!

1:Κατέβασε την Rom (αυτό που θα κατεβάσεις είναι σε μορφή zip ) στην micro sd card

2: Κάνε boot σε recovery

3: κάνε factory reset,wipe data

4: install from zip (πλοήγηση στην διαδρομή όπου έχεις κατεβάσει την Rom και το επιλέγεις)

Αφού τελειώσει η διαδικασία κάνεις Reboot και περιμένεις περίπου 10-20 λεπτά να εμφανιστεί η διαδικασία σεταρίσματος

ποιο ταμπλετ εχεις; το N5110;

Δες αυτό το video από τον πιτσιρικά

από 0:35 έως 1:25 ..Η διαδικασία είναι η ίδια (εάν θέλεις μπορείς να παραλείψεις το backup στο 0:45)

Αυτός κάνει εγκατάσταση cm Rom ενώ εσύ θα κατεβάσεις tw Rom όπως αυτή .....

 

Εκανα το τελευταιο αλλα απετυχε,δυστηχως....Μαλλον θα το αφησω ως εχει.....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το τελευταιο αλλα απετυχε,δυστηχως....Μαλλον θα το αφησω ως εχει.....:(

Απευθύνσου σε κάποιον (συγγενή η φίλο ) που έχει τις βασικές γνώσεις να στο φτιάξει ! Μισή ώρα δουλειά είναι !

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου σε κάποιον (συγγενή η φίλο ) που έχει τις βασικές γνώσεις να στο φτιάξει ! Μισή ώρα δουλειά είναι !

Aπο εδω εχω μονο φιλους με την τεχνολογια,αν μπορει καποιος που το διαβαζει να με βοηθησει,βαζω καφε και τσιγαρα....:p

Μενω Περαμα αττικης.....:rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γειά στην ομορφη παρεα του note 8.0 του αγαπημενου μας tablet!

 

μετα απο καιρο θα το ξαναπαρω......(Ν5100-3G)

 

ΓΙΑΤΙ μεινατε στον απριλη παιδια? να γραφετε/ουμε αποριες και συμβουλες οσοι ακομα εχουν εν ετη 2018 ακομα το note 8.0

 

Λοιπον,θελω να ρωτησω μερικά πραγματακια

 

1) πως σωνονται σημειωσεις που εχουμε δημιουργησει με την εφαρμογη την ενσωματωμενη note HD ταδε πως λεγεται...οπου μπορουμε και να βαζουμε κωδικο...

(ωστε να μεταφερονται σε αλλο tablet παρομοιο)

 

2) θα το ξαναπαρω,θα εχει android 4.4.2 ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ.

καπου διαβασα οτι θα πεταει με αλλαγη ρομ αφου γινει πρωτα ρουτ. αν ναι,θα τρεχουν οκ με το πενακι οι σημειωσεις και η γραφη του και ολα? ή θα υπαρχει ασυμβατοτητες?

θα φυγουν οι σαβουρες οπως γραφετε.......αλλά?

 

 

3) εχουν ακομα καινουργιες μπαταριες αν χρειαστει καποιος στη smartec? αν ναι,ποσο παει?

4) αν υπαρχει καποιος Αθηναιος που θα αναλαβει να το κανει επιτυχως root-και αλλαγη -στη καλυτερη συμβατη ρομ ωστε να φυσαει μετα....(με αντιτιμο φυσικα..για το κοπο του inbox μηνυμα πριβε-να μου πει ποια θα βαλει και τι προβληματα θα υπαρχουν αν υπαρχουν μετα) μεχρι ποια εκδοση android μπορει να παρει?

 

5) αν πουλαει καποιος την οριτζιναλ θηκη την γκρι που ειναι φοβερο χρωμα ή ΟΕΜ αλλά ναναι σα τη δικη του 100% ?inbox(ή αν πουλιεται σε καποιο καταστημα εντός Αθηνών,φτηνά πχ ως 15........)

7) μυτες για το πενακι που βρισκομαι? εστω μία....ή γενικά το s-pen υπαρχει ακομα πουθενα? αν έχει κάποιος μυτούλα inbox

8) ποιά micro sd προτεινεται? link e-shop.gr παρακαλώ! σε 16GB/32

thanks!

 

the best forever note 8.0!

Edited by gathens0
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...