Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Μπηκα στο sammobile και κατεβασα την γερμανικη 4.2.2 για να περασω στη ταμπλετα μου.Το αρχειο που κατεβασε ειναι 1.4gb.Ειναι το σωστο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή

Μου έβγαλε ειδοποίηση οτι υπάρχει διαθέσιμη νέα έκδοση Samsung Push Service . Να την κάνω ή δεν είναι απαραίτητη ; Και τί είναι αυτή η υπηρεσία ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Κανε την δεν είναι τίποτα σπουδαίο ούτε θα καταλάβεις κάποια διαφορά . Είναι για υπηρεσίες της samsung για καλύτερη λειτουργία κάποιων εφαρμογών πχ. allshare, chaton etc
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα. Εδώ και αρκετό καιρό η συντόμευση επιφάνειας του facebook μου δείχνει ένα δείκτη (τριών μηνυμάτων), ο οποίος μένει σταθερός, άσχετα αν έχω νέα μηνύματα ή αν τα έχω διαβάσει. Έχω κάνει τα πάντα και ο δείκτης δεν λέει να σβήσει (μόνο hard restart δεν έχω κάνει). Αν έχετε κάποια ιδέα σχετική θα την δεχτώ ευχαρίστως....:)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα διαγραφή της cache της εφαρμογής και αν δεν στρώσει εκκαθάριση δεδομένων από την Διαχείρηση Εφαρμογών...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φρέσκος κάτοχος του 5110. τρέχω την 4.2.2. Παρατήρησα μετα απο μια σειρά ενημερώσεων οτι στο polaris office στα .pdf δεν υπάρχει πια δυνατοτητα σημειωσεων highlight κλπ (σε διάφορα βιντεο στο youtube δειχνει οτι υπάρχει δυνατοτητα σημειωσεων σε pdf με το s pen ). Το αντιμετωπίζει κανεις αυτο?Καμια καλη εφαρμογη pdf reader με δυνατότητα annotation s αν μπορείτε να προτείνετε είναι παραπάνω απο ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ!
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες φορτιζει απο τον πατο σε φουλ περιπου σε μιση με μια ωρα και το ποσοστο πιανει πατο δραματικα σε 1-1.30 ωρα....

Ειναι μαμισιο,συμβαινει με παντος τυπου εφαρμογες και αν παιξεις κανενα παιχνιδι στο εικοσαλεπτο με μισαωρο εχει στεγνωσει.

Καμμια ιδεα???....παω για μπαταρια????....ισχυει η εγγυηση???...:(

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες φορτιζει απο τον πατο σε φουλ περιπου σε μιση με μια ωρα και το ποσοστο πιανει πατο δραματικα σε 1-1.30 ωρα....

Ειναι μαμισιο,συμβαινει με παντος τυπου εφαρμογες και αν παιξεις κανενα παιχνιδι στο εικοσαλεπτο με μισαωρο εχει στεγνωσει.

Καμμια ιδεα???....παω για μπαταρια????....ισχυει η εγγυηση???...:(

 

Η όλη περιγραφή παραπέμπει σε πρόβλημα της μπαταρίας.

Οι μπαταρίες έχουν 6 μήνες εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες φορτιζει απο τον πατο σε φουλ περιπου σε μιση με μια ωρα και το ποσοστο πιανει πατο δραματικα σε 1-1.30 ωρα....

Ειναι μαμισιο,συμβαινει με παντος τυπου εφαρμογες και αν παιξεις κανενα παιχνιδι στο εικοσαλεπτο με μισαωρο εχει στεγνωσει.

Καμμια ιδεα???....παω για μπαταρια????....ισχυει η εγγυηση???...:(

 

Αν χρησιμοποιείς sd card ισως παίζει και αυτό.Στη δικη μου περιπτωση με το s4 εκανε συνέχεια mount και amount μια sd 32GB sandis που είχα.Αλλαξα sd card και μια χαρά.

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς sd card ισως παίζει και αυτό.Στη δικη μου περιπτωση με το s4 εκανε συνέχεια mount και amount μια sd 32GB sandis που είχα.Αλλαξα sd card και μια χαρά.

 

λες?...θα την βγαλω και θα δω

προς το παρον εβαλα ενα προγραμμα για καλιμπραρισμα μπαταριας,περιμενω να στεγνωσει τελειος....στο 1%εδω και σχεδον μια ωρα και δε λεει να σβησει...θα μας τρελανει τουτο!!!!:dash:

σχεδον 2.30 ωρες ακαθεκτο με 1% χωρις να σβησει η οθονη,παιχνιδια και youtube.....ρεκορ γκινες....νευρα κορδελες

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Η όλη περιγραφή παραπέμπει σε πρόβλημα της μπαταρίας.

Οι μπαταρίες έχουν 6 μήνες εγγύηση.

Πηρα τηλεφωνο την samsung και οι συσκευες που ειναι κλειστου τυπου δινουν και στην μπαταρια 2 χρονια εγγυηση:D

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο την samsung και οι συσκευες που ειναι κλειστου τυπου δινουν και στην μπαταρια 2 χρονια εγγυηση:D

 

Πολύ καλό αυτό, δεν το γνώριζα. Άραγε να ισχύει σε όλες τις εταιρίες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να εγκαταστήσω το flash player . Στη σελίδα της adobe : http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html και στην ενότητα Flash Player for Android 4.0 archives έχει 19 επιλογές , όλες για android 4.0 (διαφέρουν μόνο στα 2 τελευταία ψηφία της κάθε έκδοσης) .

Ποιά απ' όλες να κατεβάσω ;

(Έχω την έκδοση 4.1.2 με έκδοση kernel 3.0.31 και αριθμό κατασκευής JZO54K.N5110XXBMD1)

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην έχει απαντηθεί στο παρελθόν γιατι έχω διαβάσει μέχρι τη σελ 50...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

χωρις msd στις εφαρμογες μου λεει οτι εχω 42.26 gb???? kai εχω συνολικο χωρο 10gb!!!!τι γίνεται θα τρελαθούμε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να εγκαταστήσω το flash player . Στη σελίδα της adobe : http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html και στην ενότητα Flash Player for Android 4.0 archives έχει 19 επιλογές , όλες για android 4.0 (διαφέρουν μόνο στα 2 τελευταία ψηφία της κάθε έκδοσης) .

Ποιά απ' όλες να κατεβάσω ;

(Έχω την έκδοση 4.1.2 με έκδοση kernel 3.0.31 και αριθμό κατασκευής JZO54K.N5110XXBMD1)

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην έχει απαντηθεί στο παρελθόν γιατι έχω διαβάσει μέχρι τη σελ 50...

 

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

 

Tην 81 που είναι η πιο πρόσφατη...

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα .

Ευχαριστώ !

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση τι έγινε; Παίζει το flash σε κάποιον browser;

 

Παίζει flash παιδιά στους browser με το flash apk και χωρίς αυτό στους browser puffin και Firefox beta

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει για miracast, (ασύρματη wifi προβολή στην τηλεόραση) αυτό δουλεύει μια χαρά και με το note 8.0 αλλά και το g pad που το δοκίμασα.

Για να παίζεις χωρίς κολλήματα κατεβάζει ένα pats της Samsung.

 

Εννοείς ότι η λειτουργία allshare cast του note είναι συμβατή με miracast; Πολύ καλό δεν το ήξερα. Ελλάδα μπορούμε να βρούμε κάπου συσκευή miracast; Ενα λίνκ για το patch που λες;

Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησεις γιατι προκειτε να το αγορασω μεσα στις επομενες μερες

ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ γιατι διαβασα ολα οσα εχτε γρασψει κ εχω ενθουσιαστει πληκτρολογιο εξωτερικο υποστηριζει?????σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εδω και καιρο οταν κανω ληψη μιας εφαρμογης η αρχειου απο το ιντερνετ δεν μου εμφανιζει την προοδο της ληψης στο notification bar,υπαρχει καποιος που ξερει πως να το επαναφερω;παιδια τα φωτα σας!
Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησεις γιατι προκειτε να το αγορασω μεσα στις επομενες μερες

ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ γιατι διαβασα ολα οσα εχτε γρασψει κ εχω ενθουσιαστει πληκτρολογιο εξωτερικο υποστηριζει?????σας ευχαριστω!

 

bluetooth keyboard εννοείς; Φυσικώτατα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι το ling για το patch:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.screenmirroringpatch

 

Kαι αυτό έχω δοκιμάσει εγώ.

http://www.ebay.com/itm/161174594030?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Δεν ξέρω αν και τα υπόλοιπα miracast δουλεύουν με το note????

 

To παράγγειλα κι εγώ. Πόσο καιρό έκανε να σου έλθει;

Το καλό είναι ότι εκτός από το note 8 θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω και με το iphone 5s αλλά και το S4 της γυναίκας μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...