Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει παρει κανεις την 4.2.2;

 

Ναι. Τα Γερμανικά 3g

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

http://www.stavrianos-dw.gr/product_info.php?products_id=25046

Παιδια πηρα αυτο το καλωδιο για να συνδεω flashakia αλλα δεν.........

Τι φταιει;

 

Αν όταν το συνδέεις δεν σου εμφανίζει καθόλου πάνω αριστερά το σύμβολο του USB τότε πιθανόν να έχει πρόβλημα το adaptorάκι.

 

Αν σου εμφανίζει το σύμβολο αλλά δεν αναγνωρίζει τα flashάκια τότε 2 τινά: Ή δεν έχεις φορμαρισμένα τα flashάκια σε FAT32 (ΔΕΝ αναγνωρίζει NTFS format), ή απλά το adaptorάκι δεν είναι συμβατό...

Link to comment
Share on other sites

http://www.stavrianos-dw.gr/product_info.php?products_id=25046

Παιδια πηρα αυτο το καλωδιο για να συνδεω flashakia αλλα δεν.........

Τι φταιει;

 

 

 

 

παρε οπως πηρα (και αμεσως εβγαλε usb εικιονιδιο σε μενα και ολα οκ) turbo-x με 3 ευρω...(απο το γνωστο καταστημα..... που τα εχει)

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

μετά από 20 μήνες περίπου κατοχής του galaxy tab 7 plus αναβάθμισα κ εγώ το tablet μου.5 μέρες έχω το NOTE 8.0, να πω την αλήθεια με αυτήν την 4.1.2 EUR το tablet δεν το έβλεπα να δουλεύει κ πολύ καλά. αρκετά lag.... έχω μια 32αρα κάρτα με φωτογραφίες είχε ένα θέμα στην μετάβαση των φωτογραφιών , στο παλιό μου το tablet η μετάβαση απο φώτο σε φώτο ήταν πιο ομαλή .....απαλλαχθηκα από ΟΛΑ τα lag μετά που πέρασα την τελευταία γερμανική 4.2.2 το ΝΟΤΕ απογειώθηκε..... όλα προς το παρόν δουλεύουν ρολόι. (κ μεταφορά εφαρμογών στην sd)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας παιδιά! έχω μερικές απορίες σχετικά με το note 8.0 (έκδοση wi-fi) και ειδικά με το μπορώ να κάνω με το πενάκι s-pen

σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω τώρα στις γιορτές,το έβλεπα στα ράφια των καταστημάτων καιρό και ομολογώ οτι μου άρεσε πάρα πολύ! πιστεύω ότι είναι ιδανικό μέγεθος για tablet + ότι έχει s-pen...

---------------------------------------------------------------------------------------------

θέλω να ρωτήσω συνoπτικά τα εξής όσο αφορά το N5110 (WI FI ) :

 

01) καταρχήν για το tablet ( τα + / - γενικά αφού εσείς θα ξέρετε μετά απο χρήση μηνών,οπότε μετράει η γνώμη σας πάρα πολύ )

02) με βάση άλλων tablet πιστεύετε οτι η μπαταρία του κρατάει αρκετές ώρες? είναι οκ στο τομέα αυτό?

03) έχει "βγάλει" προβλήματα ως συσκευή? αν ναι,σε τι?

 

Και έρχομαι στο θέμα που με ενδιαφέρει πιο πολύ :

 

04) με το s-pen του, τι μπορείς να κάνεις?(αναλυτική απάντηση παρακαλώ) είδα 2-3 video στο youtube μα δε κατάλαβα και πολλά, μπορείς πχ να γράψεις και σε word office όπως αυτό του pc ,κανονικό κείμενο σα να το γράφαμε απο pc ? ; ή έχει δικό του πρόγραμμα office -πέρα απο σημειωματάρια(αν ναι,μεταφέρονται και στο pc ?) μπορείς να το εκτυπώσεις και σε εκτυπωτή που είναι wi-fi, απευθείας?

(υπάρχει κανένα καλό link που δείχνει τι μπορείς να κάνεις με το s-pen?)

 

05) ποιά άλλα tablet ME ANDROID που κυκλοφορούν Ελλάδα εδώ,έχουν και αυτά s-pen? υπάρχει άλλο 8αρι με s-pen?

 

06) διάβασα κάπου που λέει

Αισθητήρες: Ενσωματωμένος αισθητήρας επιτάχυνσης, Geo-magnetic και Light Sensor ( τι είναι αυτά τι σημαίνουν ?)

 

07) διάβασα κάπου που λέει

Αλλες λειτουργίες: Ενσωματωμένος δέκτης A-GPS υψηλής ακρίβειας, υποστήριξη GLONASS, S Pen. (υποστήριξη GLONASS τι είναι?)

 

08) απο games... ποιο ποδοσφαιρακι και ποιο με αμαξια μπορει και παιζει καλα στο note 8.0? δωστε μου links απο το google play παρακαλώ! πχ μου αρεσουν τα fifa και grand turismo....

 

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας! περιμένω να μου απαντήσετε σε όλες τις απορίες μου!

Από όσο το έχω αυτό το tablet (το 5120 εχω) ισχύουν τα παρακάτω:

 

δεν το εχω τοσο πολυ καιρο, αλλα φαινεται πολυ σταθερο, κι αποτι διαβαζω δεν εχει hardware προβληματα. Το συν του σιγουρα ειναι το s pen που δεν το βρισκεις σε κανενα αλλο

 

αν παιζεις παιχνιδι οπως το real racing 3, τρωει πολυ μπαταρια. Αν χρησιμοποιεις αλλες εφαρμογες, facebook, browser, και οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη δεν τρωει πολυ. Περίπου 5-6 ώρες ανοιχτή οθόνη.

 

Για ποδοσφαιρακι fifa 14, και αγωνιστικο ο real racing 3

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κ εγώ με την σειρά μου ακόμα μία ερώτηση. Γιατί δεν μπορώ να δω σειρές ή οτιδήποτε απο το web-tv των ελληνικών καναλιών? Λέει plugin missing ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων. Πρέπει να κατεβάσω καμία συγκεκριμένη εφαρμογή για να μπορούν να δω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κ εγώ με την σειρά μου ακόμα μία ερώτηση. Γιατί δεν μπορώ να δω σειρές ή οτιδήποτε απο το web-tv των ελληνικών καναλιών? Λέει plugin missing ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων. Πρέπει να κατεβάσω καμία συγκεκριμένη εφαρμογή για να μπορούν να δω? Ευχαριστώ.

 

Τα περισσότερα καναλια εχουν δικη τους εφαρμογή. Ψαξε στο playstore

π.χ. ANT1

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doubleip.iphone.ant1

ALPHA tv

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iconplatforms.alpha

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εαν πάρω το note 8 θα μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω συγχρονισμό ημερολόγιου και σημειώσεων στα note 2 και 8 μου;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εαν πάρω το note 8 θα μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω συγχρονισμό ημερολόγιου και σημειώσεων στα note 2 και 8 μου;

 

Πανεύκολα και με πολλούς τρόπους

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πάρω το note 8.. Είμαι ανάμεσα και στο nexus 7 2013. Αν θέλει κάποιος ας μου πει τη γνώμη του στο θέμα που άνοιξα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381126

 

@nnik_1969 ευχαριστώ :)

 

 

Αγορασα τελικά το 8αρακι, θα κάνει καλή παρέα στη Noteαρα μου :)

 

Για πείτε μου τελευταία έκδοση ποια είναι όπως και ροοτ κανονικά έτσι; :D :cool:

 

Edit: Λοιπον οι εντυπωσεις μου ειναι θετικοτατες. Πολυυυ γρηγορο , ωραια οθονη και τελεια κατασκευη δε την περιμενα τοσο δεμενη..

 

Εχω την XDMB1 και δεν μου βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση. Η 4.2.2 ποτε θα ρθει?

 

Αυριο περιμενω και αυτη τη θηκη ->http://www.e-shop.gr/status.phtml?id=131224125342311521975

 

Τελικα εκανα την καλυτερη επιλογη!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εαν πάρω το note 8 θα μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω συγχρονισμό ημερολόγιου και σημειώσεων στα note 2 και 8 μου;

 

Φ Υ Σ Ι Κ Α ! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όλα έτοιμα.. Ορίστε και οι οθόνες μου :) Σε λιγο μπαίνει για την πρώτη φόρτιση. Πολύ δυνατό ταμπλετ και κατα την γνώμη μου το πιο πλήρες που κυκλοφορεί (μεγεθος, οθόνη, ταχύτητα, λογισμικό, πενακι, micro sd - otg κτλ κτλ!) Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/12/25/qygy5use.jpg Παιδιά δείτε λίγο αυτή τη φωτογραφία.. Η οθόνη στα σημεία που δείχνω με τα βελάκια δείχνει φωτεινή να το πω, σα να φωτίζει εκει παραπάνω. Κάπως έτσι. Αυτά βέβαια μόνο σε μαύρο φόντο φαίνεται. Αν μπορείτε κλείστε το δικό σας και πείτε μου αν είναι έτσι γιατί αγχωθηκα τώρα.

 

Να αναφέρω πως η οθόνη δεν εχει κάποιο πρόβλημα, μόνο αυτό βλέπω το οποίο στα μενού κτλ δεν υφίσταται

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα αυτό. Συμβαίνει σε πολλούς.

 

Τελεια.. :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους καταρχην με υγεια.Μετά από δυο εβδομάδες σχεδόν με το Note καταθέτω κι εγώ τις μέχρι τώρα απόψεις μου.Λοιπον, η συσκευή είναι γρήγορη και απροβλημάτιστη εννοώντας με αυτό ότι ο,τι και εργασίά να κάνεις μαζί της σπάνια η Ram να ανέβει πάνω από ένα giga.Δεν υπάρχουν πουθενά κολλήματα και λαγκαρίσματα. Το S pen είναι απλά καταπληκτικό σε αίσθηση.Η αναγνώριση χειρόγραφης γραφής σε ελληνική γλώσσα είναι πολύ καλή και η γραφίδα είναι σαν να μαθαίνει το γραφικό σου χαρακτήρα. Εμένα το μόνο που με ζορίζει ακόμα λίγο αλλά φαντάζομαι ότι είναι θέμα εξοικίωσης είναι το να δημιουργώ σημειώσεις σαν post it στην επιφάνεια εργασίας.Το awesome note δηλαδή κάπως μου φαίνεται περίπλοκο και μέχρι στιγμής για να δημιουργήσω σημειώσεις χρησιμοποιώ το S note.

Τώρα όσον αφορά την οθόνη μου φαίνεται πολύ καλή με μεγάλη φωτεινότητα και βλέπεις ταινία ανετότατα.Αν τις συγκρίνω δίπλα δίπλα με το S4 μπορεί να φαίνεται λίγο μια ψιλοδιαφορά ως προς την ανάλυση αλλά μέχρι εκεί.Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ευκρίνεια της. Αυτά τα ολίγα για την ώρα. Και πάλι χρόνια πολλά σε όλους παιδιά.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα με τον φίλο Δημήτρη. Αν και το έχω λίγες μέρες, είναι πολύ καλό σε όλα του! Θα με συντροφεύει για 1.5 χρόνο τουλάχιστον :)

 

Χρονιά πολλά σε όλους παιδιά, με υγεία πάνω απ όλα!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/12/25/qygy5use.jpg Παιδιά δείτε λίγο αυτή τη φωτογραφία.. Η οθόνη στα σημεία που δείχνω με τα βελάκια δείχνει φωτεινή να το πω, σα να φωτίζει εκει παραπάνω. Κάπως έτσι. Αυτά βέβαια μόνο σε μαύρο φόντο φαίνεται. Αν μπορείτε κλείστε το δικό σας και πείτε μου αν είναι έτσι γιατί αγχωθηκα τώρα.

 

Να αναφέρω πως η οθόνη δεν εχει κάποιο πρόβλημα, μόνο αυτό βλέπω το οποίο στα μενού κτλ δεν υφίσταται

Αυτο που αναφερεις ειναι το λεγομενο light bleeding,συμβαινει στους περισσοτερους αυτο,αλλοτε σε μικροτερο και αλλοτε σε μεγαλυτερο βαθμο,και οταν λεω στους περισσοτερους εννοω και στους κατοχους ολων των ειδων tablet.να μη σε αγχωνει καθολου,καθοτι στο δικο μας συμβαινει σε μικρο βαθμο κατα μεσο ορο,και εννοειται οτι δε θα σου δημιουργησει το παραμικρο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση γιατι εχω μπερδευτει:το ταμλετακι μας εχει gorilla glass η οχι;τσεκαρα στο internet αλλα δε βρηκα μια ξεκαθαρη απαντηση!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...