Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου ζητω συγνωμη αν σου προσεβαλα το πλαισιο απλα ηθελα να ανοιξω τα ματια σε μερικους .απο αυτα τα κινεζομαγαζα που λες αγοραζει και το πλαισιο η νομιζεις οτι εχει κανενα εργοστασιο εδω στην ελλαδα και κατασκευαζει κομπιουτερ και τα συναφη. απευθυνεται λοιπον σε κινεζομαγαζο και σε κινεζοεργοστασιο κανει μια παραγγελια αρκετα μεγαλη και μας τα πουλαει οσο θελει και την συγκεκριμενη στην πουλαει 50 euro.και μιλαμε για την original.ουτε μετοχος στο πλαισιο να ησουν ουτε σου ειπα να την παρεις σωνει και καλα.τωρα αν αντιδρας ετσι επειδη την πατησες αλλο θεμα αυτο.

Δε νομίζεις οτι οφείλεις να αναφέρεις το κάθε κινεζομάγαζο του εξωτερικού που προσωπικά δεν εμπιστεύεσαι.

αλλα αναφερεις τουρμπομαγαζο του εσωτερικου με ενθουσιασμο

αυτη λοιπον εδω δεν ειναι σε dark grey original http://dx-box.com/samsung-ef-bn510bwegww-flip-book-cover-case-galaxy-note-8-0-n5100.html και ειναι στην τιμη 10,06 euro free shipping.

και σωστο ειναι να αναφερεις το καθε μαγαζι που δινει καλλυτερη τιμη.

γιατι ετσι πηρα και εγω samsung galaxy note 8 4g απο to ESHOP 369 EURO

ενω στο τουρμπομαγαζο http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Samsung-Tab-Galaxy-Note-8-0-16GB-3G-N5100.htm 599 euro

 

Σας ευχαριστώ πολυ παιδια για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σας. Τελικα παρηγγειλα με 20 ευρω δυο θηκες μαυρη και λευκη απο το μαγαζι που προτεινε ο φιλος μας n258207cc. Φαινεται οντως πολυ καλη και ειναι original. Επισης καλα κανεις φιλε n258207cc και τα αναφερεις (σχετικα με τα μαγαζια) γιατι οι ανθρωποι νομιζουν οτι απευθυνονται σε καθυστερημενους. Μου λέγανε για το νοτε 8 wifi και μου ειπαν για 499 ευρω. Συγγνωμη, αλλα υπάρχει και αλλο μαγαζι. Φανταστειτε καποιον που δεν πολυασχολειται...μονο απο αυτους τους 'ανυποψιαστους' επιζουν.

Για να αλλαξω θεμα, υπαρχει περιπτωση να χαραχτει η οθονη με το s pen? χρειαζεται μεμβρανη? στις οδηγιες διαβαζω οτι δεν χρειαζεται και οτι μπορει να προκαλεσει προβληματα με το s pen. Παντως με αυτη τη θηκη, νομιζω οτι δεν θα υπαρχει θεμα!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλή τιμή αν και το eshop μας έδωσε στην ίδια το LTE.

Εννοείται πως το τσιμπάτε...

Edited by sofo988
Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή αν και το eshop μας έδωσε στην ίδια το LTE.

Εννοείται πως το τσιμπάτε...

 

Αυτό στο πλαίσιο δεν είναι LTE είναι μόνο 3G? Νομίζω ενα είναι το Ν5100:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο πλαίσιο δεν είναι LTE είναι μόνο 3G? Νομίζω ενα είναι το Ν5100:)

 

Το 4g είναι το N5120.

Link to comment
Share on other sites

Το 4g είναι το N5120.

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ, νόμιζα δεν είχε άλλο, αυτό όμως δεν υπάρχει στην Ελλάδα ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ πολύ, νόμιζα δεν είχε άλλο, αυτό όμως δεν υπάρχει στην Ελλάδα ακόμα?

 

Το n5100 είναι 3g

Το n5110 είναι μόνο wifi

Το n5120 είναι 4g.

Απο την Ελληνική αντιπροσωπία κυκλοφορούν τα δύο πρώτα.

Το n5120 κυκλοφορεί στην Ελλάδα αλλά είναι από άλλες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

ξυπνησε και το ΠΛΑΙΣΙΟ...Late night offer Note 3 3G 369euros :D
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ξυπνησε και το ΠΛΑΙΣΙΟ...Late night offer Note 3 3G 369euros :D

 

Είδαν μάλλον ότι δεν πρόλαβαν αρκετοί να το πάρουν απο το eshop και λέει ευκαιρία είναι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ! χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια , έχω το Ν5110 , αν θέλω επίσημη 4.2.2 μέσω odin να βάλω το αγγλικό firmware ή κάποιο άλλο ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ! χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια , έχω το Ν5110 , αν θέλω επίσημη 4.2.2 μέσω odin να βάλω το αγγλικό firmware ή κάποιο άλλο ?

 

Κατ αρχάς να βρεις και να κρατήσεις στο pc σου την rom με την οποία ήλθε η συσκευή σου.

 

Μετά περνάς οποίο θέλεις. Θα σου πρότεινα το Γερμανικό που μέχρι τώρα παίρνει πρώτο τα updates.

 

Θυμήσου μόνο όταν δοθεί η 4.3 πριν την περάσεις να βάλεις την δική του rom γιατί με την 4.3 η αλλαγή CSC είναι περιπέτεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Επειδή σήμερα το αγόρασα και ψάχνω για θήκη, θα ήθελα να ρωτήσω υποστηρίζει αυτόματο άνοιγμα κλείσιμο της οθόνης σε μαγνητική θήκη (τύπου βιβλίου) ; Ευχαριστώ.
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Επειδή σήμερα το αγόρασα και ψάχνω για θήκη, θα ήθελα να ρωτήσω υποστηρίζει αυτόματο άνοιγμα κλείσιμο της οθόνης σε μαγνητική θήκη (τύπου βιβλίου) ; Ευχαριστώ.

 

Ναι, υποστηρίζει κανονικά. Απλά έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα με την ακρίβεια του spen λόγω του μαγνήτη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ενδιαφερομαι να παρω το Note 8 οχι με 3g καθως εχω το S4 γιαυτο το λογο με data μπολικα αλλα το σκετο.Ακριβως επειδη τρωω χρονο στα νηματα του S4 και δεν ψιλοπρολαβαινω να διαβασω και τα του Note 8 θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματακια. Το κυριοτερο ειναι το εξης:Η γυναικα μου καποιες μερες στη δουλεια χρειαζεται laptop για να γραφει καποια κειμενα σε word.Επειδη δεν εχουμε οι ιδιοι laptop χρησιμοποιει αυτο του πατερα μου και βολευεται ετσι.Ομως συντομα θα μετακομισουν σε αλλη πολη οι γονεις μου και λογικα ο πατερας μου θα χρειαστει το laptop μαζι του.Οποτε εκανα τη σκεψη αντι να παρω laptop να της παρω ενα Note 8αρι ωστε και να εχει ευκολη φορητοτητα αλλα και να κανει τη δουλεια της.Αυτο λοιπον που με νοιαζει κυριως ειναι το εξης: Μπορει να γραψει ελληνικα με τη γραφιδα;Να γραφει δηλαδη σε word ελληνικα η εστω σε σημειωματαριο και απο κει copy paste σε word; Καταλαβαινει δηλαδη τους ελληνικους χαρακτηρες το S pen;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι οτι γράφει άψογα Ελληνικά με τη γραφίδα. Αυτό το κείμενο είναι ιδιόχειρο με το Spen Του 5120... Έχω Την αίσθηση μάλιστα oτι μαθαίνει & το γραφικό μου χαρακτήρα! Απλά άπαιχτο φίλε. Το μόνο μείον, δεν υποστηρίζει ακόμα η Sammy τα ελληνικά στη φωνητική υπαγόρευση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ενδιαφερομαι να παρω το Note 8 οχι με 3g καθως εχω το S4 γιαυτο το λογο με data μπολικα αλλα το σκετο.Ακριβως επειδη τρωω χρονο στα νηματα του S4 και δεν ψιλοπρολαβαινω να διαβασω και τα του Note 8 θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματακια. Το κυριοτερο ειναι το εξης:Η γυναικα μου καποιες μερες στη δουλεια χρειαζεται laptop για να γραφει καποια κειμενα σε word.Επειδη δεν εχουμε οι ιδιοι laptop χρησιμοποιει αυτο του πατερα μου και βολευεται ετσι.Ομως συντομα θα μετακομισουν σε αλλη πολη οι γονεις μου και λογικα ο πατερας μου θα χρειαστει το laptop μαζι του.Οποτε εκανα τη σκεψη αντι να παρω laptop να της παρω ενα Note 8αρι ωστε και να εχει ευκολη φορητοτητα αλλα και να κανει τη δουλεια της.Αυτο λοιπον που με νοιαζει κυριως ειναι το εξης: Μπορει να γραψει ελληνικα με τη γραφιδα;Να γραφει δηλαδη σε word ελληνικα η εστω σε σημειωματαριο και απο κει copy paste σε word; Καταλαβαινει δηλαδη τους ελληνικους χαρακτηρες το S pen;

 

Αν θέλει να γράφει μεγάλα κείμενα γιατί δεν πέρνεις ένα bluetooth keyboard :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι οτι γράφει άψογα Ελληνικά με τη γραφίδα. Αυτό το κείμενο είναι ιδιόχειρο με το Spen Του 5120... Έχω Την αίσθηση μάλιστα oτι μαθαίνει & το γραφικό μου χαρακτήρα! Απλά άπαιχτο φίλε. Το μόνο μείον, δεν υποστηρίζει ακόμα η Sammy τα ελληνικά στη φωνητική υπαγόρευση.

 

Αν θέλει να γράφει μεγάλα κείμενα γιατί δεν πέρνεις ένα bluetooth keyboard :confused:

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Με βλέπω μέσα στα Χριστούγεννα να το χτυπάω... θα βολέψει και τη γυναίκα μου εφόσον συνηθίσει στην ιδέα οτι θα γράφει πάνω στην οθόνη με το πενάκι αλλά και εμένα βέβαια που θα το αξιοποιήσω περισσότερο.Θα κάνω πρώτα μια ψιλοέρευνα να δω σε τι τιμή μπορώ να το βρω (το απλό και όχι το 3g) και μετά λογικά θα το χτυπήσω..

Τώρα το είδα στο eshop στα 299... Πολύ καλή τιμή ε;;;;;

Edited by dimitrisdsg7

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τη δουλειά που το θέλει προτείνω να πάρει το asus t100. Σαν ταμπλέτα είναι ταχύτατο, τρέχει κανονικά windows 8.1, εγκατεστημένο office και οπότε έχει πολύ γραψιμο συνδέει και το πληκτρολόγιο και το κάνει μικρό laptop.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τη δουλειά που το θέλει προτείνω να πάρει το asus t100. Σαν ταμπλέτα είναι ταχύτατο, τρέχει κανονικά windows 8.1, εγκατεστημένο office και οπότε έχει πολύ γραψιμο συνδέει και το πληκτρολόγιο και το κάνει μικρό laptop.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα θα ηθελα να ειναι με android γιαυτο και εχω εχω καταληξει εδω. Μου αρεσει πολυ και το S pen οποτε...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Ζηλεύω :p ..Στην ίδια τιμή πάνω κάτω είχα πάρει το απλό wifi :(

 

:p:p:p όπου το πιάνουμε προς το παρόν καλό είναι.

Βέβαια θες πρόγραμμα με 500 GB για να είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και απο εμένα, νέο κάτοχο του note 8. Το πήρα με την προσφορά του πλαισίου στο late night offer. Ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες για τις αρχικές φορτίσεις. Πόσες ώρες είναι καλό να γίνει η πρώτη φόρτιση? σε τι ποσοστό οταν πέφτει η μπαταρία είναι καλά να μπαίνει για φόρτιση?κ οποιες λοιπές πληροφορίες σχετικά με τις φορτίσεις είναι δεκτές. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και απο εμένα, νέο κάτοχο του note 8. Το πήρα με την προσφορά του πλαισίου στο late night offer. Ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες για τις αρχικές φορτίσεις. Πόσες ώρες είναι καλό να γίνει η πρώτη φόρτιση? σε τι ποσοστό οταν πέφτει η μπαταρία είναι καλά να μπαίνει για φόρτιση?κ οποιες λοιπές πληροφορίες σχετικά με τις φορτίσεις είναι δεκτές. Ευχαριστώ.

 

Αν δεν χρειάζεσαι να το χρησιμοποιησεις, το αφήνεις κανα μισάωρο παραπάνω απο την στιγμή που θα δείξει 100%.

Συνήθως το φορτίζουμε το βράδυ και το αφήνουμε μέχρι το πρωί. Έτσι κι αλλιώς η φόρτιση διακόπτεται οταν ολοκληρωθεί πλήρως. Απο εκει και περα απλά το κρατά στο 100%. Δεν επηρεάζεται την ζωη της μπαταρίας όσο και να το αφήσεις.

 

Δεν πρέπει να το αφήνεις να κλείνει απο μπαταρία. Απο εκει και περα μπορείς να το βάζεις οποιαδήποτε στιγμή για φορτιση. Καλο είναι οχι όταν το ποσοστό της ειναι πάνω απο 80%.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...