Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανώς αλλά εγώ πιάνω πάνω από 8 ώρες αυτονομία οθόνης, χαλαρά με δύο ημέρες χρήση ως κινητό.

Σε πιστευω Nik, αλλα ειναι και θεμα τι χρηση του κανεις

Εχω 5 email και δες το screen shot ποσους λογαριασμους συγχρονιζω

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε πιστευω Nik, αλλα ειναι και θεμα τι χρηση του κανεις

Εχω 5 email και δες το screen shot ποσους λογαριασμους συγχρονιζω

 

Εννοείται, αλλά και εγώ δεν κάνω ελαφριά χρήση. Έχω αρκετό χρόνο ομιλίας και όπως σου είπα πολύ browsing.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, αλλά και εγώ δεν κάνω ελαφριά χρήση. Έχω αρκετό χρόνο ομιλίας και όπως σου είπα πολύ browsing.

 

Πιστευω οτι στους πολλους λογαριασμους που συγχρονιζω ειναι το θεμα

Το ιδιο ειχα και στο ΙΙ που ποτε δεν ξεπερναγα την μια ημερα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια,εχω βρει το 8αρακι καινουριο απο καταστημα στα 272 και στα 303 το 10αρι,για οικιακη χρηση κυριως για αναγνωση βιβλιων,ταινιων,browsing,παιχνιδια κτλπ οι διαφορες περαν των 2 ιντσων της οθονης ποιες ειναι?τουλαχιστον αισθητες γιατι τα 0.2 ghz διαφορα δε το θεωρω μεγαλη αποσταση(η μηπως ειναι)?Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια,εχω βρει το 8αρακι καινουριο απο καταστημα στα 272 και στα 303 το 10αρι,για οικιακη χρηση κυριως για αναγνωση βιβλιων,ταινιων,browsing,παιχνιδια κτλπ οι διαφορες περαν των 2 ιντσων της οθονης ποιες ειναι?τουλαχιστον αισθητες γιατι τα 0.2 ghz διαφορα δε το θεωρω μεγαλη αποσταση(η μηπως ειναι)?Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Καλησπερα

Ριξε μια ματια εδω

 

Η μεγαλη διαφορα ειναι στην φορητοτητα + οτι το 8'' εχει καλυτερη οθονη

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια σε ευχαριστω,απ'οτι καταλαβα καλυτερα υλικα στο 8 (πιο δεμενα μεταξυ τους),λιιιιγο καλυτερος επεξεργαστης,φορητοτητα,ανεση στο κρατημα,καλυτερες αναβαθμισεις και καλυτερη οθονη (ppi).
Link to comment
Share on other sites

Ωραια σε ευχαριστω,απ'οτι καταλαβα καλυτερα υλικα στο 8 (πιο δεμενα μεταξυ τους),λιιιιγο καλυτερος επεξεργαστης,φορητοτητα,ανεση στο κρατημα,καλυτερες αναβαθμισεις και καλυτερη οθονη (ppi).

 

Σωστός! :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια,εχω βρει το 8αρακι καινουριο απο καταστημα στα 272 και στα 303 το 10αρι,για οικιακη χρηση κυριως για αναγνωση βιβλιων,ταινιων,browsing,παιχνιδια κτλπ οι διαφορες περαν των 2 ιντσων της οθονης ποιες ειναι?τουλαχιστον αισθητες γιατι τα 0.2 ghz διαφορα δε το θεωρω μεγαλη αποσταση(η μηπως ειναι)?Ευχαριστω εκ των προτερων

Σε ποιο μαγαζι πωλείται 272??

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία που λέγαμε κοιτάξτε τα screenshots σε δικό μου παλαιότερο μύνημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4839097#post4839097

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία που λέγαμε κοιτάξτε τα screenshots σε δικό μου παλαιότερο μύνημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4839097#post4839097

 

Ακόμα και αν είναι μόνο με χρήση WiFi είναι υπεροχή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν είναι μόνο με χρήση WiFi είναι υπεροχή.

 

Μέσα στην ημέρα εκείνη το είχα χρησιμοποήσει και ως τηλέφωνο ,με ελάχιστη ομιλία όμως,αλλά όπως είπες ακόμα και έτσι είναι πολύ καλή μπαταρία.Η πεποίθησή μου είναι ότι είναι σχεδόν αδύνατο να ξεμείνεις από μπαταρία μέσα στην ημέρα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην ημέρα εκείνη το είχα χρησιμοποήσει και ως τηλέφωνο ,με ελάχιστη ομιλία όμως,αλλά όπως είπες ακόμα και έτσι είναι πολύ καλή μπαταρία.Η πεποίθησή μου είναι ότι είναι σχεδόν αδύνατο να ξεμείνεις από μπαταρία μέσα στην ημέρα.

 

Ακριβώς έτσι. Σε κατσαβραχα ήμουν το καλοκαίρι νε μηδέν σήμα και σχεδόν καθόλου 3G

Έβγαζα άνετα 5 μιση ώρες οθόνη την ημέρα χωρίς να ξεμεινω. Φοβερό

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζι πωλείται 272??

 

Δε σου λεω το καταστημα γιατι κανανε αρκετη παραπλανητικη διαφημηση σε best price,ριξανε ταχα μου της τιμες σε 2-3

προιοντα που εχουνε μεγαλη ζητηση και πωλησεις αυτην την περιοδο και μεσα σε 1 μερα τους βγαλανε αμεσως απο το bprice.Σημερα που μπηκα στη σελιδα τους ειναι πιο ακριβοι και απο το πλαισιο!!Απατεωνες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι για το sharing αρχείων με το Νοτε 2. Γίνεται πολύ εύκολα και γρήγορα με τοwi fi direct. Και χωρίς κάποια εφαρμογή

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κοροϊδεύει φίλε μου. Καισε ε μένα εξαιρετική κατανάλωσης μπαταρίας έχει ακόμα και ως τηλέφωνο. Μήπωςεέχεις εσύ το iPad mini και μπερδεύτηκες;

 

Έχω και το ipad mini και το note 8, και τα δύο είναι τα wifi, καλύτερα να μην δεις σύγκριση ποτέ γιατί θα στεναχωρηθείς, εκεί που είδα τρομερή βελτίωση στην μπαταρία ήταν όταν πήγα από Galaxy s3 σε S4.

 

Η σαμι έχει την ποιότητα να βελτιώνει τα προϊόντα της και πρέπει να το κάνει. Δύο μεγάλα ερωτηματικά που έχω είναι

α) πότε θα δούμε πάλι Super amoled plus οθόνη σε ταμπλέτα της Samsung μετά το Tab 7.7

β) στα Apple όλοι κοροϊδεύανε την έλλειψη flash player, που είναι στα tablet της Samsung?

Edited by valandis
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το ipad mini και το note 8, και τα δύο είναι τα wifi, καλύτερα να μην δεις σύγκριση ποτέ γιατί θα στεναχωρηθείς.....................

Συμφωνώ απόλυτα!

Αυτοί που δεν έχουν το iPad mini όμως δεν πρόκειται να συμφωνήσουν ποτέ.

Το λέω εδώ και καιρό για την διαφορά της κατανάλωσης αλλά ο καθένας τα δικά του.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το ipad mini και το note 8, και τα δύο είναι τα wifi, καλύτερα να μην δεις σύγκριση ποτέ γιατί θα στεναχωρηθείς, εκεί που είδα τρομερή βελτίωση στην μπαταρία ήταν όταν πήγα από Galaxy s3 σε S4.

 

Η σαμι έχει την ποιότητα να βελτιώνει τα προϊόντα της και πρέπει να το κάνει. Δύο μεγάλα ερωτηματικά που έχω είναι

α) πότε θα δούμε πάλι Super amoled plus οθόνη σε ταμπλέτα της Samsung μετά το Tab 7.7

β) στα Apple όλοι κοροϊδεύανε την έλλειψη flash player, που είναι στα tablet της Samsung?

Ας κάνω το συνήγορο του διαβόλου, γιατί δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις.

 

1. Αν βάλει super amoled plus οθόνη θα φωνάζετε γιατί σαν κουράζονται τα μάτια από τα κορεσμένα χρώματα.

5. Μετά από πολλά χρόνια σταματήσε η υποστήριξη flash σε ιστοσελίδες από το amdroid. Έτσι και αλλιώς σε λίγο όλες οι ιστοσελίδες θα είναι html. Δεν είναι θέμα samsung. Βέβαια μπορείς μόνος σου να εγκαταστήσεις το apk.

Link to comment
Share on other sites

Η δομή λειτουργιας του iOS παρέχει καλύτερη αυτονομία όταν έχουμε ίδιο μέγεθος μπαταρίας.

Κάτι η οθόνη, κάτι οι λειτουργίες τηλεφώνου επιδεινώνουν την κατασταση.

Προσωπικά και κρίνοντας απο τα screenshots μου αρκεί η αυτονομία του Note. To οτι είναι λιγο καλύτερη στο iPad mini δεν με απασχολεί γιατί όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ, είναι τόσες πολλές οι λειτουργίες του Note τις όποιες δεν διαθέτει το ios που δεν τίθεται θέμα σύγκρισης όταν κάποιος τις χρειάζεται και τις χρησιμοποιεί καθημερινά.

 

Εδώ το Nexus 7 που έχω αν και android με παραμετροποίηση, δεν με βολεψε ούτε στο 60% σε σχέση με το Note2.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το ipad mini και το note 8, και τα δύο είναι τα wifi, καλύτερα να μην δεις σύγκριση ποτέ γιατί θα στεναχωρηθείς, εκεί που είδα τρομερή βελτίωση στην μπαταρία ήταν όταν πήγα από Galaxy s3 σε S4.

 

Η σαμι έχει την ποιότητα να βελτιώνει τα προϊόντα της και πρέπει να το κάνει. Δύο μεγάλα ερωτηματικά που έχω είναι

α) πότε θα δούμε πάλι Super amoled plus οθόνη σε ταμπλέτα της Samsung μετά το Tab 7.7

β) στα Apple όλοι κοροϊδεύανε την έλλειψη flash player, που είναι στα tablet της Samsung?

 

Εμπεριείχε ειρωνεία το σχόλιό μου ,η οποία είχε να κάνει με το επιθετικό σχόλιο που έκανες στον φίλο μας λες και ήθελε να σου πει ψέματα.Το σχόλιο μου δεν είχε να κάνει ουσιαστικά με το ipad mini το οποίο όντως μπορεί να έχει εξαιρετικη μπαταρία αλλά δεν κάνει για μένα απλά γιατί ήθελα κάτι να είναι και τηλέφωνο.

α.Δεν παλέυεται η amoled στα τάμπλετ φίλε,στραβώνεσαι.

β.Μια χαρά παίζει tο φλας στο Νοτε 8 αρκεί να κατεβάσεις το apk.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η δομή λειτουργιας του iOS παρέχει καλύτερη αυτονομία όταν έχουμε ίδιο μέγεθος μπαταρίας.

Κάτι η οθόνη, κάτι οι λειτουργίες τηλεφώνου επιδεινώνουν την κατασταση.

Προσωπικά και κρίνοντας απο τα screenshots μου αρκεί η αυτονομία του Note. To οτι είναι λιγο καλύτερη στο iPad mini δεν με απασχολεί γιατί όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ, είναι τόσες πολλές οι λειτουργίες του Note τις όποιες δεν διαθέτει το ios που δεν τίθεται θέμα σύγκρισης όταν κάποιος τις χρειάζεται και τις χρησιμοποιεί καθημερινά.

 

Εδώ το Nexus 7 που έχω αν και android με παραμετροποίηση, δεν με βολεψε ούτε στο 60% σε σχέση με το Note2.

 

Ακριβως!Είναι όνειρο το note 8 ρε παιδια, αυτο το s-pen .....το 10.1 ειναι μεγαλο, τα 7ρια ταμπλετ ειναι μικρα, τι καλυτερο απο 8'' οθονη και το s-pen..Σε 2 βδομαδες ελπιζω να το εχω επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!Είναι όνειρο το note 8 ρε παιδια, αυτο το s-pen .....το 10.1 ειναι μεγαλο, τα 7ρια ταμπλετ ειναι μικρα, τι καλυτερο απο 8'' οθονη και το s-pen..Σε 2 βδομαδες ελπιζω να το εχω επιτελους.

Πραγματικά θα πάθεις πλάκα, το ''εργαλείο'' δεν παίζεται, είναι ότι καλύτερο υπάρχει στις 8''

Άντε και με το καλό!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!Είναι όνειρο το note 8 ρε παιδια, αυτο το s-pen .....το 10.1 ειναι μεγαλο, τα 7ρια ταμπλετ ειναι μικρα, τι καλυτερο απο 8'' οθονη και το s-pen..Σε 2 βδομαδες ελπιζω να το εχω επιτελους.

 

Όντως, αν δεν είχα το nexus 7 δεν θα πίστευα πόση διαφορά έχει ένα 7αρι από ένα 8άρι ταμπλετ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όντως, αν δεν είχα το nexus 7 δεν θα πίστευα πόση διαφορά έχει ένα 7αρι από ένα 8άρι ταμπλετ.

 

Επειδή είχα διαβάσει τόσα θετικά σχόλια για το Nexus 7 πηγαινα προς τα κει, αλλα μολις το είδα μου φανηκε μικρο και αρκετα μακροστενο, οπως τα περισσοτερα 7'' ...το note 8'' ,δε ξερω ρε παιδι μου, μολις το ειδα απο κοντα, μου κολλησε αμεσως στο ματι, μετα βεβαια που ασχοληθηκα και με το πενακι, με κερδισε απολυτα. Το κουβαλάς παντού και κάνεις τα πάντα. Εχω όμως την εντύπωση οτι δεν πρέπει να πηγαίνει ιδιαίτερα καλα σε πωλήσεις, δεν ασχολούνται και πολυ μου φαίνεται. Απ την άλλη με το i-pad mini γινεται ένας χαμος, που δεν τον αξίζει πιστευω.Η εγω είμαι τυφλός και δε μπορώ να καταλάβω τι προσφέρει πια αυτο το i-pad ή οι υπόλοιποι δεν έχουν ανακαλύψει το κορυφαίο αυτο tablet.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα διαβάσει τόσα θετικά σχόλια για το Nexus 7 πηγαινα προς τα κει, αλλα μολις το είδα μου φανηκε μικρο και αρκετα μακροστενο, οπως τα περισσοτερα 7'' ...το note 8'' ,δε ξερω ρε παιδι μου, μολις το ειδα απο κοντα, μου κολλησε αμεσως στο ματι, μετα βεβαια που ασχοληθηκα και με το πενακι, με κερδισε απολυτα. Το κουβαλάς παντού και κάνεις τα πάντα. Εχω όμως την εντύπωση οτι δεν πρέπει να πηγαίνει ιδιαίτερα καλα σε πωλήσεις, δεν ασχολούνται και πολυ μου φαίνεται. Απ την άλλη με το i-pad mini γινεται ένας χαμος, που δεν τον αξίζει πιστευω.Η εγω είμαι τυφλός και δε μπορώ να καταλάβω τι προσφέρει πια αυτο το i-pad ή οι υπόλοιποι δεν έχουν ανακαλύψει το κορυφαίο αυτο tablet.

 

Εγώ δύο πράγματα θεωρώ τα δυνατά του σημεία.

Πρώτον, το πενακι, τόσο που νομίζω ότι δεν θα ξαναπάρω κινητό ή ταμπλετ χωρίς πενάκι. Προχθές ήμουν σε ένα συνέδριο και κράτησα σημειώσεις μια χαρά με το πενάκι και το πρόγραμμα write σαν να είχα μπροστά μου τετράδιο.

Δεύτερον, η ύπαρξη τηλεφώνου. Από καιρό έψαχνα ταμπλετ που να είναι και τηλέφωνο.

Όλα σε ένα χωρίς να θέλεις επιπλέον συσκευές.

Το i-pad mini είναι εξαιρετική συσκευή αλλά δυστυχώς δεν έχει τα δύο παραπάνω βασικά που ζητώ.

Edit

 

 

Μου ήλθε μια μικρή αναβάθμιση 15 mb για βελτιωμένη σταθερότητα όπως αναφέρει.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...