Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με μια ωρα κοντα στα 13 ΜΒ.........οποτε αν ειναι ετσι οπως λες θα αρκει για 4,5 ωριτσες και κατι....αν ναι,μετα θα χρεωθω ξανα? ή ειναι απεριεοριστων ωρων αρκει να ειναι για 24 ωρες(1 ημερα)?

 

αν το χρησιμοποιω για 5-6 ωρες την ημερα ποιο πακετακι να παρω?(μαξιμουμ 90-100 ΜΒ την ημερα...)

αρα θελω GB......

Edited by gathens0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και θα είσαι εντάξει

 

Ευχαριστω,

το εκανα και επανηλθε..πιστευα οτι θα ηταν πιο επωδυνο γι αυτο εψαχνα αλλη λυση !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αφού αναβάθμισα σε 4.2. 2 Και Εκανα και Επαναφορα στις Εργοστασιακές ρυθμίσεις

Ψαχνω να βρω το add user button ωστε να Προσθέσω Ενα δεύτερο χρήστη αλλά δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις..Υπάρχει σαν επιλογή στο Ν 5110?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μη το ψαχνεις τα τσακαλια της Samsung δεν εχουν συμπεριλαβει αυτο το χαρακτηριστικό
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα δεν βλέπει το φάκελο με τα MP3 που έχω στην SD.

Τα βλέπει από τον file manager, αλλά όταν βαζω να παίξουν πάλι οι εφαρμογές αναπαραγωγής τα χάνουν!

Με 4.1.2 είμαι. Σας έχει τύχει?

 

Επανέρχομαι να ενημερώσω καθ'οτι το μυστήριο λύθηκε.

Αγνωστο πως, μέσα στον φάκελο με τη μουσική είχε δημιουργηθεί αρχείο .nomedia , μόλις το πέταξα & έκανα scan media τα είδε κανονικά...

Edited by batafoukos
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα δεν βλέπει το φάκελο με τα MP3 που έχω στην SD.

Τα βλέπει από τον file manager, αλλά όταν βαζω να παίξουν πάλι οι εφαρμογές αναπαραγωγής τα χάνουν!

Με 4.1.2 είμαι. Σας έχει τύχει?

 

Για βάλε την εφαρμογή scan media

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κανένα αποτέλεσμα...

Επανεκκίνηση έκανες;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προ 2 ωρών κατέβασα 4.4.2,επισημη,751μβ αρχείο, για το 5110 με το wifi. Από πρώτημματιά πιο γρήγορο, καλύτερη εικόνα, μπαταρί αακόμα δε μπορώ να πω, είναι νωρίς. Αν, και κάτι ακόμα, παρότι έχω βάλει αυτόματη ενημέρωση και το 4.2.2 και τούτο δω το έκανα χειροκίνητα. Αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία θέμα, πέφτει πιο γγρήγοραααπό4.2.2, κκατέβασα φωτεινότητα μήπωςκκάτι αλλάξει και το wifi θέμα, αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερει κανενας καμμια εφαρμογή για να εχω σε streaming το τηλεοπτικο προγραμμα της ΝΕΡΙΤ ωστε να βλεπω στο κρεβατι τους νυχτερινους αγωνες του Μουντιάλ ?

Αντε ρε παιδια, θα με σωσετε, γινονται μαχες με το ετερον ημισυ για την τηλεοραση της κρεβατοκαμαρας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερει κανενας καμμια εφαρμογή για να εχω σε streaming το τηλεοπτικο προγραμμα της ΝΕΡΙΤ ωστε να βλεπω στο κρεβατι τους νυχτερινους αγωνες του Μουντιάλ ?

Αντε ρε παιδια, θα με σωσετε, γινονται μαχες με το ετερον ημισυ για την τηλεοραση της κρεβατοκαμαρας...

 

Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να δω νεριτ sports με streaming, ίσως το κόβουν την ώρα του αγώνα.. Άλλη επιλογή είναι να δεις τους αγώνες streaming μέσω xbmc και mashup add-on η sports devil..

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46286[/ATTACH]Χαιρετώ την παρέα

 

θα χρειαστώ μια μικρή βοήθεια γιατί δεν είμαι και πολύ γνώστης. Αγόρασα το καλώδιο που πρότεινε ένα μέλος στο Forum για την σύνδεση του tablet N5110 με την TV μέσω καλωδίων micro USB και HDMI. Η συσκευασία αναγράφει ότι το καλώδιο είναι συμβατό με S3, S4 και Νote 2 (N7100). Τώρα ....Κατά την σύνδεση παρατήρησα ότι ενώ μου βγάζει εικόνα στην TV παρόλαυτα δεν μου βγάζει τον ήχο. Το ερώτημα μου είναι μήπως αγόρασα λάθος καλώδιο ή μπορεί να είναι χαλασμένο το καλώδιο? (εδώ να σημειώσω ότι επειδή παιδεύτηκα λίγο με το καλώδιο το έβαζα - το εβγαζα, παρατήρησα ότι όταν εβαζα - εβγαζα το micro USB ακουγόταν στην TV ενας ήχος για 1 sec, αλλα μετά σιγή).

 

Επισυνάπτω φώτο του καλωδίου

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το note 8'' (Ν5110) και επειδή ένας βασικός λόγος είναι το πενάκι του, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

 

Θέλω να το χρησιμοποιώ και να ανοίγω έτοιμα αρχεία .doc ή αρχεία .pdf ή αρχεία εικόνων (σκαναρισμένα)

τα οποία θα έχουν ερωτήσεις πολλαπλής εκλογής (a-b c -d).

Μπορώ με το πενάκι να κυκλώνω την απάντηση που επιθυμεί ο μαθητής, να το αποθηκεύω και να το κρατάει ώστε να το διορθώνω μετά όποτε θέλω ????

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς ???

Μπορεί να το κάνει από μόνο του το tablet ή χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα από το Google Play και ποιό ??????

Ευχαριστώ

 

Ο βασικός λόγος που παίρνουμε το Note 8 είναι το πενάκι. Οπότε αν μπορούσατε οι κάτοχοι και γνώστες να βοηθήσουν Η tips για την λειτουργία του θα είμαστε υπόχρεοι. Τελικά τα παραπάνω βασικά που ρωτάει o φίλος και τα ρώτησα κι εγώ, πώς γίνονται? Με pdf γίνονται με το Acrobat, σε Word όμως πώς? Ή πώς μπορούμε να σημειώνουμε σε φωτό ή σε κείμενα Ιστοσελίδας κλπ? Άλλα tips ευπρόσδεκτα .

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να βαλετε 4.4.2 χωρις αναβαθμιση bootloader

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2759863

Εαν δεν σας αρεσει επιστρεφετε στην 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάνει root στο note 8 μου, για να περάσω κάποιες εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης.

Θέλω να κάνω unroot για να κάνω update. Και μετά πάλι root για να επιστρέψει στη προηγούμενη κατάσταση. Ξέρει κανείς αν οι εφαρμογές στην κάρτα θα λειτουργούν κανονικά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάνει root στο note 8 μου, για να περάσω κάποιες εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης.

Θέλω να κάνω unroot για να κάνω update. Και μετά πάλι root για να επιστρέψει στη προηγούμενη κατάσταση. Ξέρει κανείς αν οι εφαρμογές στην κάρτα θα λειτουργούν κανονικά;

Ευχαριστώ.

Εαν ειναι εφαρμογες που αλλαζουν ρυθμισεις στο συστημα ή ζητανε προσβαση δεν θα λειτουργουν.αλλα εφοσον θα το ξαναβαλεις δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η κιτκατ για τα ελληνικά...

 

Για τα γερμανικά 3g τιποτα ακόμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η κιτκατ για τα ελληνικά...

ατσα προόδους η Samsung ελλας

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...