Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ram είναι γνωστό από την εποχή του Note 2.

Μπορείς όμως να μεταφέρεις παιχνίδια στην sd card.

 

Στα περισσότερα tablets συμβαίνει το ίδιο με τα ηχεία. Έπρεπε να έχουν άλλη θέση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν οσοι ειναι κατοχοι συνειδητοποιησαν οτι πλεον υπαρχει evernote (και google docs) integration στο awesome note.

Ο βασικος λογος που ειχα αγορασει την πρωτη μερα κυκλοφοριας αυτη τη συσκευη ηταν η χρηση του awesome note και τοτε ειχα απογοητευτει γιατι ελειπε αυτο το feature (που υπηρχε χρονια στο ios).

Τωρα πλεον με την εκδοση 2.1.2 της εφαρμογης αυτη η επιλογη υπαρχει και ειναι πολυ πιθανο να παρω και παλι ενα note 8 για να αξιοποιω την εφαρμογη αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο έβγαλε προσφορά το google nexus 10(32gb) στα 350 ευρω...θέλω πενάκι οπωσδήποτε και έλεγα να πάω στο 8αρι note αλλα η απόκριση του nexus ειναι απιστευτη, οπως και η οθόνη του...βοηθήστε με ν αποφασίσω!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο έβγαλε προσφορά το google nexus 10(32gb) στα 350 ευρω...θέλω πενάκι οπωσδήποτε και έλεγα να πάω στο 8αρι note αλλα η απόκριση του nexus ειναι απιστευτη, οπως και η οθόνη του...βοηθήστε με ν αποφασίσω!!!

 

Στο scroutz το 16αρι note εχει 275 € αν θυμάμαι καλα.

Βαλε τα κάτω. Θες πενάκι αρα note.

Δεν το εχω δει το nexus. Ειναι πολύ καλύτερο απο το 8αρι; γιατι το note 8.0 τούμπανο είναι και εργαλείο συν (μεγαλο συν για εμένα) το πενακι μαζι με τις λειτουργίες του. Κερδίζεις και λεφτά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σε επιδοσεις ειναι περιπου τα ιδια.

Απο τη μια εχεις ενα ιδανικο form factor, απο την αλλη τρομερης αναλυσης οθονη (ο,τι πρεπει για αναγνωση pdf, πλοηγηση στο διαδικτυο κλπ).

Δεκαρι (μεγαλυτερο, πιο κουραστικο μετα απο λιγη ωρα) και απο την αλλη φορητοτητα και Wacom digitizer (selling point, ειδικα απο τη στιγμη που λες οτι θες γραφιδα).

Τρομερη τιμη και για τα 2 αυτη τη στιγμη (270 vs 350), ο,τι πρεπει για αγορα (σωστη κινηση οποιο και να επιλεξεις)...

Link to comment
Share on other sites

Στο scroutz το 16αρι note εχει 275 € αν θυμάμαι καλα.

Βαλε τα κάτω. Θες πενάκι αρα note.

Δεν το εχω δει το nexus. Ειναι πολύ καλύτερο απο το 8αρι; γιατι το note 8.0 τούμπανο είναι και εργαλείο συν (μεγαλο συν για εμένα) το πενακι μαζι με τις λειτουργίες του. Κερδίζεις και λεφτά

 

Εχω μπερδευτεί, τα είχα διπλα-διπλα στο πλαίσιο...με εντυπωσίασε πολυ η αποκριση του nexus, απιστευτα γρήγορο οπως και η απιστευτη αναλυση της οθόνης του, η μεγαλύτερη οθόνη και η μεγαλύτερη μνήμη, οπως και το οτι θα παίρνει πρωτο απ ολα τις αναβαθμίσεις την ιδια μερα που βγαίνουν. Απ την άλλη το note εχει το πενάκι, ειναι πιο φορητό αρα το παίρνεις παντου, ειναι samsung αρα συγχονίζεται απόλυτα με το s4 ...η τιμή και των 2 ειναι πάνω κάτω η ίδια, γιατι πριν την προσφορα του πλαισιου είχε γυρω στα 500 και στα σκρουτζομαγαζα.μπερδέυτηκα...οπου να ναι θα κυκλοφορήσει και το νοτε 10.1(2014 edition) αλλα το οτι θα ξεκινάει απο 600+ ευρω το αποκλείω αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Γαλλικο ακομη σε 4.1.2,ξερουμε ποτε περνουμε την αναβαθμιση?επισης αισθητες διαφορες,βελτιωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Γαλλικο ακομη σε 4.1.2,ξερουμε ποτε περνουμε την αναβαθμιση?επισης αισθητες διαφορες,βελτιωσεις?

 

Επειδή έχω Γερμανικό και έχω ήδη την 4.2.2 ,μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι και η ρομ που έχεις.Εγώ αν δεν είχα το momentary screen freezing ίσως δεν θα είχα κάνει καν την αναβάθμιση.

Εμφανισιακά το widget του καιρού του s4 σου προσθέτει.Σε ταχύτητα και μπαταρία τα ίδια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κουραστικο ομως για την ιδια συσκευη να υπαρχει αναβαθμιση για συγκεκριμενα region και οχι για τα υπολοιπα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κουραστικο ομως για την ιδια συσκευη να υπαρχει αναβαθμιση για συγκεκριμενα region και οχι για τα υπολοιπα.

 

Έχω την εντύπωση ότι έχει βγει αναβάθμιση μόνο για το 3g.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχει βγει αναβάθμιση μόνο για το 3g.

 

Τουλαχιστον για το ελληνικο 3g που εχω ΟΧΙ (και το οχι παει νευριασμενα προς την samsung. Και Γερμανος δεν ειμαι για να παρω την αναβαθμιση με αλλους τροπους. Και σε αυτο το σημειο δινω τα ευσημα στην APPLE που οσο και αν την βριζουν καποιοι τουλαχιστον οταν βγαζει update το βγαζει παγκοσμια και ταυτοχρονα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το δικο μου απο το eshop (3G version). Εκανε αναβαθμιση σε 4.2.2 OTA(651mb) και αμέσως μετά απο αυτή έκανε και μια μικρή αναβάθμιση 15mb πάλι OTA.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το δικο μου απο το eshop (3G version). Εκανε αναβαθμιση σε 4.2.2 OTA(651mb) και αμέσως μετά απο αυτή έκανε και μια μικρή αναβάθμιση 15mb πάλι OTA.

 

Ακριβώς. Προφανώς είναι γερμανικό σαν το δικό μου.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που θα καταλάβω την προέλευση της συσκευής. Επειδή θα αγοράσω το 3g δεν θέλω να μπλεξω με κάνα branded άλλης χώρας και δεν έχω εγγύηση.

Το eshop που το έχει σε dark brown δεν είναι και πολύ γνωστό και φοβάμαι λίγο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Προφανώς είναι γερμανικό σαν το δικό μου.

 

Πολυ πιθανο γιατι οταν το εκανα setup σαν πρωτη γλωσσα επιλογης ειχε την γερμανικη

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που θα καταλάβω την προέλευση της συσκευής. Επειδή θα αγοράσω το 3g δεν θέλω να μπλεξω με κάνα branded άλλης χώρας και δεν έχω εγγύηση.

Το eshop που το έχει σε dark brown δεν είναι και πολύ γνωστό και φοβάμαι λίγο.

 

Γερμανικά είναι στο eshop. Αλλά τι εννοείς δεν είναι γνωστό; Ποιο δεν είναι γνωστό, το es hop;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλυτερη τιμη για το καφε amazon.de 386 ευρω + μεταφορικα

Αγγλία δεν υπαρχει καθόλου,το e-shop ειναι μια χαρα αλλα το αμαζον καλυτερο

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικά είναι στο eshop. Αλλά τι εννοείς δεν είναι γνωστό; Ποιο δεν είναι γνωστό, το es hop;

 

 

Δεν εννοούσα το e-shop κατάστημα αλλά γενικά τα eshops.

 

 

 

 

καλυτερη τιμη για το καφε amazon.de 386 ευρω + μεταφορικα

Αγγλία δεν υπαρχει καθόλου,το e-shop ειναι μια χαρα αλλα το αμαζον καλυτερο

Ευχαριστώ αν δέχεται και ενδοκοινοτικό θα μου έλθει πολύ φθηνά χωρίς ΦΠΑ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το μονο που σου λενε ειναι οτι η συσκευη ειναι Ευρωπαικη.

Εγω το αγορασα απο birdphone και ειναι Γερμανικο και καποιου αλλου παιδιου απο εδω ειναι Γαλλικο, απο το ιδιο καταστημα.

Την προελευση της συσκευης την καταλαβαινουμε στο set up απο το πια ειναι η πρωτη γλωσσα.

Σημερα αγορασα ενα S4 mini για την ανηψια μου και ηταν απο Πορτογαλια, δεν ειχα δει/ακουσει αλλη φορα για συσκευη απο εκει.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το μονο που σου λενε ειναι οτι η συσκευη ειναι Ευρωπαικη.

Εγω το αγορασα απο birdphone και ειναι Γερμανικο και καποιου αλλου παιδιου απο εδω ειναι Γαλλικο, απο το ιδιο καταστημα.

Την προελευση της συσκευης την καταλαβαινουμε στο set up απο το πια ειναι η πρωτη γλωσσα.

Σημερα αγορασα ενα S4 mini για την ανηψια μου και ηταν απο Πορτογαλια, δεν ειχα δει/ακουσει αλλη φορα για συσκευη απο εκει.

 

Ενας αλλος τροπος ειναι το quick start quide..συνηθως υπαρχουν δυο οδηγοι , ένας στα αγγλικα και ένας στη γλωσσα για τη χωρα που προοριζεται το προϊόν . Δυστυχως ομως και τα δυο μπορεις να τα τσεκαρεις αφου εχεις αγορασει το προϊόν:(

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ενας αλλος τροπος ειναι το quick start quide..συνηθως υπαρχουν δυο οδηγοι , ένας στα αγγλικα και ένας στη γλωσσα για τη χωρα που προοριζεται το προϊόν . Δυστυχως ομως και τα δυο μπορεις να τα τσεκαρεις αφου εχεις αγορασει το προϊόν:(

 

Παιδιά εδώ στην Αίγυπτο απ όπου έχω αγοράσει αρκετές συσκευές, τις ανοίγουν μπροστά σου πριν πληρωσεις. Τσεκαρουν την συσκευή για τυχόν χτυπήματα, τα συνοδευτικά και μετά σε ρωτάνε αν θες να την δοκιμασεις. Βάζεις την μπαταρία και βλέπεις οτι θέλεις.

Αν πχ δεις οτιδήποτε δεν την αγοραζεις. Το DOA είναι 15 μέρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ στην Αίγυπτο απ όπου έχω αγοράσει αρκετές συσκευές, τις ανοίγουν μπροστά σου πριν πληρωσεις. Τσεκαρουν την συσκευή για τυχόν χτυπήματα, τα συνοδευτικά και μετά σε ρωτάνε αν θες να την δοκιμασεις. Βάζεις την μπαταρία και βλέπεις οτι θέλεις.

Αν πχ δεις οτιδήποτε δεν την αγοραζεις. Το DOA είναι 15 μέρες.

 

Τι λες τώρα; Ετσι πρέπει να γίνεται παντού.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα; Ετσι πρέπει να γίνεται παντού.

 

Και όταν θα πας εσύ να αγοράσεις και σου βγάλουν την συσκευή με δαχτυλιές απο τον προηγούμενο κτλ τι θα κάνεις;

θα σκεφτείς ότι ...έτσι λειτουργεί το σύστημά;

 

Προσωπικά δεν θέλω να έχει αγγίξει ΚΑΝΕΙΣ ενδιαφερόμενος την συσκευή που πρόκειται να πάρω... :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θέλω να έχει αγγίξει ΚΑΝΕΙΣ ενδιαφερόμενος την συσκευή που πρόκειται να πάρω... :rolleyes:

 

+1000

 

Και δεν είναι μόνο αυτό. Οι συσκευές που ανοίγονται πως ξανασφραγίζονται? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...