Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχε τυχει σε ενα σαμσουνγκ η καρτα μνημης να μπλοκαριστει.....εφτιαξεετα δυο τρεις μερες αφου την ελενξα με διαφορα προγραμματα....μετα την φορμαρα και ηταν οκ....

 

υπαρχει ενα προγραμμα .... personal hotspot.....που κανει το Α820 hotspot...υπαρχει το προγραμμα μεσα στα προγραμματα του Α820....ψαξτο

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχε τυχει σε ενα σαμσουνγκ η καρτα μνημης να μπλοκαριστει.....εφτιαξεετα δυο τρεις μερες αφου την ελενξα με διαφορα προγραμματα....μετα την φορμαρα και ηταν οκ....

 

υπαρχει ενα προγραμμα .... personal hotspot.....που κανει το Α820 hotspot...υπαρχει το προγραμμα μεσα στα προγραμματα του Α820....ψαξτο

 

Το κινητό το πήρα από minideal.Δε βρήκα τέτοια εφαρμογή, τελικά κατέβασα το Portable Wi-Fi hotspot Free και μάλλον τη δουλειά μου την έκανα..

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με αριθμό των ελληνικών χαρακτήρων στα μηνύματα το έλυσε κανείς?

 

Δοκίμασα με το gravity box αλλά δεν βρίσκω την επιλογή strip unicode που αναφέρεται σε προηγούμενο Post.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου κάνει το εξής χαζό η συσκευή: Στο παλιό τηλέφωνο είχα περασμένο μπροστά σε όλες τις επαφές (500+) το πρόθεμα της Ελλάδας, 0030. Στο νέο τηλ. που μετέφερα τις επαφές (αντιγραφή μέσω κάρτας mSD) ενώ οι επαφές φαίνεται ότι μεταφέρθηκαν σωστά, εν τούτοις, όταν παίρνει κάποιος που είναι στις επαφές δεν εμφανίζει το όνομα της επαφής αλλά τον αριθμό, χωρίς το πρόθεμα χώρας. Αποτέλεσμα, δε ξέρω ποιος με καλεί κι ας τον έχω καταχωρημένο...Λύνεται κάπως αυτό ή πρέπει χειροκίνητα να σβήσω από μία μία επαφή το πρόθεμα;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου κάνει το εξής χαζό η συσκευή: Στο παλιό τηλέφωνο είχα περασμένο μπροστά σε όλες τις επαφές (500+) το πρόθεμα της Ελλάδας, 0030. Στο νέο τηλ. που μετέφερα τις επαφές (αντιγραφή μέσω κάρτας mSD) ενώ οι επαφές φαίνεται ότι μεταφέρθηκαν σωστά, εν τούτοις, όταν παίρνει κάποιος που είναι στις επαφές δεν εμφανίζει το όνομα της επαφής αλλά τον αριθμό, χωρίς το πρόθεμα χώρας. Αποτέλεσμα, δε ξέρω ποιος με καλεί κι ας τον έχω καταχωρημένο...Λύνεται κάπως αυτό ή πρέπει χειροκίνητα να σβήσω από μία μία επαφή το πρόθεμα;

 

Το Gravity box έχει ένα fix για αυτό που αναφέρεις αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

...και όταν έχεις βάλει αρκετές και δουλεύει ΟΚ, κάνε ένα backup μεσω recovery και έτσι θα έχει ένα set point για να γυρίσεις έυκολα πίσω σε περίπτωση προβλήματος.

 

τζιφος...παλι τα ιδια...προχθες αναγκαστηκα να βγαλω το foursqare (!!) για να ξεμπλοκαρει, αλλα τωρα παλι τα ιδια!!εχει βρει καποιος μονιμη λυση?

 

τζιφος...παλι τα ιδια...προχθες αναγκαστηκα να βγαλω το foursqare (!!) για να ξεμπλοκαρει, αλλα τωρα παλι τα ιδια!!εχει βρει καποιος μονιμη λυση?

αφου το εκλεισα και το αφησα κλειστο κανα 10λεπτο, η επιλογη για αλλαγη απο ελληνικους σε αγγλικους χαρακτηρες και το αντιστροφο, δουλευει κανονικα!ζητω η τρελλα!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω και εγώ lenovo A820 αγορασμένο από etotalk ρουταρισμένο από εκείνους, μετά από κάτι ψαχουλέματα με το titanium backup έσβησα την εφαρμογή για τις επαφές, τις κλήσεις και τα μυνήματα, εγκατέστησα exdialer αλλά δεν μπορούσα να προσθέσω ή να τροποποιήσω καμία επαφή, συνέχισα το ψάξιμο (titanium backup) και μετά από κάτι που δεν θυμάμαι το τηλέφωνο δεν έχει σήμα δεν μπορώ να πάρω ούτε να με πάρουν τηλέφωνο, προσπάθησα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν έγινε τίποτα, όταν ξεκινάει το τηλέφωνο βγάζει μήνυμα "phone has stopped" και μετά από λίγο "the process com.android.phone has stopped" μπορεί κανείς να βοηθήσει, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η επαναφορά δεν σε σώζει σε αυτές τις περιπτώσεις, θα χρειαστεί να ξαναπερασεις τη rom από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά δεν σε σώζει σε αυτές τις περιπτώσεις, θα χρειαστεί να ξαναπερασεις τη rom από την αρχή.

 

Έχω πάρει οδηγίες και αρχεία από etotalκ και μου λένε να χρησιμοποιήσω windows xp ισχύει αυτό ή μπορώ να χρησιμοποιήσω όποια windows να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 820 εδώ και ένα εξάμηνο περίπου και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι εδώ και μια βδομάδα περίπου ξεκίνησε ξαφνικά το εξής πρόβλημα:

όταν μιλάω μέσω bluetooth οι συνομιλητές μου μού λένε ότι ακούγομαι σαν ρομπότ, ότι η φωνή μου βγαίνει παραμορφωμένη.

Μόλις κλείνω το BT και γυρίζω στο τηλ όλα καλά.

 

Στην αρχή φαντάστηκα ότι έφταιγε το ακουστικό, αλλά δοκίμασα άλλα δύο και κάνει ακριβώς το ίδιο, οπότε είναι θέμα του τηλεφώνου.

 

Καμιά ιδέα?

 

Το φλάσαρα με άλλη ROM αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Δοκίμασα και ένα τρίτο handsfree χωρίς επιτυχία.

 

Οπότε αν δεν φταίει η ROM και το handsfree, είναι κάτι στο hardware στο τηλεφώνου?

Μπορώ να δοκιμάσω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

έχω ξαναρωτήσει αλλά επειδή δεν πήρα απάντηση είπα να το επιχειρήσω πάλι.

Ξέρει κανείς πως λύνουμε το πρόβλημα ώστε να μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες?

Έχω δοκιμάσει το default keyboard και το GO keyboard χωρίς επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι βλακεία αυτό που σκέφτομαι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τα μηνύματα τα γράφεις με κεφαλαία ή με μικρά;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι βλακεία αυτό που σκέφτομαι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τα μηνύματα τα γράφεις με κεφαλαία ή με μικρά;

 

Όπως και να τα γράψω το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sql.greekkeyboard&hl=el

 

Έχει EN, GR και SMS. Με το τελευταίο γράφεις κανονικά με 160 χαρακτήρες.

 

Επίσης πρέπει να το υποστηρίζει και η SMS εφαρμογή που χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπιο προγραμμα φωτογραφικης για μας που τρεμει το χερι μας... καποτε επεσε στο ματι μου ενα που εβγαζε κατι κεραυνους δεξια αριστερα και οταν εξαφανιζονταν τοτε τραβαγες φωτογραφια αλλα δεν ξερω το ονομα του...

το ξερει κανενας η κατι αλλο αναλογο προγραμμα...?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με αριθμό των ελληνικών χαρακτήρων στα μηνύματα το έλυσε κανείς?

 

Δοκίμασα με το gravity box αλλά δεν βρίσκω την επιλογή strip unicode που αναφέρεται σε προηγούμενο Post.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

έχω ξαναρωτήσει αλλά επειδή δεν πήρα απάντηση είπα να το επιχειρήσω πάλι.

Ξέρει κανείς πως λύνουμε το πρόβλημα ώστε να μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες?

Έχω δοκιμάσει το default keyboard και το GO keyboard χωρίς επιτυχία.

 

Φίλε μου στο gravity box υπάρχει η επιλογή strip unicode. Ψάξε λίγο παραπάνω και θα την βρεις (εγώ για την ώρα δεν τη χρησιμοποιώ, αλλά το είχα κάνει παλιότερα με άλλη (έκδοση) rom).

 

... και βέβαια,

Χρόνια Πολλά!

και

Καλά Χριστούγεννα!

για όλους!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sql.greekkeyboard&hl=el

 

Έχει EN, GR και SMS. Με το τελευταίο γράφεις κανονικά με 160 χαρακτήρες.

 

Επίσης πρέπει να το υποστηρίζει και η SMS εφαρμογή που χρησιμοποιείς.

 

Καλο και απλο......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Οσον αφορα το greek keyboard, το εγκατεστησα αλλα παλι εχω διαθεσιμους 70 χαρακτηρες.

Καποια αλλη προταση.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Οσον αφορα το greek keyboard, το εγκατεστησα αλλα παλι εχω διαθεσιμους 70 χαρακτηρες.

Καποια αλλη προταση.

 

Ευχαριστω

 

Μηπως δεν κανεις κατι σωστα;;;;

και εγω Α820 εχω και δουλευει αψογα.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Οσον αφορα το greek keyboard, το εγκατεστησα αλλα παλι εχω διαθεσιμους 70 χαρακτηρες.

Καποια αλλη προταση.

 

Ευχαριστω

 

Χρόνια Πολλά!

 

Πρέπει να είσαι στην επιλογή SMS, όχι σε GR ή ΕΝ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Α820 εδω και ενα μηνα και ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος (εκτος την μη υπαρξη,μιας μικρης εστω,μπροστινης καμερας) με την αγορα μου.

Ειδικα η μπαταρια του εφτανε και περισσευε για κανονικη(και οχι μονο)χρηση,μερικες φορες και πανω απο 24 ωρες.

Τις δυο τελευταιες ομως μερες η μπαταρια καταναλωνεται μεσα σε λιγες ωρες,χωρις συνδεση στο Ιντερνετ και χωρις 3G.Aκομα και τα βραδια,απο το 90% και σε sleeping mode,το πρωι ειναι στο 15% και θελει φορτιση.

Το προβλημα παρουσιαστηκε με την ταυτοχρονη(συμπτωση?)αλλαγη παροχου κιν.τηλεφωνιας.Αλλαξα την Cosmote μετα απο 10 χρονια, αφου ειχα τεραστια προβληματα στο σερβις που παρηχε,σε Wind,αλλαζοντας φυσικα και καρτα SIM.

Εχει καποιος ιδεα τι συμβαινει?

Καλα Χριστουγεννα και καλες γιορτες σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχει καλό σήμα και η συσκευή αγωνίζεται για να πιάσει δίκτο; Ίσως να παίζει ρόλο. Επίσης όταν δεν χρησιμοποιείς δεδομένα, μην το αφήνεις στο 3G. Γύρνα το σε απλό GSM.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το a820 για δώρο και επειδή κοντά στα 110€ δεν έχω βρει κάτι καλύτερο, λέω να προχωρήσω στην αγορά. Έχω μερικές απορίες για το αν έχει ελληνικά, αν θα πληρώσω τέλη (για παραγγελία από Κίνα) και αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο σάιτ για την αγορά.

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι για τις "νεκρες" ωρες το Lenovo εχει επιπλεον ρυθμισεις απο τις στανταρ για την οικονομια στην μπαταρια.

Που τις βρισκω?

..............

Παντως φιλε εχω μονιμως το 3G απενεργοποιημενο.Επισης το σημα ειναι "τουμπανο"

Επειδη το πρωι που ξυπνω το βρισκω κλειστο(0% μπαταρια),σκεφτομαι μηπως με την νεα καρτα εχουν αλλαξει τιποτα ρυθμισεις.

...Απογοητευση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...