Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα πάντως στο 4px μου έχει

 

Waybill number Destination Local time Latest status POD

χχχχχχχχχχχχ 2013-07-19 21:23:31 ITEM DESPATCHED TO OVERSEAS

 

 

Local Date and Time Week Local places of transhipment Transshipment records

χχχχχχχχχχχχχχ

2013-07-19 07:55:15 ITEM DESPATCHED TO OVERSEAS

2013-07-18 09:40:59 SINGAPORE

2013-07-18 09:23:25 HONGKONG

2013-07-18 09:04:40 HONGKONG

2013-07-18 08:49:29 HONGKONG

2013-07-17 01:33:46 兰光

2013-07-17 01:33:46 兰光

2013-07-16 18:24:49

 

και η παραγγελία έγινε την Δευτέρα το μεσημέρι 15/7....προφανώς τα κρατάνε σε αποθήκες και μόλις μαζευτεί μια ποσότητα τα στέλνουν....ή μήπως κάθε Παρασκευή...γτ ενώ η παραγγελία η δικά μου έγινε 6 μέρες μετά έχουμε ίδια ημερομηνία στο TEM DESPATCHED TO OVERSEAS :worry: ....τι να πώ ας απαντήσει κάποιος που ξέρει γτ και του συναδέλφου που το παρήγγειλε στις 8 του μήνα και το περιμέναμε ακόμα και σήμερα δεν έχει έρθει.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά, κι εμένα μου είχε σπάσει και πήρα ανταλλακτικό για να αλλάξω το touch screen. Παρόλα αυτά επειδή το τηλέφωνο είναι αδιάβροχο το touch screen είναι κολλημένο πάνω στην οθόνη (κάτι που δεν ήξερα δυστυχώς...) οπότε όταν προσπάθησα να το αλλάξω τραβήχτηκε και σκίστηκε η καλωδιοταινία της οθόνης με συνέπεια να δουλεύει το touch αλλά η οθόνη βγήκε off... μετά παράγγειλα και ανταλλακτικό για την οθόνη αλλά μου έστειλαν λάθος οπότε κάπου εκεί παραιτήθηκα. Μπορώ να κάνω ένα βιντεάκι ή να ποστάρω μερικές φωτό βήμα βήμα για το πως να το ανοίξετε χωρίς να κάνετε ζημιά.

 

@squalor

Αρχοντα κανε οτι μπορεις για να μην παθουμε αυτα που επαθες

Σε παρακαλουμε μαλιστα να εισαι οσο πιο λεπτομερεις γινεται!!!!!!!!!

πες μας απο που τα πηρες

Σε γενικες γραμμες οθονες και digitiser ειναι κολημενα για να μην μπαινει σκονη και θελουν προσοχη !

 

@bernie

Σχετικα με τον φιλο απο την Αθηνα που επαθε τα ιδια με εμενα Allibaba τα ειδα o φτηνος 12 ο επομενος 20 δολλαρια αλλα δεν παιζει παυπαλ .Μονο καρτα θα δωσω την δευτερα το neo v για φτιαξιμο και μετα θα φτιαξω το lenovo του γιου μου

btw δεν θα το δωσω πισω αν δεν ερθει σωστη θηκη

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο που η διαρκεια φορτιστης του κινητου ενω ειναι κλειστο ειναι σχεδον 2πλασια απο εκεινη ενω ειναι κανονικα ανοιχτο ?(χρησιμοποιω και το προγραμματακι που εχει 3 κυκλους φορτισης αναλογα με το ποσοστο ,οσοι το χουν θα ξερουν τι εννοω) Ισχυει κατι τετοιο γενικα στα smartphones?
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κ εγώ πως με τη χρήση του Link2sd φεύγει η συντόμευση του clover...για όποιον ενδιαφέρεται!

 

Εσβηνα και εγω αρχεια που δεν ειναι odex και μαλλονεσβησα καποιον launcer. Και τωρα εχει μαυρισει η οθονη του μενου , κατα τα αλλα δουλευει.

Εχει κανεις καποια ρομ υποψιν του να βαλω;

Edited by helen7
Link to comment
Share on other sites

Εσβηνα και εγω αρχεια που δεν ειναι odex και μαλλονεσβησα καποιον launcer. Και τωρα εχει μαυρισει η οθονη του μενου , κατα τα αλλα δουλευει.

Εχει κανεις καποια ρομ υποψιν του να βαλω;

 

Το ιδιο ειχα παθει και εγω,μην ανησυχεις ,απλα πρεπει να περασεις καποιον launcher, θα σου στειλω pm πως

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και εγώ αυτό και έχω βάλει σε προηγούμενο post το Launcher από το δικό μου, είχα παραγγείλει 5 και τα 4 είχαν το Launcher με το κινεζόπραμα, το δικό μου Launcher είναι του ICS, και όχι το lenovo Launcher , βάλε το δικό μου και αν θες το lenovo launcer θα το πάρω backup από κάποιο άλλο από τα 4 και θα στο στείλω, στείλε pm για οδηγείες αν και τα λέω πάνω κάτω!!

Η Λύση του mamian είναι αυτή που έκανα αρχικά μέχρι να βρω μόνιμη, άλλα το να βάλεις 3rd party Launcher είναι "μνημοβόρο"

 

Παραθέτω το launcer: ICS Launcher

Edited by Ge0rgeM
Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν εγινε τιποτα. Μετα το εκανα επανεκινηση και τωρα δεν ανοιγει. Μενει πολυ ωρα στο κιτρινο εικονιδιο
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν εγινε τιποτα. Μετα το εκανα επανεκινηση και τωρα δεν ανοιγει. Μενει πολυ ωρα στο κιτρινο εικονιδιο

 

Με το κινητο κλειστο πατα Volume Up key+ Power Button , μπαινεις στο κρυφο μενου ,επειτα Πατας παλι το Power butoon και με τα πληκτρα εντασης μετακινεισαι στο μενου.Κανεις πρωτα wipe data\factory reset και μετα wipe cache partition και το κανεις reboot μετα,θα σου δουλεψει κατα πασα πιθανοτητα ακριβως κι εγω τα ιδια περασα καποτε :P μετα για τον launcher διαβασε και στο pm mou θα μπεις playstore μολις μια εφαρμογη σου βγαλει ενημερωση αφου συνδεθεις σε wifi ,λογικα κατευθειαν o Superuser

Οσοι αλλοι διαφωνουν ας με διορθωσουν

Link to comment
Share on other sites

Εκανα wipe data\factory reset και μετα wipe cache partition αλλα μου εχει βγαλει το "αδροιδες με ενα υπερκυβο να γυριζει στο στομαχι του " και παραμενει εκει.

 

Τελικα ανοιξε

Edited by helen7
Link to comment
Share on other sites

Εκανα wipe data\factory reset και μετα wipe cache partition αλλα μου εχει βγαλει το "αδροιδες με ενα υπερκυβο να γυριζει στο στομαχι του " και παραμενει εκει.

 

Δηλαδη δεν σου τελειωνει καν τη διαδικασια ?:blink:

ξαναδοκιμασε το ,βγαζοντας για λιγο τη μπαταρια,και υστερα καντο παλι

Εκτος αν σε επιστρεφει πισω στο μενου οποτε κανε απλο reboot

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, έχω μπερδευτεί λίγο. Άνοιξα dispute και ανέφερα ξεκάθαρα γραπτώς ότι δε θέλω επιστροφή χρημάτων (refund) αλλά να σταλεί εκ νέου ο σωστός τύπος μπαταρίας. Σήμερα το πρωί έλαβα email που λέει ότι επήλθε συμφωνία σχετικά με το dispute!!! Τώρα τι είδους συμφωνία είναι αυτή, δε ξέρω. Έστειλα απευθείας μήνυμα στον πωλητή ζητώντας διευκρινίσεις. Θα ενημερώσω μόλις απαντήσει.

 

 

 

Αντρέα βοήθεια! Ο Ηοp Top μου κάνει τον δύσκολο τελικά...αφου του έστειλα τις φωτο μου απάντησε το πααρακάτω:angry:

Hello friend, we have test the battery in A660 phone, it can work.

We know the battery is different the original battery, but it can't wok the phone, because we sell A660 phone too, we will test the phone and battery again and again. If you still don't use the battery, we hope you can return back to us. we would like to give you the refund, because we have this battery for a660 only. Thank you!

 

Τι επιλογές έχω από δω και πέρα, τι μπορώ να κάνω? (Θέλω μόνο τη σωστή μπαταρία)

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Εκανα wipe data\factory reset και μετα wipe cache partition αλλα μου εχει βγαλει το "αδροιδες με ενα υπερκυβο να γυριζει στο στομαχι του " και παραμενει εκει.

 

Τελικα ανοιξε

 

ΛΙΓΟ υπομονη χρειαζετε μερικες φορες και το λεω για να το ακουσω και εγω!

 

@all

εχει φορεσει καποιος cooked rom και μπορει να μας περιγραψει τα βηματα εχω προβλημα με την ρομ γενικα και κατααρχην ειχα inavlid imei και nvram error wifi τωρα βλεπω οτι δεν λειτουργει σωστα και το bluetooth .

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα βοήθεια! Ο Ηοp Top μου κάνει τον δύσκολο τελικά...αφου του έστειλα τις φωτο μου απάντησε το πααρακάτω:angry:

Hello friend, we have test the battery in A660 phone, it can work.

We know the battery is different the original battery, but it can't wok the phone, because we sell A660 phone too, we will test the phone and battery again and again. If you still don't use the battery, we hope you can return back to us. we would like to give you the refund, because we have this battery for a660 only. Thank you!

 

Τι επιλογές έχω από δω και πέρα, τι μπορώ να κάνω? (Θέλω μόνο τη σωστή μπαταρία)

Δυστυχώς, και εγώ δεν έχω βγάλει άκρη, μου είχε στείλει να με ρωτήσει εάν ανοίγει το τηλέφωνο, του είπα ότι δεν ακοίγει, μετά άφαντος... Δε νομίζω ότι θα μπορέσουμε να βγάλουμε άκρη δυστυχώς, πάλι καλά που το ποσό της αγοράς δεν ήταν μεγάλο...

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν μόνο οι 4 περιφερειακές συντομέυσεις!το κεντρικό πλήκτρο δεν αλλάζει...

 

καλησπερα, το εβγαλα με το τιτανιουμ και το τηλ δεν λειτουργει, μπορεις να με βοηθησεις να το απαναγκατεστησω το εχω κανει μπακαπ με το τιτανιουμ

 

Το ιδιο ειχα παθει και εγω,μην ανησυχεις ,απλα πρεπει να περασεις καποιον launcher, θα σου στειλω pm πως

 

παιδια τα ιδια επαθα και γω! σας παρακαλω βοηθεια!

 

Το έπαθα και εγώ αυτό και έχω βάλει σε προηγούμενο post το Launcher από το δικό μου, είχα παραγγείλει 5 και τα 4 είχαν το Launcher με το κινεζόπραμα, το δικό μου Launcher είναι του ICS, και όχι το lenovo Launcher , βάλε το δικό μου και αν θες το lenovo launcer θα το πάρω backup από κάποιο άλλο από τα 4 και θα στο στείλω, στείλε pm για οδηγείες αν και τα λέω πάνω κάτω!!

Η Λύση του mamian είναι αυτή που έκανα αρχικά μέχρι να βρω μόνιμη, άλλα το να βάλεις 3rd party Launcher είναι "μνημοβόρο"

 

Παραθέτω το launcer: ICS Launcher

 

και γω το επαθα σε παρακαλω μπορεις να με βοηθησεις?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εχεις pm.Επειδη βλεπω οτι το χουμε παθει πολλοι,να πω οτι κατα την απεγκατασταση των ''κινεζιων'' προσεχουμε να μην απεγκαταστησουμε το LAUNCHER διοτι θα αχρηστευτει το τηλεφωνο μας ,μεχρι να ξαναπερασουμε αλλον launcher.Επισης να τονισω οτι στο φακελο system/apps η συγκεκριμενη εφαρμογη λεγεται MagicLauncher για οποιον θελει να την κανει καπου backup
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το εικονίδιο που είναι στην αρχική οθόνη με τις τέσσερις επιλογές και το κεντρικό, σωστά; Γιατί προσπαθείτε να το απεγκαταστήσετε αφού έχει αναφερθεί και παλαιότερα πώς απλά μπορείτε να το αφαιρέσετε από την αρχική οθόνη;

Όπως είσαι στην κεντρική οθόνη κάνεις ζουμ ουτ και σου δείχνει τις διάφορες οθόνες. Όποια έχει το μικρο κουτάκι κάτω επιλεγμένο είναι η αρχική, επέλεξε κάποια άλλη σαν αρχική και τότε επιστρέφοντας σε αυτή με το clover αν το επιλέξεις και το κρατήσεις πατημένο θα σου δώσει την επιλογή να το σβήσεις.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. και σε εμένα το ίδιο εχει γίνει .Το παρήγγειλα στης 9-7 και στης 12 εδειξε ότι έφυγε και στις 19 ξανά δεν ξέρω περιμένω

RF...........................

2013-07-12 07:55:26 ITEM DESPATCHED TO OVERSEAS

2013-07-19 16:32:46 Despatched to overseas (Country code: GR)

2013-07-11 09:38:50 SINGAPORE

2013-07-11 09:22:06 HONGKONG

2013-07-11 09:04:18 HONGKONG

2013-07-11 08:48:35 HONGKONG

2013-07-10 02:19:24 兰光

2013-07-10 02:19:24 兰光

2013-07-19 16:32:46 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

2013-07-09 18:49:42

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. και σε εμένα το ίδιο εχει γίνει .Το παρήγγειλα στης 9-7 και στης 12 εδειξε ότι έφυγε και στις 19 ξανά δεν ξέρω περιμένω

 

Φίλε τσέκαρε και στο http://www.elta-courier.gr/search.asp τι σου βγάζει, γιατί εμένα σήμερα μου έβγαλε

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-07-2013 15:42 IPS

Σε όλα τα άλλα καμία αλλαγή. Τώρα αυτό το τελευταίο δε ξέρω τι σημαίνει, αλλά αφού μου έβγαλε και κάτι στα ΕΛΤΑ είμαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τσέκαρε και στο http://www.elta-courier.gr/search.asp τι σου βγάζει, γιατί εμένα σήμερα μου έβγαλε

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-07-2013 15:42 IPS

Σε όλα τα άλλα καμία αλλαγή. Τώρα αυτό το τελευταίο δε ξέρω τι σημαίνει, αλλά αφού μου έβγαλε και κάτι στα ΕΛΤΑ είμαι ok.

 

Αυτή είναι η ημερομηνία που έφυγε από την αφετηρία (Κίνα) για να έρθει Ελλάδα. Κανονικά θέλει περίπου 10 εργάσιμες για να φτάσει αλλά και μια μικρή απόκλιση +-2 ημέρες είναι φυσιολογική.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τσέκαρε και στο http://www.elta-courier.gr/search.asp τι σου βγάζει, γιατί εμένα σήμερα μου έβγαλε

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-07-2013 15:42 IPS

Σε όλα τα άλλα καμία αλλαγή. Τώρα αυτό το τελευταίο δε ξέρω τι σημαίνει, αλλά αφού μου έβγαλε και κάτι στα ΕΛΤΑ είμαι ok.

και σε εμένα το ίδιο γράφει"ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-07-2013 15:45 IPS" εχουμε τρια λεπ:worry:τα διαφόρα
Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα το ίδιο γράφει"ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-07-2013 15:45 IPS" εχουμε τρια λεπ:worry:τα διαφόρα

 

εμένα δλδ που γράφει

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 18-07-2013 15:16 IPS

θα κάνει καιρό να έρθει:cry::cry: ξέρω πριν μια βδομάδα το παρήγγειλα αλλά μου φαίνεται σαν αιωνιότητα :O.....btw επειδή είχαμε μια απορία με τον συνάδελφο (11 ή 12/07 νομίζω λέει στην δικιά του την παραγγελία και την περιμένουμε) δεν ξέρουμε αν σου έρχεται το τηλ συστημένο στην διεύθυνση που έδωσες ή τπτ ειδοποιητήριο .....ή πρέπει εσύ να πάρεις τηλ στα ελτα να συνεννοηθείς για να το παραλάβεις απ το κατάστημα...???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όταν ξεκλειδώνω το κινητό ή όταν πληκτρολογώ κάτι πως μπορώ να το κάνω να μη δονείται; μου τη σπάει αυτό το πράγμα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όταν ξεκλειδώνω το κινητό ή όταν πληκτρολογώ κάτι πως μπορώ να το κάνω να μη δονείται; μου τη σπάει αυτό το πράγμα

 

Ρυθμίσεις, γλώσσα και εισαγωγή, πληκτρολόγιο ανδροιντ κλικ δεξιά στις ρυθμισεις .

 

 

Προς όσους έχουν battery monitor...

Με το ραδιόφωνο έχετε κανά περίεργο σύμπτωμα?? Εμένα το gsam μου το δείχνει συνέχεια ανοικτό..:-(... Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι να το διαγραψω...δεν κλείνει με τίποτα.

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ το βρήκα.

τώρα μόνο στο ξεκλείδωμα δονείται. αυτό δε μπόρεσα να το βρω.

επίσης, το πήρα από το minideal.net και έχω την εντύπωση ότι δεν είναι root.

έβαλα το root checker και μου βγάζει ότι δεν είναι root.

πως μπορώ να το σιγουρέψω αυτό;

 

αναφέρουν ότι τα στέλνουν rooted. τους το έγραψα κιόλας.

 

τώρα αρχίζω και ασχολούμαι με το android και θα έχω πολλές απορίες μέχρι να πάρω μπρος. :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...