Jump to content

PS3 ή XBOX?Ποια να προτιμήσω?


chris_pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα.Θα ηθελα μια βοηθεια.Ειμαι ετοιμος(απο θεμα χρηματων)για αγορα παιχνιδοκονσολας.Επειδη ομως δεν γνοριζω πολλα απο κονσολες θα ηθελα γνωμη για ποια απο τις δυο να παω?Επειδη απο το κινητο τα ψιλοβαρεθηκα και εγω και τα παιδια.Επισης καπου διαβασα οτι τα χειρηστηρια καλυτερα να ειναι ενσυρματα και οχι ασυρματα,αληθευει?Η μνημη RAM παιζει τοσο πολυ ρολο?Τα παιχνιδια πολυ ακριβα?Μηπως θα βγει συντομα καινουργιο μοντελο και να περιμενω?Τι αλλο να προσεξω?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη τα εχω κ τα δυο.. στα γραφικα διαφορες δε θα δεις.. κ στις δυο κονσολες εχει κ διαφορετικα παιχνιδια αλλα κ παρα πολλα ιδια... η διαφορα τους ειναι το ps3 παιζει ταινιες blu ray ενω το xbox παιζει μονο τα κανονικα dvd οποτε αυτο ειναι ενα μειον.. το ps3 αν εχεις wi fi ιντερνετ σπιτι το συνδεεις δωρεαν σπιτι και μπορεις να παιξεις με αλλους στον κοσμο.. στο xbox απο οτι θυμαμαι ηθελε καποια συνδρομη δε το ειχα συνδεσει ποτε! Τα χειρηστηρια τα ασυρματα ειναι φοβερη τεχνολογια κ στα δυο τωρα ποιο θα σε βολεψει στο χερι σου εσυ θα το κρινεις πιανοντας το σε καποιο πολυκατασταμημα τυπου public.. αν κ σε παιδικα χερακια πιστευω ειναι πιο βολικα του ps3!οι τιμες στα παιχνιδια κ στα δυο ειναι πανω κατω οι ιδιες στα αυθεντικα.. αν θες οτι καινουργιο βγαινει θα εχει απο 55+στην αρχη αλλα παλιοτερα παιχνιδια θα βρισκεις κ με 20,30&40 ευρω σαν κονσολα ειναι Φθηνοτερη λογικα του xbox. Ως το δεκεμβριο θα εχουν κυκλοφορισει λογικα το ps4 και το νεο xbox! Αλλα θα εχουν 500+ ευρω αλλα θα ειναι κορυφη.. αν θες να ρωτησεις κατι αλλο ρωτησε με ελπιζω να βοηθησα εστω κ λιγο Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη τα εχω κ τα δυο.. στα γραφικα διαφορες δε θα δεις.. κ στις δυο κονσολες εχει κ διαφορετικα παιχνιδια αλλα κ παρα πολλα ιδια... η διαφορα τους ειναι το ps3 παιζει ταινιες blu ray ενω το xbox παιζει μονο τα κανονικα dvd οποτε αυτο ειναι ενα μειον.. το ps3 αν εχεις wi fi ιντερνετ σπιτι το συνδεεις δωρεαν σπιτι και μπορεις να παιξεις με αλλους στον κοσμο.. στο xbox απο οτι θυμαμαι ηθελε καποια συνδρομη δε το ειχα συνδεσει ποτε! Τα χειρηστηρια τα ασυρματα ειναι φοβερη τεχνολογια κ στα δυο τωρα ποιο θα σε βολεψει στο χερι σου εσυ θα το κρινεις πιανοντας το σε καποιο πολυκατασταμημα τυπου public.. αν κ σε παιδικα χερακια πιστευω ειναι πιο βολικα του ps3!οι τιμες στα παιχνιδια κ στα δυο ειναι πανω κατω οι ιδιες στα αυθεντικα.. αν θες οτι καινουργιο βγαινει θα εχει απο 55+στην αρχη αλλα παλιοτερα παιχνιδια θα βρισκεις κ με 20,30&40 ευρω σαν κονσολα ειναι Φθηνοτερη λογικα του xbox. Ως το δεκεμβριο θα εχουν κυκλοφορισει λογικα το ps4 και το νεο xbox! Αλλα θα εχουν 500+ ευρω αλλα θα ειναι κορυφη.. αν θες να ρωτησεις κατι αλλο ρωτησε με ελπιζω να βοηθησα εστω κ λιγο

 

Tnks φιλε μου με βοηθησες παρα πολυ ευχαριστω.Κατι ξερω και ρωταω παντα πρωτα εδω μεσα,και μετα προβαινω σε αγορα.

Λεω να παρω το 360 πακετο μαζι με το kinect.

To wifi το χρησιμοποιουμε μονο για τα on line games εε?Θελω να πω δεν το εχουμε συνεχεια ανοιχτο?Ελπιζω να τους αρεσει ποιο πολυ απο τα παιχνιδια που παιζουν στο κινητο.Εχω και 50αρα TV.

 

 

Υ.Γ.Οσο για τα χερακια......καθε μερα μεγαλωνουν δεν θα εχει τετοιο προβλημα:p:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Αν το θες για τα παιδια σου πάρε xbox360+κinect.Η λογική λέει ότι θα το λατρέψουν.μπορεί να μην έχει bray αλλά η διαφορά στη τιμή είναι αρκετή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτεινα xbox καθαρα για τον λογο οτι μπορεις να

το τσιπαρεις και ετσι να μην σε νοιαζει καθε εβδομαδα που θα

σου ζητανε και παιχνιδι τα πιτσιρικια χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Προς διαχειριστες

 

Αν θελετε μπορειτε να κλειδωσεται το θεμα.

Ευχαριστω ολα τα παιδια για την βοηθεια.:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να κλειδώσει το θέμα. Μπορεί να θελήσει κάποιος να ρωτήσει κάτι μελλοντικά. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να κλειδώσει το θέμα. Μπορεί να θελήσει κάποιος να ρωτήσει κάτι μελλοντικά. :)

 

O.k νομιζα πως επειδη εγω το ανοιξα,επρεπε και να το κλεισω καποια στιγμη.

Thnks zxr.Ducati speaking:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να κλειδώσει το θέμα. Μπορεί να θελήσει κάποιος να ρωτήσει κάτι μελλοντικά. :)

 

πες τα γιατί έχει παραγίνει εδώ με τα κλειδώματα

Link to comment
Share on other sites

O.k νομιζα πως επειδη εγω το ανοιξα,επρεπε και να το κλεισω καποια στιγμη.

Thnks zxr.Ducati speaking:D

Ducati... Απλά respect!

πες τα γιατί έχει παραγίνει εδώ με τα κλειδώματα

Δεκτό το σχόλιο και θα μεταφερθεί και στην υπόλοιπη ομάδα. Σε περίπτωση που υπάρχουν τέτοιες παρατηρήσεις/σχόλια μπορείτε να το κάνετε εδώ. :)

 

Κλείνοντας να πω ότι τα τελευταία μας θα διαγραφούν σε μερικές μέρες ώστε να παραμείνει το topic καθαρό. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και η μελοντική ερώτηση....απο όσα έχουν γίνει γνωστά για την επόμενη γενιά των κονσολών αυτών, τι θα προτείνατε;

 

ακόμα τίποτα.ελάχιστα είναι γνωστά!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ειχε η ΜΣ μια προσφορα για 45ευρο ετησια συνδρομη στο live. Δε γνωριζω αν ισχυει ακομη αλλα για οποιον το χρησιμοποιει νομιζω οτι δεν ειναι πολλα.

σχετικα με το next-gen , ισχυει αυτο που λεει ο chris. Ακομη και οι 2 ψαρευουν για να δουν τι θα κανουν. Μετα την Ε3 και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι προσφορά,τόσο κάνει.απο 45-48 την βρίσκεις στα μαγαζιά την ετήσια για το live.;)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...