Jump to content

[Δημοσκόπηση] Πόσες εφαρμογές έχετε εγκατεστημένες στην συσκευή σας?


stelios_85_07
 Κοινοποίηση

Πόσες εφαρμογές έχετε συνολικά στην συσκευή σας?  

191 members have voted

  1. 1. Πόσες εφαρμογές έχετε συνολικά στην συσκευή σας?



Recommended Posts

Πόσες εφαρμογές έχετε εγκατεστημένες στο τηλέφωνό σας?

 

Εγώ έχω 425 και 513 μαζί με του συστήματος. Μου λένε πως είμαι υπερβολικός αλλά εγώ θεωρώ απαραίτητο να έχω εγκατεστημένες στο κινητό εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ συχνά απ το να τις σβήνω και να τις ξαναεγκαθιστώ όταν χρειαστεί να τις χρησιμοποιήσω. Και μια φορά το 3μηνο να χρησιμοποιήσεις μια, όταν την χρειαστείς και υπάρχει θα αποζημιωθείς που είχες προνοήσει να την κρατήσεις. Επίσης θέλω να έχω εφαρμογές για διάφορες περιπτώσεις που μπορεί να μου χρειαστούν και να μην τις ψάχνω εκείνη την ώρα την οποία μπορεί να μην έχω και δίκτυο.

 

Τον αριθμό των εφαρμογών του μπορεί να τον δει κανείς από το titanium back. Έψαξα για κάποια εφαρμογή που να δείχνει τον συνολικό αριθμό εφαρμογών αλλά δεν βρήκα. Αν έχετε να προτείνετε κάποιον ευκολότερο τρόπο ελέγχου καλό θα ήταν.

 

Έτσι από περιέργεια, μας στέλνεις την λίστα με τις 425 εφαρμογές σου!!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.punsoftware.backup&hl=en

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής, επειδή μετά από ψάξιμο στα ίντερνετς δεν έχω βγάλει άκρη. Τα πολλά apps δεν επιβαρύνουν το σύστημα;

 

Είχα ένα xperia διετίας των 200 ευρώ, που μετά το φλασάρισμα custom rom πέταγε, και μόλις εγκατέστησα τα απολύτως βασικά apps σερνότανε (καμιά 25αριά apps μόνο, χωρίς παιχνίδια, μόνο evernote, file manager, ούτε καν facebook).

 

Ένα tablet που έχω 12 μήνες τώρα, υποτίθεται καλό (asus transformer infinity tf700) laggαρε συνέχεια και γενικώς ήμουν πολύ δυσαρεστημένος, ακόμα και μετά από φλασάρισμα custom rom. Η αλήθεια είναι ότι δεν παρατήρησα την απόδοση να χειροτερεύει όσο περισσότερα apps εγκαθιστούσα, αλλά κρίνοντας από το xperia δεν έκανα τρελά πράγματα, περίπου 100 apps έχω.

 

Και φτάνω στο ζουμί: Αφού 2 χρόνια σιχάθηκα τη μιζέρια, έχω εδώ και λίγες μέρες ένα Nexus 5. Τι ομορφιά είναι αυτή! Σφαίρα πηγαίνει, δεν το πιστεύω! Να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει!! Δεν θα πέσει όμως η ταχύτητα αν του περάσω 400 apps; Όσοι έχουν high-end κινητά, από Galaxy S3 και πάνω πχ, ας καταθέσουν τη γνώμη τους και προσωπικά τι έχουν δει στις συσκευές τους. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει γυρω στις 15 εφαρμογες..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

απο google play και εκτος συνολο 19 εφαρμογες:)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

115 από τα οποία 80 είναι από το playstore 35 εξωτερικές (και μην σκεφτείτε ότι επειδή είναι εξωτερικές είναι τπτ cracked κλπ απλός δεν επιτρέπονται στο playstore cracked εχω μια μόνο :p )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής, επειδή μετά από ψάξιμο στα ίντερνετς δεν έχω βγάλει άκρη. Τα πολλά apps δεν επιβαρύνουν το σύστημα;

 

Είχα ένα xperia διετίας των 200 ευρώ, που μετά το φλασάρισμα custom rom πέταγε, και μόλις εγκατέστησα τα απολύτως βασικά apps σερνότανε (καμιά 25αριά apps μόνο, χωρίς παιχνίδια, μόνο evernote, file manager, ούτε καν facebook).

 

Ένα tablet που έχω 12 μήνες τώρα, υποτίθεται καλό (asus transformer infinity tf700) laggαρε συνέχεια και γενικώς ήμουν πολύ δυσαρεστημένος, ακόμα και μετά από φλασάρισμα custom rom. Η αλήθεια είναι ότι δεν παρατήρησα την απόδοση να χειροτερεύει όσο περισσότερα apps εγκαθιστούσα, αλλά κρίνοντας από το xperia δεν έκανα τρελά πράγματα, περίπου 100 apps έχω.

 

Και φτάνω στο ζουμί: Αφού 2 χρόνια σιχάθηκα τη μιζέρια, έχω εδώ και λίγες μέρες ένα Nexus 5. Τι ομορφιά είναι αυτή! Σφαίρα πηγαίνει, δεν το πιστεύω! Να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει!! Δεν θα πέσει όμως η ταχύτητα αν του περάσω 400 apps; Όσοι έχουν high-end κινητά, από Galaxy S3 και πάνω πχ, ας καταθέσουν τη γνώμη τους και προσωπικά τι έχουν δει στις συσκευές τους. Ευχαριστώ.

 

Ανάλογα τις εφαρμογές. Αν έχεις βγάλει από το startup ότι δε χρειάζεσαι και greenify ότι δεν χρειάζεται να τρέχει συνέχεια, δεν θα έχει καμία διαφορά η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή 113 εφαρμογές στο play... 1.90GB!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καμια 60αρια κατεβασμενες. Δεν συμπεριλανβανω αυτες που ειχε ηδη η συσκευη η του συστηματος...

 

Και 'γω παντα ειχα απορια πως γινετε να χρειαζεται καποιος ανθρωπος να κατεβασει 200 εφαρμογες. Και οταν λεω χρειαζεται εννοω να την χρησιμοποιει και μια φορα το 3μηνο π.χ

Link to comment
Share on other sites

Κοντα 70.εξαιρουνται κατι βιβλια google και τριχες κατσαρες.θα δω και στο ταμπλετ και θα κανω εντιτ το μηνυμα...

 

Edit:51 σε ταμπλετ....

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

180 στο iPhone μου, και κανα 70-80 στο lumia. Δεν χρησιμοποιώ πάνω απο 10 βέβαια σε καθημερινή βάση.
Link to comment
Share on other sites

180 στο iPhone μου, και κανα 70-80 στο lumia. Δεν χρησιμοποιώ πάνω απο 10 βέβαια σε καθημερινή βάση.

 

Περίπου 30, κυρίως για δουλειά και ενημέρωση. Τις χρησιμοποιώ όλες σχεδόν. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αυτή τη στιγμή στο tablet το play store λέει 60 μαζί με το bloatware της ASUS .

Στο κινητό έχω γύρω στις 55 μαζί με το bloatware της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Έχω 49 εφαρμογές στο κινητό μου!!! Από τις οποίες οι 40 είναι κατεβασμένες από google play Και οι άλλες 9 είναι "σπασμενες" (Δεν λέω από που) Γιατί μου ήταν χρήσιμες αλλα και ακριβές στο play. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

60 - 70 με τις απενεργοποιημένες...

Motorola Moto E 2015 (XT1524)

Android 7.1.2 (Resurrection Remix OS 5.8.5)

SoC: Snapdragon 410 @ 1,2 GHz, RAM: 1 GB

Το ηχείο βαράει μόνο (παλιό) καλό ελληνικό hip-hop... :music:

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχω τις λιγότερες από όλους! :p Διάβασα κάτι 200άρες κι έπαθα πλάκα!

15 εφαρμογές έχω όλες κι όλες στο L Fino μου (χωρίς να υπολογίζω αυτές που είχε μέσα)

Και αυτές είναι οι πολύ απαραίτητες, δηλαδή:

Clean Master - CM Security

Facebook & Messenger

Skype - Viber

Google Earth

1 εφαρμογή του ΟΑΣΘ

Opera Mini

Antutu

2 παιχνίδια

Μια εφαρμογή για timelapse φωτογραφίες

Φακό & ένα widget για καιρό και ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχω τις λιγότερες από όλους! :p Διάβασα κάτι 200άρες κι έπαθα πλάκα!

15 εφαρμογές έχω όλες κι όλες στο L Fino μου (χωρίς να υπολογίζω αυτές που είχε μέσα)

Και αυτές είναι οι πολύ απαραίτητες, δηλαδή:

Clean Master - CM Security

Facebook & Messenger

Skype - Viber

Google Earth

1 εφαρμογή του ΟΑΣΘ

Opera Mini

Antutu

2 παιχνίδια

Μια εφαρμογή για timelapse φωτογραφίες

Φακό & ένα widget για καιρό και ρολόι

 

Βγάλε το Clean Master - CM Security....δεν είναι απαραίτητο..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 16 χωρις την σαβουρα της samsung.

Σχεδον ολες τις δουλευω καθε μερα εκτος απο 3-4 που τις εχω γ εκτος σπιτιου.

Ask.fm

Ccleaner

Instagram

Facebook

Facebook Messenger(apk)

Viber

Skype

Greek Wpa finder

Tapatalk

Opera Mini(λογω της συμπιεσης π εχει οταν θελω να κανω browsing οταν δν εχω καλο σημα wi-fi η γρηγορη προβολη.

No crop(Για Instagram χωρις περικοπη.

Retrica κυριως για selfie

MyF2G

Spotify

Πληροφοριες Ο.Α.Σ.Θ

Greenify

Ολα αυτα ειναι στο Galaxy S Duos 2.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχω τις λιγότερες από όλους! :p Διάβασα κάτι 200άρες κι έπαθα πλάκα!

15 εφαρμογές έχω όλες κι όλες στο L Fino μου (χωρίς να υπολογίζω αυτές που είχε μέσα)

Και αυτές είναι οι πολύ απαραίτητες, δηλαδή:

Clean Master - CM Security

Facebook & Messenger

Skype - Viber

Google Earth

1 εφαρμογή του ΟΑΣΘ

Opera Mini

Antutu

2 παιχνίδια

Μια εφαρμογή για timelapse φωτογραφίες

Φακό & ένα widget για καιρό και ρολόι

 

Φαντάσου, 15 εφαρμογές και το 20% και πάλι είναι άχρηστο :lol: :)

(Εννοώ τα clean master-cm security-antutu)

Link to comment
Share on other sites

Άντε τις έσβησα, τώρα γίναν 12! :p

Καμία άχρηστη προς το παρόν..

Link to comment
Share on other sites

54 δικές μου + 15 της rom. Οι περισσότερες ανοίγουν ανά κάποια διαστήματα, σε καθημερινή βάση χρησιμοποιούνται περίπου οι 15.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
On 5/5/2013 at 7:29 PM, Villis said:

Christ Resurrected. Happy Easter 🙂

I think you can delete the applications from this list one by one from your mobile phone. From the computer, I don't know if it's possible...

https://ometv.onl https://chatroulette.top https://omegle.wtf https://bazoocam.cam

thanks for the awesome information.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...