Jump to content

Ασύρματο δίκτυο σε σταθερό υπολογιστή


glukouliko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα από το πρωί δεν μπορώ με τίποτα να παραμείνω συνδεδεμένη στο ίντερνετ. Μπαίνω από σταθερό υπολογιστή που έχει ασύρματο ίντερνετ και πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα! :( Συνήθως αργούσε να συνδεθεί αλλά αφού συνδέονταν ήταν μια χαρά και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Σήμερα η μεγαλύτερη συνεχόμενη διάρκεια που είχε ίντερνετ ήταν 2 λεπτά περίπου! :( Με το που χάσει την σύνδεση προσπαθεί να την ανακτήσει, χωρίς να έχει πάντα το επιθυμητό αποτέλεσμα! Άλλαξα την αυτόματη σύνδεση πόσες φορές, μήπως και δω διαφορά αλλά τίποτα :( Έχουν σπάσει τα νεύρα μου και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω :cry: καμιά βοήθεια σας παρακαλώ? :O Edited by glukouliko
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από το πρωί δεν μπορώ με τίποτα να παραμείνω συνδεδεμένη στο ίντερνετ. Μπαίνω από σταθερό υπολογιστή που έχει ασύρματο ίντερνετ και πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα! :( Συνήθως αργούσε να συνδεθεί αλλά αφού συνδέονταν ήταν μια χαρά και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Σήμερα η μεγαλύτερη συνεχόμενη διάρκεια που είχε ίντερνετ ήταν 2 λεπτά περίπου! :( Με το που χάσει την σύνδεση προσπαθεί να την ανακτήσει, χωρίς να έχει πάντα το επιθυμητό αποτέλεσμα! Άλλαξα την αυτόματη σύνδεση πόσες φορές, μήπως και δω διαφορά αλλά τίποτα :( Έχουν σπάσει τα νεύρα μου και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω :cry: καμιά βοήθεια σας παρακαλώ? :O

 

Δοκιμασε restart στον υπολογιστη και στο ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

όπως επίσης δοκίμασε να αλλάξεις και κανάλι στον router.
Link to comment
Share on other sites

NetSurfer_g7 δεν ανέφερα πως τα έκανα αυτά γιατί τα θεώρησα δεδομένα. Τα έκανα από την αρχή και δεν είδα κανένα αποτέλεσμα. :( Ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως! :)

sv2evs μου το εξηγείς λιγάκι αυτό σε παρακαλώ; :O

Link to comment
Share on other sites

Θα πληκτρολογησεις σε έναν browser την διεύθυνση του μοντεμ και στο αντίστοιχο μενού του ασυρμάτου εχις την δυνατότητα να αλλάξεις κανάλι στο ασυρματο δίκτυο σου. Δεν το βιβλίο του μοντεμ σου για πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...