Jump to content

Ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία, μια άγνωστη δύναμη


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΣΧΟΛΙΟ 15

 

........θα κανω μια αποπειρα να ορισω την ιδιοτητα -χαρακτηριστικο της πολωσιμοτητα των η/μ πεδιων ....

 

πολωσιμοτητα ειναι η ιδιοτητα εκεινη που εχει σχεση με τα διαφορετικα επεδα ταλαντωσης του μαγνητικου η του ηλεκτρικου πεδιο του η/μ κυματος ,,, οσο πιο πολλα τετοια επιπεδοα υπαρχουν ,τοσο μικροτερη η πολωσιμοτητα αρα τοσο πιο φυσικο το η/μ κυμα , κι αντιστροφως οσο λιγοτερα επιπεδα τοσο μεγαλυτερη η πολωσιμοτητα τοσο πιο αφυσικο το η/μ κυμα και πιο διαταρακτικο ..

 

.........πιστευω οτι η πολωσιμοτητα μπορει να μετρηθει αλλα τετοιους μετρητες η/μ πεδιων δε εχουμε ...( ας με διορθωσει αν καποιος ξερει κατι περισσοτερο επι αυτου ),,,πχ μια τιμη 1 θα αντιστοιχουσε στο υψηλοτερο επιπεδο πολωσης ενω τιμες ο,οοο1 σε πολυ χαμηλη πολωσιμοτητα ..

 

..ο αριβης προσδιορισμος -ορισμος του χαρακτηριστικου αυτου θεωρω οτι ειναι κρισιμος καθως η πολωση αποτελει τα βασικοτερο και πιο υπουλο διαταρακτικο παραγοντα απο οποιο ειμαστε εκτεθειμενοι ολοι ,,ακομη κι αυτοι που ζουν σε πεδια τεχνητων εκπομπων πολυ χαμηλων εντασεων .....

 

...η πολωση του φυσικου μας πεδιου καθως μεσα σε αυτο διαδιδονται τεχνητα πολωμενα κυματα ...ειναι κατι που μπορει να μεταφερθει σε δεκαδες χιλιομετρα μακρυα απο την πηγη ,,φανταστειτε τι γινεται μεσα σε μια πολη με τις χιλιαδες πηγες εκπομπης τεχνητων πεδιων ...

 

...εκει πια μιλαμε για αθροιστικα φαινομενα τραγικης πολωσης ...που επηρεαζουν πρωτιστως το νευρικο μας συστημα ...καθως οι νευρωνες μας ειναι ιδιαιτερα κυτταρα ηλεκτροευαισθητα ,που μεσα σε συνθηκες διαρκους πολωσης ,βρισκονται σε μια κατασταση στην κυριολεξια παγωματος ή αποτομου ξεπαγωματος ....μιλαμε για την νοητικη αφασια- ανοια ,απαθεια αναισθησια ,ελλειψη συγκεντωσης ,αυπνια , πνευματικη κοπωση ,διαρκες στρες ανεξηγητο , υπερκινητικοτητα ,ευερεθιστικοτητα που ξεσπα σε απροσμενες στιγμες ,εντονος εκνευρισμος κτλ κτλ

 

...δε ειναι υπερβολη να πουμε οτι τα τεχνητα πεδια που μεσα τους διαβιωνουμε .. ειναι οι πιο υπουλες μηχανες νοητικου ελεγχου και υποβολης και καταστολης ..χμμμ!!!

...το ερωτημα γιατι δεν αντιδρουμε στα μυρια ζητματα που τα τελευταια χρονια θιγουν τις ζωες μας εχει λοιπον την απαντηση του ...πιθανη αιτια ... η ψυχονοητικη μας μαζικη καταστολη υποβολη ....μεσω της πολωση των πεδιων μεσα στα οποια διαβιωνουμε ...χμ.....................:ninja:

...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

pavlitakis ενδιαφερων το παραπανω ποστ σου.

 

Λες

"...θέλω να τονίσω ότι η αιτία δεν είναι στα εργαλεία αλλά στη χρήση τους.

Το ότι η κοινωνία έχει σοβαρό πρόβλημα είναι σωστή επισήμανση, αλλά ο λόγος είναι διαφορετικός από αυτόν που αναφέρεις, γιατί παρόμοια συμπτώματα εμφανίζονται και σε ανθρώπους στην έρημο όπου δεν υπάρχει ιχνος σχεδόν ΗΜ ακτινοβολίας..."

 

Τι εννοεις στην χρηση τους;.. και ποιος ο λογος κατα την εμπειρια σου;

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι στην ερημο οπου δεν με υπαρχουν ΗΜ ακτινοβολιες οπως στην πολη, οι ανθρωποι παρουσιαζουν συμπτωματα παρομοια με αυτα που ανεφερε o wallbroker.

Απ την ενασχοληση μου στις κατασκευες πομποδεκτων, εχω μεγαλη εμπειρια στα ΗΜ κυματα και τις πατεντες που εκανα για να εχω καποιο αποτελεσμα, μπορεσα αργοτερα να τις εξηγησω.

Ο τομεας αυτος παντως ειναι απεραντος και η μεγαλη μου διαφωνια με τον συντακτη ειναι.....οτι δεν υπαρχει αποκρυψη γνωσης αλλα απλως αγνοια.

Η αγνοια αυτη δεν καλυπτεται με αφορισμους και αναθεμα, αλλα με συνεργασιες δημιουργιας γνωσης.

Τα διαφορα σωματικα συμπτωματα που πολλες φορες τα θεωρουμε ως αποτελεσματα της ακτινοβολιας, απλως δεν ειναι.

Η γνωση ειναι κατι που το αναπνεουμε οπως ο αερας και θα σταματησουμε να την εχουμε μονο οταν πεθανουμε.

ΥΓ.

Αναφερω εχω εμπειρια και οχι γνωση, με την εννοια της αληθινης γνωσης στα ΗΜ κυματα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι στην ερημο οπου δεν με υπαρχουν ΗΜ ακτινοβολιες οπως στην πολη, οι ανθρωποι παρουσιαζουν συμπτωματα παρομοια με αυτα που ανεφερε o wallbroker.

Απ την ενασχοληση μου στις κατασκευες πομποδεκτων, εχω μεγαλη εμπειρια στα ΗΜ κυματα και τις πατεντες που εκανα για να εχω καποιο αποτελεσμα, μπορεσα αργοτερα να τις εξηγησω.

Ο τομεας αυτος παντως ειναι απεραντος και η μεγαλη μου διαφωνια με τον συντακτη ειναι.....οτι δεν υπαρχει αποκρυψη γνωσης αλλα απλως αγνοια.

Η αγνοια αυτη δεν καλυπτεται με αφορισμους και αναθεμα, αλλα με συνεργασιες δημιουργιας γνωσης.

Τα διαφορα σωματικα συμπτωματα που πολλες φορες τα θεωρουμε ως αποτελεσματα της ακτινοβολιας, απλως δεν ειναι.

Η γνωση ειναι κατι που το αναπνεουμε οπως ο αερας και θα σταματησουμε να την εχουμε μονο οταν πεθανουμε.

ΥΓ.

Αναφερω εχω εμπειρια και οχι γνωση, με την εννοια της αληθινης γνωσης στα ΗΜ κυματα.

 

σχολιο 16

 

...καταρχην εχω θεσει μια ερωτηση στο σχολιο 13.. για την διαταρκτικοτητα των φυσικων πεδιων ..η οποια ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα ....

...στην ερημο εχουν μετρηθει με μετρητες τα επιπεδα η/μ ακτινοβολις ???κανονικα αν πραγματι δεν υπαρχουν τεχνητα πεδια δε πρεπει να ειναι της ταξης των 0,0001 - 0,001 μοναδων εντασης πεδιου ,,κανεις δε ξερει τι απορρητες βασεις υπαρχουν εκει ...το θεμα ετσι αναγεται σε συνομωσιολογια ...

 

οσο για τα συμπτωματα αρα δυο λογους μπορω να διακρινω ...

- η υπαρχουν διαταρκτικα φυσικα πεδια που βεβαια δημιουργουν συμπτωματα αλλα οχι σαν αυτα των τεχνητων πεδιων

-η υπαρχουν απορρητες βασεις πιθανα στρατιωτικες με ισχυροτατους πομπους τεχνητων η/μ πεδιων ...

 

...αυτο ομως με την ερημο που λες που μπορουμε να το διαβασουμε εχεις καποια παραπομπη σελιδας διαδικτυακης ???

Η αγνοια αυτη δεν καλυπτεται με αφορισμους και αναθεμα, αλλα με συνεργασιες δημιουργιας γνωσης.

..μερικες φορες κι οι αφορισμοι χρειαζονται αρκει να ειναι σε ισορροπια με τις αναλυσεις τις περιγραφες και τις εξηγησεις ....πιστευω οτι με το θεμα των η/μ πεδιων εχουμε να κανουμε με εναν αδιορατο κι υπουλο εχθρο που χρειαζεται πολυ προσοχη για το πως θα τον προσεγγισουμε και θα τον κανουμε ακινδυνο ....

 

Τα διαφορα σωματικα συμπτωματα που πολλες φορες τα θεωρουμε ως αποτελεσματα της ακτινοβολιας, απλως δεν ειναι.

 

...σωστα... η σχεση συμπτωματων και επιδρασης τεχνητων πεδιων δεν ειναι αμφιδρομη ...οπου υπαρχουν τεχνητα πεδια γενικα υπαρχουν τετοια συμπτωματα

( κοπωσης, ανοιας , αποσπαση προσοχης, υπνηλιες η αυπνιες , υπερκινητικοτητες κτλ κτλ ) το αντιστροφο δεν ε ισχυει παντα δηλαση τα συμπτωματα αυτα δε συνδεονται παντα με την επιδραση των τεχνητων η/μ πεδιων αλλα με αλλους διατρακτικους παραγοντες ..να γιατι η επιδημιολογικες ερευνες πανω σε αυτα τα προβληματα καταληγουν παντα σε πιθανη και οχι βεβαιη συσχετιση τεχνητων πεδιων και συπτωματων ...

 

Ο τομεας αυτος παντως ειναι απεραντος και η μεγαλη μου διαφωνια με τον συντακτη ειναι.....οτι δεν υπαρχει αποκρυψη γνωσης αλλα απλως αγνοια.

 

...πιστευω οτι και τα δυο υπαρχουν ,, καταρχην αποκρυψη γνωση απο τους ιθυνοντες και σχεδιαστες εισηγητες των συτηματων αυτων ...και βεβαια αγνοια απο εκεινους που καλουνται να εκπαιδευτουν σε αυτα και να τα εφαρμοσουν ως τεχνικοι ...

 

Απ την ενασχοληση μου στις κατασκευες πομποδεκτων, εχω μεγαλη εμπειρια στα ΗΜ κυματα και τις πατεντες που εκανα για να εχω καποιο αποτελεσμα, μπορεσα αργοτερα να τις εξηγησω.

...τι εννοεις πατεντες ...και τι αποτελεσμα για μιλα μας λιγο για αυτα ...

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 16

...στην ερημο εχουν μετρηθει με μετρητες τα επιπεδα η/μ ακτινοβολις ???κανονικα αν πραγματι δεν υπαρχουν τεχνητα πεδια δε πρεπει να ειναι της ταξης των 0,0001 - 0,001 μοναδων εντασης πεδιου ,,κανεις δε ξερει τι απορρητες βασεις υπαρχουν εκει ...το θεμα ετσι αναγεται σε συνομωσιολογια

Το ειπες....κανεις δεν ξέρει.

Αν δεν ξέρουμε λοιπόν, οι υποθέσεις δεν βοηθάνε παρά μόνο στο χτίσιμο του ψυχολογικού προφίλ του ατόμου που κάνει τις υποθέσεις.

οσο για τα συμπτωματα αρα δυο λογους μπορω να διακρινω ...

- η υπαρχουν διαταρκτικα φυσικα πεδια που βεβαια δημιουργουν συμπτωματα αλλα οχι σαν αυτα των τεχνητων πεδιων

-η υπαρχουν απορρητες βασεις πιθανα στρατιωτικες με ισχυροτατους πομπους τεχνητων η/μ πεδιων ...

Υπάρχει και η φυσιολογία των ανθρώπων....που υπήρχε και στην αρχαία Ελλάδα όταν οι τεχνητές ΗΜ ακτινοβολίες δεν υπήρχαν μάλλον.

Παρ όλα αυτά οι ασθένειες και τα συμπτώματα του, υπήρχαν.

Η κακή διατροφή προκαλεί πολλές αρυθμίες του σώματος. Εχω ταξιδέψει ως μεταφορέας καυσίμων στο Ράλλυ ΠαριΝτακαρ και έχω ζήσει στην έρημο χωρίς κινητό, μόνο με GPS και ασύρματο. Εχω δει πολλά που δεν βασίζονταν σε ΗΜ ακτινοβολία( όσο μπορώ να γνωρίζω πάντα)

 

...αυτο ομως με την ερημο που λες που μπορουμε να το διαβασουμε εχεις καποια παραπομπη σελιδας διαδικτυακης ???

οχι ειναι δικιά μου εμπειρία

 

μερικες φορες κι οι αφορισμοι χρειαζονται αρκει να ειναι σε ισορροπια με τις αναλυσεις τις περιγραφες και τις εξηγησεις ....πιστευω οτι με το θεμα των η/μ πεδιων εχουμε να κανουμε με εναν αδιορατο κι υπουλο εχθρο που χρειαζεται πολυ προσοχη για το πως θα τον προσεγγισουμε και θα τον κανουμε ακινδυνο ....

διαφωνώ με τους χαρακτηρισμούς. Κάτι άγνωστο ναι. Αλλιώς ν αρχίσουμε το χορό της φωτιάς να κατευνάσουμε τα πνεύματα

 

 

 

...σωστα... η σχεση συμπτωματων και επιδρασης τεχνητων πεδιων δεν ειναι αμφιδρομη ...οπου υπαρχουν τεχνητα πεδια γενικα υπαρχουν τετοια συμπτωματα

( κοπωσης, ανοιας , αποσπαση προσοχης, υπνηλιες η αυπνιες , υπερκινητικοτητες κτλ κτλ ) το αντιστροφο δεν ε ισχυει παντα δηλαση τα συμπτωματα αυτα δε συνδεονται παντα με την επιδραση των τεχνητων η/μ πεδιων αλλα με αλλους διατρακτικους παραγοντες ..να γιατι η επιδημιολογικες ερευνες πανω σε αυτα τα προβληματα καταληγουν παντα σε πιθανη και οχι βεβαιη συσχετιση τεχνητων πεδιων και συπτωματων ...

Εδώ η βεβαιότητα γίνεται πιθανότηατα και συμφωνώ. Ο καθένας να ψάξει το πεδίο του και να μαζευτούμε όλοι μαζί για τα αποτελέσματα, όσο συχνά είναι απαραίτητο.

Η έλλειψη συνεργασίας είναι ο ύπουλος εχθρός.

πιστευω οτι και τα δυο υπαρχουν ,, καταρχην αποκρυψη γνωση απο τους ιθυνοντες και σχεδιαστες εισηγητες των συτηματων αυτων ...και βεβαια αγνοια απο εκεινους που καλουνται να εκπαιδευτουν σε αυτα και να τα εφαρμοσουν ως τεχνικοι

Αγνοια παντού.....Δεν δέχομαι ότι σ αυτά τα ζητήματα υπάρχει ηθελημένη απόκρυψη της αλήθεια με δόλο.

 

 

...τι εννοεις πατεντες ...και τι αποτελεσμα για μιλα μας λιγο για αυτα ...

Τεχνικές πατέντες για αύξηση της απολαβής μιας κεραίας, ως την πρόσθεση κυκλώματος συντονισμού σε ταλαντωτή HARTLEY για "συσφιξη" του σήματος για διάδοση σε μεγαλύτερες αποστάσεις.

Οπου ένα φερρον κύμα πολύ μικρότερης ισχύος να διαπερνα ένα πολύ ισχυρότερο και με διαμόρφωση πλάτους να ακούγεται η συνομιλία ακόμα και με τοπικές παρεμβολές, μεγάλης ισχύος.

Ανεξήγητο εκείνες τις εποχές αλλά απόλυτα λειτουργικό, ακόμα και σήμερα.

Και μην ξεχνάμε αυτός ο άγνωστος θα μας βοηθήσει στην οργάνωση των κοινωνιών, όταν χρειαστούμε μη παρακολουθούμενη και μη ελεγχόμενη επικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 17

Το ειπες....κανεις δεν ξέρει.

Αν δεν ξέρουμε λοιπόν, οι υποθέσεις δεν βοηθάνε παρά μόνο στο χτίσιμο του ψυχολογικού προφίλ του ατόμου που κάνει τις υποθέσεις

 

διαφωνώ με τους χαρακτηρισμούς. Κάτι άγνωστο ναι. Αλλιώς ν αρχίσουμε το χορό της φωτιάς να κατευνάσουμε τα πνεύματα

 

....αν υπαρχει αγνοια για ενα ορισμενο τομεα καλα εινα να μπορουν να γινουν ολες οι υποθεσεις και να θεωρηθουν ισοπιθανες ... αυτο ειναι μια καλη αρχη για την διερευνηση των υποθεσεων ,,,αν ομως εν οψει της αγνοιας μας δεν προβαινουμε σε καμμια υποθεση (κλασσικη αγνωστικιστικη σταση )τοτε θα παραμεινουμε για παντα τυφλοι και η αγνοια μας δε θα λυθει ποτε ..

 

..πχ δεν ξερουμε αν υπαρχει αλλη ζωη καθως απτες μαρτυριες δε εχουμε ... αφου δε εχουμε λενε οι αγνωστικιστες αρα δεν μας αφορα να το ψαξουμε αρα ας μεινουμε παντα στο σκοταδι η ακομη χειροτερα και παραλογισμενα ο αγνωστικισμτης θα πει <<αφου δε ξερουμε αρα αλλη ζωη δε υπαρχει>> .... ο λογικος ομως φιλομαθης ανθρωπος ομως δε σκεφτεται ποτε ετσι .. για οτι δε υπαρχουν επαρκεις μαρτυριες καθε υποθεση ειναι λογικη και ισοπιθανη και διερευνητεα , ετσι μονο προχωρα η γνωση ....

 

...αρα το να υποθεσουμε οτι τα συμπτωματα που αναφερεις οφειλονται πιθανως σε απορρητες τεχνολογιες που εφαρμοζονται στη ερημο ειναι μια λογικη υποθεση αναμεσα στις αλλες υποθεσεις που μπορει να κανει κανεις .. ...αν ομως παραβλεψει κανεις το γεγονος και πει <<δε ξερω αρα δε μιλαω>> τοτε το σιγουρο ειναι οτι εχει υπογραψει συμβολαιο συμβιωσης παντοτινης με την δια βιου αγνοια του ...

 

...ναι η συνομωσιολογικη λογικη ειναι μια λογικη που δινει το ψυχολογικο προφιλ τοσο εκεινου που την εχει και καθε τρεις και λιγο μπλεκεται στα πλοκαμια της ,οσο και εκεινου που επιμονως την αποφευγει ....χμχμχμμχμχ!!!!

 

...μπορουμε να συμπερανουμε λοιπον οτι συνομωσιολογικα σκεφτονται γενικα οι κοινωνικα περιθωριοποιημενοι και κοινωνικα μη αναγνωρισμενοι ,,, ενω τα στελεχη και οι υψηλα αμοιβομενοι και καταξιωμενοι επαγγελματικα δεν τολμουν να συνομωσιολογησουν για τους προφανεις λογους ,, αν αποδεχτουν μια συνωμοσια εντος του συστηματος διακυβερνησης τοτε αυτοι σα στελεχη του συστηματος εχουν ενα μεριδιο συμμετοχης και ευθυνης για τα κακως κειμενα αυτης της συνωμωσιας .....χμμ!!!

 

..ειμαι μια αυταπασχολουμενη γυναικα του περιθωριου και της επαρχιας ,εισαι ενα στελεχος επαγγελματιας του συστηματος ...αυτο ναι προκαθοριζει και την σταση μας πανω σε ζητηματα συνωμοσιας και αντιληψης των κοινωνικων δυναμικων ...

...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 18

 

...και επειδη παβλιτακι εχω κολλημα με την φιλοσοφια θα μπω στο πειρασμο βγαινοντα3 απο το θεμα μας για λιγο ,,,υποκεινουμενη απο τον ορισμο που εχεις δωσει στην υπογραφη σου για την "αντικειμενικοτητα" ...να δωσω κι εγω την δικη μου εκδοχη ......

 

...λες <<Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει

την πραγματικότητα μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση της ανάγκης του.>>

 

 

αντικειμενικοτητα ειναι ολες αυτες οι συνειδητες κι ασυνειδητες ορμες που σπρωχνουν το ατομο μακρια απο τον προσωπικο του πονο και αρα την ικανοποιηση των ατομικων αναγκων του και τον κατευθυνουν στην ανακαλυψη της αληθειας ...χμμ τι λες καλυτερα δεν ειναι ετσι ?????????

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι....αν πιστευεις οτι το προφιλ μου, που διαβαζεις ειναι αληθινο.

Αν καν ειμαι ανδρας.:D

Ξερεις η ανασφαλεια μας, μας κανει να θελουμε να καταταξουμε ανθρωπους και πραγματα γυρω μας, σε κατηγοριες που μπορουμε να ελεγξουμε.

Αν μπορεσεις να καταλαβεις την υπογραφη μου, θαχεις κανει ενα βημα στην κατανοηση του εαυτου σου.....μικρο βεβαια.

Αυτο που περιγραφεις ειναι η υποκειμενικοτητα κατα την αποψη της υπογραφης μου.

Πρεπει πρωτα να γινεις αντικειμενικη, για να δεις την αληθεια. Αλλιως θα βλεπεις αυτο που θελεις.

 

Λοιπον επι του θεματος.

Ο Νευτωνας πριν ασχοληθει με τον νομο της βαρυτητας, δεν εκανε υποθεσεις. Οταν καταλαβε την εννοια της βαρυτητας, εκανε τις μετρησεις του και θεμελιωσε και τα μεγεθη της.

Δεν μιλησε για αορατες δυναμεις, ουτε για θεικη παρεμβαση, ουτε για κινδυνους.

Τα αφησε για αλλους αυτα.

Η επιστημονικες μεθοδοι εχουν συγκεκριμενο αλγοριθμο και βεβαια περιλαμβανουν υποθεσεις και πιθανοτητες, που ομως απορριπτονται η επιβεβαιωνονται εκ του αποτελεσματος.

Πιστευω οτι μια τοσο εμπεριστατωμενη ερευνα που εχεις κανει, αποσταθεροποιειται οταν της βαζεις τον μανδυα του ''παγανισμου'' η της θρησκειας η οτιδηποτε αλλο, μη καθαρα επιστημονικο.

Θα σου προτεινα να μην μπερδευεις τα προσωπικα με την ερευνα που κανεις.

Δεν ειναι κακο να δεχτουμε την αγνοια μας, ουτε υποτιμητικο.

Και η γατα μου δεν ξερει καμμια επιστημη, αλλα ξερει ποτε να ζευγαρωσει, ποτε θα γεννησει, πως θα μεγαλωσει τα παιδια της και μεχρι να κλεισει τα ματακια της γουργουριζει ευτυχισμενη.

Και βρισκει παντοτε το πιο ησυχο μερος να ξαπλωσει.

Και δεν νοιωθει ενοχες για τον εγωισμο της η για το οτι αλλες γατες υποφερουν καπου αλλου. :D

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 19

 

...για βοηθησε με να καταλαβω ,, την υπογραφη σου,,, αντικειμενικος γινεσαι οταν κινεισαι στην κατευθυνση ικανοποιησης των αναγκων σου ???...

 

...σα να λεμε δηλαδη οσο πιο ιδιοτελης τοσο πιο αντικειμενικος ??χμμ ,, πες ενα παραδειγμα γιατι πολλες φορες λογω πολωσης και καποιας φυσικης βλακειας δε καταλαβαινω ευκολα τοσο "περιπλοκα" πραγματα ...

....δεν εισαι αντρας εισαι γυναικα ???????μα τοτε εισαι θαυμα της τεχνολογιας ,,,δεν μπορω να φανταστω μια γυναικα να σκαρφιζεται πατεντες με κεραιες ...χμμ ..αλλο εγω,,, εγω γκρεμιζω τειχους .... αλλο πραγμα αυτο ...οικοδομωντας ενα κινημα εναντια στην υπαρχουσα τεχνολογια ..:ninja:

 

 

...λοιπον για τα φυσικα πεδια τα διαταρακτικα υπαρχει κατι ενδιαφερον εδω για την γεωπαθολόγια....

 

http://www.politimigi.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=70&Itemid=345

λιγο ψευδοεπιστημη δεν βλαπτει ...ισα ισα μας ανοιγει οριζοντες για τις επιστημες του αυριο..

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι μια τοσο εμπεριστατωμενη ερευνα που εχεις κανει, αποσταθεροποιειται οταν της βαζεις τον μανδυα του ''παγανισμου'' η της θρησκειας η οτιδηποτε αλλο, μη καθαρα επιστημονικο.

Θα σου προτεινα να μην μπερδευεις τα προσωπικα με την ερευνα που κανεις..

 

Τάπα!..:X

 

Βασικα απο τις τελευταιες σας απαντησεις σας το μονο που καταλαβα ειναι αυτο..:

...Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής... :up:

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 19

 

...για βοηθησε με να καταλαβω ,, την υπογραφη σου,,, αντικειμενικος γινεσαι οταν κινεισαι στην κατευθυνση ικανοποιησης των αναγκων σου ???...

 

...σα να λεμε δηλαδη οσο πιο ιδιοτελης τοσο πιο αντικειμενικος ??χμμ ,, πες ενα παραδειγμα γιατι πολλες φορες λογω πολωσης και καποιας φυσικης βλακειας δε καταλαβαινω ευκολα τοσο "περιπλοκα" πραγματα .

Ολοι προσπαθούμε να ικανοποιήσουμε τις ανάγκες μας. Αν δεν το κάνουμε αυτό, μάλλον υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

Αντικειμενικότητα είναι η ικανότητα να δεις τα πράγματα όπως ακριβώς είναι.

δλδ. Οποιος καεί απ το χυλό φυσάει και το γιαούρτι....δλδ έχοντας την κακή εμπειρία, βλέπει κάθε τι άσπρο και θεωρεί ότι καίει.

στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλανε για θηλιές.....κλπ...κλπ

Καμμία σχέση με αυτό που ανέφερες για ιδιοτέλεια κλπ....χωρίς να θεωρώ κακό την ιδιοτέλεια. η συνεχής αναστολή της έγκαιρης ικανοποιησης των αναγκών μας, είναι η βασική αιτία όλων των προβλημάτων και ασθενειών στη ζωή μας.

 

...Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής..

σωστός....:lol:

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 20

 

....σχετικα με την διαταρκτικοτητα των φυσικων πεδιων εν συγκρισει με αυτη των τεχνητων πεδιων εχω να πω τα εξης ...

 

-η μεν πρωτη δηλαδη αυτη των φυσικων πεδιων οφειλεται στην ενταση ή ατακτικοτητα -χαος που παρεισφρυει, ή υψηλες συχνοτητες μιλαμε δηλαδη και για διαταρακτικα ατακτικα η/μ πεδια (κοιταχτε ΔΕΜΟ 12) ...

 

-η δευτερη δηλαδη των τεχνητων πεδιων εχει ως διαταρακτικους παραγοντες την ενταση ,την μονοχρωματικοτητα , κατευθυντικοτητα ,την πολωση και τις επεξεργασμενες τετραγωνικες

( ημιτονοειδως διακοπτωμενες ) κυματομορφες (ΔΕΜΟ 18 ) ..

 

...συμβαινει λοιπον κατα εξαιρεσιν το μπαζωμα του φυσικου χωρου με τεχνητα πεδια να δρα ως σωτηρια για τους ορνανισμους μιας και η αρνητικη επιδραση που δεχονται απο τα πολωμενα τεχνητα πεδια ειναι ασημαντη εν συγκρισει με τις αρνητικες επιπτωσεις απο τα διαταρακτικα φυσικα πεδια ...τα οποια στομωμενα απο τα τεχνητα πεδια αμβλυνεται η διαταρκτικοτητα τους ..ναι στις εξαιρετικες αυτε ς περιπτωσεις το μπαζωμα με τα τεχνητα πεδια επιφανεικως παντα ,,δρα ευεργετικα για τους οργανισμους ...

 

...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΑ ,, Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΧΝΗΤΑ ΠΕΔΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ ΚΙ ΥΠΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΖΗΜΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΚΡΙΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ,,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΕΡΙΓΕΛΩΝΤΑΣ ΚΙ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΕΝΟΙΜΕ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΣΟ ΚΡΙΣΙΜΑ ΟΣΟ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ..,..

 

...ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΣΑΣ ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΤΕ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΦΥΛΑΚΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΠΡΟΩΡΗΣ ΘΝΗΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΙΣΧΥΡΟΤΑΤΟ .. ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΥΠΟΥΛΗ ΑΠΙΕΛΗ ... ΤΑ ΠΛΗΘΗ ΤΩΝ ΑΔΑΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΓΕΛΑΝΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΙΑ ΜΕ ΤΟΥ ΚΡΑΚΤΕΣ ΤΗΣ ,,,ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 50 - 60 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΡΚΙΝΟΓΕΝΕΣΗΣ Η ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟΥ ΕΚΦΥΛΙΣΜΟΥ .

 

...ΜΜΜ XANONΤΑΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΓΕΡΑΣΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ Η ΚΟΒΩΝΤΑΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΡΟΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΘΟΥΝ ΤΟ ΝΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ...

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω και κατι αλλο. Πως εξηγεις την αυξηση του χρονου ζωης των ανθρωπων, ειδικα στις ανεπτυγμενες χωρες.

Λενε οι ειδικοι οτι μεταβαλλομαστε σε εθνη γεροντων, ειδικα λογω υπογεννητικοτητας.

Επισης αν βλεπεις οτι καποιοι παιρνουν λιγο στ αστεια αυτα που γραφονται, μηπως φταινε και τα γραφτα μας;

Μηπως χρειαζεται μια λιγοτερο επιθετικη προσεγγιση;

Δεν ξερω, αλλα ενω γραφονται σωστες αποψεις, ο ξυλινος λογος περι επερχομενου θανατου κλπ. τις αποδυναμωνει.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω και κατι αλλο. Πως εξηγεις την αυξηση του χρονου ζωης των ανθρωπων, ειδικα στις ανεπτυγμενες χωρες.

Λενε οι ειδικοι οτι μεταβαλλομαστε σε εθνη γεροντων, ειδικα λογω υπογεννητικοτητας.

Επισης αν βλεπεις οτι καποιοι παιρνουν λιγο στ αστεια αυτα που γραφονται, μηπως φταινε και τα γραφτα μας;

Μηπως χρειαζεται μια λιγοτερο επιθετικη προσεγγιση;

Δεν ξερω, αλλα ενω γραφονται σωστες αποψεις, ο ξυλινος λογος περι επερχομενου θανατου κλπ. τις αποδυναμωνει.

 

σχολιο 21

 

...σχετικα μετην θνησιμοτητα χμμ ,,,για μενα θανατος δε ειναι ο βιολογικος αλλα πρωτιστως ο ψυχικος .....εθνη γεροντων ξεκουτηδων αχρηστευμενων και ξεμωραμενων ναι σε τεοια εθνη μεταβαλλομαστε ...παρε ενα γερο 80 χρονων της πολης που κοιμαται απο το πρωι ως το βραδυ στην πολυθρονα του...η αρζει στα καφενεια σαν σαπιοκαραβο στην στερια ,,,και χαπακωνεται τρεις φορες την ημερα κι ιστορια δε θυμαται να σου καμμια απο τα νειατα του ,,συναιθηματικα νερκος σνα μια σκια βαρια ενα αληθινο τσουβαλι της οικογενεια να τον ποτιζεις και να τον θρεφεις ,,η να τρως την συνταξη του για ποιο λογο ζει ουτε ο ιδιος ξερει??? ,,,αυτος ο γερος ειναι ηδη πεθαμενος ...καμμια σχεση μ τους γεροντες παλιοτερων εποχων ...με τις ιστοριες τους την ευδιαθεσια τους τις συμβουλες τους ...αληθινα κειμηλια γεροντικης σοφιας ...πολυτιμοι ...παρα το γεγονος οτι ηταν καργα συντηρητικοι κι καχυποπτοι με τις νεες γεννιες σεσημειο γκρινιας ...καλυττερα ετσι παρα ο γερος που κουβαλαει μαζι του ενα ολοκληρο φαρμακειο ο χαπακωμενος και αχρηστος μαλθακογερος ,,,ασε η γρια με το βαμμενο μαλλι που στην καλυτερη περιπτωση γυρναει με αλλες ξεμωραμενες της ηλικια της και σαλιαριζει για τα τεκνά που κυκλοφορουν τριγυρω της,,, αχρηστες γριες μαλθακες και ψυχικα νεκρες ανεραστες απο πολυ νωρις μιας και κοιμονται χρονια ολοκληρα διπλα σε ανικανους απο τα 50 τους αντρες ...που η γιαγια με τα παραμυθια η γιαγια που πιανε το τσαπι που ζυμωνε ,ξεχορταριζε και τραβουσε την γιδα για βοσκη μερχι τα 95 της αχ,,,και που συνουσιαζονταν (κουτσα στραβ ακι αφαλοκρατικα δεν λεω αλλα κατι ηταν και αυτο ) με το γερο της μεχρι τα βαθια της γεραματα ,,,αχχ τωρα που να βρεις τετοιους παππουδες απο 35 χρονων οι αντρες εχουν τα πρωτα συμπτωματα ανικανοτητας ...ειναι να τους κλαις ...(ενα αλλο θεμα για το οποιο ευθυνεται τι αλλο η τραγικη πολωση )

 

...ΟΧΙ ΑΥΤΗ Η ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ Η ΕΠΙΜΗΚΥΝΣΗ ΤΟΥ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΜΠΑΖΟΥ ΜΑΣ ,,,,ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΨΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΗ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΟΗΤΙΚΗΣ ΑΦΑΣΙΑΣ ΕΠΙ ΜΑΚΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΑΚΟΜΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΦΗΒΕΙΑΣ ΜΑΣ .. ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ... ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑΛΘΑΚΟΥΣ ΓΕΡΟΥΣ ΔΕ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΖΗΣΕΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΓΕΝΝΙΑ ,,ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΓΕΡΟΙ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑ ΝΕΙΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ..ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΓΡΙΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΜΠΑΖΑ ΤΗΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΚΑΚΟΤΗΤΑΣ ...ΕΚΤΟΣ ΑΝ ..ΧΜ .....ΑΝ ΡΩΓΜΩΘΟΥΜΕ ...ΟΟΟΧΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ ΔΕ ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ...:ninja:

 

να σετι γερους θελιε ναμας μετατρεψει αυτο ο υπεροχος τεχνολογικος πολιτσμος μας ...πνευματικα κια συναισθηματικα αχρηστευμενους ...δειτε βιντεο και θαυμαστε τα γεραματα σας και την μακροζωια που μας περιμενει

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο σ αυτο, αλλα πιστευεις οτι ο μεσος ορος ζωης δεν εχει αυξηθει; Η ποιοτητα εξαρταται απο πολλους παραγοντες, μεταξυ αυτων γενετικους.

Ο κοτσονατος γερος εχει μεινει στο μυαλο σου, λογω του οτι οι υπολοιποι ειχαν πεθανει νωριτερα.

Και τωρα υπαρχουν παρα πολλοι ανω των 70 που κανουν διακοπες και ταξιδευουν σε πολυ μεγαλυτερο ποσοστο απο παλια.

Ασχολουμαι με τον τουρισμο και τους βλεπω. Ζητημα διατροφης και εκπαιδευσης ειναι κυριως.

Καταθετω την εμπειρια.

Τωρα αν το σεχ ειναι σημαδι ποιοτητας ζωης....ναι ειναι γι αυτους που το κανουν.

Για τους αλλους απλα δεν υπαρχει.

Ξεφευγουμε, αλλα νομιζω οτι στο τελευταιο σου σχολιο γενικοποιησες μια κατασταση που εγω δεν τη βλεπω.

Και δεν ειναι τοσο χαλια η κατασταση στα γεραματα. Κι αν μερικοι εχουν ανικανοτητα στα 35....δεν πειραζει. Θα βολευτουν οι γυναικες τους με αυτουν που ειναι υπερικανοι. Οπως γινοτανε παντα.:D

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 22

 

Μηπως χρειαζεται μια λιγοτερο επιθετικη προσεγγιση;

Δεν ξερω, αλλα ενω γραφονται σωστες αποψεις, ο ξυλινος λογος περι επερχομενου θανατου κλπ. τις αποδυναμωνει.

 

..λιγοτερο επιθετικη προσεγγιση την στιγμη που ενα ολοκληρο τειχος μας πνιγει ??πιστευω οτι δεν επιλεχτηκε απο αγνοια αυτος ο πολιτισμος ,,,υπηρχε κι υπαρχει αποβλεψη για αυτην την διαταρακτικη και κατασταλτικη του δυναμη ..πχ οι ταλαντωτες φερουσας θα μπορουσαν να εινα πολυεπιπεδοι αυτο αμεσω ςθα αλλαζε τα δεδομενα της τραγικης πολωσης ....

 

...πες ομως κατι ,,,σαν τεχνικος θα ξερεις ,, οι κεραιες γενικα εκτος απο τις διαμορφωμενες κυματομορφες τηλεπικοινωνιακης μεταδοσης ...μηπως εκπεμπουν και ενα αλλο σημα γενικα ..κατι σα πλατφορμα διαρκείας ωστε να διατηρειταισ υνεχως ενα διαχυτο η/μ τεχνητο πεδιο υποβαθρου ????..

 

...επισης θα ηθελα να επιχερησω μια εξηγηση για την αποτελεσματικοτητα των πατεντων που μας ειπες οτι εκανες με τις κεραιες και ειχες καλυτερο σημα... ουσιαστικα αυτο που εκανες ηταν να σπασεις την επιπεδη πολωση των μεταδοσεων .. δηλαση να πετυχαινες καλυτερη εξομοιωση με τα φυσικα απεδια ,, και τοτε η φυση λειτουργουσε σαν βοηθος αναμεταδοτης...( σαν τα υλικα που παραγουν ακτινες λεηζερ αν τα διεγειρεις καταλληλα )...χμμμ

 

...αν φαντασουμε ενα πολυεπιπεδο ταλαντωτη και κεραια που εκπεμπουν σε διαφορα επιπεδα και κατευθυνσεις ενα ηπιο σημα ...χμμ το αποτελεσμα θα ηταν εκπληκτικο ....τα σηματα θα ειχα πολυ χαμηλη πολωση και θα υπηρχε ελαχιστη αποσβεση ..κι το πιο σημαντικο τα τεχνητα πεδια που θα δημιουργουντα δεν θα ηταν σα φυλακη για τους ζωντες οργανισμους αλλα πολυ πιο κοντα στην φυσικη τους κατατσαση ,....προσεξε αυτο με τις πατεντες ,, πιστευω οτι εκεινο που εκανες και ειχες καλυτερο σημα ειναι να σπας την τρομερη πολωση,,,και να δημιουργεις σηματα μικροτερης πολωσιμοτητας ....

 

..μπορεις να μας εξηγησεις σε παρακαλωω... τι ακριβως εναι ταλωαντωτης παραγωγης φερουσας συχνοτητας ...κι αν θα μπορουσαμε να φτιαξουμε αλλα ταλαντωτικα συστηματα με πολλα επιπεδα ταλαντωσης κι αρα εκπομπης σηματος .. θελω αν μπορεις να το εξηγησεις με απλα λογια χωρις ειδικους ορους για να το καταλαβουμε ολοι..:rolleyes:

 

μιλα μας για τους ταλαντωτες ........

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 23

 

τι ειναι ο ταλαντωτής HARTLEY ????...τι σημαινει "συσφιξη" του σήματος για διάδοση σε μεγαλύτερες αποστάσεις.

...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 24

 

...με λεξεις κλειδια ...<<βιολογικοι ταλαντωτες συγχρονισμος >> ψαχτε google και διαβαστε εργασιες επιστημονικες ,,διαβαστε για του βιοχημικους κυκλους τους νευρωνικους , κτλ

 

καταλαβαινετε οτι ζουμε σε ενα περιββαλλον ρυπογονο με διαφορες ρυπαντικες συχνοτητες και διαμορωσεις η/μ πεδιων τεχνητων την παθαινει το βιολογκο ρολοιο των βιολογικων μας κυκλων ???ΑΠΟΡΡΥΘΜΙΣΗ....Η ΑΠΟΡΡΥΘΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΙΤΙΑ ΘΑΝΤΟΥ ΑΡΓΟΥ ΚΙΑΙΜΕΘΟΔΕΥΜΕΝΟΥ ....ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΜΑΣ, ΟΙ ΙΣΤΟΙ ,Α ΟΡΓΑΝ Α ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟΡΡΥΘΜΙΖΟΝΤΑΙ ,,ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΤΑΡΧΗΣ ΚΙ ΑΠΕΙΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ .....

...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγουμε μεγάλη κουβέντα. Οι κεραίες σαφώς εκτος απ την "ωφέλιμη" συχνότητα εκπέμπουν και τεράστιο φάσμα συχνοτήτων γύρω τους, αλλά ευτυχώς όχι μεγάλης ισχύος. Τα στασιμα κύματα και οι αρμονικές, που και τα δύο είναι μη μετρήσιμα σχεδόν μεγέθη, αλλά απλώς λέγονται απώλειες και είναι πολλές, ειδικά σε ασυντόνιστες κεραίες.

Εχουν δε σχέση με την κατασκευή της κεραίας και το κύκλωμα συντονισμού της εξόδου, που αυτά ναι είναι μυστικά εταιρειών.

Ενα άλλο που δεν αναφέρεται είναι ότι το SAR στα κινητά δεν μας λένε σε ποιά συχνότητα είναι. Οι κεραίες επειδή δουλεύουν σωστά χωρίς απώλειες σε ακριβώς μιά και μόνο συχνότητα, σκεφτειτε τι απώλειες έχουν όταν καλούνται να καλύψουν ένα φάσμα συχνοτήτων που πρακτικά κάνει τις κεραίες να δουλεύουν σχεδόν ασυντόνιστες.

Αποτέλεσμα την μεγάλη ισχύ που πρέπει να δώσει ο πομπός για να εκπεμψει ικανοποιητικό σήμα, με επακόλουθο τη μεγάλη μόλυνση με ΗΜ ακτινοβολία σου χρήστη και των γύρω του.

Επίσης αν βάλεις το χερι σου και καλύψεις την κεραία, η ισχύς πολλαπλασιάζεται, με ότι αυτό σημαίνει.

Βοηθεια μικρή? Αγορά τηλ. παλιού που λειτουργεί στο πρώτο φάσμα μόνο όπου οι κεραίες έχουν μόνο μια συχνότητα να συντονιστούν. ΔΛΔ βοντα και γουιντ. Γίνεται? δεν νομίζω.

Εδώ πιστεύω ότι υπάρχει απόκρυψη του λάθους στην κατανομή των συχνοτήτων αλλά ειναι αδύνατον να γίνει κάτι πλέον. Ποιός θα επωμιστεί το κόστος (που είναι τεράστιο) όταν όλοι κινούνται υστερικά εναντίον σε ότι δεν τους αρέσει?

Εκτός απ τη θεωρία και την επιθυμία υπάρχει και η πραξη που βάζει τα πράγματα στη θέση τους.

Ολα έχουν ένα κόστος.

ΥΓ

Για κάτι που είπες προηγουμένως για γυναικες που έχουν προωρα αποχή από σεξουαλική ζωή. Επιλογή τους είναι ειδικά στις σύγχρονες κοινωνίες όπου η σεξουαλική ελευθερία είναι δεδομένο.

Νομίζω ότι για άλλη μια φορά τα παραλές.

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 25

εδω απο αρχειο διδακτορικων διατριβων ,,,για τις βιολογικες ταλαντωσεις ..

 

http://www.didaktorika.gr/eadd/handle/10442/27899

<<<<<Κάθε κύτταρο διαθέτει τον δικό του αυτόνομο ταλαντωτή. Αυτός στηρίζεται στη ρυθμική έκφραση γονιδίων που κωδικοποιούν για μεταγραφικούς παράγοντες οι οποίοι αναστέλλουν τη μεταγραφή τους. Η παρεμπόδιση εξασκείται έμμεσα, μέσω αναστολής των ενεργοποιητών τους. Αποτέλεσμα είναι η δημιουργία 24ωρων ταλαντώσεων στα επίπεδα μεταγραφής-μετάφρασης αυτών των παραγόντων που συνιστούν τα στοιχεία του ταλαντωτή. ..................>>>>

...μπραβο μπραβο πολυ ωραια παιδια ειμαστε πολυ κοντα στην κατασκευη ενος ακλονητου επιχειρηματος κατα του τεχνολογικου μας πολιτισμου ..αρκει να μελητησετε πω ς τα φαινομενα βιολογικου συντονισμου επηρεαζονται απο τις τεχνητες η/μ εκπομπες ..πχ σημα digea ψηφαικης τηλεορασης ,,σηματα κινητης, σηματα ηλεκτροφορων καλωδιων κτλ κτλ εμπρος μαρς ,,,,κατα μετωπον επιθεση ...το παρτυ αρχιζει !!!θα παραγγειλω και πιτσες και σουβλακια για ολους !!!!φερτε μαζι σας κι ενα ασημαιακι ελληνικο για ταυτοποιηση ..

 

 

 

...απο εργασια ..πανω στον βιολογικο συντονισμο και τις βιολογικες ταλαντωσεις ψαχτε γκουγκλ ...

======================

ΒΙΟΧΗΜΙΚΟΙ ΤΑΛΑΝΤΩΤΕΣ

Η μελέτη της χημικής κινητικής αποκαλύπτει ότι είναι πράγματι πιθανόν να γίνουν αποδεκτές ταλαντώσεις της συγκέντρωσης μίας χημικής ουσίας. Ένας τέτοιος ταλαντωτής θα μπορούσε να λειτουργεί σαν ένα ρολόι που περιγράφτηκε προηγουμένως. Ο Prigogine και οι συνεργάτες του μελέτησαν το ζήτημα ευρέως μέσα στο πλαίσιο της θερμοδυναμικής και έχουν περιγράψει συστήματα τα οποία παρουσιάζουν ταλαντώσεις, όχι μόνο σε χρόνο αλλά και χώρο. Άλλοι ερευνητές, όπως ο Chance, o Pye και οι άλλοι προσφέρουν πειραματικά δεδομένα τέτοιων ταλαντωτών σε κυτταρικό επίπεδο και ο Zhabotinsky και οι άλλοι έχουν μελετήσει ταλαντώσεις σε ανόργανα μέσα. Τέλος και δε θα επεκταθώ περισσότερο, άλλοι ερευνητές περιέγραψαν ποικίλους τύπους βιοκαταλυσσόμενων (ενζυμικών) αντιδράσεων που εμφανίζουν επίσης ταλαντώσεις και συγκεκριμένα μελετήθηκαν ταλαντώσεις του DPNH σε κύτταρα ζύμης (όπως του ζυμομύκητα Saccharomyces carlsbergensis).

 

 

 

 

ΝΕΥΡΙΚΟΙ ΤΑΛΑΝΤΩΤΕΣ

Υπάρχουν αναρίθμητα παραδείγματα περιοδικής πυροδότησης νευρώνων στο νευρικό σύστημα διαφόρων ζώων. Μία μελέτη μοντέλων νευρικών μεμβρανικών δυναμικών καθώς άμεσες παρατηρήσεις δείχνουν ότι ένας νευρώνας μπορεί να διατηρεί την πυροδότηση δυναμικών ενέργειας σε ένα σταθερό ρυθμό για μακρές χρονικές περιόδους. Αυτό μπορεί να θεωρηθεί ως το απλούστερο δυνατό παράδειγμα ενός νευρικού ταλαντωτή. Εντούτοις, μία πιο ενδιαφέρουσα περίπτωση παρουσιάζεται από μονάδες οι οποίες πυροδοτούν εκρήξεις παλμών, όπως φαίνεται στο σχήμα 8.α.

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγουμε μεγάλη κουβέντα. Οι κεραίες σαφώς εκτος απ την "ωφέλιμη" συχνότητα εκπέμπουν και τεράστιο φάσμα συχνοτήτων γύρω τους, αλλά ευτυχώς όχι μεγάλης ισχύος. Τα στασιμα κύματα και οι αρμονικές, που και τα δύο είναι μη μετρήσιμα σχεδόν μεγέθη, αλλά απλώς λέγονται απώλειες και είναι πολλές, ειδικά σε ασυντόνιστες κεραίες.

Εχουν δε σχέση με την κατασκευή της κεραίας και το κύκλωμα συντονισμού της εξόδου, που αυτά ναι είναι μυστικά εταιρειών.

Ενα άλλο που δεν αναφέρεται είναι ότι το SAR στα κινητά δεν μας λένε σε ποιά συχνότητα είναι. Οι κεραίες επειδή δουλεύουν σωστά χωρίς απώλειες σε ακριβώς μιά και μόνο συχνότητα, σκεφτειτε τι απώλειες έχουν όταν καλούνται να καλύψουν ένα φάσμα συχνοτήτων που πρακτικά κάνει τις κεραίες να δουλεύουν σχεδόν ασυντόνιστες.

Αποτέλεσμα την μεγάλη ισχύ που πρέπει να δώσει ο πομπός για να εκπεμψει ικανοποιητικό σήμα, με επακόλουθο τη μεγάλη μόλυνση με ΗΜ ακτινοβολία σου χρήστη και των γύρω του.

Επίσης αν βάλεις το χερι σου και καλύψεις την κεραία, η ισχύς πολλαπλασιάζεται, με ότι αυτό σημαίνει.

Βοηθεια μικρή? Αγορά τηλ. παλιού που λειτουργεί στο πρώτο φάσμα μόνο όπου οι κεραίες έχουν μόνο μια συχνότητα να συντονιστούν. ΔΛΔ βοντα και γουιντ. Γίνεται? δεν νομίζω.

Εδώ πιστεύω ότι υπάρχει απόκρυψη του λάθους στην κατανομή των συχνοτήτων αλλά ειναι αδύνατον να γίνει κάτι πλέον. Ποιός θα επωμιστεί το κόστος (που είναι τεράστιο) όταν όλοι κινούνται υστερικά εναντίον σε ότι δεν τους αρέσει?

Εκτός απ τη θεωρία και την επιθυμία υπάρχει και η πραξη που βάζει τα πράγματα στη θέση τους.

Ολα έχουν ένα κόστος.

ΥΓ

Για κάτι που είπες προηγουμένως για γυναικες που έχουν προωρα αποχή από σεξουαλική ζωή. Επιλογή τους είναι ειδικά στις σύγχρονες κοινωνίες όπου η σεξουαλική ελευθερία είναι δεδομένο.

Νομίζω ότι για άλλη μια φορά τα παραλές.

 

 

σχολιο 26

 

..ναι το ξερω πολυ μεγαλη κουβεντα .. ανοιγουεμ .. αλλα ας μην πτοειθουεμ απο το μεγαλειο της ...κια την σοβαροτητα της ..ας μεινουμε στις επαλξεις ...

 

1)

Οι κεραίες σαφώς εκτος απ την "ωφέλιμη" συχνότητα εκπέμπουν και τεράστιο φάσμα συχνοτήτων γύρω τους, αλλά ευτυχώς όχι μεγάλης ισχύος.

 

φασμα συχνοτητων τι συχνοτητες ακριβως ξερεις ???

 

2)

Τα στασιμα κύματα και οι αρμονικές, που και τα δύο είναι μη μετρήσιμα σχεδόν μεγέθη, αλλά απλώς λέγονται απώλειες και είναι πολλές, ειδικά σε ασυντόνιστες κεραίες.

 

υπαρχει τροπος αυτα να τα μετρτησουμε ??εχεις σαν τεχνικος εμπλακει σε τετοιες μετρησεις ???απωλεις ...χμμμ θα μπορουσαμε να πουμε και σταθερο διαρκε ς πεδιο υποβαθρου ...κατι σαν πλατφορμα ????.αληθεια τις συχνοτητες ?????????

3)

Εχουν δε σχέση με την κατασκευή της κεραίας και το κύκλωμα συντονισμού της εξόδου, που αυτά ναι είναι μυστικά εταιρειών.

 

ειδες που σου λεγα εν μερει μονο αγνοια κι εν μερει αποκρυψη γνωσης απο τις εταιρειες τελικα το παραδεχτηεκς και μονος σου ...

 

4)

Οι κεραίες επειδή δουλεύουν σωστά χωρίς απώλειες σε ακριβώς μιά και μόνο συχνότητα, σκεφτειτε τι απώλειες έχουν όταν καλούνται να καλύψουν ένα φάσμα συχνοτήτων που πρακτικά κάνει τις κεραίες να δουλεύουν σχεδόν ασυντόνιστες.

 

...καθε σημα εκπεμπεται σε πολλες συχνοτητες ταυτοχρονα ή εναλλασσομενα ποτε στην μια ποτε στην αλλη ..δεν καταλαβαινω τι εννοεις ???

 

5)

Βοηθεια μικρή? Αγορά τηλ. παλιού που λειτουργεί στο πρώτο φάσμα μόνο όπου οι κεραίες έχουν μόνο μια συχνότητα να συντονιστούν. ΔΛΔ βοντα και γουιντ. Γίνεται? δεν νομίζω.

 

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ????μιλα πιο απλα δεν ειμαστε ειδικοι ...

 

ελπιζω να εχεις προλαβει να συνταξιοδοτηθεις ....γιατιμε τοσα πραγματα που μας λες κινδυνευει το επαγγελματικο σου μελλον ειδκα αυτες ςτις εποχες που γινεται ξεσκαρταρισμα απο τους περιεργους και σκεπτομενους ...μονο οι <<γλαστρες>>και τα <<βλητα >> μενουν μεσα στις υοηρεσιες ιδιωτικες και δημοσιες ...

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 27

 

...διαβαστε για τους βιολογικους ρυθμους -βιολογικες ταλαντωσεις και της κυκλικοτητα της μελατονινης

μια ουσια που ελεγχει την κατασταση υπνου κι εκρηγορσης ..αληθεια τι παθαινουν αυτοι οι βιολογικοι μας ρυθμοι υπο το καθεστως της συνεχους διαβιωσης μεσα στην σουπα των αφυσικων τεχνητων η/μ πεδιων???? ...ανεξερευνητο ??...λοιπον

καιρος να το εξερευνησουμε ...

 

http://biologyeye.blogspot.gr/p/blog-page_4585.html

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφω ειναι γνωστά σε όλους.

"hartley oscillator" βάλτο στο γκούγκλ να δεις. Δεν είναι κανα μυστικό.

Αν διαβάσεις για κεραίες, μήκος κύματος, στάσιμα, αρμονικές 1ες 2ες 3ες κλπ θα τα δείς. Μη ξαναγράφω πραγματα γνωστά.

Τώρα για ηλεκτρονικά κυκλώματα, δεν έχω χρόνο για ανάλυση....χρειάζονται χρόνια.....υπάρχουν όλα στο διαδίκτυο.

Το παιχνίδι όπως το θέτεις, είναι ελεγχόμενο.....αρα προς τι η προσπάθεια να το σταματήσουμε? Να πείσουμε όλον τον κόσμο να πετάξει κινητά, τηλεοράσεις, μετασχηματιστές και να βγεί στη παραλία να λιάζεται? Αφού άλλοι ελέγχουν τα πάντα, όπως λες.

Κάντο για τον εαυτό σου και ασε τους άλλουν να κάνουν ότι θέλουν. Εγώ κάνω αυτό που θέλω εδώ και πολλα χρόνια. Κανείς δεν προσπάθησε να με σταματήσει.

Η γη πάει σε υπερπληθυσμό. Δεν το βρίσκω παράλογο που πολλοί θέλουν να πεθάνουν πιο γρήγορα!!!!!! Με την ευχή μου. Αν δλδ κάποιος θέλει να καπνίζει άν και το πακέτο γράφει οτι είναι κακό....τι να κάνουμε? Αν θέλει να κάνει χρήση ουσιών, τι να κάνουμε? Θα επιβιώσουν για περισσότερο διάστημα (γιατί όλοι έτσι κι αλλιώς οοοολοι έχουμε ημ. λήξης) αυτοί που κατέχουν τη γνώση.

Ποιός μπορεί να πει ότι κατέχει την υπέρτατη αλήθεια? Κι αυτά που αναφέρεις (ανεξάρτητα αν είναι σωστά) δεν παύουν να είναι επιλεκτικές αναδημοσιεύσεις.

Σου είπα ότι αποδυναμώνεις αυτά που γράφεις με τον πανικό που δείχνεις.

Δεν νοιώθω καμμία συνομωσία γύρω μου. Θα έλεγα ανάγκη για γνώση βλέπω και για επικοινωνία.

Λοιπόν για να κλείσουμε αυτή τη στείρα αντιπαράθεση...κοίτα λίγο μέσα σου....τι είναι αυτό που σε πανικοβάλλει και δεν μπορείς να ξεφύγεις? Γιατι απ την ΗΜ ακτινοβολία σίγουρα δεν μπορείς...Πάρτο απόφαση.

Ας προσπαθήσουμε μόνο να περάσουμε καλά, μέχρι να πάθουμε αυτά που μπορεί να πάθουμε. Γιατί στο τέλος μπορει και να μην τα πάθουμε!!!!!!!!!!! Κανεις δεν ξέρει και άγνωστες οι βουλές του κυρίου.;)

 

ΥΓ. Τα συμπτώματα που ανέφερες πιο πάνω, δεν ειναι λόγω ΗΜ κυμάτων. Και για να στο αποδείξω σε 3 μήνες μπορώ να τα εξαφανίσω....

Εδώ μπορώ ίσως να κάνω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 28

 

,,τελος παντων ειπα μηπως μπορουσες με πιο απλα λογια να μας τα εξηγησεις ολα αυτα..συνοπτικα ...παντως και μεχρι εδω ο διαλογος εβγαλε καλα λαυρακια ..ειπωθηκαν πραγματα σημαντικα ,,, να κρατησουμε αυτο με τις αγνωστες συχνοτητες που εκπεμπουν οι κεραιες ( σηματα εισοδου ) ανεξαρτηταμε τα διαμορφωμενα σηματα και που αυτα ειναι μυστικα των εταιρειων ....

 

... προσπαθω να ειμαι πανεπιστημων και φιλοσοφος κατα το αρχαιο προτυπο ...κι οχι ειδικος της στενης και περιοριστικης γνωσης της κατακερματισμενης ..τα αποκρυφιστικα μεταφυσικα μου ενδιαφεροντα ειναι επακολουθο αυτης της πανεπιστημονιζουσα φιλοσοφιζουσας τασης μου ..εκτιμω και συνυπολογιζω κρισεις επιστημονικες αλλα και τις ψευδοεπιστημονικες αποφανσεις ...πατω στο παρελθον το παρον και το μελλον ταυτοχρονα ...απο την παραδοση και το παρελθον κραταω ο,τι μου ειναι χρησιμο για το παρον κι ο,τι ανοιγει οριζοντες μελλοντικης γνωσης ...

 

...ο Νευτωνας που ανεφερες σε προηγουμενο ποστ,,ξερεις οτι ηταν τοτε και θεολογος και αλχημιστης και μαλιστα τα Principia το διασημο εργο του οπου μιλα για τους νομους παγκοσμιας ελξης ,ειχε απασχολησει μοναχα ενα μικρο κομματι της ζωης του ,καθως στο μεγαλυτερο μερος της ζωης του ειχε ασχοληθει με αποκρυφιστικα θεματα αλχημικα κυριως για τα οποια βεβαια ελαχιστα εχει γινει γνωστος ???????????..να διαβασε ...εδω ..

 

http://www.chemist.gr/2010/07/3681/

 

...τι ειναι εκεινο που κανει μερικους ανθρωπους πολεμιστες και αλλους αραχτους ευζωιστες μιας μιζερουλα ζωιτσας της παιχνιδιαρας ..πραγματικα ειναι ενα πολυ καλα κρυμενο μυστικο των προσωπικοτητων μας ..

 

....καποιοι παλευουν με δαιμονες και θεους στην εποχη μας, οριωνται και κατακραζουν καταστασεις εκποιητικες της ζωης και του οικου μας και αλλοι απλα ζουνε < καλα>μεσα στην αδιορατη αυτη φυλακη ,,,διασκεδαζουν μεσα στην γυαλα τους σαν τα ευτυχισμενα ψαρακια ,,,γιατι ειναι πεπεισμενα οτι μονο οτι υπαρχει στην γυαλα τους αφορα ...και δεν σκοτιζονται αν καποιος τρελος βοριας καποια στιγμη σηκωσει την γυαλα απο το τραπεζι και την σπασει...εξαλλου και να γινει αυτα δε θα καταλαβουν τιποτε ...απο τον ενα υπνο στο αλλο θα μεταβουν ακαριαια ...

 

...αν ομως δε κοιμασαι αν εισαι αγρυπνο ψαρι που κοιτα με τα γουρλωμενα ματια του εξω απο την γυαλα τοτε ναι αγωνιας και δε μπορεις να το παιξεις ηρεμος και ευτυχης .....τοτε δε μπορει παρα να εισαι το ψαρι πολεμιστης για να αποτραπει το αναποδογυρισμα της γυαλας ....και η αποφυγη του τρελου βορια...

 

...ειναι θεμα ωριμοτητας της προσωπικοτητας του καθενος και εμβελειας και βαθους αντιληψεως ......δεν εχουμε την ιδια νοητικη και ψυχικη ηλικια ολοι ...σαν τους μπομπιρες που παιζουν ανεμελα με τα παιχνιδακια τους ενω οι μεγαλοι αγωνιουν για την επιβιωση της οικογενειας κι εχουν ενα σωρο εγνοιες και προβληματα στο κεφαλι τους ....μερικοι ανθρωποι βρισκονται ψυχονοητικα στην βρεφικη τους η νηπιακη τους ηλικια ...ειναι λογικο να ειναι αραχτοι και παιχνιδιαρηδες καλοπερασακηδες σε αυτες τις δυσκολες εποχες .. και να βλεπουν ως παραξενους η και ταραγμενους ψυχολογικα αυτους που αγωνιουν τους ενηλικους ανθρωπους τους μεγαλωμενους...

 

... ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΝΑ ΣΒΥΣΟΥΝ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΚΙ ΟΙ ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ ΚΙ ΟΙ ΜΠΕΜΠΕΣ ΓΚΡΙΝΑΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΚΑ-ΚΟΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΤΟΥΣ ...ΧΜΜΜ .........

ΥΓ. Τα συμπτώματα που ανέφερες πιο πάνω, δεν ειναι λόγω ΗΜ κυμάτων. Και για να στο αποδείξω σε 3 μήνες μπορώ να τα εξαφανίσω....

Εδώ μπορώ ίσως να κάνω κάτι...

 

...εεεεε??? .......... αααυτο δε το καταλαβα !!!τι εννοεις ???............ΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙΣ ...

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...