Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως πριν απο κανα διμηνο που ειχα επικοινωνησει τηλεφωνικα μαζι τους μου ειπαν πως δεν αναλαμβανουν bb συσκευες.

 

Στο irepair της Κηφισίας έχω προσωπικά πάει γύρω στις 6 δικές μου στο παρελθόν συσκευές και άλλες τόσες φίλων.

Μήπως μίλησες με Γλυφάδα; Για εκεί δεν έχω ακούσει τα καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παντως πριν απο κανα διμηνο που ειχα επικοινωνησει τηλεφωνικα μαζι τους μου ειπαν πως δεν αναλαμβανουν bb συσκευες.

 

Αναλαμβάνουν και BB. Εγω στη γλυφαδα το είχα δώσει για τους αισθητήρες και ήταν έτοιμο σε 10'.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

irepair.gr στην Κηφισίας όχι στην Γλυφάδα.

Googlαρε το τηλέφωνο τους.

Μακράν ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα σε άπειρα Blackberry.

Δεν κάνω διαφήμιση, απλός πελάτης τους είμαι μετά από πολύ ψάξιμο για καλό service.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , αλλά μήπως παίζει τίποτα πιο κέντρικά σε Αθήνα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , αλλά μήπως παίζει τίποτα πιο κέντρικά σε Αθήνα?

 

Πριν καιρο ειχε αναφερθει και ενα service στα κατω Πατησια στην Στρ.Καλαρη και πιο συγκεκριμενα το service ρολογιων της jaga.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν καιρο ειχε αναφερθει και ενα service στα κατω Πατησια στην Στρ.Καλαρη και πιο συγκεκριμενα το service ρολογιων της jaga.
ευχαριστω πολυ :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To βλεπω κατι μερες τωρα και το ζαχαρωνω.. Θα μπορουσα να το παω καπου το τηλεφωνο μαζι με το ασπρο housing και να μου το αλλαζαν; Ποσο μπορει να κοστιζε η αλλαγη;

 

http://forums.crackberry.com/attachments/blackberry-q10-f272/284683d1405224060t-q10-black-white-combination-q10.jpg

Link to comment
Share on other sites

To βλεπω κατι μερες τωρα και το ζαχαρωνω.. Θα μπορουσα να το παω καπου το τηλεφωνο μαζι με το ασπρο housing και να μου το αλλαζαν; Ποσο μπορει να κοστιζε η αλλαγη;

 

http://forums.crackberry.com/attachments/blackberry-q10-f272/284683d1405224060t-q10-black-white-combination-q10.jpg

 

Πω... Πολύ ωραία η αντίθεση που κάνει. :) Αν έχεις λευκό (δε θυμάμαι πιο χρώμα έχεις) μπορείς να πάρεις γυαλί οθόνης για μαύρο και να μη μπεις σε πολλά έξοδα. Βέβαια, για να λες για housing, θα έχεις μαύρο..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To μαυρο εχω, γιατι με χαλαει το ασπρο πλαισιο στο ασπρο μοντελο. To μαυρο ειναι επισης πολυ ωραιο με silver bezel. Θυμιζει πολυ το bold 9900 το οποιο θεωρω πολυ πιο ωραιο απο το q10. Λογικα θα αλλαζει και πιο ευκολα.

 

Τωρα ομως που εχω μεινει μονο με το Q10, δεν προκειται να πειραματιστω με τιποτα, γιατι αμα χαλασει κατι εχω μεινει χωρις τηλεφωνο. :lol:Αργοτερα ομως, ειναι πολυ πιθανο να το κανω. Ειδικα το ασπρο πληκτρολογιο με τη μαυρη οθονη, ειναι τελειο.

 

http://forums.crackberry.com/attachments/blackberry-q10-f272/206052d1380396567-i-put-silver-bezel-my-q10-what-do-you-think-img_00000461.jpg

 

http://forums.crackberry.com/attachments/blackberry-q10-f272/206054d1380396604-i-put-silver-bezel-my-q10-what-do-you-think-img_00000462.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πείρα και εγώ σε μαύρο παιδιά. Έρχομαι από windosphone Nokia 1020 και έχω να πω μερικά παράπονα. Η μπαταρία είναι απαράδεκτη μετά από τρεις εβδομάδες σχεδόν λειτουργίας το κινητό το περνώ στην δουλειά και ακούω μουσική, πράμα που δεν μπορεί μετά από οχτώ ώρες να κρατήσει η μπαταρία. Ενώ με το 1020 την έβγαζα άνετα. Αν και νομίζω ότι πολλά κινητά όταν ακούς μουσική με ακουστικά δεν καταναλώνουν πολύ μπαταρία από ότι θυμάμαι εκτός εάν δεν κάνω κάτι καλά εγώ που πιάνω πρώτη φορά blackberry. Και το άλλο είναι δεν ξέρω τι παίζει όταν βάζω αλλά ακουστικά π.χ τα AKG παίζουν πολύ σιγά. Κατά τα άλλα μου αρέσει αρκετά και έχω βάλει και το passports στο μάτι για αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

Το πείρα και εγώ σε μαύρο παιδιά. Έρχομαι από windosphone Nokia 1020 και έχω να πω μερικά παράπονα. Η μπαταρία είναι απαράδεκτη μετά από τρεις εβδομάδες σχεδόν λειτουργίας το κινητό το περνώ στην δουλειά και ακούω μουσική, πράμα που δεν μπορεί μετά από οχτώ ώρες να κρατήσει η μπαταρία. Ενώ με το 1020 την έβγαζα άνετα. Αν και νομίζω ότι πολλά κινητά όταν ακούς μουσική με ακουστικά δεν καταναλώνουν πολύ μπαταρία από ότι θυμάμαι εκτός εάν δεν κάνω κάτι καλά εγώ που πιάνω πρώτη φορά blackberry. Και το άλλο είναι δεν ξέρω τι παίζει όταν βάζω αλλά ακουστικά π.χ τα AKG παίζουν πολύ σιγά. Κατά τα άλλα μου αρέσει αρκετά και έχω βάλει και το passports στο μάτι για αργότερα.

 

Σίγουρα έχεις σετάρει σωστά τους λογαριασμούς mail σου; Γιατί, δεν έχω κανένα θέμα με τη μπαταρία του. Το αντίθετο μάλιστα. Έχω και ακουστικά akg, οπότε θα δοκιμάσω και θα σου πω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

OK για δώσε οδηγίες όταν μπορέσεις

 

Λοιπόν, για τους λογαριασμούς mail. Πας Hub -> 3 τελείες (κάτω δεξιά γωνία) -> Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί Email -> επιλέγεις κάποιον -> Διαμόρφωση λογαριασμού (κάτω κεντρικά της οθόνης) -> κάνεις swipe για να πας στις επιλογές χαμηλά. Ανάμεσα στις επιλογές, βλέπεις:

 

- Χρήση push εφόσον υποστηρίζεται

- Διάστημα συγχρονισμού

 

Στην πρώτη επιλογή, αν είναι ρυθμισμένη στο On, τότε το κινητό σου ελέγχει ανά τακτά και πολύ σύντομα χρονικά διαστήματα, αν έχεις καινούρια μηνύματα, έτσι ώστε να στα φέρει στη συσκευή σου το συντομότερο δυνατόν. Αν το έχεις στο On, βάλε το στο Off, για 1 ή 2 μέρες το πολύ, για να δούμε αν φταίει αυτό. Επίσης, αν έχεις κι άλλους λογαριασμούς mail, κάνε το ίδιο και σε αυτούς.

 

Η δεύτερη επιλογή είναι για να ελέγχεις εσύ πότε θα ελέγχει το κινητό σου για καινούρια μηνύματα, ανάμεσα σε κάποιες συγκεκριμένες επιλογές. Εκεί, βάλε τη ρύθμιση στο Χειροκίνητα. Και πάλι όπως στην πρώτη επιλογή, κάνε το ίδιο και στους άλλους λογαριασμούς mail.

 

Κάνε αυτά τα 2 και βλέπουμε.

 

Τέλος, δοκίμασα κι εγώ με τα akg και ο ήχος ακούγεται μια χαρά. Κανένα πρόβλημα με την ένταση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To έκανα και τώρα βλέπουμε από εδώ και πέρα πώς θα εξελιχθεί η μπαταρία. Τώρα με τα ακουστικά όταν το αγοράσω έκανε η συσκευή αναβάθμιση, μήπως φταίει αυτό? Δεν έγινε σωστά και πρέπει να ξανά κάνω?
Link to comment
Share on other sites

To έκανα και τώρα βλέπουμε από εδώ και πέρα πώς θα εξελιχθεί η μπαταρία. Τώρα με τα ακουστικά όταν το αγοράσω έκανε η συσκευή αναβάθμιση, μήπως φταίει αυτό? Δεν έγινε σωστά και πρέπει να ξανά κάνω?

 

Η αναβάθμιση δε νομίζω να φταίει. Έχω κάνει κι εγώ 2 και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αφού λοιπόν έκανα αυτά πού είπες τελικά, παρατήρησα ότι η μπαταρία δεν την παλεύει. Έχεις άλλη ιδέα να δοκιμάσω? Επίσης παρατηρώ κατεβάζω εφαρμογές από amazon π.χ pixwords και η εφαρμογή τρέχει αλλά κολλάει και την διαγράφω. Όποιος ξέρεις ασ απάντηση ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν έκανα αυτά πού είπες τελικά, παρατήρησα ότι η μπαταρία δεν την παλεύει. Έχεις άλλη ιδέα να δοκιμάσω? Επίσης παρατηρώ κατεβάζω εφαρμογές από amazon π.χ pixwords και η εφαρμογή τρέχει αλλά κολλάει και την διαγράφω. Όποιος ξέρεις ασ απάντηση ευχαριστώ!

 

Από εφαρμογές, όχι BB World, ποιες έχεις; Πέρα από Pixwords.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όταν είσαι στον browser και έχεις κάνει κλικ στη μπάρα διευθύνσεων μπορείς να γράψεις εκτός απο ένα url ώστε να το φορτώσει (πχ http://www.yahoo.com), ένα οποιοδήποτε κείμενο και θα κάνει αναζήτηση στο google. Οπως δηλαδή κάνει και ο Chrome και άλλοι desktop browsers.

 

Το πρόβλημα μου είναι οτι αν ξεκινήσω να γράφω κάτι σε μια γλώσσα πχ ελληνικά και μετά θελω να συνεχίσω σε αγγλικά, αν πατήσω το alt+enter τότε αν και αλλάζει γλώσσα το δέχεται ταυτόχρονα και σαν enter για να κάνει την αναζήτηση, οπότε χάνει το focus και πρεπει να ξανα συνεχίσω να γράφω αφού τελειώσει η αναζήτηση με τα οποια ασχετα αποτελεσματα εχει φερει, κάτι που είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό.

 

Το ίδιο κάνει και σε άλλες εφαρμογές σε συγκεκριμένες περιπτώσεις.

 

Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω? Μπορώ εναλλακτικά κάπως να αλλάξω το συνδυασμό για την εναλλαγή γλώσσας?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω αυτή τη στιγμή συσκευή με φυσικό πληκτρολόγιο, πες μου κάτι - στο alt-enter κρατάς πατημένο το alt μέχρι την εναλλαγή ή το αφήνεις πριν πατήσεις το enter; Ρωτάω γιατί στο Q10 δεν είχα τέτοιο θέμα, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ γιατί.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το αφήνω πριν το enter ούτε έχει σχεση αν το κάνω γρήγορα ώστε να "μπερδεύεται", κρατάω το alt πατημένο και με το που πατήσω enter κάνει search. Δοκίμασα και να το κάνω επιλέγοντας την γλώσσα απο την οθόνη αφής αλλα παλι εχει ηδη ξεκινησει το searching πριν το κανω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα του Q10!!!

Επειδή αποφάσισα να επισκευάσω το πρόβλημα της earphone jack υποδοχης στην συσκευή μου ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε, τι περίπου να υπολογίσω για κόστος επισκευής?

Επίσης ανάμεσα στις εταιρίες που μου συστήσατε σε προηγούμενο ερώτημα μου (irepair, easyservice & netphone) ποια πιστεέυετε οτι είναι πιο αξιόπιστη οσον αφορά το γεγονός της πραγματικής αντικατάστασης και όχι της κοροϊδίας του στυλ οτι άλλαξαν το συκεκριμένο ανταλλακτικό και απλώς να κολήσουν κάποια ξεκολημένη επαφή.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα του Q10!!!

Επειδή αποφάσισα να επισκευάσω το πρόβλημα της earphone jack υποδοχης στην συσκευή μου ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε, τι περίπου να υπολογίσω για κόστος επισκευής?

Επίσης ανάμεσα στις εταιρίες που μου συστήσατε σε προηγούμενο ερώτημα μου (irepair, easyservice & netphone) ποια πιστεέυετε οτι είναι πιο αξιόπιστη οσον αφορά το γεγονός της πραγματικής αντικατάστασης και όχι της κοροϊδίας του στυλ οτι άλλαξαν το συκεκριμένο ανταλλακτικό και απλώς να κολήσουν κάποια ξεκολημένη επαφή.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

 

Σε προηγούμενη σελίδα ειχα προτείνει το net phone και οι άνθρωποι δεν με είχαν κοροιδεψει καθόλου ενώ θα μπορούσαν...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Vodafone το πήρα εχθές....πιο σταθερό διορθώθηκε και το double letter θέμα

 

Ναι; Αυτά είναι καλά νέα. Φεύγω για το update. :happy:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εφού το εγκαθιστώ μετά κάνω wipe device και ξαναπερνάω τα accounts και τις εφαρμογές χωρίς restore backup....Σημείωση: Δεν βάζω ποτέ παιχνίδια - ποτέ δεν με ενδιέφεραν - οπότε η διαδικασία είναι πιο γρήγορη...

Μπαταρία άνετα μία μέρα σε 4G

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...