Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Είναι γρήγορος ο poco, αλλά λένε ότι δεν έχει καλή διαχείριση ενέργειας. Ο nova μου φάνηκε αργός.Τελικά κατέβασα τον Ruthless launcher και πάει πραγματικά σφαίρα το redmi note 8 3/32. Το έχω 1 χρόνο και 2 μήνες. Και κρατάει η μπαταρία μια μέρα και κάτι, όπως και στην αρχή κρατούσε έτσι. Αυτά

Δεν τον ήξερα αυτόν, ας κάνουμε μια δοκιμή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

O launcher που έχει τις περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης είναι αυτός:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.launcher2&hl=en_US&gl=US

Ανάλογα με το πως θα διαμορφωθεί μπορεί να είναι και πολύ ελαφρύς επίσης. Μετά βεβαίως έρχεται ο nova ο οποίος βέβαια εμένα ποτέ δε με κέρδισε(σε σχέση με τον total launcher), είναι όμως μια πολύ καλή δεύτερη επιλογή, μάλλον πιο εύκολος στην διαμόρφωση του αλλά λίγο πιο περιοριστικός. Τώρα αν δε σ' ενδιαφέρει η παραμετροποίηση και η ελευθερία στο να διαμορφώσεις μια προσωπική και διαφορετική αρχική οθόνη, σίγουρα υπάρχουν και πολλές άλλες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

O launcher που έχει τις περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης είναι αυτός:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.launcher2&hl=en_US&gl=US

 

Updated

October 12, 2020

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μολις ηρθε update του nova που στο log αναφερει προετοιμασια για την εκδοση 7

Ήρθε update στην stable version στο playstore εννοείς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update στην stable version στο playstore εννοείς;

 

Σωστα. Αναμενεται συντομα η εκδοση 7 και υπαρχει προτροπη να κανουμε back up.

Δεν συμμετεχω σς ΒΕΤΑ και εχω τον prime 6.2.19 εκδοαη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 7.0.27 beta και δεν την εγκατέστησα πάνω στην stable.

Έχω το prime key και κατεβασμένη την 7.0.27 από το discord.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει καποια μηνυματα απλα δεν ασχολουμαι με τιποτα αλλο περα απο το playstore.

Aναμονη για την εκδοση 7 λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει λοιπόν η ώρα να βγει και στο store.

Έχουν γίνει ωραίες αλλαγές και το κυριότερο είναι ότι ο dev δεν επαναπαύεται και το εξελίσσει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι βαλτωσε τοσο καιρο και γι αυτο μπαινω σε διαδικασια να δοκιμαζω συνεχεια και αλλους εξελισσομενους launchers.
Link to comment
Share on other sites

γιατί ενώ στην μέθοδο κλειδώματος στον nova prime έχω επιλέξει την accessibility, που λέει ότι κλειδώνει "σαν να πατάς το κουμπί power" , και στις ρυθμίσεις του κινητού έχω βάλει να ΜΗΝ κλειδώνει άμεσα με το power button αλλά μετά από ένα λεπτό, όταν με gesture στον νόβα σβήνω την οθόνη κλειδώνει κιόλας! άρα τι ******* λένε ότι με την accessibility μέθοδο είναι σαν να πατάς το power button?

η κάνω κάτι λάθος εγώ;

a3c31cf60287e78c87530b89f1af38a1.jpg9b68ba092d415df265d5308fcda42903.jpg

Link to comment
Share on other sites

γιατί ενώ στην μέθοδο κλειδώματος στον nova prime έχω επιλέξει την accessibility, που λέει ότι κλειδώνει "σαν να πατάς το κουμπί power" , και στις ρυθμίσεις του κινητού έχω βάλει να ΜΗΝ κλειδώνει άμεσα με το power button αλλά μετά από ένα λεπτό, όταν με gesture στον νόβα σβήνω την οθόνη κλειδώνει κιόλας! άρα τι ******* λένε ότι με την accessibility μέθοδο είναι σαν να πατάς το power button?

η κάνω κάτι λάθος εγώ;

 

 

Από επέλεξε και ξανά βάλε το. Και μένα μου το έκανε σε ένα update.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα δεν είναι να κλειδώνει η οθόνη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από επέλεξε και ξανά βάλε το. Και μένα μου το έκανε σε ένα update.
μπα πάλι κλειδώνει αμέσως με το gesture! παρότι όπως είπα το έχω να κλειδώνει μετά από ένα λεπτό
Καλύτερα δεν είναι να κλειδώνει η οθόνη;
ναι οκ απλά το έχω μετά από ένα λεπτό μήπως και θέλω να ξανά ανάψω λίγο την οθόνη στα γρήγορα μην κλειδώνει αμέσως
Link to comment
Share on other sites

η ρυθμιση του κινητου που εχεις βαλει δεν αφορα το power button αλλα οπως λεει οταν κλεινει αυτοματα η οθονη..οταν δηλαδη περναει ο χρονος αναμονης της οθονης και σβηνει, τοτε ρυθμιζεις ποσο χρονο θελει για να κλειδωσει πραγματικα.
Link to comment
Share on other sites

η ρυθμιση του κινητου που εχεις βαλει δεν αφορα το power button αλλα οπως λεει οταν κλεινει αυτοματα η οθονη..οταν δηλαδη περναει ο χρονος αναμονης της οθονης και σβηνει, τοτε ρυθμιζεις ποσο χρονο θελει για να κλειδωσει πραγματικα.
λεω την αλλη ρυθμιση με το τι κανει το side key.εκει πατωντας το ναι δεν κλειδωνει ο νοβα παρα μονο μετα απο το λεπτο που εχω βαλει.αλλα οταν ΜΕ GESTURE κλεινω τον νοβα τοτε ΚΑΜΙΑ ρυθμιση ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!ουτε καν με το smart lock πχ σπιτι ΠΑΡΟΤΙ στην επιλογη του νοβα λεει οτι μεσω accessibility ειναι σαν να πατας το power button!δεν ισχυει
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπηκα στο ΒΕΤΑ προγραμμα του Nova.

Ενα πραγμα ηθελα και το εφτιαξαν. Να ανοιγει ακαριαια το app drawer με swipe up μιας και μεχρι σημερα ειχε μια μικρη υστερηση

σε σχεση με τον στοκ launcher του Sony Xperia 5 ii. Δεν φευγω απο nova μ αυτα τα δεδομενα!

Και ανανεωμενη μπαρα αναζητησης με τα καλουδια της ειναι φοβερη και κομψη.

Link to comment
Share on other sites

ισχύει!!!!!νόμιζα ότι εγώ δεν έκανα καλά το σύρσιμο πριν

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βγηκε ο επισημος nova launcher 7. Αν δεν σας τον βγαζει το google play, υπαρχει στο apk mirror.

Οτι και αν δοκιμασα, παντα σε αυτον επιστρεφω. Ωραιες οι προσθηκες εικονιδιων μεσα στην search bar και τα στρογγυλεμενα παραθυρα. Και φυσικα παει σφαιρα, και τρωει λιγοτερη ram απο τον μαμα samsung....

 

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, stxio said:

Βγηκε ο επισημος nova launcher 7. Αν δεν σας τον βγαζει το google play, υπαρχει στο apk mirror.

Οτι και αν δοκιμασα, παντα σε αυτον επιστρεφω. Ωραιες οι προσθηκες εικονιδιων μεσα στην search bar και τα στρογγυλεμενα παραθυρα. Και φυσικα παει σφαιρα, και τρωει λιγοτερη ram απο τον μαμα samsung....

 

Μου ήρθε κανονικά η ενημέρωση και την έκανα. 
Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ότι μου μείωσε το μέγεθος των φακέλων στην αρχική οθόνη με τις συντομεύσεις εφαρμογών που είχα μέσα.
Κατ τ άλλα... είναι κορυφή!!

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε η ενημέρωση κανονικά στο playstore; 

Εμένα δεν την εμφάνισε ακόμη, βέβαια έχω την τελευταία beta από το discord αλλά θα ήθελα να βάλω την stable. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Σου ήρθε η ενημέρωση κανονικά στο playstore; 

Εμένα δεν την εμφάνισε ακόμη, βέβαια έχω την τελευταία beta από το discord αλλά θα ήθελα να βάλω την stable. 

η 7.045 δεν είναι beta και σε μένα ήρθε κανονικά ως αναβάθμιση πάνω από την 7.044 που ηταν beta

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, taliban said:

η 7.045 δεν είναι beta και σε μένα ήρθε κανονικά ως αναβάθμιση πάνω από την 7.044 που ηταν beta

Από πού είχες κατεβάσει την 7.0.44;

Η 45 πάντως δίνεται σταδιακά ως stable, αλλά όχι ταυτόχρονα παντού, όπως έχουν πει. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Από πού είχες κατεβάσει την 7.0.44;

Η 45 πάντως δίνεται σταδιακά ως stable, αλλά όχι ταυτόχρονα παντού, όπως έχουν πει. 

 

η 44 όπως και 3-4 προηγούμενες beta μου είχαν έρθει μέσω κανονικής αναβάθμισης, χωρίς δηλαδή sideload από apkmirror 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Άρα όπως καταλαβαίνω φίλε μου, από το playstore την κατέβασες. 

Και το ρωτάω γιατί τώρα που έλεγξα, ακόμη δεν εμφανίστηκε. 

Το playstore μου δείχνει ως νεότερη έκδοση την 6.2.19, από τον προηγούμενο Μάιο. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...