Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

15 είχα δώσει για το Next, ο οποίος ακόμη και σήμερα παραμένει φανταστικός και ταχύτατος, αλλά στο android 8 πλέον, δεν εμφανίζει κανένα widget εκτός από τα δικά του. Γύρισα στον μαμά oneplus launcher (πολύ καλός και αυτός) προς το παρόν και περιμένω κάποιο update, αλλά αν κρίνω ότι η τελευταία αναβάθμιση του Next έγινε τον Ιούλιο του 16, μάλλον θα περιμένω πολύ...:lol:

Βέβαια, βλέπω ότι ο Go που είναι της ίδιας εταιρίας με το Next παίρνει αναβαθμίσεις, οπότε υπάρχει ελπίδα. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Την SPB Mobile Shell την είχα πάρει πριν 6 χρόνια, αλλά ετσι την έψαχνα για να την ξαναδώ...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως δουλεύει πολύ καλά και ο Stock Google Launcher. Πήρε μια μικρή αναβάθμιση πριν μερικούς μήνες και έστρωσε. Βέβαια δεν κάνει και τίποτα αλλά δεν κολλάει καθόλου. Έχω πάνω από 500 εφαρμογές και πάει αέρας. Μακάρι να έδινε η Google 2-3 επιπλέον χαρακτηριστικά να γινόταν super.
Link to comment
Share on other sites

500 ειπε;;; απαπα!

 

κι οτι διαβαζα μολις χθες οτι η google βαζει οριο στο απο ποσες εφαρμογες μπορεις να παιρνεις ειδοποιησεις (αλλα ο συντακτης εγραψε "αλλα οκ, δεν νομιζω να το φτασετε"!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Θέλω να αλλάξω launcher όμως όταν αλλάζω και βάζω άλλο και με προεπιλογή , μόλις βάζω το τηλέφωνο σε baterry saver και κλείνω την οθόνη μόλις ανοίγω την οθόνη ξανά επανέρχεται ο παλιός launcher . Αυτό συμβαίνει σχεδόν σε όλους όσους έχω δοκιμάσει εκτός microsoft και google launcher . Ο microsoft καλός δεν αναγνωρίζει ελληνικά όμως σε φωνητικά .

Καμιά βοήθεια ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

500 εφαρμογές???????

Τις χρησιμοποιείς όλες??????

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

500 ειπε;;; απαπα!

 

κι οτι διαβαζα μολις χθες οτι η google βαζει οριο στο απο ποσες εφαρμογες μπορεις να παιρνεις ειδοποιησεις (αλλα ο συντακτης εγραψε "αλλα οκ, δεν νομιζω να το φτασετε"!!!)

 

 

Να πω την αλήθεια όχι όλες. Αλλά αρκετές καθώς η ποιότητα κάποιων δεν είναι και η καλύτερη δυνατή. Κάποιες υπερτερούν σε ένα πράγμα και κάποιες σε κάποιο άλλο. Οπότε τις συνδιάζω.

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.execbit.aiolauncher Δοκίμασα αυτόν τον Launcher σαν εναλλακτικό αλλά έχει κάμποσα προβλήματα. Λέω να ψαχτώ λίγο με τους text based launchers έτσι γα το χαβαλέ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα κατέβασα χθες την αναβάθμιση oreo και με τον nova ο μετρητοίς ειδοποιήσεων δεν λειτουργούσε με την εφαρμογή samsung mail έκανα και επαναφορά και έστησα το κινητό από την αρχή αλλα πάλι τα ίδια μονο στην εφαρμογή την συγκεκριμένη δεν βγάζει νουμεράκι στις υπόλοιπες που το δοκίμασα έβγαινε κανονικά.

Oταν δοκίμασα να βάλω αντί για το νουμεράκι να βγάζει μια κουκίδα που έχει σαν επιλογή δουλεύει και στην συγκεκριμένη εφαρμογή αλλα με το νουμεράκι δεν θέλει να δουλέψει πριν κάνω την αναβάθμιση στο κινητό λειτουργούσε κανονικά γνωρίζετε γιατί το κάνει??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κατέβασα χθες την αναβάθμιση oreo και με τον nova ο μετρητοίς ειδοποιήσεων δεν λειτουργούσε με την εφαρμογή samsoung mail έκανα και επαναφορά και έστησα το κινητό από την αρχή αλλα πάλι τα ίδια μονο στην εφαρμογή την συγκεκριμένη δεν βγάζει νουμεράκι στις υπόλοιπες που το δοκίμασα έβγαινε κανονικά.

Oταν δοκίμασα να βάλω αντί για το νουμεράκι να βγάζει μια κουκίδα που έχει σαν επιλογή δουλεύει και στην συγκεκριμένη εφαρμογή αλλα με το νουμεράκι δεν θέλει να δουλέψει πριν κάνω την αναβάθμιση στο κινητό λειτουργούσε κανονικά γνωρίζετε γιατί το κάνει??

 

Έκανες τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο tesla unread, που είναι το plugin του Nova που διαχειρίζεται τις ειδοποιήσεις στα εικονίδια; Δες αν είναι τικαρισμένη η εφαρμογή που λες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έκανες τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο tesla unread, που είναι το plugin του Nova που διαχειρίζεται τις ειδοποιήσεις στα εικονίδια; Δες αν είναι τικαρισμένη η εφαρμογή που λες.

Καλημέρα φιλε μου ναι το έχω κάνει αυτό που λες έχω επιλέξει τις εφαρμογές που θέλω έχω δόση και τα δικαιώματα στον tesla unread που ζητάει τα πάντα όλα έχω κάνει facebook sms και σε άλλες εφαρμογές βγάζει κανονικά στο samsung email τίποτα πάω να σκάσω και δεν βρίσκω λύσει πουθενά

το περίεργο είναι εκτος από τον μετρητή που έχει σαν επιλογή έχει άλλες 2 επιλογές ο tesla unread στις υπόλοιπες 2 δουλεύει κανονικά και βγάζει το ξανά γυρνάω μετά πάλι στο να βγάζει νούμερο και τίποτα

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κατά λάθος επέλεξα κλείδωμα της οθόνης με double tap. Πώς μπορώ να το ρυθμίσω ξανά, ώστε να έχω την καθυστέρηση των 5 δευτερολέπτων για να ανοίγει χωρίς κωδικό με το δακτυλικό αποτύπωμα;

 

Edit: το βρήκα, έπρεπε να πάω στο device administration

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δουλεύει τον Microsoft launcher.

Βρήκα ότι δουλεύει φουλ τον accelerometer sensor, που ενδεχομένως τρώει μπαταρία.

Ο στοκ Oneplus launcher δεν το κάνει.

Το έχει προσέξει κανείς άλλος;420a02282f1529e8401080ec452ae21d.jpg

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν στον nova launcher υπαρχει καποια ρυθμιση.

ωστε οταν πατω το power button επειτα απο σβηστη οθονη,

να μην με βγαζει απευθειας στο desktop,

αλλα σε μια δικη του screen που επι της ουσιας να μην ειναι κυριολεκτικα 'κλειδωμενη' αλλα απλα να θελει ενα slide για να ανοιξει και να σε βαλει στο desktop?

Κατι τετοιο μαλλον γινονταν στον go launcher.

Εκτος αν δεν το κανει ο nova.

Ή επισης εκτος αν ειναι θεμα που το ρυθμιζουν τα settings του android και οχι του launcher.

Αλλα αν γινεται, με nova, αν ξερει καποιος, ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν στον nova launcher υπαρχει καποια ρυθμιση.

ωστε οταν πατω το power button επειτα απο σβηστη οθονη,

να μην με βγαζει απευθειας στο desktop,

αλλα σε μια δικη του screen που επι της ουσιας να μην ειναι κυριολεκτικα 'κλειδωμενη' αλλα απλα να θελει ενα slide για να ανοιξει και να σε βαλει στο desktop?

Κατι τετοιο μαλλον γινονταν στον go launcher.

Εκτος αν δεν το κανει ο nova.

Ή επισης εκτος αν ειναι θεμα που το ρυθμιζουν τα settings του android και οχι του launcher.

Αλλα αν γινεται, με nova, αν ξερει καποιος, ας μου πει.

 

Αυτό είναι θέμα ρυθμίσεων του Android και όχι του launcher.

Και λογικά θα ρυθμίζεται μέσα από το μενού της οθόνης κλειδώματος.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν στον nova launcher υπαρχει καποια ρυθμιση.

ωστε οταν πατω το power button επειτα απο σβηστη οθονη,

να μην με βγαζει απευθειας στο desktop,

αλλα σε μια δικη του screen που επι της ουσιας να μην ειναι κυριολεκτικα 'κλειδωμενη' αλλα απλα να θελει ενα slide για να ανοιξει και να σε βαλει στο desktop?

Κατι τετοιο μαλλον γινονταν στον go launcher.

Εκτος αν δεν το κανει ο nova.

Ή επισης εκτος αν ειναι θεμα που το ρυθμιζουν τα settings του android και οχι του launcher.

Αλλα αν γινεται, με nova, αν ξερει καποιος, ας μου πει.

Δεν γίνεται με Nova. Γίνεται όμως από τις ρυθμίσεις του κινητού. Πας ρυθμίσεις, οθόνη κλειδ. Και ασφάλεια, τύπος οθόνης κλειδωματος. Και από κει επιλέγεις αυτό που θες... Εσύ απ ότι κατάλαβα θες της επιλογή "κύλιση". Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται με Nova. Γίνεται όμως από τις ρυθμίσεις του κινητού. Πας ρυθμίσεις, οθόνη κλειδ. Και ασφάλεια, τύπος οθόνης κλειδωματος. Και από κει επιλέγεις αυτό που θες... Εσύ απ ότι κατάλαβα θες της επιλογή "κύλιση".

 

Αυτό είναι θέμα ρυθμίσεων του Android και όχι του launcher.

Και λογικά θα ρυθμίζεται μέσα από το μενού της οθόνης κλειδώματος.

 

 

Παιδια επειδη εχω αγγλικο μενου και εκδοση android 7, που ακριβως παω;

Security, screen lock, και μετα βλεπω

swipe, pattern, pin, password.

Που ειναι αυτο που λετε, για να γινει οπως το θελω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω αγγλικο μενου και εκδοση android 7, που ακριβως παω;

Security, screen lock, και μετα βλεπω

swipe, pattern, pin, password.

Που ειναι αυτο που λετε, για να γινει οπως το θελω;

Είναι το Swipe
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον Hola launcher και μου βγάζει ενοχλητικές διαφημίσεις .υπάρχει τρόπος να τις σταματήσω ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον Hola launcher και μου βγάζει ενοχλητικές διαφημίσεις .υπάρχει τρόπος να τις σταματήσω ?

 

Παράξενο αν δεν έχει έστω in app purchase ώστε να βγάλεις τις διαφημίσεις, προσωπικά το θεωρώ τεράστια έλλειψη. Σε αυτή την περίπτωση, είτε βάζεις κάποιο add blocker, δες εδώ, είτε πολύ απλά βάζεις έναν πιο σωστό launcher.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω nova, πως θα βγάλω από την κεντρική οθόνη το κουμπί που μπαίνει στις εφαρμογές και θα επιλέξω με σύρσιμο προς τα πάνω να μπαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω nova, πως θα βγάλω από την κεντρική οθόνη το κουμπί που μπαίνει στις εφαρμογές και θα επιλέξω με σύρσιμο προς τα πάνω να μπαίνει?

 

Καταρχάς θα πρέπει να έχεις τον Prime

Εάν ναι, πατάς παρατεταμένα επάνω στο κουμπί για τις εφαρμογές και πατάς αφαίρεση.

Μετά στις ρυθμίσεις του Νόβα πας χειρονομίες και ορίζεις πως θέλεις εσύ να ανοίγει το συρτάρι εφαρμογών.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω nova, πως θα βγάλω από την κεντρική οθόνη το κουμπί που μπαίνει στις εφαρμογές και θα επιλέξω με σύρσιμο προς τα πάνω να μπαίνει?
Ρυθμίσεις Nova>καρτέλα εφαρμογών>σύρετε για άνοιγμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...