Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Στον lighting ένα μεγάλο μειονέκτημα είναι η απουσία των notification badges. Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι έχει μεγάλη παραμετροποίηση.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Η αλήθεια είναι ότι δε μου δούλευε ούτε στον Νόβα όταν τον είχα οπότε δε μου λείπει, αν και θα ήταν ωραίο να είχε

 

Υπάρχει πάντως μια "λύση" μέσω tasker αλλά θέλει υπομονή

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Nova + Prime + tesla unread απο την εποχη του Samsung S3 mini... σφαιρατος, ελαφρυς, μπολικη παραμετροποιηση, τωρα εχει και google pixel look, night mode, και το κυριοτερο, φακελους στην καρτελλα εφαρμογων οποτε την εχω στατικη με 6 φακελους, κομπλε.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Το nova fee τον έχω στο κινητό μου και είμαι ευχαριστημένος. Θ έλω και στο tablet την prime έκδοση . Θέλω να ρωτήσω αν prime έχει περισσότερα εφέ και άλλα τέτοια καλούδια ή τα ίδια με την free

Και αν σε τακτά διαστήματα κανείς επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χάνετε η prime έκδοση;Και τέλος από θέμα σταθερότητας είναι καλύτεροςή τα ίδια με τον free. Γενικα αξίζει για το tablet μου;

Link to comment
Share on other sites

Το nova fee τον έχω στο κινητό μου και είμαι ευχαριστημένος. Θ έλω και στο tablet την prime έκδοση . Θέλω να ρωτήσω αν prime έχει περισσότερα εφέ και άλλα τέτοια καλούδια ή τα ίδια με την free

Και αν σε τακτά διαστήματα κανείς επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χάνετε η prime έκδοση;Και τέλος από θέμα σταθερότητας είναι καλύτεροςή τα ίδια με τον free. Γενικα αξίζει για το tablet μου;

 

1. 13 επιλογές για εφέ έχεις στον Prime. Από τα γνωστά βασικά εφέ του λείπει ο κύλινδρος. Εννοείται πως δεν έχει τα 3D του Go και του Νext. Προσωπικά χρησιμοποιώ το "σβήσιμο" ( "διαγραφή λεγόταν παλιότερα) όχι γιατί είναι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά γιατί το θεωρώ το πιο αλαγκάριστο εφέ μεταξύ όλων. Γενικά ο Prime δεν φημίζεται για τα εφέ του. Αν το έχεις ως σημαντικότερο κριτήριο πας σε άλλον.

 

2. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς για το αν χάνεται η prime. Μήπως εννοείς κάποιο backup των ρυθμίσεων που τυχόν θα έχεις κάνει πριν το reset;

 

3. Δεν ξέρω πόσο σταθερός είναι ο free ( με τη μία αγόρασα τον Prime ) αλλά σίγουρα ξέρω ότι ο Prime που χρησιμοποιώ είναι σταθερότατος. Κανένα restart, κανένα πάγωμα, κανένα λαγκάρισμα σε 3 τουλάχιστον χρόνια χρήσης. ( παίζει ρόλο φαντάζομαι και η συσκευή που έχει ο καθένας )

Link to comment
Share on other sites

Το nova fee τον έχω στο κινητό μου και είμαι ευχαριστημένος. Θ έλω και στο tablet την prime έκδοση . Θέλω να ρωτήσω αν prime έχει περισσότερα εφέ και άλλα τέτοια καλούδια ή τα ίδια με την free

Και αν σε τακτά διαστήματα κανείς επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χάνετε η prime έκδοση;Και τέλος από θέμα σταθερότητας είναι καλύτεροςή τα ίδια με τον free. Γενικα αξίζει για το tablet μου;

Μετά από εργοστασιακές ρυθμίσεις, όταν μπεις στο store για να τον κάνεις εγκατάσταση, θα λέει αγορασμένο. Αρκεί να έχεις τον ίδιο Gmail λογαριασμό. Δεν το χάνεις οπότε. Στην prime έκδοση έχει αρκετά καλούδια σε σχέση με την ελεύθερη. Όπως ειδοποίηση για μη αναγνωσμένα, gestures, backup restore για να έχεις σώσει κάποια στυλ που σου αρέσουν κλπ. Σε σταθερότητα είναι ίδιος. Δεν θυμάμαι να σκάλωσε ποτέ για κάνα μήνα που είχα τον free. Αξίζει σίγουρα. Επίσης να σου πω πως σε όσες συσκευές έχεις το ίδιο Gmail με αυτό της αγοράς του prime, μπορείς να έχεις την prime έκδοση με μια αγορά μόνο. Θα το καταλάβεις αυτό άλλωστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από εργοστασιακές ρυθμίσεις, όταν μπεις στο store για να τον κάνεις εγκατάσταση, θα λέει αγορασμένο. Αρκεί να έχεις τον ίδιο Gmail λογαριασμό. Δεν το χάνεις οπότε. Στην prime έκδοση έχει αρκετά καλούδια σε σχέση με την ελεύθερη. Όπως ειδοποίηση για μη αναγνωσμένα, gestures, backup restore για να έχεις σώσει κάποια στυλ που σου αρέσουν κλπ. Σε σταθερότητα είναι ίδιος. Δεν θυμάμαι να σκάλωσε ποτέ για κάνα μήνα που είχα τον free. Αξίζει σίγουρα. Επίσης να σου πω πως σε όσες συσκευές έχεις το ίδιο Gmail με αυτό της αγοράς του prime, μπορείς να έχεις την prime έκδοση με μια αγορά μόνο. Θα το καταλάβεις αυτό άλλωστε.

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση ήταν χρήσιμη!. Κάτι άλλο.... Άσχετο θέλω να το αγοράσω με χρεωστικη κάρτα να το ρισκάρω ,αλλο τίποτα για την αγορά του δεν έχω;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση ήταν χρήσιμη!. Κάτι άλλο.... Άσχετο θέλω να το αγοράσω με χρεωστικη κάρτα να το ρισκάρω ,αλλο τίποτα για την αγορά του δεν έχω;

Δεν υπάρχει κάποιο ρίσκο. Θα χρεωθείς από τον λογαριασμό Google και τέλος. Θα πρέπει να έχεις συνδέσει την κάρτα σου με τον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

; 3. Δεν ξέρω πόσο σταθερός είναι ο free ( με τη μία αγόρασα τον Prime ) αλλά σίγουρα ξέρω ότι ο Prime που χρησιμοποιώ είναι σταθερότατος. Κανένα restart, κανένα πάγωμα, κανένα λαγκάρισμα σε 3 τουλάχιστον χρόνια χρήσης. ( παίζει ρόλο φαντάζομαι και η συσκευή που έχει ο καθένας )

 

Εντελώς πληροφοριακά να αναφέρω ότι μια είναι η έκδοση του Νόβα. O Prime είναι απλά unlocker.

Επίσης υπάρχει και η Beta η οποία για να εμφανιστεί στο play θέλει εγγραφή στην beta κοινότητα του Νόβα και χρησιμοποιεί τον ίδιο Prime unlocker.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση ήταν χρήσιμη!. Κάτι άλλο.... Άσχετο θέλω να το αγοράσω με χρεωστικη κάρτα να το ρισκάρω ,αλλο τίποτα για την αγορά του δεν έχω;

Γιατί δεν αγοράζεις μια κάρτα των 15 ευρώ πχ για το Play Store; Απλά περνάς τον κωδικό. Θα σου μείνουν και για άλλη αγορά και δεν φοβάσαι και τίποτα. Εγώ τις παίρνω από seven αλλά έχει και στα lidl νομίζω (και σε άλλα μέρη φαντάζομαι, ας μας πει κάποιος που ξέρει).

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αγοράζεις μια κάρτα των 15 ευρώ πχ για το Play Store; Απλά περνάς τον κωδικό. Θα σου μείνουν και για άλλη αγορά και δεν φοβάσαι και τίποτα. Εγώ τις παίρνω από seven αλλά έχει και στα lidl νομίζω (και σε άλλα μέρη φαντάζομαι, ας μας πει κάποιος που ξέρει).

 

Tapatalked

 

Και Public έχει, νομίζω και media markt. Εγώ μια φορά έχω πάρει πριν κλείσω τα 18€ και βγάλω κάρτα. Πλέον δεν μπαίνω καν στη διαδικασία αυτή, αφού όχι μόνο δεν κερδίζω κάτι αλλά είναι και πιο μπελαλίδικη διαδικασία (για μένα τουλάχιστον).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους launchers που κυκλοφορούν. Από τους πιο αγαπημένους μου ήταν ο Everything me. Κάποια στιγμή σταμάτησε το development του, το έβγαλαν από το playstore δίνοντας μια έκδοση για όποιον ήθελε να συνεχίσει να τον χρησιμοποιεί. Δεν δούλευε όμως τελείως σωστά οπότε τον άφησα τελείως . Προχθές μου εμφανίστηκε στο playstore ξανά. Και δουλεύει κανονικά. Δεν ξέρω αν τον ανέλαβαν άλλοι αλλά ελπίζω να τον συνεχίσουν....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα δοκιμάσει έναν launcher ο οποίος είχε την εξής λειτουργία. Κάνοντας swipe up από τέρμα κάτω άνοιγε μια εφαρμογή τύπου dialer smart contacts κλπ και ήταν πολύ εύχρηστη. Έψαξα να την βρω σκέτη ή έστω παρόμοια και δεν είχα βρει τίποτα. Τώρα όμως δεν μπορώ να βρω ούτε τον launcher γιατί ξέχασα το όνομα του. Για να μην τους δοκιμάζω έναν έναν για να τον βρω, μήπως θυμάται κανείς ποιον launcher ψάχνω;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα δοκιμάσει έναν launcher ο οποίος είχε την εξής λειτουργία. Κάνοντας swipe up από τέρμα κάτω άνοιγε μια εφαρμογή τύπου dialer smart contacts κλπ και ήταν πολύ εύχρηστη. Έψαξα να την βρω σκέτη ή έστω παρόμοια και δεν είχα βρει τίποτα. Τώρα όμως δεν μπορώ να βρω ούτε τον launcher γιατί ξέχασα το όνομα του. Για να μην τους δοκιμάζω έναν έναν για να τον βρω, μήπως θυμάται κανείς ποιον launcher ψάχνω;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Nova launcher prime edition

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα δοκιμάσει έναν launcher ο οποίος είχε την εξής λειτουργία. Κάνοντας swipe up από τέρμα κάτω άνοιγε μια εφαρμογή τύπου dialer smart contacts κλπ και ήταν πολύ εύχρηστη. Έψαξα να την βρω σκέτη ή έστω παρόμοια και δεν είχα βρει τίποτα. Τώρα όμως δεν μπορώ να βρω ούτε τον launcher γιατί ξέχασα το όνομα του. Για να μην τους δοκιμάζω έναν έναν για να τον βρω, μήπως θυμάται κανείς ποιον launcher ψάχνω;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Και ο Smart launcher και ο Everything me που λέω παραπάνω έχουν ρύθμιση με swipeνα ψάχνει εφαρμογές και επαφές. Ο Everything ψάχνει γενικώς ότι έχεις στο κινητό. Και τραγούδια. Ο Smart δεν θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή τους έχω και τους 3 εγκατεστημένους :D Δεν εννοώ όμως να βάλω εγώ συντόμευση σε λειτουργία με swipe up. Εννοώ να το έχει μόνιμα ο launcher σαν λειτουργία. Swipe up από τέρμα κάτω κέντρο.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή τους έχω και τους 3 εγκατεστημένους :D Δεν εννοώ όμως να βάλω εγώ συντόμευση σε λειτουργία με swipe up. Εννοώ να το έχει μόνιμα ο launcher σαν λειτουργία. Swipe up από τέρμα κάτω κέντρο.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Ορίστε στον Nova αυτό που λες.

Screenshot_20170218_213931.png

Προφανώς το κάνουν κι άλλοι αλλά εγώ αυτόν έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω, αναφέρομαι σε ενσωματωμένη λειτουργία του launcher και όχι σε συντομεύσεις με σύρσιμο. Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σας :D

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω, αναφέρομαι σε ενσωματωμένη λειτουργία του launcher και όχι σε συντομεύσεις με σύρσιμο. Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σας :D

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Ή εγώ δεν κατάλαβα τι εννοείς, ή δεν το διατυπώνεις σωστά.

Ειπες το εξής:

Κάποτε είχα δοκιμάσει έναν launcher ο οποίος είχε την εξής λειτουργία. Κάνοντας swipe up από τέρμα κάτω άνοιγε μια εφαρμογή τύπου dialer smart contacts...

Η εικόνα που σου έστειλα τι το διαφορετικό έχει από αυτό που ζητάς;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου το πω πιο απλά, τώρα ο nova δεν έχει μια λειτουργία όπου με swipe up από το dock ανοίγει το συρτάρι εφαρμογών; Ε αυτός ο launcher που δεν θυμάμαι άνοιγε την ενσωματωμένη εφαρμογή που ανάφερα. Άλλο το σύρσιμο από τέρμα κάτω (dock) προς τα πάνω και άλλο το σύρσιμο γενικά προς τα πάνω. Ελπίζω τώρα να κατάλαβες :D

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Για τον aviate launcher πρέπει να λες.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε σε ευχαριστώ πολύ. Τραγικός launcher... Τώρα κατάλαβα γιατί τον ξέχασα...

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

O aviate με swype up ανοίγει τις αγαπημένες επαφές. Αυτό εννοουσες;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Δεν θυμόμουν ακριβώς ότι ήταν αγαπημένες επαφές. Λανθασμένα θυμόμουν ότι ήταν dialer.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση, έχω nova launcher και είχα την εξής απορία, αν διαγράψω το εικονίδιο του app drawer πως το ξαναβαζω μετά; :/
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πρες στην οθονη

Widgets

Τερμα πανω επιλεγεις nova action

Επιλεγεις το app drawer και το τοποθετεις οπου γουσταρεις

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...