Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Τί συσκευή έχεις;

Tab s 8.4 lte

Μήπως εχεις κάποιο θέμα απο zooper widget στην αρχική οθόνη ? Αυτό μου βγάζει εμένα κάποιες φορές αλλά φταιει το zooper που δεν δουλεύει καλά σε landscape mode .

Οχι!!!!!!!!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Έκανα 1 μικρό σύντομο βίντεο με το S5 μου με lollipop και σαν louncher το nova με gestures S5 lollipop με nova gestures:

 

Που στην ευχη θυμασαι ολα αυτα τα gestures?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Που στην ευχη θυμασαι ολα αυτα τα gestures?

Τα χρησιμοποιώ χρόνια, πρώτα με ρουτ συσκευές και μετά με τους louncher όπως ο Nova οπότε πάει μόνο του το χέρι αυτόματα! Το δύσκολο είναι όταν χρησιμοποιώ συσκευές ή louncher χωρίς gestures και ειδικά όταν πάω να κλειδώσω την οθόνη με swipe down όπως κάνω χρόνια και περιμένω κιόλας να κλειδώσει :D:p:cool:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα χρησιμοποιώ χρόνια, πρώτα με ρουτ συσκευές και μετά με τους louncher όπως ο Nova οπότε πάει μόνο του το χέρι αυτόματα! Το δύσκολο είναι όταν χρησιμοποιώ συσκευές ή louncher χωρίς gestures και ειδικά όταν πάω να κλειδώσω την οθόνη με swipe down όπως κάνω χρόνια και περιμένω κιόλας να κλειδώσει :D:p:cool:

 

Τοσα χρονια και δεν εμαθες οτι γραφεται launcher και οχι louncher?

Link to comment
Share on other sites

Τοσα χρονια και δεν εμαθες οτι γραφεται launcher και οχι louncher?

Απλά δουλεύω το swipe και πάει μόνο του εκεί.

Any way ευχαριστώ για τη διόρθωση

(Βασικά έμαθα να το δουλεύω κυρίως και όχι να το προφέρω :p)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον GO Launcher και μου φαίνεται αρκετά καλός.. παρα πολλά features.. πως και ο Nova θεωρείται καλύτερος από πολλούς όμως?

Ποια τα μείον που έχει ο GO? ξέρει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον GO Launcher και μου φαίνεται αρκετά καλός.. παρα πολλά features.. πως και ο Nova θεωρείται καλύτερος από πολλούς όμως?

Ποια τα μείον που έχει ο GO? ξέρει κανεις?

 

Είναι τίγκα στο bloat βασικά. Αλλιώς μια χαρά είναι σε χαρακτηριστικά και αν έχεις συσκευή που μπορεί να τον τρέξει καλά, μιας και είναι κομματάκι βαρύς..

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Boatloader τι ακριβως εννοεις?

 

Bloat σου έγραψε.....Που είναι συντομογραφία του bloatware...

http://whatisbloatware.com/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ωραίος ο Ζ. Μόνο να βάλουν να επιλέγω εγώ εφαρμογές στο κάτω μέρος και θα είναι τέλειος

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Bloat σου έγραψε.....Που είναι συντομογραφία του bloatware...

http://whatisbloatware.com/

 

Ευχαριστώ για το link.. Κατάλαβα τι είναι..

 

Φαντάζομαι γιαυτο με τον GO Launcher καταναλώνει περισσότερο RAM τώρα..

Με facebook,messenger,skype,viber,touchpal,whats Up και GO Launcher καταναλώνει 1.3/4 GB RAM και έχω 250 MB Free.. Καλά είναι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link.. Κατάλαβα τι είναι..

 

Φαντάζομαι γιαυτο με τον GO Launcher καταναλώνει περισσότερο RAM τώρα..

Με facebook,messenger,skype,viber,touchpal,whats Up και GO Launcher καταναλώνει 1.3/4 GB RAM και έχω 250 MB Free.. Καλά είναι λέτε?

 

Ναι λογικά γι'αυτό....

Έχει πολύ πράμα μέσα ο GO....

Με nova σίγουρα θα έβλεπες μικρότερη κατανάλωση ram!

Link to comment
Share on other sites

Στον τελευταίο nova μπορείτε να βαλετε διαφάνεια στον drawer; εγώ το βάζω και δεν το κρατάει, μένει στο 0% η διαφάνεια, δηλαδή καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Στον τελευταίο nova μπορείτε να βαλετε διαφάνεια στον drawer; εγώ το βάζω και δεν το κρατάει, μένει στο 0% η διαφάνεια, δηλαδή καθόλου.

 

Εννοείς ότι αλλάζεις το transparency αλλά αυτό παραμένει στο 0%;

Σ εμένα λειτουργεί κανονικά κι έχω την έκδοση 3.3

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δουλεύει μια χαρά
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Στον τελευταίο nova μπορείτε να βαλετε διαφάνεια στον drawer; εγώ το βάζω και δεν το κρατάει, μένει στο 0% η διαφάνεια, δηλαδή καθόλου.

Εννοείς ότι αλλάζεις το transparency αλλά αυτό παραμένει στο 0%;

Σ εμένα λειτουργεί κανονικά κι έχω την έκδοση 3.3

Κι εμένα σε 3.3 prime δουλεύει κανονικά η διαφάνεια.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι αλλάζεις το transparency αλλά αυτό παραμένει στο 0%;

Σ εμένα λειτουργεί κανονικά κι έχω την έκδοση 3.3

 

Και σε μένα δουλεύει μια χαρά

 

Κι εμένα σε 3.3 prime δουλεύει κανονικά η διαφάνεια.

Ναι το επιλέγω, το παίρνει εκείνη τη στιγμή, κάνω back και ξανά μπαίνω και έχει αλλάξει πάλι, χωρίς καν να βγω από τις ρυθμίσεις δηλαδή...

:wacko:

 

 

Edit: η επιλογή show pages as cards φταίει..

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω εχω βολευτει 2 -οχι διαδεδομένους-launchers...

Τον Smart launcher + Launcher 8 pro.

Και παρολο που κανουν-για μενα παντα-οτι κανουν καοι nova,apex,go κλπ.κανενας δεν τους προτιμά...κριμα παντως τους αξιζει μια ευκαιρεία..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω εχω βολευτει 2 -οχι διαδεδομένους-launchers...

Τον Smart launcher + Launcher 8 pro.

Και παρολο που κανουν-για μενα παντα-οτι κανουν καοι nova,apex,go κλπ.κανενας δεν τους προτιμά...κριμα παντως τους αξιζει μια ευκαιρεία..

 

Καλά ο Smart Launcher, κακώς δεν είναι διαδεδομένος, αλλά ο Launcher 8 φέρνει τη λειτουργικότητα και την αισθητική των Windows Phone στο Andrοid. Λογικό να μην "τραβάει".

 

Προσωπικά εδώ και μήνες χρησιμοποιούσα τον Next. Καλός και φανταχτερός, και σε ορισμένα σημεία ασύγκριτα πιο εργονομικός από άλλους, αλλά πλέον τον έχω παγώσει με το Titanium Backup και περιμένει στην άκρη. Έχω αγοράσει και χρησιμοποιώ τον Nova Prime, λόγω απλότητας και χαμηλού φόρτου στο κινητό άπο άποψη RAM και μπαταρίας.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με τον apex γιατί έκανε πολλά με gestures. Τώρα έβαλα nova γιατί βελτιώθηκε και κάνει ακόμα πιο πολλά με gestures. Αυτό που μου λείπει όμως, που το είχα στον apex, είναι ότι δε μπορώ να επιλέγω εγώ ποια widgets να εμφανίζονται και τα υπόλοιπα να τα κρύβω! Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Lazy swipe λες ε; Με το nova δε μπορω να κρύψω widgets; Είναι δυνατόν;;;;

Τι εννοείς ακριβώς "να κρύψεις" widgets?

Πρώτη φορά το ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω εχω βολευτει 2 -οχι διαδεδομένους-launchers...

Τον Smart launcher + Launcher 8 pro.

Και παρολο που κανουν-για μενα παντα-οτι κανουν καοι nova,apex,go κλπ.κανενας δεν τους προτιμά...κριμα παντως τους αξιζει μια ευκαιρεία..

 

Δεν κάνουν ότι και ο Nova Prime. Είναι 3 εντελώς διαφορετικοί launchers. Για όσους φτιάχνουν μόνοι τους τις homescreens τους με zooper widgets κτλ, ο Nova είναι κλάσεις μπροστά χάρη στο τέλειο χειρισμό του grid σε συνδυασμό με τη λεπτομερή αυξομείωση και τη δυνατότητα overlap των widgets. Γενικά είναι ότι πρέπει για έναν δημιουργικό χρήστη O smart είναι καλός για όσους δεν θέλουν να οργανώνουν μόνοι τους το app drawer τους. Ο launcher 8 είναι ένας πολύ καλός launcher για όσους θέλουν windows phone style αλλά καταναλώνει σαφώς περισσότερη μπαταρία σε σχέση με τον Nova.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς "να κρύψεις" widgets?

Πρώτη φορά το ακούω.

 

Να κάνω hide widgets φίλε μου. Όπως κάνεις και hide apps στο drawer μέσα από το launcher γενικά. Ο apex τα έκανε και τα δύο. Ο nova δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...