Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Μόλις πρόσεξα ότι στον Nova prime γίνεται να κάνεις την statusbar διαφανή (σε root) χωρίς να είσαι σε 4.4, ενώ πριν γινόταν μόνο σε 4.4. Nice!

 

Εγώ είμαι ρουτ αλλά άμα διαβάσεις τι γράφει λέει ότι μόνο 4.4 και πάνω υποστηρίζεται.έχω τον prime εννοείται.

 

[ATTACH]40297[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ρουτ αλλά άμα διαβάσεις τι γράφει λέει ότι μόνο 4.4 και πάνω υποστηρίζεται.έχω τον prime εννοείται.

 

Το ίδιο βγάζει και σε μένα ο prime και δεν μπορώ να το επιλέξω.. σε galaxy S2 με official 4.1.2 root..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το ξαναβλέπω. Από ότι φαίνεται γίνεται αμα το υποστηρίζει η ρομ. Στις στοκ Sense 5 και μετά ρομ γίνεται, οπότε μπορεί να το κάνει και ο Nova (και ας μην είναι 4.4). Πάντως και εμένα μέχρι πρόσφατα δεν γινόταν, οπότε με κάποιο update έγινε δυνατό. Καλή προσθήκη σίγουρα.

edit: Έβαλα και την homescreen για να το δείτε (παλιά ήταν γκρι)

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/837/ky5j.png

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/690/xdqc.png

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται γίνεται αμα το υποστηρίζει η ρομ.

 

Αυτό ακριβώς συμβαίνει οπότε δεν όντως δεν απευθύνεται μόνο σε συσκευές με 4.4 εγκατεστημένο..;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε δοκιμασει τον mini launcher? Η καποιον απο τους πολλους κιτ κατ που βγηκανε? Αξιζουν?

Η μενω σταθερα σε νοβα χαχα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε δοκιμασει τον mini launcher? Η καποιον απο τους πολλους κιτ κατ που βγηκανε? Αξιζουν?

Η μενω σταθερα σε νοβα χαχα.

 

Μεινε σε Nova χαχα.

Link to comment
Share on other sites

To effect υπαρχει και στον Nova paid.

Ειναι πολυ ωραιο, εγω μαλιστα το εχω βαλει με relaxed animations και ειναι πανεμορφο

 

Χρησιμποιω τον APEX και με το GO Multiple Wallpaper εβαλα το fade effect

Link to comment
Share on other sites

Μεινε σε Nova χαχα.

 

Ακριβώς... Έτσι και εγώ όποιον και να βάλω πάντα σε Nova καταλήγω.. Τι να λένε είναι κορυφαίος σε πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Έτσι και εγώ όποιον και να βάλω πάντα σε Nova καταλήγω.. Τι να λένε είναι κορυφαίος σε πολλά...

 

Δεν μπορώ να διανοηθώ πως κάποτε θα βάλω κάτι άλλο εκτός από Νόβα ρε παιδιά...απλά δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσεξα ότι στον Nova prime γίνεται να κάνεις την statusbar διαφανή (σε root) χωρίς να είσαι σε 4.4, ενώ πριν γινόταν μόνο σε 4.4. Nice!

 

επιβεβαιώνω κι εγώ, είμαι στην 4.3 rooted κι έχω διάφανη status bar με τον prime

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω κι εγώ, είμαι στην 4.3 rooted κι έχω διάφανη status bar με τον prime

 

Το έχω κάνει εδώ και καιρό σε 4.3 stock.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...να σας ρωτησω εαν ο νοβα σε αφηνει να βαλεις σε μια οθονη,... μια εφαρμογη η ενα widget...σε οποια ακριβως θελεις εσυ???? ...η την μεταφερει αυτοματα σε καποιο σημειο δηλ. σε συγκεκριμενη θεση κατα προσεγγιση??????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος launcher που να μπορείς στο application drawer να δημιουργείς φακέλους, αλλά με ότι ταξινόμηση θες εσύ;

Π.χ. αυτό γίνεται στον twlauncher, αλλά δυστυχώς όχι στον Nova.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να διανοηθώ πως κάποτε θα βάλω κάτι άλλο εκτός από Νόβα ρε παιδιά...απλά δεν γίνεται...

 

το έλεγα και εγώ αυτό αλλά αφού τον βαρέθηκα και είπα να δοκιμάσω tsf και next3d άλλαξα γνώμη έχω τον next με όλα τα εφέ του και είναι σκέτη ομορφιά για μένα βέβαια πρέπει λογικά να τον σηκώνει και το κινητό για να μην έχεις κανένα θέμα με λαγκ.

σίγουρα ο νοβα είναι πολύ καλός δεν λέω και με την καλύτερη διαχείριση μνήμης εβερ.

[ATTACH]40457[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος launcher που να μπορείς στο application drawer να δημιουργείς φακέλους, αλλά με ότι ταξινόμηση θες εσύ;

Π.χ. αυτό γίνεται στον twlauncher, αλλά δυστυχώς όχι στον Nova.

 

Στον Next launcher βεβαια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το έλεγα και εγώ αυτό αλλά αφού τον βαρέθηκα και είπα να δοκιμάσω tsf και next3d άλλαξα γνώμη έχω τον next με όλα τα εφέ του και είναι σκέτη ομορφιά για μένα βέβαια πρέπει λογικά να τον σηκώνει και το κινητό για να μην έχεις κανένα θέμα με λαγκ.

σίγουρα ο νοβα είναι πολύ καλός δεν λέω και με την καλύτερη διαχείριση μνήμης εβερ.

[ATTACH]40457[/ATTACH]

 

Αυτα τα screens που δειχνεις εγω τα θεωρω κακασχημα.

 

In other news.

 

Δοκιμαστε και τον Action Launcher.

Τον εχω τοσο ψηλα οσο και τον Nova.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και τον Action Launcher.

Τον εχω τοσο ψηλα οσο και τον Nova.

 

Κι εμένα μ'αρέσει πολύ ο action. Το μόνο κακό είναι ότι τρώει λίγη περισσότερη μπαταρία από τον nova. Σαν τον nova σε θέμα μπαταρίας δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μ'αρέσει πολύ ο action. Το μόνο κακό είναι ότι τρώει λίγη περισσότερη μπαταρία από τον nova. Σαν τον nova σε θέμα μπαταρίας δεν υπάρχει.

 

Δεν εχω δει κατι.

Μηπως εχεις ενεργοποιησει το 1swipe, που κανει παντου διαθεσιμη την quickpage;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα screens που δειχνεις εγω τα θεωρω κακασχημα.

 

In other news.

 

Δοκιμαστε και τον Action Launcher.

Τον εχω τοσο ψηλα οσο και τον Nova.

 

Ναι έχεις δίκιο .

Τώρα που το λες και τα ξανά είδα είναι χάλια ...

Βέβαια έχει και 2d διάσταση με περισσότερη παράμετροποίηση από τον Νόβα.

αλλά τη σου λέω τώρα σαν τον ένα και μοναδικό Νόβα δεν είναι κανένας.

Εννοείτε κοροϊδεύω. ...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει κατι.

Μηπως εχεις ενεργοποιησει το 1swipe, που κανει παντου διαθεσιμη την quickpage;

 

Έχω καιρό να το δοκιμάσω (κανένα μήνα περίπου), ίσως άλλαξε. Είναι γεγονός πως με κάθε update πάντως τα πήγαινε όλο και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο .

Τώρα που το λες και τα ξανά είδα είναι χάλια ...

Βέβαια έχει και 2d διάσταση με περισσότερη παράμετροποίηση από τον Νόβα.

αλλά τη σου λέω τώρα σαν τον ένα και μοναδικό Νόβα δεν είναι κανένας.

Εννοείτε κοροϊδεύω. ...

 

Εσενα μπορει να σου αρεσει αυτο το ψευτο'φουτουριστικο' interface, εγω το βρισκω ασχημο.

Επισης, να διαβαζεις λιγο καλυτερα τα ποστς του καθενος.

 

Έχω καιρό να το δοκιμάσω (κανένα μήνα περίπου), ίσως άλλαξε. Είναι γεγονός πως με κάθε update πάντως τα πήγαινε όλο και καλύτερα.

 

Αρχες Δεκεμβρη ηταν το τελευταιο update.

Με βολεψε πολυ περισσοτερο απο τον Nova, αλλα θελει λιγο polish ακομα.

Δεν ειναι τοσο smooth στο κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

Εσενα μπορει να σου αρεσει αυτο το ψευτο'φουτουριστικο' interface, εγω το βρισκω ασχημο.

Επισης, να διαβαζεις λιγο καλυτερα τα ποστς του καθενος.

 

 

 

Αρχες Δεκεμβρη ηταν το τελευταιο update.

Με βολεψε πολυ περισσοτερο απο τον Nova, αλλα θελει λιγο polish ακομα.

Δεν ειναι τοσο smooth στο κινητο μου.

 

χαχα έχεις πλάκα που από την μία μου λες να προσέχω τι να διαβάζω και από την άλλη σε δύο συνεχόμενα ποστ σου ...λες

1) το θεωρώ κακάσχημο

2) αυτο το ψευτο'φουτουριστικο

οπότε φίλε μου δεν κάνεις συζήτηση και δεν συμφωνείς όπως και εγώ στο ότι είναι γουστα αλλά επιβάλει την γνώμη σου και κοροϊδεύεις με έξυπνες λεξούλες(και καλα) το δικό μου γούστο.

 

για να κλείσω όλοι οι λαουντσερ έχουν θέματα και αν δεν σου αρέσει αυτό που έχω εγώ πχ βρίσκεις άλλο τις αρεσκείας σου.

Ο νεξτ έχει τα πάντα και περισσότερα από νοβα είναι πολύ πιο σμουθ στο δικό μου note3 και το ιδιο σταθερός με τον Nova.

 

Δεν συνεχίζω την συζήτηση είναι εκτός θέματος και θα σε παρακαλούσα να κάνεις το ίδιο.

Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εκφράσω την μεγάλη μου ικανοποίηση, για ένα πρόγραμμα που τυχαία δοκίμασα, και αποδείχτηκε λίρα εκατό. Τον TSF launcher.

Ενώ εδώ και 1,5 χρόνο χρησιμοποιούσα τον καταπληκτικό Nova και έλεγα δεν θα τον αλλάξω πότε, ήρθε ο TSF να μου ρίξει μια σφαλιάρα να ξυπνήσω.

Είναι πιο smooth από τον Nova.

Είναι πιο σοφιστικέ από τον Nova.

Έχει πολύ καλύτερα γραφικά από τον Nova.

Και τέλος, έχει κάτι σαν ενσωματωμένο Greenify. Κρατάει τη μνήμη πολύ χαμηλά... όταν λέμε χαμηλά, εννοούμε χαμηλά. Κλείνει μόνο του προγράμματα και υπηρεσίες, χωρίς να καταναλώνει μπαταρία. Απλά απίστευτος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...