Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και από εμένα.

Είμαι και εγώ ένας κάτοχος ενός galaxy grand duos εδώ και δυο μήνες.

Το σίγουρο είναι ότι είμαι πλήρως ικανοποιημένος από το τηλέφωνο.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται τίποτα με flash player γιατί έψαξα λίγο και δεν

κατάφερα να βρω κάτι. Από το adobe μου έβγαλε μετά από πολλά πατήματα

ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή μου και το flash player setings εικονήδιο που εμφανίστηκε

πατάω και μπαίνει στο ίντερνετ αλλά έχει μαύρη οθόνη.

Έχει κάνει κανένας τίποτα πάνω σε αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας και από εμένα.

Είμαι και εγώ ένας κάτοχος ενός galaxy grand duos εδώ και δυο μήνες.

Το σίγουρο είναι ότι είμαι πλήρως ικανοποιημένος από το τηλέφωνο.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται τίποτα με flash player γιατί έψαξα λίγο και δεν

κατάφερα να βρω κάτι. Από το adobe μου έβγαλε μετά από πολλά πατήματα

ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή μου και το flash player setings εικονήδιο που εμφανίστηκε

πατάω και μπαίνει στο ίντερνετ αλλά έχει μαύρη οθόνη.

Έχει κάνει κανένας τίποτα πάνω σε αυτό το θέμα;

http://www.androidpit.com/how-to-install-flash-player-on-android

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις swype στο πληκτρολογιο , ναι εχει :)

επισης, θα ηθελα μια εκτιμηση απο ηδη κατοχους και χρηστες του GRAND... πως παει απο ταχυτητα στο internet?? ειναι οντως θεμα η χαμηλη αναλυση για καθημερινες και standard χρησεις (browsing, emails, facebook, κλπ), η ειναι κατι που δεν το καταλαβαινεις αν δεν το ψαξεις?? εχει μεγαλη διαφορα η led οθονη σε αντιθεση με την super amoled (samsung ativ s)?? αυτα τα ολιγα, γιατι το σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα να το αποκτησω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες!

1ο ποστ μου ειναι!

Θελω να υο αγορασω το κινητο

 

απο θεμα ιντερνετ ποσο γρήγορο ειναι ?

Η δουλεια μου ειναι τετοια που θελω να εχω γρηγορο ιντερνετ , μεγαλη οθονη για mail κτλπ

Το θελω σαν ενα μικρο tablet για να μην με βγαινω τα ματια για να διαβαζω και να στελνω αυτα που θελω

απο παιχνιδια μεσα δεν θα εχω σχεδον τιποτα

 

και απο εφαρμογες τις κλασιες

skype- viber - κτλπ

 

Για εμενα ειναι αρκετα γρηγορο.. , εξαρταται βεβαια πως θα το λειτουργεις. Σε δικτυο 3g παει σφαιρα δηλαδη μπορεις να κατεβασεις και αρχεια αρκετα γρηγορα, και με το wifi to ιδιο ειναι. Αυτες τις εφαρμογες τις χρησιμοποιω και εγω , εχω κανει και αρκετες βιντεοκλησεις με το skype και δουλευει μια χαρα .

 

επισης, θα ηθελα μια εκτιμηση απο ηδη κατοχους και χρηστες του GRAND... πως παει απο ταχυτητα στο internet?? ειναι οντως θεμα η χαμηλη αναλυση για καθημερινες και standard χρησεις (browsing, emails, facebook, κλπ), η ειναι κατι που δεν το καταλαβαινεις αν δεν το ψαξεις?? εχει μεγαλη διαφορα η led οθονη σε αντιθεση με την super amoled (samsung ativ s)?? αυτα τα ολιγα, γιατι το σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα να το αποκτησω!!!

 

Για το ιντερνετ απαντησα λιγο πιο πανω :)

 

Τωρα η αναλυση.. για μενα προσωπικα δεν ειναι θεμα. Το προηγουμενο μου κινητο ειχε καλυτερη αναλυση αλλα δεν μπορω να διακρινω την διαφορα. Δεν νομιζω να το καταλαβεις και εσυ. Και βιντεακια στο youtube τα δειχνει πολυ καθαρα. Για την οθονη δεν γνωριζω και πολλα to grand Παντως εχει TFT , η διαφορα ειναι στα χρωματα , στην amoled ειναι παρα πολυ εντονα.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα ειναι αρκετα γρηγορο.. , εξαρταται βεβαια πως θα το λειτουργεις. Σε δικτυο 3g παει σφαιρα δηλαδη μπορεις να κατεβασεις και αρχεια αρκετα γρηγορα, και με το wifi to ιδιο ειναι. Αυτες τις εφαρμογες τις χρησιμοποιω και εγω , εχω κανει και αρκετες βιντεοκλησεις με το skype και δουλευει μια χαρα .

 

 

 

Για το ιντερνετ απαντησα λιγο πιο πανω :)

 

Τωρα η αναλυση.. για μενα προσωπικα δεν ειναι θεμα. Το προηγουμενο μου κινητο ειχε καλυτερη αναλυση αλλα δεν μπορω να διακρινω την διαφορα. Δεν νομιζω να το καταλαβεις και εσυ. Και βιντεακια στο youtube τα δειχνει πολυ καθαρα. Για την οθονη δεν γνωριζω και πολλα to grand Παντως εχει TFT , η διαφορα ειναι στα χρωματα , στην amoled ειναι παρα πολυ εντονα.

 

ευχαριστω!! η εναλλαγη απο sim1 σε sim2 ειναι ευκολη?? η πρεπει να μπαινεις στις ρυθμισεις και να επιλεγεις απο ποια sim θες να τηλεφωνησεις? επιλεγεις default? ευχαριστω προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!! η εναλλαγη απο sim1 σε sim2 ειναι ευκολη?? η πρεπει να μπαινεις στις ρυθμισεις και να επιλεγεις απο ποια sim θες να τηλεφωνησεις? επιλεγεις default? ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

Μπορεις να αλλαξεις κατεβαζοντας την μπαρα απο πανω . Εχει και widget οποτε μπορεις να εχεις την επιλογη και στην αρχη οθονη.. αλλα υπαρχει και το αλλο στις επαφες αν πατησεις πανω στο εικονιδιο της επαφης (και οχι στην επαφη πανω ) σου βγαζει επιλογη απο ποια σιμ θες να τηλεφωνησεις..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να αλλαξεις κατεβαζοντας την μπαρα απο πανω . Εχει και widget οποτε μπορεις να εχεις την επιλογη και στην αρχη οθονη.. αλλα υπαρχει και το αλλο στις επαφες αν πατησεις πανω στο εικονιδιο της επαφης (και οχι στην επαφη πανω ) σου βγαζει επιλογη απο ποια σιμ θες να τηλεφωνησεις..

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! πηρα την αποφαση και το παρηγγειλα! ελπιζω να το βολευτω!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! πηρα την αποφαση και το παρηγγειλα! ελπιζω να το βολευτω!!!!

 

Με γεια σου.. θα σου φαινεται ισως λιγο μεγαλο ( δεν ξερω ποιο ειχες προηγουμενος) αλλα το συνηθιζεις γρηγορα. Με 2 σιμ δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο αυτη τη στιγμη ..

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου.. θα σου φαινεται ισως λιγο μεγαλο ( δεν ξερω ποιο ειχες προηγουμενος) αλλα το συνηθιζεις γρηγορα. Με 2 σιμ δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο αυτη τη στιγμη ..

 

ειχα το samsung ativ s, (4,8"), οποτε, εχω συνηθισει στις.. παντοφλες!! απλως δεν μπορεσα να εξοικιωθω με το windows os.. σαν τηλεφωνο το ativ θεωρω οτι ειναι αξεπεραστο! ελπιζω να με βολεψει το grand!!!

Link to comment
Share on other sites

ειχα το samsung ativ s, (4,8"), οποτε, εχω συνηθισει στις.. παντοφλες!! απλως δεν μπορεσα να εξοικιωθω με το windows os.. σαν τηλεφωνο το ativ θεωρω οτι ειναι αξεπεραστο! ελπιζω να με βολεψει το grand!!!

 

Φίλε το κινητό πετάει , το έχω από το καλοκαίρι. Είχα συνέχεια 2 κυνητα λόγω δουλειάς. Με έχει βολέψει και με έχει καλύψει σε όλους τους τομείς. Καλορίζικο λοιπόν ..!

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κινητό πετάει , το έχω από το καλοκαίρι. Είχα συνέχεια 2 κυνητα λόγω δουλειάς. Με έχει βολέψει και με έχει καλύψει σε όλους τους τομείς. Καλορίζικο λοιπόν ..!

 

ευχαριστω! το παραλαμβανω σημερα κιολας!!! θα το λιωσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν η μπαταρια φτανει στο 30% εμφανιζεται μια ειδοποιηση που εχει να κανει με την χρηση της μπαταριας. Πατώντας αυτη την ειδοποίηση εμφανιζεται ενα μενου. Μηπως ξερει κανενας που βρισκεται αυτό το μενου?
Link to comment
Share on other sites

Όταν η μπαταρια φτανει στο 30% εμφανιζεται μια ειδοποιηση που εχει να κανει με την χρηση της μπαταριας. Πατώντας αυτη την ειδοποίηση εμφανιζεται ενα μενου. Μηπως ξερει κανενας που βρισκεται αυτό το μενου?

 

Εμενα δεν μου εχει βγαλει ποτε τετοια ειδοποιηση, και δεν ξερω αν ρυθμιζεται απο καπου.. Για πληροφοριες της μπαταριας και την χρηση της παντως μπορεις να το κοιταξεις απο τις ρυθμισεις -> περισσοτερα -> μπαταρια .

Link to comment
Share on other sites

Όταν η μπαταρια φτανει στο 30% εμφανιζεται μια ειδοποιηση που εχει να κανει με την χρηση της μπαταριας. Πατώντας αυτη την ειδοποίηση εμφανιζεται ενα μενου. Μηπως ξερει κανενας που βρισκεται αυτό το μενου?

 

Μήπως έχεις εγκαταστήσει το AVG antivirus?

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος γνωρίζει εάν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιούμαι την εμφάνιση του κειμένου των sms στην οθόνη μας επάνω που εμφανίζεται την στιγμή που έρχεται αυτό;

Οπως και στην οθόνη κλειδώματος που εμφανίζεται.

Ελπίζω να κατάφερα να σας περιγράψω τι ακριβώς ψάχνω.:lol:

Σας ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος γνωρίζει εάν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιούμαι την εμφάνιση του κειμένου των sms στην οθόνη μας επάνω που εμφανίζεται την στιγμή που έρχεται αυτό;

Οπως και στην οθόνη κλειδώματος που εμφανίζεται.

Ελπίζω να κατάφερα να σας περιγράψω τι ακριβώς ψάχνω.:lol:

Σας ευχαριστώ!:)

 

Πας Μηνυματα>ρυθμισεις>ρυθμισεις ειδοποιησης>προεπισκόπηση μηνυματος και το ξετικαρεις.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εδώ και δύο εβδομάδες (και έχοντας κάνει αρκετό καιρό την αναβάθμιση σε 4.2) η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα.Από το 100% το πρωΐ, το μεσημέρι είναι ήδη στο 60% με μηδενική σχεδόν χρήση.Υπάρχει κάποια πρόταση για την αντιμετώπιση του προβλήματος;Θεωρείτε ότι με root θα βελτιωθεί η κατάσταση;Αν ναι,υπάρχει πρόταση για τον τρόπο που γίνεται το root;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια με τον φιλο απο πανω το πρωι το φορτιζω εως το απογευμα 50% με ελαχιστη χρηση!!!

 

και κατι ακομα γτ αργει τοσο πολυ να μπει στην συλλογη και στην καμερα - να δω την φωτογραφια ?

 

Κια ακομα ενα προβλημα που εχω μονιμα η RAM ειναι στο 560 με 600 απο τα 804 MB?

 

Γιατι ? και κανω συννεχεια διαγραφη μνημης αλλα παλυ εκει περα !

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Περαστε ξανα το λογισμικο μεσω odin, μην κατεβάσετε backup και στήστε το απο την αρχη. Εγω αυτό εκανα σε ενος φιλου το grand και στο note μου. Ειναι οτι καλυτερο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει καινουργια ενημερωση I9082XXUBMK5. εχει ερθει σε κανεναν? το κατεβαζω κ θα προσπαθησω να την περασω με odin . Χρειαζεται να εχω ξεκλειδωτο bootloader ? η απλα το περναω?
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το odin ?

και πως το κανω υπαρχει κανενας οδηγος ?

 

το οdin ειναι roobotarisma?

 

Το odin ειναι προγραμμα ωστε να περασεις μονος σου καποια ενημερωση , η αλλο ρομ κτλ ..

εγω βρηκα εναν οδηγο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2505436

αφου κατεβασα απο εδω το αρχειο http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9082&pcode=EUR#firmware

 

Τελικα τα καταφερα, αλλα και παλι δεν διαγραφηκε τιποτα απο το κινητο , οπως και στην προηγουμενη ενημερωση που εκανα αλλα εκεινο ηταν απο το kies.

Link to comment
Share on other sites

Το odin ειναι προγραμμα ωστε να περασεις μονος σου καποια ενημερωση , η αλλο ρομ κτλ ..

εγω βρηκα εναν οδηγο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2505436

αφου κατεβασα απο εδω το αρχειο http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9082&pcode=EUR#firmware

 

Τελικα τα καταφερα, αλλα και παλι δεν διαγραφηκε τιποτα απο το κινητο , οπως και στην προηγουμενη ενημερωση που εκανα αλλα εκεινο ηταν απο το kies.

Αν θέλεις πες μας ποιες οι βελτιώσεις που παρατήρησες μετά την αναβάθμιση (αν υπάρχουν)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...