Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να βάλλω battery saver & task killer η να αρκεστω στην δική του εξοικονόμιση μπαταρίας???????:confused:

 

βαλε κανα τασκ κιλλερ αν ειναι , δεν ξερω αλλα εμενα δεν με βολευει η δικη του εξοικονομηση μπαταριας , ασε που στο κανει και πιο αργο γιατι δουλευει πιο χαμηλα..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρουταρω το τηλέφωνο ενός φίλου και μου είναι αδύνατον να διαβάσω ότι έχετε γράψει εδώ αν και είμαι σίγουρος πως έχει ερωτηθεί ξανά.

Πείτε μου έναν οδηγό για ρουτ και αν πρέπει να προσέξω κάτι.

Φαντάζομαι δεν υπαρχει κανένα πρόβλημα λόγο του ότι είναι δυκαρτο, τον ενδιαφέρει μόνο ρουτ και όχι ρομ.

Ευχαριστώ όποιων ασχοληθεί..

Υπάρχει άλλο σημείο στο φορουμ που μιλάτε για βελτιώσεις δεν βρήκα κάτι?

Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά

Σκοπεύω να πάρω για δώρο στο γιο μου το galaxy grand duos. Σαν τηλέφωνο αν και έχω το S4, δεν το γνωρίζω καθόλου, το μόνο που ξέρω είναι ότι πωλείται σε πολύ καλή τιμή. Μπορεί να μου πει κανείς τα υπέρ και τα κατά για το τηλέφωνο και αυτά που προσφέρει για να βοηθηθώ και να προχωρήσω στην αγορά του?

ευχαριστώ

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά

Σκοπεύω να πάρω για δώρο στο γιο μου το galaxy grand duos. Σαν τηλέφωνο αν και έχω το S4, δεν το γνωρίζω καθόλου, το μόνο που ξέρω είναι ότι πωλείται σε πολύ καλή τιμή. Μπορεί να μου πει κανείς τα υπέρ και τα κατά για το τηλέφωνο και αυτά που προσφέρει για να βοηθηθώ και να προχωρήσω στην αγορά του?

ευχαριστώ

 

Καλησπερα.. οντως το κινητο ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του , για μενα ειναι σχεδον το ιδιο με το s3. Εχει καλη καμερα παντως ηχεια , αρκετα γρηγορο γενικα με καλυπτει. Το κατα για μενα ειναι μονο η μπαταρια , με την χρηση που κανω κανονικα θα επρεπε να κρατησει 2 μερες οπως στο σ3 ας πουμε , ενω τωρα κραταει 1 μερα ,

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά.

 

Μια ερώτηση, αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον.

 

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2, δεν μπορεί να στείλει φωτογραφίες μέσω whatapp & viber apps. Δεν τις κάνει load ώστε να σταλούν σε άλλο χρήστη.

 

Ξέρει κανείς γιατί και πως λύνεται?

 

 

Ευχαριστώ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχει αναφερθεί σε σχέση με γενικά κολλήματα, είναι η επαναφορά στην εργοστασιακή κατάσταση μετά την αναβάθμιση από 4.1.2.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα τρόπο ή μια εφαρμογή που να κλειδώνω αρχεία,φακέλους,ακόμα και μηνύματα αν είναι δυνατόν !! ξέρεις κανείς τίποτα...??? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!ηθελα να την βοηθεια σας!εχω αυτο το κινητο αγορασμενο απο ινδια!(galaxy grand GT-I9082) και δεν μου εχει ελληνικο μενου!εχει μονο ελληνικη εισαγωγη γραφης!ξερετε απο που μπορω να κατεβασω ελληνικο μενου??
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις το Ελληνικό Firmware (EUR). Έτσι και αλλιώς δεν έχεις εγγύηση αφού είναι αγορασμένο από την Ινδία.

Διαφορετικά μπορείς να βάλεις το MoreLocale 2 αλλά για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να είσαι Root.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται με το Kies. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το Odin. Θα βρεις οδηγίες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

AppLock, ίσως το καλύτερο

File Locker το χρησιμοποιώ 10 μήνες. Κλειδώνει τα πάντα.

 

Ευχαριστώ παιδιά για την απάντηση σας !! Θα τα κατεβάσω και τα δύο και θα καταλήξω κάπου ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και απο εμένα!

Μια ερώτηση μια και θα το παραγγείλω αυτές τις μέρες.

 

Το να το φορτίζω εκτος απο 220 V με τον φορτιστή του κανονικά , εάν το φορτίζω και μέσω usb απο laptop έχει επίπτωση στη μπαταρία η στη συσκευή?

 

(αναγκαστικά λογω δουλειάς δε παρέχεται μπρίζα η και αν παρέχεται δε βολεύει ολες τις ώρες).βολέυει να έχω laptop διπλα μου που φορτίζει απο μπαταρίες με δυναμό..

 

Ευχαριστώ..

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και απο εμένα!

Μια ερώτηση μια και θα το παραγγείλω αυτές τις μέρες.

 

Το να το φορτίζω εκτος απο 220 V με τον φορτιστή του κανονικά , εάν το φορτίζω και μέσω usb απο laptop έχει επίπτωση στη μπαταρία η στη συσκευή?

 

(αναγκαστικά λογω δουλειάς δε παρέχεται μπρίζα η και αν παρέχεται δε βολεύει ολες τις ώρες).βολέυει να έχω laptop διπλα μου που φορτίζει απο μπαταρίες με δυναμό..

 

Ευχαριστώ..

 

Δεν έχει πρόβλημα θα φορτίζει πιο αργά. Φρόντισε να μην το έχεις μόνιμα πάνω στο usb παρά μόνο όταν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

... Φρόντισε να μην το έχεις μόνιμα πάνω στο usb παρά μόνο όταν χρειάζεται.

 

Αν επιτρέπετε, γιατί έτσι; Λιώνω ένα παιχνίδι τελευταία και καταλήγει να είναι σχεδόν όλη μέρα συνδεδεμένο με τον υπολογιστή...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! ψηνομαι να πουλησω το samsung ativ s (wp8) και να παρω το grand duos (το βρηκα στα 219ε!!). Θα ηθελα να ρωτησω τους χρηστες αν διαθετει swipe! (το ειχα βολευτει στο ace, και μου εχει λειψει στο ativ...). ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! ψηνομαι να πουλησω το samsung ativ s (wp8) και να παρω το grand duos (το βρηκα στα 219ε!!). Θα ηθελα να ρωτησω τους χρηστες αν διαθετει swipe! (το ειχα βολευτει στο ace, και μου εχει λειψει στο ativ...). ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Αν εννοεις swype στο πληκτρολογιο , ναι εχει :)

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπετε, γιατί έτσι; Λιώνω ένα παιχνίδι τελευταία και καταλήγει να είναι σχεδόν όλη μέρα συνδεδεμένο με τον υπολογιστή...

 

Οπως και το λαπτοπ καλό είναι μόλις φορτίσει να αφαιρεθεί το usb και μόλις πέσει αρκετά η μπαταρία να ξανά συνδεθεί. Οι μπαταρίες παρόλο που είναι λιθιου εχουν συγκεκριμενους κύκλους φόρτισης εκ φόρτισης. Αν ειναι μονιμα συνδεμενο εν χρησει περιοριζεις τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει λογική... τελικά έβγαλες άκρη;

 

 

 

Κάθε εικόνα που εμφανίζει, την ανοίγει, δημιουργεί μια νέα μικρότερη εικόνα και την αποθηκεύει. Έτσι, την επόμενη φορά που θα χρειαστεί μια εικόνα, χρησιμοποιεί κατευθείαν την μικρή. Με αυτόν τον τρόπο δεν χρειάζεται να μικραίνει κάθε φορά τις εικόνες για να τις χρησιμοποιήσει και έτσι κερδίζει σε σβελτάδα και κατανάλωση ενέργειας. Αυτό βέβαια έχει κόστος σε χώρο αποθήκευσης, γιατί αν και μικρές, όντας πολλές, θέλουν και πολύ χώρο αποθήκευσης.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις πού και που, είναι «Διαγραφή μνήμης cache». Η διαφορά με την «Εκκαθάριση δεδομένων» είναι πως η τελευταία επιλογή διαγράφει και τις ρυθμίσεις της εφαρμογής που τυχών έχεις αλλάξει.

 

 

 

6. Όλες οι φορτίσεις είναι ίδιες, αρχικές ή μη. Άμα σου πει πως φόρτισε, το βγάζεις από την παροχή για να μην καις ρεύμα. Άμα χρειαστεί να το βγάλεις από την παροχή πριν φορτίσει ολοκληρωτικά, απλώς το βγάζεις. Κοινός το βάζεις και το βγάζεις κατά βούληση και όπως σε βολεύει. Μόνο μην αφήνεις να στερεύει η μπαταρία.

 

 

 

 

 

Σίγουρος δεν μπορείς να είσαι ποτέ, αλλά αναφέρομαι σε ακραίες περιπτώσεις με ελάχιστες πιθανότητες. Υπό κανονικές συνθήκες, ότι λέει ο Μιχάλης.

 

 

 

Εγώ το βολεύτηκα και θα το αγόραζα ξανά.

 

Δεν έχει LED για να σε ειδοποιεί για χαμένες κλήσεις ή άλλες ειδοποιήσεις. Αυτό που κάνουν κάποιοι είναι να βάζουν εφαρμογή που να δείχνει στην οθόνη τις ειδοποιήσεις. Αλλά προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει γιατί πιστεύω πως καταναλώνει ενέργεια όσο η οθόνη είναι ανοικτή αντί να ήταν κλειστή.

Τα περισσοτερα smartphones δεν εχουν led ειδοποιηση. Βαλε το NoLed και εισαι σιγουρος να μην χανεις καμια ειδοποιηση. Εχει και battery savings settings οποτε το ρυθμιζεις αναλογα.

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες!

1ο ποστ μου ειναι!

 

Θελω να υο αγορασω το κινητο

 

απο θεμα ιντερνετ ποσο γρήγορο ειναι ?

 

Η δουλεια μου ειναι τετοια που θελω να εχω γρηγορο ιντερνετ , μεγαλη οθονη για mail κτλπ

 

Το θελω σαν ενα μικρο tablet για να μην με βγαινω τα ματια για να διαβαζω και να στελνω αυτα που θελω

 

απο παιχνιδια μεσα δεν θα εχω σχεδον τιποτα

 

και απο εφαρμογες τις κλασιες

skype- viber - κτλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...