Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλομιλητο φίλτατε!

 

Καμιά μπαταρία βρε παιδιά έχουμε βρει;

 

Κάτι αξιόπιστο;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο φίλτατε!

 

Καμιά μπαταρία βρε παιδιά έχουμε βρει;

 

Κάτι αξιόπιστο;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/OEM-3x-2100mAh-Battery-USB-Charger-For-Samsung-i9300-i9305-i9082-Galaxy-S-III-/390560725049?pt=Battery_Chargers&hash=item5aef3bb839

 

κατι τετοιο ???

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

 

παρατηρησε κανεις ότι γράφει πως κάνει και για το ι9082 αλλά και για το SIII ?

μηπως παρότι η samsung εχει δωσει 2 διαφορετικά p/n στις μπαταρίες των ι9082 και SIII στην ουσία είναι η ιδια μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Ωπααααα!!! :confused: :what:

 

Αδερφέ εχεις απόλυτο δικιο!!!

 

Αν δεις και πιο πανω αυτό αναρωτήθηκε και απο μας!

 

Λες;

 

Κάποιος που εχει και τα 2 βρε παιδια να το τσεκάρουμε; ;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος χρήστης-αγοραστής να μου στείλει με PM από ποιο skroutzoμάγαζο το αγόρασε και του έβγαλε/εμφάνισε αναβάθμιση ώστε να είμαστε σίγουροι στην επιλογή μας;

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καλο θα ήταν να το ξέρουμε όλοι. . .

 

Εμένα πχ είναι απο το Κάιζερ shop και δε μου έχει βγάλει!...

 

Αλλα αυτό τι ρόλο παίζει?

 

Μπορεί κάποιες παρτίδες να ηταν απο διαφορετική χώρα ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καλο θα ήταν να το ξέρουμε όλοι. . .

 

Εμένα πχ είναι απο το Κάιζερ shop και δε μου έχει βγάλει!...

 

Αλλα αυτό τι ρόλο παίζει?

 

Μπορεί κάποιες παρτίδες να ηταν απο διαφορετική χώρα ;)

 

Εχεις δικηο. Κι εγω απ το ιδιο μαγαζι. Αν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι το δικο σου ειναι ρουμανικο.Το δικο μου πορτογαλικο.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστά.

 

Ειναι θέμα παρτίδας λοιπόν ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που μπορεις με odin να περασεις οποιαδηποτε official εκδοση γιατι προβληματιζεστε για ποια χωρα προοριζόταν αφου κατασκευαστικά ειναι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που μπορεις με odin να περασεις οποιαδηποτε official εκδοση γιατι προβληματιζεστε για ποια χωρα προοριζόταν αφου κατασκευαστικά ειναι τα ιδια.

 

Μπορεί καποιος να μην εχει υπολογιστή ή μπορει να μη θελει να "πειράξει" τη συσκευή ή μπορει να ειναι τελειως ασχέτως με το αντικείμενο και να μη ξέρει. Χιλια δυο μπορεί. . . Μη σου φαίνεται παράξενο. . .;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

απο οθονη τι λεει ρε παιδια? ρωτάω λογω αναλυσης 480 x 800 pixels, 5.0 inches (~187 ppi pixel density) κατα τα λοιπα το κινητο ειναι πολυ καλο.

Και απο την μνημη των 8 gb πόση είναι διαθεσιμη?

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

απο οθονη τι λεει ρε παιδια? ρωτάω λογω αναλυσης 480 x 800 pixels, 5.0 inches (~187 ppi pixel density) κατα τα λοιπα το κινητο ειναι πολυ καλο.

Και απο την μνημη των 8 gb πόση είναι διαθεσιμη?

 

Αν διαβαζες τη θεματική απο τη αρχη (λιγες σελιδες ειναι :rolleyes: ) θα έβλεπες εδώ απο το screen capture τη μνήμη ;)

 

Πράγματι ειναι χαμηλό το ppi, το μονο ισως αρνητικό αλλα σε ΟΛΑ τα αλλα ειναι πολλα +

 

Φερε μου πχ ενα ΝΟΤΕ 2 ενα S3 ή αλλη συσκευή με αμολεντ οθονη να διαβάσουμε με το Grand ενα κειμενο κατω απο τον ηλιο. . .

 

Τα φρύδια σου στην οθονη των αμολεντ μπορει να δεις, κείμενο οχι σε σύγκριση με την οθόνη και τη φωτεινότητα του Grant ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι παιδιά φυσάει. το τι του κάνω κάθε μέρα και δεν με έχει προδώσει ποτέ. όσον αφορά την οθόνη, να χ... ω και τις αμολεντ και τις δήθεν της σονυ. βρήκα την υγεία μου... και με τα μισά λεφτά! !
Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ για μεταφορα επαφων απο ΝΟΚΙΑ σε ANDROID για οποιον εχει να κανει τετοια αλλαγη ...

 

 

μεσα σε 2 λεπτα 400 επαφες μεταφορα , απλα και ωραια

 

ενα λινκ για μεταφορα "γενικα" δεδομενων απο ΝΟΚΙΑ σε ANDROID

 

http://forum.dailymobile.net/index.php?topic=51839.0

Edited by chrisly

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες τη θεματική απο τη αρχη (λιγες σελιδες ειναι :rolleyes: ) θα έβλεπες εδώ απο το screen capture τη μνήμη ;)

 

Πράγματι ειναι χαμηλό το ppi, το μονο ισως αρνητικό αλλα σε ΟΛΑ τα αλλα ειναι πολλα +

 

Φερε μου πχ ενα ΝΟΤΕ 2 ενα S3 ή αλλη συσκευή με αμολεντ οθονη να διαβάσουμε με το Grand ενα κειμενο κατω απο τον ηλιο. . .

 

Τα φρύδια σου στην οθονη των αμολεντ μπορει να δεις, κείμενο οχι σε σύγκριση με την οθόνη και τη φωτεινότητα του Grant ;)

 

Σε ευχαριστώ φίλε

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι ποσο καλα αποδιδει αυτος ο διπυρηνος επεξεργαστης και τι αυτονομια αποδιδει.

Το live wallpaper με τις εναλλασσομενες εικονες που βαλα σημερα στο S3 το οδηγει σε μικρο lag. Πραγμα ελαφρως γελοιο γι αυτο το επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

παντως κατω απο τον ηλιο με αυτοματη ρυθμιση φωτεινότητας μπορεις και βλεπεις σχετικα ανετα τι εμφανιζει η οθονη.

 

γιατι τι να την κανεις την HD αναλυση οταν πρακτικα δεν μπορεις να δεις τι εμφανιζει οταν εισαι έξω στον ηλιο?

 

και μετα απο τους 3-4 πληρεις κύκλους φορτισς - εκφορτισης το κινητο βγαζει ανετα 2-3 μερες χωρις να κλεινει το βράδυ (με 1 ωρα ομιλια , bluetooth ανοικτο για 12+ ωρες καθε μερα, χρηση wifi και χρηση 3G δεδομενων για email και internet για 3+ ώρες)

η εξοικονόμιση ενεργειας ειναι ενεργοποιημενη και με απενεργοποιημενες τις ειδοποιησεις των εφαρμογων που τρεχουν.

 

θεωρω οτι η αυτονομια ειναι πολυ πανω του μεσου όρου με την ανωτερω χρηση και παρόμοια με αυτη του S7562 που ειχα μεχρι προσφατα (αλλα με το grand να ειναι κλάσεις ανωτερο για την χρήση που το εχω)

 

επίσης η αποδοση του στην πλοηγηση (IGO) είναι ταχύτατη (τουλάχιστον διπλάσια του S7562) και ιδια με του S2.

στα παιχνίδια δοκιμασα το bridge constructor 1.5 το οποιο στο S7562 απλά σερνόταν και για να φορτωσει την 1 πιστα μετα την άλλη επινες καφε πριν το φόρτωμα ολοκληρωθει , εδω απλά φορτώνεται σε ελάχιστα δευτερα (3-4)

Edited by behos
Link to comment
Share on other sites

το θεμα hd οθονες ειναι για γέλια βασικά. πόσες ταινίες έχω δει στο κινητό όσο περιμένω μπας και μπει κανένας πελάτης στο μαγαζί μου και δεν έχει να ζηλεψει τίποτε από το s3. εκτός αυτού ο αισθητηρας φωτός στο αυτόματο δουλεύει επιτέλους καλά, όταν στο s3 και νοτε 1 έκανε μια ώρα να προσαρμοστεί στην αλλαγή φωτισμού και μου έσπαγε τα νεύρα .
Link to comment
Share on other sites

το θεμα hd οθονες ειναι για γέλια βασικά. πόσες ταινίες έχω δει στο κινητό όσο περιμένω μπας και μπει κανένας πελάτης στο μαγαζί μου και δεν έχει να ζηλεψει τίποτε από το s3. εκτός αυτού ο αισθητηρας φωτός στο αυτόματο δουλεύει επιτέλους καλά, όταν στο s3 και νοτε 1 έκανε μια ώρα να προσαρμοστεί στην αλλαγή φωτισμού και μου έσπαγε τα νεύρα .

 

Γελοιο ειναι το θεμα με τις οθονες τεραστιας αναλυσης και αμφιβολης απεικονισης (πχ xperia Z), το θεμα με τους πολλους πυρηνες

(εδω ειναι πολλα τα παραδειγματα).

Πειτε μας γενικα πως συμπεριφερεται σε καθημερινη και πιο εντονη χρηση, πιθανα κολληματα κτλ

Link to comment
Share on other sites

κολληματα δεν μου έχει κάνει προσωπικά. και μιλάμε σκηνικό να κατεβαζω 3 ταινίες παράλληλα από το tubemate μέσω wifi στα 24mpps στο παρασκήνιο, να δουλευω στο όπερα και πολλές φορές να έχω και το ραδιόφωνο στο handsfree. και κολληματα κανένα. και μετά από αυτό το σκισιμο να καταληγω με 20 τοις εκατό μπαταρία το βράδυ. αυτές οι επιδόσεις είναι αρκετές για μένα και φοβερές για αυτά τα λεφτά ,και χωρίς αντίπαλο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...