Jump to content

[Επίσημο] Nokia 301


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλος που απέκτησε πρόσφατα το Nokia 301 έχει πρόβλημα με την αναπαραγωγή μουσικών κομματιών από κάρτα μνήμης. Του είχε συμβεί και σε παλαιότερο Nokia αλλά όχι σε ένα (ακόμα παλιότερο) Sony Ericsson. Σε τυχαίες στιγμές κατά τη διάρκεια της αναπαραγωγής κάνει μικρές διακοπές στον ήχο - με ακουστικά ή χωρίς.

Παρουσιάστηκε σε κάποιον άλλο αυτό το πρόβλημα;

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν ερώτηση.

Το S40 έχει δυνατότητα να βάλεις καμιά εφαρμογή στυλ handy safe να έχεις τους κωδικούς σου απ τα φόρουμ κ.α. π.χ.

Το είδα και μου άρεσε αλλά το 6710 navigator που έχω για back up έχει απ όλα σχεδόν ελέω και Symbian βεβαίως!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Στο dual sim οι κάρτες sim μπορούν να είναι οι κανονικές ή κάποια πρέπει να είναι micro sim;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αμεσότητα. Κάποια καλή θήκη για το κινητό θα μπορούσατε να προτείνετε; Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δύο απορίες:

1. Μπορεί με κάποιο τρόπο να μη γράφει το προφίλ στην κεντρική οθόνη (δηλαδή "γενικό", "αθόρυβο" κ.τ.λ.);

2. Έχει τύχει σε κάποιον η συσκευή να στείλει χρεώσιμο sms (συγκεκριμένα 0,11€) σε πενταψήφιο αριθμό;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ολα τα δικαρτα ετσι δουλευουν; Δεν ειναι καλο αυτο...

 

αγόρασα συσκευή nokia 515 dual sim και δούλεψε με ταυτόχρονες ενεργές και τις δυο sim!!! δηλαδή όταν μιλούσα στη 1η sim και με καλούσε κάποιος στη 2η sim χτυπούσε κανονικά σαν αναμονή 2ης κλήσης!!!!

Όταν λοιπόν και με αυτό το επιχείρημα έπεισα να πάρει και άλλος το ίδιο κινητό , ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΕΣ ΕΝΕΡΓΕΣ SIM!

Μου ειπαν απο τη ΝΟΚΙΑ οτι ΕΤΥΧΕ...σε αυτη τη συγκεκριμενη συσκευη και οτι καμια 515 δεν εχει ACTIVE DUAL SIM.

Tι εχει συμβει?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγίνει αυτή η κουβέντα με έναν άλλο χρήστη και με ένα άλλο Nokia S40. Είχε ποστάρει και βίντεο μάλιστα και όντως έλεγε αλήθεια. Το θέμα είναι ότι ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ δεν ήταν dual active αλλά dual standby. Άρα, όντως τυχαίνει που και που κανά μοντέλο....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει επιλογη να διαχωριζωνται οι επαφες απο καρτα σιμ και το τηλ, γιατι τωρα το ονομα δυο φορες(επαφη τηλ-επαφησιμ) ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έκανα update το λογισμικό και χάθηκαν τα ελληνικά. Δοκίμασα μέσω phoenix, αλλά μου βγάζει το ίδιο firmware με αυτό που πέρασα και κανένα άλλο..

Να περιμένω μήπως βγει κάποιο πιο καινούριο μιας και το υπάρχον 09.04 βγήκε τον Δεκέμβρη, που θα έχει και ελληνικά ή να το πάω σε Nokia Care;;

Επίσης πως βάζω ρυθμίσεις ίντερνετ για κοσμοτέ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Μαγκες μια βοηθεια, παλιος στο αθλημα με τα Νοκια. Εχει ο πατερας μου το 3120 και θελω να περασω τις επαφες και το ημερολογιο στο 301. Αλλα το pc suite δεν το αναγνωριζει για να κανω import και τα σχετικα. Με το 3120 θα τα κανω exprort στον υπολογιστη αλλα μετα?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήρα ένα 220 για την μητέρα μου και ζήλεψα τα απλά/αληθινά κινητά.

Έχω όμως κάποια παραπονάκια από το 220, οπότε σκέφτομαι για το 301.

 

Στις επαφές του τηλεφώνου, μπορεί να γράψει ονοματεπώνυμα άνω των 16 χαρακτήρων;

Στην εισαγωγή ρυθμίσεων Internet, δέχεται μόνο αριθμούς στο "Ονομα σημ προσβ". Αυτό είναι οκ;

Μεταφέροντας από 1η ως 2η την ίδια SIM, έχει σαφώς λιγότερο σήμα το 220. Συμβαίνει και στο 301;

Μπορεί να έχει πολλούς αριθμούς αποθηκευμένους σε μία επαφή;

Υπάρχει ρύθμιση για τα πλήκτρα πλοήγησης (πάνω-κάτω, δεξιά-αριστερά) και τα πλήκτρα πάνω δεξιά και αριστερά από αυτά;

Έχει ρύθμιση αλλαγής της ώρας από 24ωρο σε 12ωρο;

Υπάρχει εύκολος τρόπος εναλλαγής της χρησιμοποιούμενης SIM ή απαιτείται είσοδος στο μενού «Συνδεσιμότητα» κάθε φορά;

Κατά την πληκτρολόγηση κεφαλαίων γραμμάτων, βάζει ς αντί Σ;

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!

Σήμερα που προσπάθησα να μεταφέρω κάποιες επαφές μου απο ένα παλιό Νόκια μου στο 301, κατάλαβα ότι η μνήμη επαφών του 301 τίγκαρε!

Ναι, δεν κατάφερε να τις χωρέσει όλες, κ στις ρυθμίσεις μου εμφανίζει " 100% Δεσμευμένη" την μνήμη του τηλεφώνου.

Ωραία, εδώ την πατήσαμε.... Τζάμπα το τηλέφωνο, αν δεν μπορεί να χωρέσει όλες τις επαφές μου. Είναι πααααρα πολλές σημειωτέον.

 

Ερώτηση : Μπορεί να επεκταθεί η χωρητικότητα των επαφών μου, με την χρήση της microSD θύρας?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δοκιμασε κανεις να το συνδεσει με android tablet και να το χρησιμοποιησει σαν bluetooth modem? Βασικα θελω να μαθω αν υποστηριζει το PAN profile.
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παιδιά,Σήμερα αγόρασα απο το πλαίσιο το νοκια 301

Ωραίο κινητό & Dual Sim που το χρειάζομαι...

Στο θέμα μας,χρειάζομαι να μπλοκάρω κάποιες επαφές στο καινούριο μου 301..? ,

Γίνεται μεμονωμένα..? δεν θέλω να μπλοκάρω όλες μου της επαφές...μόνο 3 με 4 ενοχλητικούς ανθρώπους

Γιατί χρειάζεται να κάνω κλήσεις & επισεις να δέχομαι

 

Ευχαριστώ εκ τον πρότερον !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα μου κάνανε δώρο το συγκεκριμένο κινητό. Δεν το έχω ανοίξει ακόμα, γιατί δεν ξέρω αν θα το κρατήσω τελικά. Εσείς που το έχετε αγοράσει θα με συμβουλεύατε να το αλλάξω με άλλο ή να το κρατήσω; Βλέπω αρκετά παράπονα για το συγκεκριμένο κινητό, κυρίως στο θέμα ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα!

 

Φέρνω στην επιφάνεια αυτό το θέμα μιας και αναζητώ feature phone και βρήκα το συγκεκριμένο διαθέσιμο.

Πληροί τα περισσότερα κριτήρια της αναζήτησης μου, μιας και τα τελευταία χρόνια έχω το 206 και θέλω κάτι αντίστοιχο.

 

Διάβασα όλες τις σελίδες του thread κι επειδή υπάρχουν αντικρουόμενες θέσεις και αναπάντητες ασάφειες θα ήθελα κάποιος που το χρησιμοποιεί να μου απαντήσει στα ακόλουθα ερωτήματα:

 

- Πόσο διαρκεί πραγματικά η μπαταρία του σε ομιλία και κατάσταση αναμονής?

- Πόσες επαφές μπορεί να αποθηκεύσει κάποιος? 1000 όπως στο 206?

- Το ~1.29 sar που αναφέρεται έχει άμεσο αντίκτυπο (π.χ.πονοκέφαλο) όταν κάποιος το χρησιμοποιεί για ομιλία?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα παλιό Nokia 301, το ανακάλυψα μετά από χρόνια σε ένα κουτί παπουτσιών και λειτουργεί. Θέλω να το έχω για ράδιο και εφεδρικό. Όταν πάω να το ανοίξω μου ζητάει πριν καν μπει στο μενού ένα κωδικό ασφαλείας. Είτε έχω σιμ μέσα είτε όχι. Δοκίμασα ό,τι πληροφορία βρήκα στο γκουγκλ είτε με 1234/12345/0000 είτε πατώντας σε δύο τρία σαιτ τα imei και παίρνοντας κάτι νέους κωδικούς. Δεν βρήκα το σωστό με κανένα τρόπο. Δοκίμασα και τα δύο imei. Γνωρίζει κανείς τον κωδικό τους ή αν υπάρχει άλλη μέθοδος?? 

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2021 at 8:35 ΜΜ, aaaaztek84 said:

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα παλιό Nokia 301, το ανακάλυψα μετά από χρόνια σε ένα κουτί παπουτσιών και λειτουργεί. Θέλω να το έχω για ράδιο και εφεδρικό. Όταν πάω να το ανοίξω μου ζητάει πριν καν μπει στο μενού ένα κωδικό ασφαλείας. Είτε έχω σιμ μέσα είτε όχι. Δοκίμασα ό,τι πληροφορία βρήκα στο γκουγκλ είτε με 1234/12345/0000 είτε πατώντας σε δύο τρία σαιτ τα imei και παίρνοντας κάτι νέους κωδικούς. Δεν βρήκα το σωστό με κανένα τρόπο. Δοκίμασα και τα δύο imei. Γνωρίζει κανείς τον κωδικό τους ή αν υπάρχει άλλη μέθοδος?? 

Μήπως έβαλες κάποιον άλλο κωδικό για κλείδωμα οθόνης και δεν το θυμάσαι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2021 at 8:42 ΜΜ, evris2013 said:

Μήπως έβαλες κάποιον άλλο κωδικό για κλείδωμα οθόνης και δεν το θυμάσαι;

Τι να απαντήσω. Δεν θυμάμαι τπτ έχει χρόνια να τό ανοίξω έκανα κάποιες ραντομ δοκιμές αλλά τπτ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...