Jump to content

[Επίσημο] Nokia 301


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να παρω 3x301 τηλεφωνα η να παρω 2x301 και 1x515 μεσω επιδοτησης; Αξιζει η αναμονη;

 

επισης το dual sim πως δουλευει ακριβως; Ειναι ενεργες λογικα και οι 2 γραμμες και απλως με παιρνουν κ παιρνω τηλεφωνο απο οποια θελω. Εαν μιλαω στην μια γραμμη και με παιρνει ταυτοχρονα αλλος στην 2η γραμμη, τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορουσα να εχω καποιο λινκ?

δες στο ποστ 51 εχω βαλει λινκ εκει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4780870#post4780870

 

να παρω 3x301 τηλεφωνα η να παρω 2x301 και 1x515 μεσω επιδοτησης; Αξιζει η αναμονη;

 

επισης το dual sim πως δουλευει ακριβως; Ειναι ενεργες λογικα και οι 2 γραμμες και απλως με παιρνουν κ παιρνω τηλεφωνο απο οποια θελω. Εαν μιλαω στην μια γραμμη και με παιρνει ταυτοχρονα αλλος στην 2η γραμμη, τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;

 

Αν μιλασ στη μια και σε καλει καποιος ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ τοτε του δειχνει οτι το εχεις κλειστο και μολις κλεισεις σου ερχετε μηνυμα οτι καποιος σε καλεσε,

Αν μιλας και σε παρει καποιος στην ΙΔΙΑ ΓΡΑΜΜΗ αν εχις την αναμονη κλησεων θα ακουσεις το μπιπ μεσα ...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

να παρω 3x301 τηλεφωνα η να παρω 2x301 και 1x515 μεσω επιδοτησης; Αξιζει η αναμονη;

 

 

Πάρε και ένα 515. Θα είναι κάτι διαφορετικό και πιο ποιοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλασ στη μια και σε καλει καποιος ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ τοτε του δειχνει οτι το εχεις κλειστο και μολις κλεισεις σου ερχετε μηνυμα οτι καποιος σε καλεσε,

Αν μιλας και σε παρει καποιος στην ΙΔΙΑ ΓΡΑΜΜΗ αν εχις την αναμονη κλησεων θα ακουσεις το μπιπ μεσα ...

 

Ολα τα δικαρτα ετσι δουλευουν; Δεν ειναι καλο αυτο...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δες στο ποστ 51 εχω βαλει λινκ εκει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4780870#post4780870

 

Με αυτο το λινκ δούλεψε. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Αλλά έχω μια απορία, Πως περιμένουν δηλαδή να περάσουμε τις επαφές μας μέσα, ακόμα κ στη σελίδα της ΝΟΚΙΑ δεν γράφουν άλλο τροπο, παρά μόνο ότι δεν υποστηρίζει το PC Suite.

Τι κάνουμε δηλαδή απορώ;

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ βοηθήστε με.

Η μητέρα μου είχε Android και αγόρασε το παρόν και πρέπει να περάσω τις επαφές, οι οποίες είναι γύρω στις 500 και όλες στο google account. Προσπάθησα να κάνω sync αλλά δε με αφήνει και έχω δοκιμάσει μπας και έχω βάλει λάθος στοιχεία αλλά δεν. Σκέφτηκα PC Suite και μεταφορά αλλά οι ******* έβαλαν microusb ΦΟΡΤΙΣΤΗ στο κουτί και όχι καλώδιο. Δηλαδή έλεος! Πραγματικά έλεος! Εγώ χρησιμοποιώ iPhone χρόνια και βρίσκομαι Κομοτηνή και η μάνα μου Κοζάνη! Τι υποτίθεται ότι πρέπει να κάνω τώρα!?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα κι εγω ετσι να κανω συγχρονισμο μεσα απο google contacts αλλα δεν τα καταφερα. Τελικα μονο απο το λινκ πιο πανω εγινε δουλεια οταν συνδεσα το τηλ με τον Η/Υ.

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ οπως λες κι εσυ, οι ανθρωποι ειναι ακαταλληλοι, διοτι ο συγχρονισμος μπορει να γινει μονο με τη συγκεκριμενη εκδοση λογισμικου διοτι οι νεοτερες δεν το αναγνωριζουν.

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο είναι ότι ενώ βρήκα USB καλώδιο το google τις έκανε export τις επαφές σαν single vcf και ό,τι και αν δοκίμασα τα ονόματα τα εμφανίζει αλαμποορυνέζικα. Αναγκαστικά αντιγραφή από SIM.

Πλήρως αρνητική η πρώτη εντύπωση. Κάτι τέτοια με στρέφουν μακριά από εταιρίες σαν τη Nokia, που δε μπορούν να καταλάβουν τα πιο απλά. Τι σημαίνει το ότι δεν είναι smartphone? Δεν πρέπει να έχει sync με google account? Δεν είμαστε στο 2005 να κάνουμε αντιγραφή από SIM.

Link to comment
Share on other sites

! Απαραδεκτο...και ειχα γραψει και καλα λογια..

4η μερα που το εχω και απο σημερα αρχισε να τριζει το ακουστικο στην συνομιλια !!!

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θελω να παραγγειλω το νοκια 301 απο γνωστο σιτε αλλα λεει οτι εχει αγγλικο μενου, συμαινει ότι δεν θα μπορωνα το αλλαξω σε ελληνικα? σαυτην την περιπτωση τι κανω με μηνυματα (θα γραφω γκριλις)? και με τις επαφες μηπως δεν θα μπορω να τις μεταφερω απο το παλιο μου κινητο δεν θα βλεπει τους χαρακτηρες? Edited by pkatsikas
αλλαγη μενου σε nokia 301 απο αγγλικα
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς είτε να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service, με χρέωση περίπου 15 ευρώ, ή να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

θελω να παραγγειλω το νοκια 301 απο γνωστο σιτε αλλα λεει οτι εχει αγγλικο μενου, συμαινει ότι δεν θα μπορωνα το αλλαξω σε ελληνικα? σαυτην την περιπτωση τι κανω με μηνυματα (θα γραφω γκριλις)? και με τις επαφες μηπως δεν θα μπορω να τις μεταφερω απο το παλιο μου κινητο δεν θα βλεπει τους χαρακτηρες?

 

Το ειχα δει και εγω αυτό, αλλά τελικά για να μην ταλαιπωρηθώ παράγγειλα(χθες) απο άλλο σαιτ το κανονικό με το Ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ποιότητα κλήσης του δεν ειναι καθόλου καλή..πολύ θόρυβος ενώ μιλάς κάνει στη γραμμή κ με what's up κ με q card που έχω..χάλια μαύρα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ βοηθήστε με.

Η μητέρα μου είχε Android και αγόρασε το παρόν και πρέπει να περάσω τις επαφές, οι οποίες είναι γύρω στις 500 και όλες στο google account. Προσπάθησα να κάνω sync αλλά δε με αφήνει και έχω δοκιμάσει μπας και έχω βάλει λάθος στοιχεία αλλά δεν. Σκέφτηκα PC Suite και μεταφορά αλλά οι ******* έβαλαν microusb ΦΟΡΤΙΣΤΗ στο κουτί και όχι καλώδιο. Δηλαδή έλεος! Πραγματικά έλεος! Εγώ χρησιμοποιώ iPhone χρόνια και βρίσκομαι Κομοτηνή και η μάνα μου Κοζάνη! Τι υποτίθεται ότι πρέπει να κάνω τώρα!?

 

Ακολούθησε αυτές τις οδηγίες: http://discussions.nokia.com/t5/Cseries/Synchronise-your-contact-with-gmail/td-p/818505

Τις ακολούθησα για το C2-05 που είχα και λειτουργεί ο συγχρονισμός κανονικά. Πρόσεξε όμως μια λεπτομέρεια: Ο κάθε συγχρονισμός ενημερώνει μόνο 50 επαφές. Εγώ που έχω 340 επαφές τον επανέλαβα εφτά φορές για να έχω όλες τις επαφές στο τηλέφωνο. Τις πήρε με της φωτογραφίες (όπου είχα φωτογραφία). Μετά από αυτό, ο κάθε συγχρονισμός ενημερώνει τις αλλαγές μόνο. Άλλαξα μια φωτογραφία σε επαφή στο Google και στον επόμενο συγχρονισμό άλλαξε και στο τηλέφωνο. Εννοείτε ότι στην γραμμή σου έχεις data αφού δεν έχει wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

πολυ "σπαστικο" τηλ

προβληματα συνδεσης με τον υπολογιστη, ΧΑΛΙΑ ηχος συνομιλιας, (λες και βρισκεσαι σε νταμαρι...)

ΔΕΝ μπορει να "δει" ευκολα τις φωτο σε κατασταση "λειτουργια καρτας μνημης"....

ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΑ ΠΟΤΕ ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ.....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν σημερα τα 2 Νοκια 301. Στο ενα θελω να περασω αριθμους απο 2 παλιες συσκευες νοκια (c2/c1 αντιστοιχα) και να βαλω 2 καρτες σιμ στο 301 με τα ονοματα των 2. Φυσικα το 99% των ονοματων ειναι το ιδιο και στα 2 παλια τηλεφωνα αλλα μερικα δεν υπαρχουν στο ενα η στο αλλο.

 

Πως μπορω να το κανω αυτο χωρις να τα ξαναγραψω ενα ενα ;

 

Καλα ρε γμτ, η ΣΙΜ2 ειανι μονο 2G;

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο με Nokia Suite δοκίμασες να μεταφέρεις τις επαφές;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Από το ένα κινητό τις έστειλα μια μια με μπλε δόντι και από το άλλο μέσω SIM...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ΝOKIA ASHA 301. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν πάρει αυτό το κινητό ως προς την αυτονομία του.

Το έχω ένα μήνα και η μπαταρία του πηγαίνει 1,5 - 2 μέρες. Αυτή είναι η αυτονομία του; Η χρήση του για 2 μέρες είναι περίπου 15 λεπτά ομιλία και 50 μηνύματα. Δεν χρησιμοποιώ μέχρι στιγμής 2 κάρτες SIM, αλλά μία της Q. Στη λειτουργία του δικτύου είναι επιλεγμένη η λειτουργία ''Διπλή λειτουργία''.

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία του δικτύου είναι επιλεγμένη η λειτουργία ''Διπλή λειτουργία''.

Αυτό καλύτερα άλλαξέ το σε "gsm". Όπως είναι τώρα, καταναλώνει αρκετή μπαταρία.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αυτό καλύτερα άλλαξέ το σε "gsm". Όπως είναι τώρα, καταναλώνει αρκετή μπαταρία.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!

στην δουλειά μου, μου έδωσαν το συγκεκριμένο κινητό και αναρωτιέμαι.....

1ον. αν μπορώ να προσθέσω δωρεάν gps (σαν αυτό που έχει το προσωπικό μου nokia c5-00.2) και

2ον. αν υπάρχει τρόπος να μπει wifi:X??? αν όχι - που είναι και το πιο πιθανό - ποιός είναι ο πιο οικονομικός τρόπος για Internet χωρίς να επιβαρύνω τα εταιρικά έξοδα αλλά χρησιμοποιόντας την δεύτερη κάρτα σαν cosmote watch up???? :O:O:O

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το φίλο serenata για τη συμβουλή του να βάλω το κινητό σε δίκτυο gsm. Με μπόλικη χρήση πήγε 4 γεμάτες μέρες και κάτι ακόμα.

Επίσης όσον αφορά το back up των δεδομένων του κινητού στον υπολογιστή, προσωπικά δεν με ικανοποίησαν οι εκδόσεις του Νokia Suite ούτε σε αυτό, ούτε στο παλιότερο κινητό μου (Nokia 6700 Classic).

Προτιμώ το παλιό Nokia Pc Suite 7.1.180.94 (http://www.nokia.com/gr-el/support/product/301/downloads/). Στο συγκεκριμένο κινητό θα χρειαστεί και Nokia Connectivity Cable Driver (http://www.nokia.com/gr-el/support/product/301/downloads/) για να ''δει'' ο υπολογιστής το Nokia Pc Suite το κινητό.

 

 

EDIT

Διόρθωση για το Nokia Pc Suite 7.1.180.94 sto link (http://www.nokia.com/gr-el/support/product/nokia-pc-suite/).

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποια θήκη με διάφανη μεμβράνη μπροστά που να ταιριαζει με με το 301?

Δε με ενδιαφέρει αν καλύπτετε η καμερα πισω,απλα να είναι λειτουργικό απο μπροστά ,κατι σαν αυτό http://www.cosmodata.gr/product/177182/thiki-swiss-stp-smpc05c-savior-ii-treo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...