Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έχουμε και λέμε. το κινητό ειχε στη συσκευασια 1 μπαταριά μικρή και μια μεγάλη φορτιστη καλωδιο USB μια ζελατινα για την οθόνη και 2 προστατευτικα μαύρου χρώματος για το πίσω μέρος. 1 που μπαίνει πάνω απο το άσπρο καπάκι όταν χρησιμοποιεις την μικρή μπαταριά και 1 για όταν χρησιμοποεις την μεγάλη το οποίο για να μπέι αφαιρεθεί το άσπρο καπάκι όποτε το κινητό γίνεται ολο μαύρο.

 

Τώρα το σήμα του wi fi ικανοποιητικότατο

GPS ακόμα δεν έχω βρει πως να το κάνω να λειτουργησει

Σήμα 3g με cosmote παντού σχεδόν H+ με το c u οχι παντού αλλά αυτό είναι θέμα τηλεφωνιας

Σερφαρισμα πολύ γρήγορο έχω δοκιμάσει με stock browser dolphin Firefox opera mini opera classic κανένα πρόβλημα

Κλησεις με ακούνε κομπλε ακούω κομπλε μόνο που το ηχείο του δεν είναι πολύ δυνατο ούτε το μεγάφωνο

Μπαταριά άνετα μια μέρα και περισσεύει 20-30% στο τέλος της μέρας έχοντας ανοικτά πάντα τα δεδομένα η το wi fi φωτεινότητα συνήθως στο αυτόματο καθώς σε κλειστούς χώρους βλέπεις μια χαρά πρώτη φορά την έβαλα τέρμα τώρα στήν παραλία και με νταλα ήλιο βλέπω πολύ καλά.

Συγκεκριμενα σήμερα είχα και το GPS ξεχασμένο ανοικτό απο το πρωί στις 7μιση και το παρατήρησα τώρα και ειμαι στο 60%.

Οι 2 sim λειτουργούν τέλεια δεν έχω δοκιμάσει μόνο όταν μιλάς στη μια τι κάνει η άλλη όταν σε παίρνουν θα το δω και θα σας πω.

Φως δεν έχουν τα κουμπιά αφης καθόλου

Το led ειδοποίησεων λειτουργεί άψογα και έχει άλλο χρώμα όταν έχεις μήνυμα και άλλο όταν έχεις ειδοποίηση απο το yahoo mail ας πούμε

Απο κατασκευή κανένα απολύτως τρίξιμο η οτιδήποτε άλλο κανείς δεν παίρνει χαμπάρι οτι το κινητό είναι κινέζικο ακόμα και οι θήκες που μπαίνουν πίσω είναι αψογες μάτ χρώματος μαύρο όπως είπα και έχουν απαλή υφη.

Παιχνίδι βαρύ προτεινετε μου κάποιο έχω τρέξει μόνο angry birds και manu ganu κανένα απολύτως κόλλημα λαγκαρισμα κτλ

Γενικά δεν έχει crasharei 3 μέρες τώρα ούτε μια φορά το κινητό.

ουφ αυτά ακούω ερωτήσεις αλλά θα απαντήσω απο το σπίτι πάω για βουτιά!

Edited by ildrosos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει εγκατεστημενες και κινεζικες εφαρμογες?

τωρα που το εχεις σεταρει ποση ελευθερη μνημη απο τα 2 giga εχει διαθεσιμη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει κανεις το elite?σκεφτομαι να το παρω δουλευουν ολα κομπλε?gps?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει κανεις το elite?σκεφτομαι να το παρω δουλευουν ολα κομπλε?gps?

Τρία ποστ πιο πάνω υπάρχει αναλυτική περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

εχει εγκατεστημενες και κινεζικες εφαρμογες?

τωρα που το εχεις σεταρει ποση ελευθερη μνημη απο τα 2 giga εχει διαθεσιμη?

 

Είχε κάποιες κινέζικες μέσα και ένα κιζένικο μάρκετ τα οποία όμως τα έβγαλα κανονικά. Τώρα με 700 MB περίπου εφαρμογές όταν ανοίγει έχει 1.5 GB ελεύθερα

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εισαι απο ελευθερη ram.εχω φλασαρει ενα patch στο κινητο μου απο xda που ρυθμιζει το gps.αν δεν εχεις βρει ακρη πας μου να στο δωσω μηπως κανει δουλεια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε θα με έσωνες. Σε elite την έβαλες και δουλεύει κομπλε; Σε πόση ώρα κλειδώνει κτλ πες μου λεπτομερειες!
δεν το εχω παρει στα χερια μου ακομα το elite.το εχω βαλει στο desireHD και κλειδωνει σε δευτερολεπτα.faster gps fix

ριξε το χυμα στην καρτα και φλασαρισε το απο το recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το elite.

Ολα οκ.

Gps wifi κανενα προβλημα.

Δεν κολαει και πολυ καλη αισθηση.

η μπαταρια ικανοποιητικη.

Φωτο αρκετα καλες το φλας ειναι χαλια ομως.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω παρει στα χερια μου ακομα το elite.το εχω βαλει στο desireHD και κλειδωνει σε δευτερολεπτα.faster gps fix

ριξε το χυμα στην καρτα και φλασαρισε το απο το recovery.

 

Θέλει clockworkmod;

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το elite.

Ολα οκ.

Gps wifi κανενα προβλημα.

Δεν κολαει και πολυ καλη αισθηση.

η μπαταρια ικανοποιητικη.

Φωτο αρκετα καλες το φλας ειναι χαλια ομως.

καλοριζικο!

αντε να ερθει τελευταιο και το δικο μου μεσα στη βδομαδα που ερχεται...

και οταν λες χαλια το φλας μπορεις να ανεβασεις μια φωτο με φλας?

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο!

αντε να ερθει τελευταιο και το δικο μου μεσα στη βδομαδα που ερχεται...

και οταν λες χαλια το φλας μπορεις να ανεβασεις μια φωτο με φλας?

 

Σε ευχαριστω πολυ. Με το καλο να το παραλαβεις και να ειναι ολα καλα.

Σε πληρες σκοταδι απλα δεν φενεται τπτ.

Και γενικα σε χαμηλο φωτισμο οχι επαρκη χανει αρκετα.

Θα αναβασω φωτο.

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο!

αντε να ερθει τελευταιο και το δικο μου μεσα στη βδομαδα που ερχεται...

και οταν λες χαλια το φλας μπορεις να ανεβασεις μια φωτο με φλας?

 

Σε ευχαριστω πολυ. Με το καλο να το παραλαβεις και να ειναι ολα καλα.

Σε πληρες σκοταδι απλα δεν φενεται τπτ.

Και γενικα σε χαμηλο φωτισμο οχι επαρκη χανει αρκετα.

Θα αναβασω φωτο.

 

Μια τωρα απο εσωτερικο χωρο με φως χωρις φλας.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Με το καλο να το παραλαβεις και να ειναι ολα καλα.

Σε πληρες σκοταδι απλα δεν φενεται τπτ.

Και γενικα σε χαμηλο φωτισμο οχι επαρκη χανει αρκετα.

Θα αναβασω φωτο.

 

Μια τωρα απο εσωτερικο χωρο με φως χωρις φλας.

ναι φαινεται μετρια φωτο.ισως θελει λιγο ψαξιμο στις ρυθμισεις της καμερας.

αν εχεις τη δυνατοτητα δοκιμασε τη μπροστα καμερα με skype.

το δικο μου εφτασε το σαββατο 13/7 στην αθηνα.για την επομενη μερα κυριακη,το tracking μου βγαζει κατι σε κυριλλικη γραφη που δεν το καταλαβαινει ουτε η μεταφραση.

ελπιζω μεσα στη βδομαδα να μου το φερουν τα ελτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι φαινεται μετρια φωτο.ισως θελει λιγο ψαξιμο στις ρυθμισεις της καμερας.

αν εχεις τη δυνατοτητα δοκιμασε τη μπροστα καμερα με skype.

το δικο μου εφτασε το σαββατο 13/7 στην αθηνα.για την επομενη μερα κυριακη,το tracking μου βγαζει κατι σε κυριλλικη γραφη που δεν το καταλαβαινει ουτε η μεταφραση.

ελπιζω μεσα στη βδομαδα να μου το φερουν τα ελτα.:)

Αντε με το καλο.

Καλεσε την εξυπηρετηση πελατων ελτα δωσε το track num και θα σου πουν.

Αλλα αφου ειναι αθηνα θα λαβεις δυντομα ειδοποιητηριο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια μου βγαζει οτι εφυγε χθες απο Hong Kong,σημερα κανονικα δεν θα πρεπει να ειναι ελλαδα?!
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια μου βγαζει οτι εφυγε χθες απο Hong Kong,σημερα κανονικα δεν θα πρεπει να ειναι ελλαδα?!

Από την ημέρα που έφυγε υπολογίζεις 10-15 ημέρες

 

Current πως σου φαίνεται το κινητο; Πες μας εντυπώσεις. Τελικά από ότι διάβασα φως στα κουμπιά δεν έχει όπως το youth.

Link to comment
Share on other sites

Από την ημέρα που έφυγε υπολογίζεις 10-15 ημέρες

 

Current πως σου φαίνεται το κινητο; Πες μας εντυπώσεις. Τελικά από ότι διάβασα φως στα κουμπιά δεν έχει όπως το youth.

 

Ευχαριστω.......τι το elite δεν εχει φως στα κουμπια?Παλι καλα που πηρα το youth :p :p

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.......τι το elite δεν εχει φως στα κουμπια?Παλι καλα που πηρα το youth :p :p

Ναι αν εννοειτε το πληκτρα home menu k back. Δεν φερουν φωτισμο.

Το κινητο ειναι αρκετα καλο.

Υο φλας οπως ανεφερα ειναι χαλια. Το πλαστικο cover back θελει λιγο προσοχη οταν το βαζεις κ το βγαζεις.

Η οθονη του ειναι αρκετα καλη κ με φωτισμο auto ειναι οκ.

Εχωντας κ υο s3 μπορω νσ πω πως με το κινεζικο εξεπλαγην αρκετα.

Δεν ξερω αν τα υπολοιπα μοντελα ειναι οκ μιας κ διαβαζαμε αρκετα αρνητικα για gps ακουστικα wifi.

Ολα σε εμενα λειτουργουν μια χαρα μονο που δεν ειναι για νυχτερινες ληψεις.

 

Η πρωτη φωτο ειναι απο s3

Η δευτερη απο iocean elite με HDR

H τριτη απο iocean elite normal.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Current93( το όνομα σου ; ) μπορώ να πω ότι για εξωτερική φωτό ειναι μια χαρά . Προσωπικά δεν με χαλάει το φλας του. Φίλε μου από μπαταρία πως το βλέπεις με την 2000 ( δεν γνωρίζω αν έχεις την 3000 ) και τι χρήση τις κανείς ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν εννοειτε το πληκτρα home menu k back. Δεν φερουν φωτισμο.

Το κινητο ειναι αρκετα καλο.

Υο φλας οπως ανεφερα ειναι χαλια. Το πλαστικο cover back θελει λιγο προσοχη οταν το βαζεις κ το βγαζεις.

Η οθονη του ειναι αρκετα καλη κ με φωτισμο auto ειναι οκ.

Εχωντας κ υο s3 μπορω νσ πω πως με το κινεζικο εξεπλαγην αρκετα.

Δεν ξερω αν τα υπολοιπα μοντελα ειναι οκ μιας κ διαβαζαμε αρκετα αρνητικα για gps ακουστικα wifi.

Ολα σε εμενα λειτουργουν μια χαρα μονο που δεν ειναι για νυχτερινες ληψεις.

οταν εισαι στο google play συμπεριφερεται νορμαλ η παει οπου ναναι οπως αναφερθηκε σε αλλη συσκευη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Current93( το όνομα σου ; ) μπορώ να πω ότι για εξωτερική φωτό ειναι μια χαρά . Προσωπικά δεν με χαλάει το φλας του. Φίλε μου από μπαταρία πως το βλέπεις με την 2000 ( δεν γνωρίζω αν έχεις την 3000 ) και τι χρήση τις κανείς ;

 

Παναγιωτης. Δυο μπαταριες 2000 περιειχε συν ζελατινσ προστασιας οθονης και φυδικα usd φορτιστη με eu adaptor.

Βασικα ναι συμφωνω για το φλας δεν εχει μεγαλη σημασια τουλαχιστον γισ μενα. Απο κινα αγορασα οποτε ολο κ κατι θσ βρεθει. :)

Η μοαταρια με full χρηση σημερα κρατησε περιπου 10 ωρες. Web ,movie , κανα 20 λεπτο navi και γενικα αρκετο πειραγμα.

Κανονικα χρηση με τηλ λιγο web κανα βιντεακι παει σε μια μερα και κατι ωρες plus.

 

οταν εισαι στο google play συμπεριφερεται νορμαλ η παει οπου ναναι οπως αναφερθηκε σε αλλη συσκευη?

 

Παει μια χαρα κανενα προβλημα.

 

Παει μια χαρα κανενα προβλημα.

 

Επιπλεον με εντυπωσιασε το μικροφωνο κ ακουστικο του πολυ καθαρο κ δυνατο. Επισης δεν εχω παρατηρησει καποιο lags εως τωρα παει μια χαρα.

Εχει ρουταρει κανεις το iocean??

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ωραια!αφου gps,wifi και google play ειναι ενταξει,οι φωτογραφιες δεν ειναι και ασχημες για ημερα.ισως με λιγο πειραγμα στις ρυθμισεις,η με καποια custom rom να βγαλει καλες και με φλας.

παναγιωτη λενε οτι ερχεται rooted.κατεβασε μια εφαρμογη chek root καπως ετσι λεγεται να δεις αν ειναι οντως ετοιμο.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια!αφου gps,wifi και google play ειναι ενταξει,οι φωτογραφιες δεν ειναι και ασχημες για ημερα.ισως με λιγο πειραγμα στις ρυθμισεις,η με καποια custom rom να βγαλει καλες και με φλας.

 

Πιστευω πως ναι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...