Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μου ήρθε το elite όλα οκ ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος όμως είναι στο σύνολο 1.48 GB τι λέτε να συμβαίνει ; Έπρεπε να είναι 32 gb

μας ξεχασες!δεν θα γραψεις τις πρωτες εντυπωσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια συγνωμη δεν σας ξεχασα είμαι στη δουλεια μολις παω σπιτι θα σας πώ εντυπωσεις!Αν και εχω ξενερώσει με την εσωτερικη μνήμη!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε γράψε αν η

εσωτερική μνήμη είναι όπως σε ρωτάω στο αποπάνω ποστ. Αν δεν είναι και δεν βλέπεις πουθενά κάποια μνήμη με πολλά γιγαμπάιτ τότε όντως έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Oντως.Φαινεται πως έχεις το 4αρι αντι για το 32αρι.Για πήγαινε και στο ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->εκτελειται και δες πόση μνήμη ραμ γράφει κάτω

Εχεις βάλει και μια sd 2gb,σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Aρα έχεις κανονικά 2gb ram αλλά 4gb rom αντι 32.Λιγο παράξενο ακούγεται γιατι το μοντελο με τα 4gb rom έχει 1gb ram

http://www.minideal.net/iocean-x7-black-mtk6589t-quad-core-5-0-ips-screen-android-4-2-smartphone.html 6589T 4gb rom/1gb ram

http://www.minideal.net/iocean-x7-1920-1080-full-hd-5-0-ips-2gb-32gb-mtk6589t-quad-core-android-4-2.html elite 32gb rom/2gb ram

Link to comment
Share on other sites

Άν έχει 2gb ραμ και 1,5 επεξεργαστή θα έγινε καμια βλακεία στη συναρμολόγηση με τα parts.Μήπως να ξαναπερνουσες το λειτουργικο? κανενα reset?
Link to comment
Share on other sites

Nαι αν έχει οντως 2gb ram κάτι περίεργο τρέχει,πέραν του απλά να του στείλαν καταλάθος ; το απλό 4αρι μοντέλο
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ σκέφτομαι μήπως είναι θέμα είν γιατί δεν μπορεί να έχει επεξεργαστη 1.5ghz κάμερα 12mp και μνήμη εάν 2gb και να μην είναι το elite δεν γίνεται ρε ****το!
Link to comment
Share on other sites

Τα 2gb ram τα έλεγξες απο antutu και ρυθμίσεις--->εφαρμογες--->εκτελείται αν ειναι όντως 2 και πόσα ειναι ελεύθερα μετα από εκκινηση; Γιατι ο κινέζος ειναι ικανος να έχει μαγειρέψει την ρομ ώστε να δειχνει συνολικό νούμερο π.χ. 1950mb αλλά να έχεις ελεύθερα χωρις κανενα πρόγραμμα 500-600mb που δεν ειναι λογικό για πραγματικά 2gb ram
Link to comment
Share on other sites

ψυχραιμια παιδια!αφου αγορασε το elite ,εχει 32 rom και 2gb ram.δεν μπορει να εχει γινει τετοια απατη.μηπως θελει λιγο πιο προσεκτικο ψαξιμο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι το elite τώρα με τη μνήμη τι παιζει..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2348077

εδω το πως φαινεται η μνημη στο ελιτ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε βάλε και ένα screenshot απο το antutu απο την καρτέλα info-->system info απο το σημειο που φαίνονται όλες οι μνήμες που έχει το κινητό
Link to comment
Share on other sites

αν δεν βρεις ακρη,εχουν βγει 2 rom για το elite.φλασαρισε μια ,γιατι με τους κινεζους και τα email δυσκολα θα βρεις ακρη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ελίτ ειναι,η είναι κάτι στο software ή μπήκε λάθος τσιπάκι μνήμης,το έχω δει και σε σαμσουγκ αυτο,πολυ σπάνιο βέβαια
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά μόνο που συγκρίνοντας με την εικόνα στο xda εσένα δεν έχει 32gb rom.Σιγουρα κάτι γινεται αλλά τι ειναι το θέμα..Δοκίμασε το erase storage που είπε ο φιλος πιο πάνω και ίσως στρώσει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...