Jump to content

Optimus 4X : Οδηγός φλασαρίσματος Stock ROM


Leolipop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαρηστω παρα πολυ!! :)

 

πρεπει λεει να μου δοσεις αδεια για να μπορεσω να το κατεβασω το αρχειο :) οποτε μπορεις κανε την καλη!και ευχαρηστω και παλι το εψαχνα παρα πολυ καιρο! :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδια αλλα ξεχασα να αλλαξω τα δικαιωματα.Πλεον λογικα ειναι διαθεσιμο σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

Λεο, καθε φορα που παω να τρεξω το KDZ_FW_UPD ειτε ως διαχειριστης ειτε κανονικα μου βγαζει οτι το στοιχειο "MOD UpTestEX MFC Application" σταματησε να λειτουργει. Μηπως εχεις καμια ιδεα τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πρέπει να μου το είχε κάνει και εμένα αυτό αλλά δεν θυμάμαι τι έφταιγε. Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μολις περασα την stock rom στο τηλεφωνο επιτυχως! :p

Ομως εδω και καμποση ωρα βρησκομαι κολημενος στην bootscreen με το logo της lg να κανει τα animations του. Ειναι οκ να κανει τοση ωρα να ανοιξει?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι λογικο.Προφανως δεν μπορει να εκκινησει το τηλεφωνο.Μπες recovery κανε factory reset (ολα χανονται) και θα ανοιξει μια χαρα μετα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

:D

Φίλε Leolipop για ακόμη μια φορά είσαι φοβερός... Είχα ξεκλειδώσει τον bootloder του τηλεφώνου και το είχα κάνει root και πριν λίγες ημέρες μετά από ΄΄σκάλισμα΄΄ δικό μου δεν λειτουργούσε σωστά το touch screen. Πέρασα λοιπόν τον οδηγό φλασαρίσματος Stock ROM που δίνεις και το τηλέφωνο στάλθηκε στο service της LG(αφού το καλύπτει η εγγύηση) και επισκευάστηκε κανονικά.

Το παρέλαβα σήμερα και είναι σαν καινούργιο...

Σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλα...!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Το άφησες ξεκλειδωτο και στο έφτιαξαν ;

 

Ναι με ξεκλείδωτο τον bootloader το έστειλα και το επισκευάσανε και μου το ξαναστείλανε πίσω σαν καινούργιο, και φυσικά χωρίς καμιά χρέωση...!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Στο τελους του πρωτου ποστ , προσεθεσα τον στοκ κερνελ ωστε να τον φλασαρετε μεσω cwm και να μην μπαινετε στην διαδικασια ολικης επαναφορας του λογισμικου.

 

Πρέπει να κάνουμε κάτι συγκεκριμένο για να το πετύχουμε αυτό; από V20B πήγα στη V20A αλλά κολλάει μόνιμα. Αν υπάρχει τρόπος να μην χάσω τα περιεχόμενα μου θα ήταν δώρο!!! Πολλές ευχαριστίες από έναν άσχετο.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
θα γυρίσω απο cyanogen , θα χρειαστει να κανω επαναφορα ρυθμίσεων ; ( το μονο που με νοιαζει ειναι μη χασω τα saves απο 1-2 παιχνιδια βασικα :lol: )
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πρεπει....εδω υπαρχουν πολλα προβληματα αν απο γνησια Β εκδοση , περασεις απο πανω την Α , χωρις επαναφορα.

Να σκεφτεις οτι με το αναμα , αρχιζει να πεταει μηνυματα για εφαρμογες που σταματησαν να δουλευουν.

 

Τα αρχεια απο τα παιχνιδια δεν μπορεις να τα κρατησεις ; Αλλιως το μονο που μπορεις να κανεις . υποθετω , ειναι να κανεις ενα φουλ μπακ απ του παιχνιδιου με titanium πχ , και μετα να τις επαναφερεις στην νεα ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον αυτο θα κανω με το mybackup, σκεφτομαι να το πουλησω απο Σεπτεμβρη και έλεγα (οτι καλό θα ήταν) να μην το πουλησω σε σιγιανοτζεν, σκεφτομουν να βαλω στοκ και να το δωσω ετσι (ή αν θελει ο αγοραστης να του το δωσω ρουταρισμενο ξερω γω)

τι λες?

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...