Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guys, λοιπον εχω μια ερωτηση...καθως επαιζα στις ρυθμισεις, πατησα αρκετες φορες πανω εκει που λεει την εκδοση της ΡΟΜ, και ξαφνικα πεταχτηεκ ενα μυνημα που λεει "απο τωρα ειστε διαχειριστης"....:ninja: τι συνεβη? καλο ειναι ή κακο? και τι εννοει διαχειριστης?

οποιος μπορει να με διαφωτισει, πληηηζζζζ:cry::cry::cry:

 

Καλημερα φιλε! Δεν ειναι τιποτα... Μηπως ελεγε προγραμματιστης κ οχι διαχειριστης? Λογικα θα σου εβγαλε μια παραπανω επιλογη στις ρυθμισεις "επιλογες για προγραμματιστη". Για τσέκαρε ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guys, λοιπον εχω μια ερωτηση...καθως επαιζα στις ρυθμισεις, πατησα αρκετες φορες πανω εκει που λεει την εκδοση της ΡΟΜ, και ξαφνικα πεταχτηεκ ενα μυνημα που λεει "απο τωρα ειστε διαχειριστης"....:ninja: τι συνεβη? καλο ειναι ή κακο? και τι εννοει διαχειριστης?

οποιος μπορει να με διαφωτισει, πληηηζζζζ:cry::cry::cry:

 

Λογικά αν δεις στο μενού σου έχει βγάλει άλλη μια επιλογή που λέγεται επιλογές για προγραμματιστές. Είναι κάποιες πιο συνθέτες ή προχωρημένες ρυθμίσεις για την λειτουργία του τηλεφώνου.

No worries.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, προγραμματιστης λεει. Και οντως προστεθηκαν καποιες εξτρα ρυθμισεις, αλλα λεω να μη τις πειραξω, μη κανω καμια βλακεια και το χαλασω..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς τις ρυθμίσεις προγραμματιστή στην σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή.Καλό το κινητό αλλά κόλλησε 4.2.2...Από εδώ και στο εξής Τέλος το κεφάλαιο Huawei για μένα.Nexus 5 και κακή τύχη στην εταιρία που μας έφτυσε.Θα πρότεινα πάντως το moto g παρά αυτό μόνο και μόνο από τις αναβαθμίσεις και το καθαρό αντρόιτ ου δίνουν αξία και ευχάριστη χρήση στον κάθε χρήστη.Καλή τύχη σε όλους τους φίλους με Huawei g615 η honor 2 ή u9508!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω ενα προβλημα κατη εγινε με το ροοτ κ κολαει στο huewei δεν ανοιγει....τι μπορω να κανω?πωσ μπορω να το φλασαρω σε εργοστασιακη μορφη..
Link to comment
Share on other sites

Εκανες κανονικα το ρουταρισμα, με ρικοβερι ? γιατι και εμενα μου το ειχε κανει, ειχε κολλησει στο huawei, αλλα μετα απο κανα 10λεπτο ξεκολλησε. αστο λιγο, μηπως ανοιξει στο τελος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εδω και πολυ καιρο εχω εγκατεστημενα, Rom 509, τον Dolphin browser και το adobe flash player, και εβλεπα απροβληματιστα τα live stream απο τα sites (πχ απο το live24.gr).

Εδω και 1 εβδομαδα οταν παω στο ιδιο παντα site που εβλεπα live stream, αντι να παιξει το βινετο μου βγαζει παραθυρακι για να κατεβασω το αρχειο m3u8.

Δεν ειχα πειραξει τις ρυθμισεις του Dolphin, και ελεγξα οτι παραμενει ενεργοποιημενο να παιζει παντα τα βιντεο.

Απεγκατεστησα - εγκατεστησα ξανα τον dolphin και το adobe flash player, αλλα το προβλημα παρεμεινε! (παντα με reboot)

Εκλεισα και το Adaway, μηπως εφταιγε, αλλα τζιφος.

Τι φταιει?

 

Ενδεικτικα, στο ταμπλετ της γυναικας μου pipo m9 που εχω τα ιδια προγραμματα, παιζει κανονικα τα m3u8 live stream!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα νωρίτερα αναβάθμιση στην b709 official. Όλα καλά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι επαφές δεν βλέπουν τον λογαριασμό της Google και δεν συγχρονίζουν. Έκανα κάτι εκκαθαρίσεις αλλά τα ίδια.

Μετά την αναβάθμιση έκανα restore από την εφαρμογή της huawei ότι είχα πριν.

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ξερει κανεις απο cyanogenmod? πως γινεται εγκατασταση κλπ? αξιζει τον κοπο να την χωσω στο χονορ 2?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις απο cyanogenmod? πως γινεται εγκατασταση κλπ? αξιζει τον κοπο να την χωσω στο χονορ 2?

 

Τιποτα ?κανενας? :cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
καλησπερα,μου χαλασε το μικροφωνο,υπαρχει καποια λυση να βρω ανταλλακτικο?
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα και από εμένα,

Μου έφερε ο κουμπάρος μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο (G615), είναι όπως καταλάβατε η έκδοση με 1GB RAM.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με την συσκευή, υπάρχει τρόπος να κάνουμε re-partition στην μνήμη του για να γίνει 2 GB? Ή με partition στην κάρτα μνήμης ? Γενικά υπάρχει τρόπος να γίνει η μνήμη του 2 γκίγκα? ή τέλοσπάντων να αυξηθεί ?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

Μου έφερε ο κουμπάρος μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο (G615), είναι όπως καταλάβατε η έκδοση με 1GB RAM.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με την συσκευή, υπάρχει τρόπος να κάνουμε re-partition στην μνήμη του για να γίνει 2 GB? Ή με partition στην κάρτα μνήμης ? Γενικά υπάρχει τρόπος να γίνει η μνήμη του 2 γκίγκα? ή τέλοσπάντων να αυξηθεί ?

 

Παναγιώτης

 

Κανένας καμιά πληροφορία για την αύξηση της μνήμης?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε από όσο ξέρω δεν γίνεται αυτό που ζητάς.Είναι καλό το κινητό.Το μόνο σαν παλιός κάτοχος, μην προσπαθήσεις να βάλεις άλλη recovery γιατί η ρομ που υπάρχει δεν είναι καλή.Αυτό μέχρι τον Μάιο που το είχα.Ρούτ κάνεις άφοβα και έχει καλές ρομ.Καλό gps σήμα έχει, καλό κινητό γενικά
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

To ζαχαρωνω,ειναι και σε πολυ καλη τιμη και κατασταση αυτο που ετοιμαζομαι να παρω........τουλαχιστον απο τις φωτο,αλλωστε ειναι αγορασμενο αρχες του 2014......

Για να δουμε............

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

To ζαχαρωνω,ειναι και σε πολυ καλη τιμη και κατασταση αυτο που ετοιμαζομαι να παρω........τουλαχιστον απο τις φωτο,αλλωστε ειναι αγορασμενο αρχες του 2014......

Για να δουμε............

 

Καλημέρα. Δεν γνωρίζω αν είσαι αποφασισμένος να το πάρεις αλλά μήπως με τα ίδια χρήματα πας σε κάτι καλύτερο. Καλή συσκευή αλλά εγώ προσωπικά δεν άντεξα πάνω από 5 μήνες. Προσωπικά δεν του έβαλα ποτέ custom firmware και με είχε τρελάνει στο lag.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του ειναι 80 ευρω συν μεταφορικα.......διαβασα πολλες κριτικες και ητανε ολες θετικες.κατα μεσο ορο οι χρηστες του δινουνε καλυτερη βαθμολογια .απο οτι οι χρηστες πχ του galaxy S3.Τοχει φιλος το S3 το οποιο λαγκαρει ακομα και σε sms!!!!!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του ειναι 80 ευρω συν μεταφορικα.......διαβασα πολλες κριτικες και ητανε ολες θετικες.κατα μεσο ορο οι χρηστες του δινουνε καλυτερη βαθμολογια .απο οτι οι χρηστες πχ του galaxy S3.Τοχει φιλος το S3 το οποιο λαγκαρει ακομα και σε sms!!!!!

 

Τι να σου πω. Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου. Και εγώ το έχω και δεν το πουλάω. Στο S3 όμως θα βρεις μεγαλύτερη κοινότητα υποστήριξης. Όχι πως στο Honor 2 δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου. Και εγώ το έχω και δεν το πουλάω. Στο S3 όμως θα βρεις μεγαλύτερη κοινότητα υποστήριξης. Όχι πως στο Honor 2 δεν έχει.

 

Aν και ειμαι "ασσος" στο σκαλισμα κινητων,το συγκεκριμενο δεν θα το πειραζα παρα μονο για ενα καλυτερο interface.

To να σκαλιζω το xperia arc s να δωσει κατι παραπανω οκ,το κατανοω.Αλλα το honor2 με τα spec που εχει καλυπτει ανετα και δια περιπατου τις αναγκες μου στις οποιες περιλαμβανεται η χρηση φωτογραφικης που δειχνει να ειναι πολυ καλη,η οχι?

Σταματησε στην ICS η πηγε παραπανω?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Aν και ειμαι "ασσος" στο σκαλισμα κινητων,το συγκεκριμενο δεν θα το πειραζα παρα μονο για ενα καλυτερο interface.

To να σκαλιζω το xperia arc s να δωσει κατι παραπανω οκ,το κατανοω.Αλλα το honor2 με τα spec που εχει καλυπτει ανετα και δια περιπατου τις αναγκες μου στις οποιες περιλαμβανεται η χρηση φωτογραφικης που δειχνει να ειναι πολυ καλη,η οχι?

Σταματησε στην ICS η πηγε παραπανω?

 

Εγώ official το άφησα σε 4.2 αν δεν απατώμαι αλλά δεν μου άρεσε με τίποτα το EMUI. Με την αναβάθμιση lagαρε τρομερά και έκανα downgrade σε ICS.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ official το άφησα σε 4.2 αν δεν απατώμαι αλλά δεν μου άρεσε με τίποτα το EMUI. Με την αναβάθμιση lagαρε τρομερά και έκανα downgrade σε ICS.

 

Σε πολλα κινητα συμβαινει το downgrade να ειναι απαραιτητο.

η καμερα του ειναι οντως σε φωτο και βιντεο πολυ καλη?.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλα κινητα συμβαινει το downgrade να ειναι απαραιτητο.

η καμερα του ειναι οντως σε φωτο και βιντεο πολυ καλη?.

 

Δεν είμαι και ο τρομερός φωτογράφος αλλά για τα δικά μου γούστα ήταν και είναι καλή (όποτε το χρησιμοποιώ).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Στεκομαι στις γνωμες των πολλων......Σε βλεπω πολυ αρνητικο για ενα τηλεφωνο που πηγες και το.....αγορασες!

 

από dklitsiotis στις 15/09/2013

Αριστο τηλεφωνο, πολυ καλη καμερα, φοβερη οθονη, κανενα κολλημα!!!

 

από SWIFT26 στις 06/06/2013

Αριστο τηλεφωνο, πολυ καλη καμερα, φοβερη οθονη, κανενα κολλημα!!!

 

από trikolor76 στις 06/06/2013

εξαιρετικο κινητο..γρηγορο...φανταστικη οθονη..καλη κατασκευη..παιρνει συντομα android 4.2..!!!το εχω 2 εβδομαδες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...!!κανενα κολλημα...καλη καμερα..!!

 

από poulalela στις 29/05/2013

πολυ καλο,,,οχι κολληματα,,,αφησε επιτελους η γυναικα μου τον υπολογιστη μου και μπαινει απο το κινητο στο ιντερνετ!!!!!!

 

από kifo 1 στις 16/09/2014

φοβερο κινητο ακομη και σημερα.

 

από europond4 στις 23/12/2013

Υπερβολικά άψογο κινητό......είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος μπορώ να πω...

 

από gregtt στις 14/08/2013

πολύ δυνατό γρήγορο ...στο τοπ 5ʹ σίγουρα !!! αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω

 

από pepsi88885 στις 04/08/2013

ότι καλύτερο με 299 πάρτε το με κλειστά ματια

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...