Jump to content

Motorola Service (Εμπειρίες,Παράπονα)


antonis_wrx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι αυτή που έγραψα ποιο πάνω και το τηλέφωνο της.

Δεν χρειάζεται να πάει κάποιος εκεί. Αφού το κινητό είναι στην εγγύηση τους παίρνεις τηλέφωνο και στέλνουν courier δωρεάν και περνούν το κινητό σου. Όταν το επισκευάσουν μέσα στην εγγύηση σου το στέλνουν δωρεάν πάλι.

 

ΣΕ επικοινωνια που ειχα με lenovo με ενημερωσαν τα εξης:

"Λυπούμαστε για το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε με τη συσκευή σας και λόγω αυτού θα σας προτείναμε να στείλετε το τηλέφωνό σας στο εξουσιοδοτημένο κέντρο επισκευών Moto/Lenovo.

 

Η διεύθυνση του κέντρου επισκευών της Moto/Lenovo στην Ελλάδα είναι:

 

TS Solutions

Λεωφόρος Κηφισού 38-38Α

Τ.Κ 104 42

Αθήνα

Ελλάδα

+30 21 0519 7500

 

Να το στειλω με δικα μου εξοδα ????. Τι εννοει ο ποιητης???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο ποιητής εννοεί να πάρεις τηλέφωνο και να συνεννοηθείς...

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει και ένα στην Αργυρούπολη....Παλιά είχα πάει και είχα πάρει μια μπαταρία από εκεί....
Link to comment
Share on other sites

Ο ποιητής εννοεί να πάρεις τηλέφωνο και να συνεννοηθείς...

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν αυτο καταλαβες οτι εννοει ο ποιητης τοτε μαλλο εγω πρεπει να παω σχολειο ξανα να μαθω ελληνικα.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτο καταλαβες οτι εννοει ο ποιητης τοτε μαλλο εγω πρεπει να παω σχολειο ξανα να μαθω ελληνικα.:lol::lol:
Βεβαίως και να πας να μάθεις ελληνικά.

Θα σου πω ένα παράδειγμα για να το καταλάβεις καλύτερα. Αν θες να στείλεις ένα γράμμα στην Αμερική, προφανώς θα πας να το ρίξεις στο πλησιέστερο γραμματοκιβώτιο. Κάποιος ταχυδρόμος θα το παραλάβει, θα το πάει στα κεντρικά, και κατόπιν κάποιας διαλογής το γράμμα σου θα φορτωθεί σε ένα αεροπλάνο και θα περάσει τον Ατλαντικό. Από εκεί και ύστερα, κάποιος άλλος θα το παραλάβει, κάποιος άλλος θα το στείλει σε εκείνον που εξυπηρετεί την περιοχή που θα πάει, και κάποιος άλλος ταχυδρόμος θα το πάει στον περιορισμό του.

Εσύ λοιπόν δεν έστειλες ένα γράμμα στην Αμερική, έστειλες ένα γράμμα στο γραμματοκιβώτιο. Αν το έστελνες ΕΣΥ στην Αμερική, τους θα έπρεπε ΕΣΥ να πάρεις αεροπλάνο, και να το παραδόσεις ο ίδιος.

Παρόλα αυτά όταν λέμε "έστειλα ένα γράμμα στην Αμερική" εννοούμε ότι το έριξα στο γραμματοκιβώτιο και ακολούθησε την παραπάνω διαδικασία.

 

Παρομοίως με την ίδια λογική λοιπόν, όταν η απάντηση είναι "στείλτε το στην παρακάτω διεύθυνση" μπορεί να μην εννοεί υποχρεωτικά να το στείλεις ΕΣΥ ο ίδιος με τη φυσική σου παρουσία... Μπορεί κατόπιν συνεννόησης να έρθει κάποιος ταχυδρόμος να το πάρει από σένα και να το πάει ο ίδιος. Και στη μια και στην άλλη περίπτωση, ΕΣΥ το έχεις στείλει. Και όχι ο ταχυδρόμος.

 

Το κατάλαβες τώρα;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και να πας να μάθεις ελληνικά.

Θα σου πω ένα παράδειγμα για να το καταλάβεις καλύτερα. Αν θες να στείλεις ένα γράμμα στην Αμερική, προφανώς θα πας να το ρίξεις στο πλησιέστερο γραμματοκιβώτιο. Κάποιος ταχυδρόμος θα το παραλάβει, θα το πάει στα κεντρικά, και κατόπιν κάποιας διαλογής το γράμμα σου θα φορτωθεί σε ένα αεροπλάνο και θα περάσει τον Ατλαντικό. Από εκεί και ύστερα, κάποιος άλλος θα το παραλάβει, κάποιος άλλος θα το στείλει σε εκείνον που εξυπηρετεί την περιοχή που θα πάει, και κάποιος άλλος ταχυδρόμος θα το πάει στον περιορισμό του.

Εσύ λοιπόν δεν έστειλες ένα γράμμα στην Αμερική, έστειλες ένα γράμμα στο γραμματοκιβώτιο. Αν το έστελνες ΕΣΥ στην Αμερική, τους θα έπρεπε ΕΣΥ να πάρεις αεροπλάνο, και να το παραδόσεις ο ίδιος.

Παρόλα αυτά όταν λέμε "έστειλα ένα γράμμα στην Αμερική" εννοούμε ότι το έριξα στο γραμματοκιβώτιο και ακολούθησε την παραπάνω διαδικασία.

 

Παρομοίως με την ίδια λογική λοιπόν, όταν η απάντηση είναι "στείλτε το στην παρακάτω διεύθυνση" μπορεί να μην εννοεί υποχρεωτικά να το στείλεις ΕΣΥ ο ίδιος με τη φυσική σου παρουσία... Μπορεί κατόπιν συνεννόησης να έρθει κάποιος ταχυδρόμος να το πάρει από σένα και να το πάει ο ίδιος. Και στη μια και στην άλλη περίπτωση, ΕΣΥ το έχεις στείλει. Και όχι ο ταχυδρόμος.

 

Το κατάλαβες τώρα;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατάλαβα ότι πρέπει να υποθέσω τι σημαίνει "στειλε το στο σέρβις "

Να είσαι καλά που έγραψες όλο αυτό το παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Η TS Solutions αναφέρεται με αναζήτηση σαν προσωρινά κλειστά ,έκλεισε σαν εταιρια ή μετακομίζει ?

 

Edited by mkaras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Service (Εμπειρίες,Παράπονα)
  • 4 months later...

Αυτες τις μερες πηγα σε ενα Γερμανο για το g9 plus που μαλλον εχει καποιο θεμα με το power button.

 

Ο τεχνικος εκει μου ειπε οτι δεν ξερει εαν υπαρχει πλεον επισημο service κι οτι αυτος απλα πανε στα κεντρικα αλλιως εκτος ελλαδας, αλλα δεν ειναι και σιγουρος.

Για να δουμε, εχω περιεργεια και για το after sales Γερμανου/Κοσμοτε και φυσικα για να δω που τελικα θα φτιαχτει (;) το τηλ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, tenere1982 said:

Αυτες τις μερες πηγα σε ενα Γερμανο για το g9 plus που μαλλον εχει καποιο θεμα με το power button.

 

Ο τεχνικος εκει μου ειπε οτι δεν ξερει εαν υπαρχει πλεον επισημο service κι οτι αυτος απλα πανε στα κεντρικα αλλιως εκτος ελλαδας, αλλα δεν ειναι και σιγουρος.

Για να δουμε, εχω περιεργεια και για το after sales Γερμανου/Κοσμοτε και φυσικα για να δω που τελικα θα φτιαχτει (;) το τηλ.

Ενημέρωσε μας για τις εξελίξεις, έχει ενδιαφέρον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα Μοtorola που έχω δει και  πουλά ο Γερμανος έχουν αυτοκολλητο καπου,  επίσημη εισαγωγή από Lenovo Greece, αλλα αποκλειστική διάθεση και τεχνική υποστήριξη απο το κεντρικο του service στις Αχαρνες .

Τα υπόλοιπα Motorola φαίνεται καλύπτονται πάλι απο την Ts solutions που λειτουργεί κανονικά πλέον.

Edited by mkaras
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό επέστρεψε μετά από περίπου 2 εβδομάδες στο κατάστημα και σήμερα το παρέλαβα σε λειτουργική κατάσταση. Μια χαρά δλδ με λίγα λόγια, τουλάχιστον για τώρα.

Τσέκαρα και το κουτί του, δεν είχε κάποιο διακριτικό σχετικό με αυτά που αναφέρει ο φίλος από πάνω.

Σε κάθε περίπτωση σωστά φαίνεται να ξηγήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...