Jump to content

Motorola Service (Εμπειρίες,Παράπονα)


antonis_wrx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΜΤ.

 

ηταν το καλυτερο service που ειχα δει ποτε.

 

Μεγαλο κριμα που εκλεισε. Αναρωτιεμαι γιατι.

 

και εχουν μεινει μονο 5 σε ολη την ελλαδα (3 στην Αθηνα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν πριν λίγο καιρό έκλεισε το εξουσιοδοτημένο κατάστημα στη Λάρισα.

 

Έστειλα ένα e-mail στη Motorola για να μάθω αν κάποιος άλλος εδώ στη Λάρισα ανέλαβε τα κινητά Motorola και η απάντηση τους ήταν αρνητική.

 

Πλέον το πιο κοντινό κατάστημα είναι στη Θεσσαλονίκη.

 

Τηλεφώνησα και τους ρώτησα για μια αλλαγή του πληκτρολογίου στο L7 και μου είπαν κόστος 25 ευρώ. Για να γίνει αυτό όμως θα πρέπει είτε να πάω εκεί είτε να το στείλω με κουριερ. Οπότε μιλάμε για κόστος κοντά στα 50 ευρώ. Και να φανταστείτε ότι το είχα ξαναπάει το κινητό στη Λάρισα για αναβάθμιση και μου το αλλάξανε δωρεάν το πληκτρολόγιο. Αυτοί θέλουν 25 ευρώ. Μα ούτε το κινητό δεν κάνει τόσο τώρα.

 

Υπάρχει καμιά άλλη λύση π.χ κάποιο άλλο κατάστημα;

 

Γνωρίζετε κάτι για εξουσιοδοτημένο εκτός από Θεσσαλονίκη;

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή σου είπαν. Εμένα στο ίδιο κατάστημα, αντικατάσταση πληκτρολογίου στο L7 μου είπαν ότι στοιχίζει 30 ευρώ.

 

Όσο για service centers, όπως θα δεις και εδώ, σε όλη την Ελλάδα υπάρχουν πέντε (5): Στην Αθήνα, στην Αθήνα, στην Αθήνα, στη Θεσσαλονίκη και στο Ηράκλειο.

 

Με τις υγείες μας.

Link to comment
Share on other sites

το κοστος ανερχεται στα 34 ευρω γιατι θα πληρωσεις courrier μονο για να το στειλεις οχι και για να το παρεις!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο είναι ότι στα δυο πλήκτρα πάνω από το κόκκινο και το πράσινο φαίνεται να έχει ραγίσει το σκληρό διάφανο πλαστικό που τα καλύπτει.

Και μαζεύεται σκόνη στα πλήκτρα αυτά. Το κινητό αυτό μου αρέσει και δεν θέλω να το αλλάξω. Όταν πλέον δεν θα πάει άλλο μάλλον θα το στείλω για αντικατάσταση πληκτρολογίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τα κέντρα επισκευών της Motorola πλέον στην Ελλάδα είναι τα εξής:

Cellcom Ε.Π.Ε. - Αργυρουπόλεως 65, Αργυρούπολη, 16451, Αθήνα, Tel: 2109902582/2109952742, Fax: 2109952167, Email: info2@cellcom.gr.

 

Αν είναι εύκολο,ότι έχει να κάνει με το service της Motorola να γράφεται εδώ και όχι σε ξεχωριστό θέμα,ώστε να τα έχουμε όλα συγκεντρωμένα,να φτιάξουμε ένα ομορφότερο και πιο εύχρηστο φόρουμ και να είναι ευκολότερο για όλους μας να βρίσκουμε πληροφορίες.

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Τα κέντρα επισκευών της Motorola πλέον στην Ελλάδα είναι τα εξής:

 

  • Cellcom Ε.Π.Ε. - Αργυρουπόλεως 65, Αργυρούπολη, 16451, Αθήνα, Tel: 2109902582/2109952742, Fax: 2109952167, Email: info2@cellcom.gr.
  • Cellcom Ε.Π.Ε. - Εθνικής Αντιστάσεως 47, 71306, Ηράκλειο Κρήτης, Tel: 2810286110/2810320564, Fax: 2810286290, Email: info1@cellcom.gr.
  • Cellcom Ε.Π.Ε. - Παπαναστασίου 25, 54639, Θεσσαλονίκη, Tel: 2310813131/2310501566 /2310501567, Fax: 2310501568, Email: info4@cellcom.gr.
  • Smartec A.E. - Πανεπιστημίου 56, 10678, Αθήνα, Tel: 2103301166, Fax: 2103301266, Email: info2@smartec.gr.
  • Smartec A.E. - Φειδιπίδου 7, Χαϊδάρι, 12461, Αθήνα, Tel: 2105820000, Fax: 2105820030, Email: info@smartec.gr.

 

Αν είναι εύκολο,ότι έχει να κάνει με το service της Motorola να γράφεται εδώ και όχι σε ξεχωριστό θέμα,ώστε να τα έχουμε όλα συγκεντρωμένα,να φτιάξουμε ένα ομορφότερο και πιο εύχρηστο φόρουμ και να είναι ευκολότερο για όλους μας να βρίσκουμε πληροφορίες.

 

H smartec στην Πανεπιστημίου μεταφέρθηκε και με ανακοίνωση που υπάρχει στην είσοδο του καταστήματος, διακόπηκε η συνεργασία της εταιρίας με τη Μοτορόλα.

Πλέον, μόνο στην Αργυρούπολη υπάρχει σέρβις μοτορόλα στην Αθήνα.

 

Δυστυχώς, μεγάλη παρακμή.....:(:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πρόκειται να στείλω αύριο το Milestone στην Cellcom στην Αργυρούπολη για να μου αλλάξουν πλακέτα. Θα το στείλω μέσω courier Speedex. Μένω Μυτιλήνη. Ξέρει κανείς πόσο περίπου θα μου κοστίσει η αποστολή και αν υπάρχει επιλογή να έρθει πίσω πάλι με courier;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να στείλω αύριο το Milestone στην Cellcom στην Αργυρούπολη για να μου αλλάξουν πλακέτα. Θα το στείλω μέσω courier Speedex. Μένω Μυτιλήνη. Ξέρει κανείς πόσο περίπου θα μου κοστίσει η αποστολή και αν υπάρχει επιλογή να έρθει πίσω πάλι με courier;

 

Για τι κοστος δεν εχω ιδεα.

Για την επιστροφη ομως, μπορεις να ζητησεις απο το κουριερ η παραλαβη να γινει απο το καταστημα της Αργυρουπολης. Συνεννοησου και με την κοπελα που ειναι στην υποδοχη

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για τι κοστος δεν εχω ιδεα.

Για την επιστροφη ομως, μπορεις να ζητησεις απο το κουριερ η παραλαβη να γινει απο το καταστημα της Αργυρουπολης. Συνεννοησου και με την κοπελα που ειναι στην υποδοχη

Να το στείλει δηλαδή η Cellcom στο Speedex Αργυρούπολης και μετά από κει να ρθει στο κατάστημα Μυτιλήνης;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Να το στείλει δηλαδή η Cellcom στο Speedex Αργυρούπολης και μετά από κει να ρθει στο κατάστημα Μυτιλήνης;

Να το στειλει το σερβις σε εσενα, με κουριερ, με χρεωση του παραληπτη, δηλαδη δικια σου χρεωση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όπως διαπίστωσα σήμερα, έπαψε να λειτουργεί το κατάστημα της Cellcom στη Θεσσαλονίκη.

 

Οπότε η Θεσσαλονίκη (και κατ'επέκταση ολόκληρη η Βόρεια Ελλάδα) μένει χωρίς Motorola Service Center.

 

Συγχαρητήρια.

Link to comment
Share on other sites

Όπως διαπίστωσα σήμερα, έπαψε να λειτουργεί το κατάστημα της Cellcom στη Θεσσαλονίκη.

 

Οπότε η Θεσσαλονίκη (και κατ'επέκταση ολόκληρη η Βόρεια Ελλάδα) μένει χωρίς Motorola Service Center.

 

Συγχαρητήρια.

 

Συγχαρητήρια δεν λες τίποτα....

Μεγάλη παρακμή. Μάλλον θα το σκεφτώ πολύ να ξαναπάρω μοτορόλα.

Αυτή η απουσία σέρβις μου προκαλεί μεγάλη ανασφάλεια.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Το σκέφτομαι ακόμα για Milestone ή XT720 αλλά με τέτοιες εξελίξεις δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα σίγουρος.

 

Ας κοιτάξουν να διορθώσουν αυτήν την κατάσταση. Αν δεν μπορεί να τους καλύψει στη Θεσσαλονίκη η εταιρεία που έκλεισε ας βρουν κάποια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

η wind δεν αναλαμβάνει service?

έστω και να τα στέλνει στην αθηνα αν δεν υπάρχουν στην υπολοιπη ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παίδια. Αυτό είναι το πρόβλημα και σας αποτρέπει από το να πάρετε Motorola κινητό. Αν πάθει τίποτα το στέλνετε στην Cellcom στην Αθήνα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παίδια. Αυτό είναι το πρόβλημα και σας αποτρέπει από το να πάρετε Motorola κινητό. Αν πάθει τίποτα το στέλνετε στην Cellcom στην Αθήνα.

 

Και αν κλείσει και αυτό?

Είναι δυνατόν ολόκληρη Αθήνα να έχει μόνο ένα σέρβις?

Αν και από ότι καταλαβαίνω, είναι το μοναδικό σε ολόκληρη την Ελλάδα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και αν κλείσει και αυτό?

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Πάντως το Milestone δεν το αλλάζω με κανένα.:p

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παίδια. Αυτό είναι το πρόβλημα και σας αποτρέπει από το να πάρετε Motorola κινητό. Αν πάθει τίποτα το στέλνετε στην Cellcom στην Αθήνα.

 

OK, και τα 9,30 ευρώ για την αποστολή ποιός θα τα αναλάβει; Η Motorola; Ας γελάσω! Θα έπρεπε τουλάχιστον στις εντός εγγύησης περιπτώσεις να αναλαμβάνει η Motorola τα έξοδα αποστολής.

 

Τις δύο παραπάνω ημέρες για το πήγαινε-έλα της συσκευής θα τα εξαφανίσουμε με μηχανή χρόνου;

 

Και όπως γράφει και ο ddr2, αν κλείσει η Cellcom θα τα στέλνουμε με courier με δικά μας έξοδα στο εξωτερικό;

 

Όσο καλή και αν είναι μια συσκευή, αν το after sales support είναι για τα πανηγύρια τότε να τη βράσω και τη συσκευή και την εταιρεία!

 

Αυτό που συζητάμε δεν είναι level 3 support σε κωμόπολη των 30000 κατοίκων αλλά ένα απλό service center σε πόλη του 1000000 (συν υπόλοιπη Βόρεια Ελλάδα) που ό,τι δεν μπορεί να αντιμετωπίσει θα το στέλνει ενδοεταιρικά στα κεντρικά στην Αθήνα. Προφανώς ζητάμε τον ουρανό με τ'άστρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς σε τέτοια περίπτωση. Εγώ πχ. τώρα από Μυτιλήνη πρέπει να το στείλω με courier στην Αθήνα για αλλαγή πλακέτας. Η λύση θα ήταν να μην ξαναπάρουμε κινητό Motorola αλλά αν κάποιος έχει εμμονή και έχει πάρει απόφαση να πάρει πχ. το Milestone XT720 δύσκολα θα καταφύγει σε άλλο κινητό. Αν σκεφτόμασταν το service θα παίρναμε όλοι Nokia κινητά μιας και έχει πολλά κέντρα service στην χώρα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Θέλω να ευχαριστήσω την motorola που σέβεται την κοινοτική οδηγία, καθώς το τηλέφωνό μου αν και αγορασμένο από την Γερμανία επισκευάστηκε από την Ελληνική αντιπροσωπεία της.

Επίσης να ευχαριστήσω το εξουσιοδοτημένο servis της motorola με επωνυμία Cellcom Ε.Π.Ε. στην Αργυρούπολη για την γρήγορη επισκευή.

 

Εύχομαι να μη τους χρειαστώ ξανά, αλλά τώρα ξέρω πως εάν κτύπα ξύλο τους χρειαστώ θα είναι εκεί.

 

Επίσης οι εταιρίες να μην ξεχνούν ποτέ πως η καλή εξυπηρέτηση του καταναλωτή είναι η καλύτερη διαφήμιση, και το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις τη διεύθυνση ή μήπως έχεις ένα τηλέφωνο, θέλω να παω ένα Μοtorola για επισκευή.. ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις τη διεύθυνση ή μήπως έχεις ένα τηλέφωνο, θέλω να παω ένα Μοtorola για επισκευή.. ευχαριστώ!

 

Cellcom Ε.Π.Ε. - Αργυρουπόλεως 65, Αργυρούπολη, 16451, Αθήνα, Tel: 2109902582/2109952742, Fax: 2109952167, Email: info2@cellcom.gr.

 

Στο ποστ 56 (στην προηγούμενη σελίδα) το έχω ξαναγράψει.

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Άψογο το service της motorola, χθες κατά τις 12 παρέδωσα το τηλέφωνο για έλεγχο και επιδιόρθωση του προβλήματος με την οθόνη και σημερα στις 10 που πηρα να ρωτήσω τι έγινε (μου ειχε πει η κοπελα εκει να τηλ χθες στις 3 να μαθω αλλα δε το ειχαν παρει οι τεχνικοι και μου ειπε να πάρω σημερα το πρί) και μου λέει είναι έτοιμο, αντικαταστάθηκε η οθόνη! Η αλήθεια ειναι οτι δε περίμενα τέτοια ταχύτητα γι΄αυτο δε το ειχα πάει τοσες μερες και λέω ας το πάω Δευτέρα μηπως ειναι έτοιμο ως Παρασκευή. Μέχρι τώρα δείχνει μια χαρά πάντως η οθόνη και προς το παρόν ούτε το πρόβλημα με τα κουμπιά κάτω από την οθόνη που κόλλαγαν και δεν αντιδρούσαν καθόλου, βέβαια στη σκληρή χρήση θα φάνει όταν του ξαναπεράσω τα πάντα μιας και του εκαναν επαναφορα και ειναι αδειο τελείως τώρα. Εύγε στη moto στη nokia θα θελα καμια βδομαδα για μια τετοια επισκευη γι΄αυτο και ημουν προετοιμασμενος για πολυημερη αναμονή Edited by bomber21

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Άψογο το service της motorola, χθες κατά τις 12 παρέδωσα το τηλέφωνο για έλεγχο και επιδιόρθωση του προβλήματος με την οθόνη και σημερα στις 10 που πηρα να ρωτήσω τι έγινε (μου ειχε πει η κοπελα εκει να τηλ χθες στις 3 να μαθω αλλα δε το ειχαν παρει οι τεχνικοι και μου ειπε να πάρω σημερα το πρί) και μου λέει είναι έτοιμο, αντικαταστάθηκε η οθόνη! Η αλήθεια ειναι οτι δε περίμενα τέτοια ταχύτητα γι΄αυτο δε το ειχα πάει τοσες μερες και λέω ας το πάω Δευτέρα μηπως ειναι έτοιμο ως Παρασκευή. Μέχρι τώρα δείχνει μια χαρά πάντως η οθόνη και προς το παρόν ούτε το πρόβλημα με τα κουμπιά κάτω από την οθόνη που κόλλαγαν και δεν αντιδρούσαν καθόλου, βέβαια στη σκληρή χρήση θα φάνει όταν του ξαναπεράσω τα πάντα μιας και του εκαναν επαναφορα και ειναι αδειο τελείως τώρα. Εύγε στη moto στη nokia θα θελα καμια βδομαδα για μια τετοια επισκευη γι΄αυτο και ημουν προετοιμασμενος για πολυημερη αναμονή

 

Το σέρβις είναι πράγματι πολύ γρήγορο.

Και το δικό μου μιλεστονε το είχαν έτοιμο σε 2 μόλις μέρες.

Το κακό είναι πως ότιδήποτε έχω αγοράσαει με το Logo της μοτορόλα, έχει περάσει από το σέρβις...

Μήπως να το ξανασκεφτώ την επόμενη φορά?:worry::shifty::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Service (Εμπειρίες,Παράπονα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...