Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα, πηρα τη συσκευη εβαλα το id μου αλλα μου κανει εντυπωση που ενω δεν εχω BIS/BES τα berries τα εμφανιζει διπλα στη μπαρα του σηματος, γιατι? θελω να κατεβασω την αναβαθμιση αλλα φοβαμαι μην μου κανει καμμια τρελη χρεωση παλι (αν και ειμαι συνδεδεμενος στο wifi)

Ναι πλέον τα βγάζει είτε έχεις, είτε δεν έχεις bis.

Κράτησα έναν μήνα το bis να δω αν περνάνε έστω κάποια πράγματα από συμπίεση αλλά τελικά δεν περνάει τίποτα. Γι'αυτό και δεν απαιτείται όπως παλιότερα να έχεις bis - πλέον δεν εξυπηρετεί πουθενά αφού το BB δεν συμπιέζει πλέον και παράλληλα χάσαμε και το push mail - με bis ερχόντουσαν σφαίρα τα mail, τώρα μπορεί να περάσουνε και 2-3 λεπτά, δουλεύουν πλέον όπως όλα τα άλλα κινητά.

Για τα data βάλε το Data Usage Counter

και προσοχή, διότι το σερφάρισμα κοστίζει πλεόν..... :-)

Χρόνια χρήστης με BB γούσταρα πολύ το push mail...Δεν υπήρχε...ιδίως αν είναι η δουλειά σου τα mail. Αλλά κατά τ'αλλα το κινητό είναι Τέλειο με μόνο μειονέκτημα την μπαταρία. Πάρε 2η

και τους χάρτες φυσικά, αγόρασε το mireo don't panic μία για πάντα (17 ευρώ αν θυμάμαι καλά)

Edited by KofoE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι εννοεις το σερφαρισμα κοστιζει πλεον? εχω data plan κανονικα, τεσπα με λιγα λογια χωρις να εχω BIS/BES πρεπει να προσεξω κατι σε σχεση με τη λειτουργια των υπολοιπων κινητων? μπαινει διαμεσου τπτ λειτουργιων που πρεπει να ξερω ωστε να προστατευτω?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις το σερφαρισμα κοστιζει πλεον? εχω data plan κανονικα, τεσπα με λιγα λογια χωρις να εχω BIS/BES πρεπει να προσεξω κατι σε σχεση με τη λειτουργια των υπολοιπων κινητων? μπαινει διαμεσου τπτ λειτουργιων που πρεπει να ξερω ωστε να προστατευτω?

Απλά βάλε τον μετρητή για να καταλάβεις πλέον πως τα data καταπίνονται - όπως iphone κτλ...

Λέω ότι κοστίζει συγκριτικά με το bis που ήταν συμπιεσμένα - πλέον τρώει σαν pc - πχ αν έχεις 1Gb έιναι 33,3MB την ημέρα...είναι λίγα να σερφάρεις...αυτό λέω..βάλε τον μετρητή

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις το σερφαρισμα κοστιζει πλεον? εχω data plan κανονικα, τεσπα με λιγα λογια χωρις να εχω BIS/BES πρεπει να προσεξω κατι σε σχεση με τη λειτουργια των υπολοιπων κινητων? μπαινει διαμεσου τπτ λειτουργιων που πρεπει να ξερω ωστε να προστατευτω?

 

Όταν εισαι συνδεδεμένος στο wifi μπαίνει απο κει . κι αν εχεις κλειστά τα data δεν εχεις κανενα προβλημα - ακομη κι αν εχεις ανοιχτά τα data & εισαι συνδεδεμένος σε wifi , με αυτό θα συνδεθεί

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Όταν εισαι συνδεδεμένος στο wifi μπαίνει απο κει . κι αν εχεις κλειστά τα data δεν εχεις κανενα προβλημα - ακομη κι αν εχεις ανοιχτά τα data & εισαι συνδεδεμένος σε wifi , με αυτό θα συνδεθεί

 

Σωστά, μιλάμε μόνο για την περίπτωση που δεν έχεις wi-fi

Link to comment
Share on other sites

κι εκει παλι οτι γινεται και με ολες τις συσκευες , δεν υπάρχει καποια ιδιαιτεροτητα

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οκ, το εβαλα μπρος, εκανε αναβαθμιση σε 10.2 η οποια ηταν 1 GB !!!! και μετα απο μια ωρα περιπου ανοιξε και τωρα παιζω μαζι του, πολυ snappy πολυ γρηγορο OS, περασα τις επαφες απο το gmail αλλα το gmail το ιδιο δεν δουλευει, θα δω γιατι. Η συσκευη σαν ποιοτητα, μετριοτατη για μενα. Θα περιμενα το πλαισιο τουλαχιστον να ειναι αλουμινιο, δλδ blackberry εισαι μωρη ελεος....αν και εχω το ασπρο πιστευω το μαυρο επρεπε να παρω αλλα δεν το εβρισκα. Πολυ καλη η φωτογραφικη και το σημα του καμπανα παιδια, ακουγομαι πολυ καθαρα. ωραιο το μεγεθος στο χερι, πολυ βολικο.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, πηρα τη συσκευη εβαλα το id μου αλλα μου κανει εντυπωση που ενω δεν εχω BIS/BES τα berries τα εμφανιζει διπλα στη μπαρα του σηματος, γιατι? θελω να κατεβασω την αναβαθμιση αλλα φοβαμαι μην μου κανει καμμια τρελη χρεωση παλι (αν και ειμαι συνδεδεμενος στο wifi)

 

Τα μούρα στα έχει επειδή είσαι σε 3G ή σε 4G.

Φυσικά και δεν θα έχεις καμία χρέωση δεδομένων αν εισαι σε wifi.

 

Τέλος αν θες να ελέγχεις τα MB που καταναλωνεις κατεβασε το data usage.

 

Με Γειά και καλομιλητο.

,ειναι κινηταρα. Καθε μερα θα ανακαλύπτεις κατι καινουργιο.

 

Οτι χρειαστείς εδω είμαστε.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

τα μουρα τα ειχε και οταν ημουνα σε 2G αλλα συνδεδεμενος με wifi

 

 

απλα τρομαξα γιατι θυμομουν απο το 9700 οτι τα μουρα σημαινουν BIS , ληξης συναγερμου

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο χαρτες και προηγηση πως παει??

εχει ελληνικο χαρτη και ελληνικη φωνητικη πλοηγηση offline??

 

αμα θελει κανεις να περασει apk εφαρμογης χαρτων android μπορει κανονικα και λειτουγικοτατα??

 

Υπάρχει το don't panic στο appworld και παίζουν και εφαρμογές του android. Έχω δοκιμάσει το sygic, το οποίο και χρησιμοποιώ, το iGo δεν μου λειτούργησε. Για άλλα δεν ξέρω τι συμβαίνει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το don't panic στο appworld και παίζουν και εφαρμογές του android. Έχω δοκιμάσει το sygic, το οποίο και χρησιμοποιώ, το iGo δεν μου λειτούργησε. Για άλλα δεν ξέρω τι συμβαίνει.

 

iGo, Navigon ΔΕΝ λειτουργούν, ψάχνουν κάποια resources τα οποία πρέπει να έχεις το google play στο κινητό... το sygic δουλεύει, αλλά κολλάει (απ' το τπτ όμως..)! Επίσης Tom Tom δεν δουλεύει ούτε καν στην πλήρη έκδοση (3gb), όχι μόνο το apk.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. Να το ευχαριστηθείς και να το χαρείς. Το λειτουργικό είναι τρομερό. Πολύ καλό κινητό. Δυστυχώς το είχα αλλά μεταπήδησα σε Android και τώρα ψάχνω πάλι τρόπο να γυρίσω. Για μένα μακράν το καλύτερο os.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εκδοση 10.2.1 κανει το τηλέφωνο πραγματικα διαστημικό.... Μιλάμε για ίσως το καλυτερο τηλεφωνο που είχα ποτε και είχα και έχω τα παντα
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εκδοση 10.2.1 κανει το τηλέφωνο πραγματικα διαστημικό.... Μιλάμε για ίσως το καλυτερο τηλεφωνο που είχα ποτε και είχα και έχω τα παντα

 

Είναι το καλύτερο τηλέφωνο ούτως ή άλλως λόγω του καλυτερου και γρηγοροτερου multitasking (πραγματικό hands on comparisson με sam και μήλα ), bb hub και priority hub (αποκλειεται επαγγελματιας για διαχειριση emails, calls, all socials, notes.... Να βρει κάτι καλύτερο ). Το bbm voice and video και προφανώς δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα instant messanging. Με τα bbm channels έγινε αντε γεια.Αααα Και το καταπληκτικό smooth software.

 

Όλα τα άλλα, media, browser, video, voice commands,πλεον ολα τα apps με την έκδοση που αναφέρεις, τα κάνει άριστα, όπως και πολλοί άλλοι.

 

PS να σημειωθεί οτι η σύγκριση γινεται με τηλέφωνα του ανταγωνισμού που στοιχίζουν 2 και 3 φορές πάνω.

 

Χαιρετώ.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως πραγματικά έχει βγει αστεράκι, επιτέλους και έχω αλλάξει τα άπειρα τηλ. , πολύ καλο...πέρασα και την 1925 και πετάει, φυσικά δεν περνάω android apps με τιποτα....
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

παιδιά έχω 2 ζ10 και τα δυο είναι 4g στο ένα όταν περνάει το χέρι πάνω από την οθόνη όταν είναι αναμμένη σβήνει και όταν φύγει το χέρι ανάβει κανονικά , στο άλλο δεν το κάνει αυτό , ξέρει κανείς πια ρύθμιση είναι να το κάνει και στα 2?

είναι και τα 100-2

αυτό που κάνει την λειτουργία έχει έκδοση λογισμικού 10.2.9.424

και το αλλού 10.2.0.429

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω εννοεί όλες τις 10.2 εκδόσεις.

 

φιλε thief καποτε είχαμε ερθει σε μεγαλη κοντρα για τa blackberry. Τωρα ωφειλω να σου πω συγνωμη. Εχω 2 μηνες το BB Z10 και πραγματικά εχω βρει την υγεία μου. Ότι καλητερο εχω πιασει στα χερια μου εδώ και αρκετο καιρο από εποχη HD2. Πιστευω προσωπικα ότι είναι μακραν ένα απ τα πιο ευχρηστα , ομορφα , και υποσχόμενα λειτουργικα που ειπαρχουν στην αγορα μαζι με τα WP. Osoν αφορα την εκδοση, από τοτε που περασα την 10.2.1.1055 το κινητο όπως λεει και καποιος άλλος φιλος,εγινε διαστημικο. Κατεβασα σημερα την νεοτερη εκδοση και θα την περασω!! Τελικα είναι πλεον ένα Os Respect!!!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το λευκό 4g μοντέλο, η πλάτη του είναι σαν το μαύρο, ή είναι γυαλιστερή; Επίσης το skype απο apk δουλεύει κανονικά στην νεότερη έκδοση του firmware; Ευχαριστώ.
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το λευκό 4g μοντέλο, η πλάτη του είναι σαν το μαύρο, ή είναι γυαλιστερή; Επίσης το skype απο apk δουλεύει κανονικά στην νεότερη έκδοση του firmware; Ευχαριστώ.

Σαν το μαύρο

ΝΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι, είχα το Ζ10 τον Ιανουαριο (STL100-2) και το έδωσα (ξέρω....) για το Σ4.

Το ξαναπηρα (STL100-1) και έβαλα την 10.2.1.1925 και έχω πάθει πλάκα μεγάλη! Φανταστικό!

Για όσους δεν έχουν δοκιμάσει, η δυνατότητα να εγκαθιστάς απο το τηλέφωνο απευθείας android apk είναι οτι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...