Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα Synchronisations μόνο προβλήματα δημιουργούν......

 

Το γνωρίζω...αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Πως αλλιώς να περάσεις 250+ επαφές με τηλέφωνα, emails, κλπ από κινητό σε κινητό..?

:dizzy:

 

Το γνωρίζω...αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Πως αλλιώς να περάσεις 250+ επαφές με τηλέφωνα, emails, κλπ από κινητό σε κινητό..?

:dizzy:

 

Οκ, το βρήκα... Ενημερώνω μήπως τύχει και σε άλλους. Από το εικονίδιο του τηλεφώνου για τις κλήσεις, πάμε Ρυθμίσεις --> Έξυπνη κλήση. Ο Αριθμός ψηφίων εθνικού αριθμού ήταν για κάποιο λόγο 9, το άλλαξα σε 10 και τώρα είναι εντάξει...

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βοήθεια............κολλητός στη Γερμανία πάνω στην αναβάθμιση του έβγαλε πρόβλημα και το κινητό κόλλησε και δεν αντιδρά καθόλου......Πως το κάνουμε Hard Reset ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια............κολλητός στη Γερμανία πάνω στην αναβάθμιση του έβγαλε πρόβλημα και το κινητό κόλλησε και δεν αντιδρά καθόλου......Πως το κάνουμε Hard Reset ???

 

Αν δεν κάνω λάθος έχει αποσπώμενη μπαταρία. Ας δοκιμάσει να βγάλει την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος έχει αποσπώμενη μπαταρία. Ας δοκιμάσει να βγάλει την μπαταρία

 

 

Το έκανε αυτό και γενικώς το κινητό δε αντιδρά καθόλου........τώρα προσπαθεί να το αναβαθμίσει πάλι και είναι στο περίμενε αν ξεκολλήσει και πάρει την αναβάθμιση.

 

Τη προηγουμενη βδομάδα προσπάθησε να κάνει την αναβάθμιση αλλα δε πρόσεξε ότι δεν είχε μπαταρία και δεν ολοκληρώθηκε ποτε (Ίσως αυτό να φταίει για το σημερινό πρόβλημα)

Τo τηλέφωνο συνέχισε να λειτουργεί κανονικά,αλλα από χτες δεν αναγνώριζε τη sim Vodafone Γερμανίας που είχε.....έτσι σήμερα σύνδεσε το κινητό να κάνει αναβάθμιση και τα πράγματα γίνανε χειρότερα.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση παιδια! Ψηνομαι να πάρω το BB Z10, θελω να ρωτησω κατι απλο επειδη στο παρελθον την ειχα "πατησει" με το data plan.. Με το BB10 μπορω να λαμβανω σε real time τα email μου και να στελνω,οπως κανει καποιος με WP, Android ,iOS απλα μεσω WiFi??

 

ευχαριστω

 

Υ.Γ Δεν θελω καθολου να ενεργοποιησω καποιο προγραμμα (BIS).

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση παιδια! Ψηνομαι να πάρω το BB Z10, θελω να ρωτησω κατι απλο επειδη στο παρελθον την ειχα "πατησει" με το data plan.. Με το BB10 μπορω να λαμβανω σε real time τα email μου και να στελνω,οπως κανει καποιος με WP, Android ,iOS απλα μεσω WiFi??

 

ευχαριστω

 

Υ.Γ Δεν θελω καθολου να ενεργοποιησω καποιο προγραμμα (BIS).

 

Ναι! Με το Ζ10 θα κάνεις τα πάντα χωρίς κάποιο ειδικό πρόγραμμα (BIS). Όπως κάνεις με όλα τα άλλα smartphones;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια............κολλητός στη Γερμανία πάνω στην αναβάθμιση του έβγαλε πρόβλημα και το κινητό κόλλησε και δεν αντιδρά καθόλου......Πως το κάνουμε Hard Reset ???

 

Αν κόλλησε στην αναβάθμιση επάνω.... μάλλον έμπλεξε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, επειδη σκεφτομαι να το παρω κι εγω το z10, θα ηθελα να ρωτησω αν το χει παρει καποιος απο expansys ποιο μοντελο δινει, απ οτι καταλαβα δινει το αυτο με τον snapdragon:worry:?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Νέος κάτοχος και εγώ ενός 100-2 γαλλικού Ζ10. Προσπαθώ να μπώ στο κλίμα, και διάβασα για το τελευταίο λογισμικού, αλλά να πώ την αλήθεια δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.

Μπορεί να μου πεί κανείς αν η έκδοση 10.1.0.273 είιναι η τελευταία και άν όχι, πώς μπορώ να περάσω την τελευταία μέσω iMac;

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας πως μπορώ να στείλω σε μήνυμα 160 χαρακτήρες με ελληνικά ; Ο μόνος τρόπος είναι με κεφαλαία ;
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας πως μπορώ να στείλω σε μήνυμα 160 χαρακτήρες με ελληνικά ; Ο μόνος τρόπος είναι με κεφαλαία ;

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε αυτό το ερώτημα; Πιστεύω οτι θα ενδιαφέρει πολλούς

 

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορω να ορίσω να κατεβαίνουν αυτόματα τα συνημμένα αρχεία ενός εμαιλ;

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε αυτό το ερώτημα; Πιστεύω οτι θα ενδιαφέρει πολλούς

 

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορω να ορίσω να κατεβαίνουν αυτόματα τα συνημμένα αρχεία ενός εμαιλ;

 

Με τους χαρακτήρες στα μηνύματα αν έχει βρει κανείς το κόλπο να μας το πει. Αν και εγώ έστελνα πάντα με κεφαλαία και δν είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ειναι κανείς εδώ; :lol:

 

Δεν μας βλέπω ζωηρούς σε αυτή την ενότητα...

 

Γνωρίζει κανείς αν λύνεται το πρόβλημα με το led και τις αναπάντητες κλήσεις; Σε μένα δεν αναβοσβηνεις παρά μόνο, όταν δώ την οθόνη, τότε βγαίνει ένα pop up παραθυράκι και αναβοσβήνει και το led. Αλλά τι να το κάνω έτσι. Το θέμα είναι οτι μπορεί να έχω αναπάντητη κλήση και να μην έχω ανοίξει την οθόνη του κινητού για πολλή ώρα. Παρ'όλο που έχουμε ledακι, θα πρέπει να τσεκάρουμε και την οθόνη :rolleyes:

 

Επίσης, έχω τρεις email λογαριασμούς στο Hub. Έναν exchange, έναν gmail και έναν Yahoo. Ενώ έχω αφήσει μόνο τον exchange να συγχρονίζει μόνος του, βλέπω οτι έρχονται email και στους άλλους δυο. Τι μου ξεφεύγει ρε παίδες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ειναι κανείς εδώ; :lol:

 

Δεν μας βλέπω ζωηρούς σε αυτή την ενότητα...

 

Γνωρίζει κανείς αν λύνεται το πρόβλημα με το led και τις αναπάντητες κλήσεις; Σε μένα δεν αναβοσβηνεις παρά μόνο, όταν δώ την οθόνη, τότε βγαίνει ένα pop up παραθυράκι και αναβοσβήνει και το led. Αλλά τι να το κάνω έτσι. Το θέμα είναι οτι μπορεί να έχω αναπάντητη κλήση και να μην έχω ανοίξει την οθόνη του κινητού για πολλή ώρα. Παρ'όλο που έχουμε ledακι, θα πρέπει να τσεκάρουμε και την οθόνη :rolleyes:

 

Επίσης, έχω τρεις email λογαριασμούς στο Hub. Έναν exchange, έναν gmail και έναν Yahoo. Ενώ έχω αφήσει μόνο τον exchange να συγχρονίζει μόνος του, βλέπω οτι έρχονται email και στους άλλους δυο. Τι μου ξεφεύγει ρε παίδες;

Δεν εχουμε πολλα θεματα με το τηλεφωνο γιαυτο δεν βλεπεις κινηση;)

Αυτο με το led μαλλον ειναι θεμαι λογισμικου.με εφαρμογες απο το store υπαρχουν λυσεις για το θεματακι αλλα δημιουργει αλλο θεμα καθως λειτουργουν στο προσκηνιο και δεν πρεπει να τις κλεισεις.στην 10.2 λενε οτι λυνονται πολλα απο αυτα τα θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε πολλα θεματα με το τηλεφωνο γιαυτο δεν βλεπεις κινηση;)

Μακάρι να είναι αυτός ο λόγος, και όχι οτι είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα όσοι το αγοράσαμε :)

 

Αυτο με το led μαλλον ειναι θεμαι λογισμικου.με εφαρμογες απο το store υπαρχουν λυσεις για το θεματακι αλλα δημιουργει αλλο θεμα καθως λειτουργουν στο προσκηνιο και δεν πρεπει να τις κλεισεις.στην 10.2 λενε οτι λυνονται πολλα απο αυτα τα θεματα...

 

Ξέρεις για πότε σχεδιάζουν να δώσουν την αναβάθμιση; Να ελπίζω μέσα στο 2013;

 

Επίσης, κάτι σχετικό με το Hub;

Υπάρχει περίπτωση να κάνεις έλεγχος σε όλους τους λογαριασμους του Hub όταν κάνω refresh έχωντας επιλέξει όμως έναν λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχει βγει leak στην 10.2.απο ότι λένε θα βγει τέλη Σεπτέμβρη επίσημα και πιστεωε με είναι πολλά τα καλουδια...ακόμα πιο smooth,reply με την μία όταν είσαι σε μια εφαρμογή και φυσικά android runtime 4.2.2

Τώρα για τα άλλα που λες εγώ έχω 2 account mail και έρχονται κανονικά στο hub

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχει βγει leak στην 10.2.απο ότι λένε θα βγει τέλη Σεπτέμβρη επίσημα και πιστεωε με είναι πολλά τα καλουδια...ακόμα πιο smooth,reply με την μία όταν είσαι σε μια εφαρμογή και φυσικά android runtime 4.2.2

Τώρα για τα άλλα που λες εγώ έχω 2 account mail και έρχονται κανονικά στο hub

 

 

Και μένα κανονικά έρχονται. Το πρόβλημα είναι ότι έχω απενεργοποιησει τον συγχρονισμό τους και αυτά συνεχίζουν δεν κατεβάζουν νέα emails.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να το πάρω και να δώσω το note...μου άρεσε πάρα πολύ σαν συσκευή. ...σε ένα κατάστημα το βρήκα λευκό vodafone και παίζει κάτι που θα είναι voda??
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να το πάρω και να δώσω το note...μου άρεσε πάρα πολύ σαν συσκευή. ...σε ένα κατάστημα το βρήκα λευκό vodafone και παίζει κάτι που θα είναι voda??
Φιλε και εγω σκεφτομαι να το παρω απλως με χαλαει λιγο με τις αναβαθμισεις του λειτουργικου που πρεπει να τις δινει ο παροχος που εχεις και αν και ποτε θα τις δωσει γιατι μπορει να εχει βγαλει η blackberry την 10.2 εκδοση και εσυ να παραμεινεις στην 10.0 ας πουμε λογω του οτι ο παροχο σου δεν πολυενδιαφερεται να υποστηρηξη το κινητο βεβαια μπορεις να ψαχτεις αλλιως και να περνας τις αναβαθμισεις αλλα γιατι να μπεις σε αυτη την διαδικασια.Τελος παντων ειμαι υπο σκεψη ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω σκεφτομαι να το παρω απλως με χαλαει λιγο με τις αναβαθμισεις του λειτουργικου που πρεπει να τις δινει ο παροχος που εχεις και αν και ποτε θα τις δωσει γιατι μπορει να εχει βγαλει η blackberry την 10.2 εκδοση και εσυ να παραμεινεις στην 10.0 ας πουμε λογω του οτι ο παροχο σου δεν πολυενδιαφερεται να υποστηρηξη το κινητο βεβαια μπορεις να ψαχτεις αλλιως και να περνας τις αναβαθμισεις αλλα γιατι να μπεις σε αυτη την διαδικασια.Τελος παντων ειμαι υπο σκεψη ακομα.

 

είναι ένα θέμα αυτό...σήμερα κοιτούσα στην Γερμανία τιμές και το βρήκα από 333 unbranded...πολύ καλή τιμή

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω σκεφτομαι να το παρω απλως με χαλαει λιγο με τις αναβαθμισεις του λειτουργικου που πρεπει να τις δινει ο παροχος που εχεις και αν και ποτε θα τις δωσει γιατι μπορει να εχει βγαλει η blackberry την 10.2 εκδοση και εσυ να παραμεινεις στην 10.0 ας πουμε λογω του οτι ο παροχο σου δεν πολυενδιαφερεται να υποστηρηξη το κινητο βεβαια μπορεις να ψαχτεις αλλιως και να περνας τις αναβαθμισεις αλλα γιατι να μπεις σε αυτη την διαδικασια.Τελος παντων ειμαι υπο σκεψη ακομα.

 

Είναι απλά πανεύκολο να κατεβάσεις οποία έκδοση θες απο το crackberry και να την περάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω σκεφτομαι να το παρω απλως με χαλαει λιγο με τις αναβαθμισεις του λειτουργικου που πρεπει να τις δινει ο παροχος που εχεις και αν και ποτε θα τις δωσει γιατι μπορει να εχει βγαλει η blackberry την 10.2 εκδοση και εσυ να παραμεινεις στην 10.0 ας πουμε λογω του οτι ο παροχο σου δεν πολυενδιαφερεται να υποστηρηξη το κινητο βεβαια μπορεις να ψαχτεις αλλιως και να περνας τις αναβαθμισεις αλλα γιατι να μπεις σε αυτη την διαδικασια.Τελος παντων ειμαι υπο σκεψη ακομα.

 

Καλημέρα, αν αφιερώσεις 10 λεπτά δεν θα χρειάζεται να περιμένεις τον πάροχό σου, θα μπορείς μόνος να αναβαθμίζεις το κινητό με επίσημες εκδόσεις δικτύων άλλων χωρών. Υπάρχουν και οι leaked εκδόσεις αλλά εκεί χρειάζεσαι παραπάνω χρόνο... Είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα απ'όσο φαντάζεσαι...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν αφιερώσεις 10 λεπτά δεν θα χρειάζεται να περιμένεις τον πάροχό σου, θα μπορείς μόνος να αναβαθμίζεις το κινητό με επίσημες εκδόσεις δικτύων άλλων χωρών. Υπάρχουν και οι leaked εκδόσεις αλλά εκεί χρειάζεσαι παραπάνω χρόνο... Είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα απ'όσο φαντάζεσαι...

 

Τις οποίες που μπορείς να της βρείς;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...