Jump to content

LG P760


krizkazu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα με κάνεις να ξαναφλασάρω ics/jb τώρα να το τσεκάρω... είμαι 99% σίγουρος ότι γίνεται

 

μην πας τζάμπα, αναφέρομαι σε στοκ καταστάσεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για να συνοψίσουμε

μέχρι και την έκδοση gingerbread 2.3.x σε οποιοδήποτε κινητό σε στοκ κατάσταση χωρίς root κτλ κάποιες εφαρμογές σου επέτρεπαν να τις μετακινήσεις στην εξωτερική sd

αυτό έπαψε να συμβαίνει απο την ics (4.0.3) και μετά

αυτός ο περιορισμός έγινε από την google

 

τώρα που το σκέφτομαι το ανοιχτό αυτό λειτουργικό αρχίζει και γίνεται ολοένα και πιο κλειστό (μη μεταφορά εφαρμογών στην sd, tethering κ.α. :worry: )

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω τα βιντεο να παιζουν συνεχομενα χωρις διακοπες; Δηλαδη να βλεπω τα μουσικα βιντεο χωρις να πρεπει να τα ξεκιναω χειροκινητα καθε ενα.
Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ετσο για την ιστορια, πριν 2 μερες εγινε αναβαθμιση υλικολογισμικου απο την LG και τωρα μπορω να μεταφερω τα apps στην SD karta.
Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

περασε ενας χρονος φιλοι μου και αρχισαν παλι τα προβληματα.

καποια στιγμη το LG L9 αρχισε να κανει τα τρελα του με την μπαταρια. για να μην λεω πολλα πηρα την υποστιρηξη και μετα απο 2 μερες το κινητο μου ειχε καινουργια πλακετα (ειχε βλαβη μου ειπαν) και νεα μπαταρια την οποια και πληρωσα διοτι ηταν εκτος της 6μηνης εγκυησης.

Οταν παρελαβα την νεα συσκευη εκανα restore απο ενα backup που ειχα στο κομπιουτερ μου και ολα ηταν οπως παλια.

Ετσι νομιζα τουλαχιστον. Οτι υπηρχε στην καρτα SD δεν δουλευε πλεον. Αν και ολα τα shortcut στην οθονη του κινητου υπηρχαν οπως παλια , απλα δεν δουλευαν. επρεπε να κανω παλι download και εγκατασταση τα apps . Ολα τα settings ομως του εκαστοτε app ειχαν παραμεινει ανεπαφα. Οποτε εφοσον μετα την εγκατασταση ολα ηταν παλι οπως παλια, δεν με πειραξε. Τοτε ομως διαπιστωσα οτι παλι , ναι παλι, δεν ειχα μνημη ελευθερη αν και τα περισοτερα apps ηταν στην καρτα sd. Οσο και εαν εψαχνα δεν εβρισκα κατι που να ειναι στην εσωτερικη μνημη και να πιανει χωρο. Αρχισα λοιπον να σβηνω apps απο την καρτα sd. Τοτε διαπιστωσα οτι ενω τα apps εδιναν πληροφορια οτι βρισκοντουσαν στην sd, στην ουσια ηταν στην εσωτερικη. (αυτο ομως δεν συμβαινει με ολα τα apps). Πραγματικα εχω μεινει αφωνος. Επισης, ξεχασα να πω, οτι απο το service και μετα που μου εκανε η LG δεν μπορω με ορισμενα apps να μπω στο wifi. χρειαζεται να ανοιξω πρωτα το 3g να κανω login στο εκαστοτε app και μετα να ξαναμπω στο wifi και ολα ειναι μια χαρα. Αν απο λαθος κλεισω το app , τοτε πρεπει να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη. Μηπως να εκανα ενα φορματ στην καρτα sd? το κινητο το εχω κανει επαναφορα στις εργοστασιακες πολλες φορες , και αναβαθμιση, αλλα δεν εχει αλλαξει τιποτα. Περιμενω απαντησεις σας ή και σχολια , ερωτησεις. Σας ευχαριστω.

Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...